
Єдиний унікальний номер 341/1495/19
Номер провадження 3/341/478/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2019 року м. Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Юсип І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Галицького відділення поліції Тисменицького відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, не одруженого за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 051515 від 21.08.2019 року ОСОБА_1 21 серпня 2019 року о 10 год. 04 хв. в смт. Більшівці, Галицького району, Івано-Франківської області керував скутером Viper в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія проводився в присутності двох свідків у встановленому законом порядку за допомогою приладу алкотестера DRAGER, результат якого – 2,09 %, чим порушив п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України.
В судове засідання ОСОБА_1 з`явився, вину у вичненому правопорушенні визнав.
Винуватість ОСОБА_1 доводиться протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 051515 від 21 серпня 2019 року (а.с.1); результатом тесту DRAGER від 21.08.2019 року, згідно якого особа, що притягується до адміністративної відповідальності перебувала у стані алкогольного сп`яніння з результатом 2,09 % (а.с. 2); письмовими поясненнями двох свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які підтвердили, що ОСОБА_1 проходив огляд на стан сп`яніння за його згодою за допомогою приладу «Драгер», результат якого - 2,09 % (а.с. 6,7); направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння від 21.08.2019 року (а.с. 5); рапортом начальника СРПП № 2 Галицького ВП ГУНП в Івано-Франківській області – П. Д. Матіїва (а.с.8).
Вказані докази оцінені за внутрішнім переконанням суду, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і справедливістю.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. Винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, відповідно до вимог п. 2.9 а Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
З огляду на наведене, судом встановлено, що ОСОБА_1 , 21 серпня 2019 року о 10 год. 04 хв. в смт. Більшівці, Галицького району, Івано-Франківської області керував скутером Viper в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія проводився в присутності двох свідків у встановленому законом порядку за допомогою приладу алкотестера DRAGER, результат якого – 2,09 %, чим порушив п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст.130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, що повністю доведено в суді.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП та з врахуванням особи і суспільної небезпеки скоєного, обставини, що пом`якшують і обтяжують його відповідальність, характеру вчиненого правопорушення, ступеня вини особи, тому слід з метою виховання останнього та запобіганню вчинення нових правопорушень накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції статті 130 ч.1 КУпАП, зокрема у виді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами.
Щодо позбавлення права керування транспортними засобами, то суд виходить з наступного. Відповідно до абзацу 3 п. 28 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23 грудня 2005 року № 14, суди не вправі застосовувати стягнення у вигляді позбавлення права керувати транспортним засобом тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 посвідчення водія не має і йому воно не видавалося, то застосувати поряд зі штрафом стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами не можливо.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зі змінами, відповідно до якої, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в ставці - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень без позбавленням права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1 - 384 грн. 20 коп. судового збору, які зарахувати на р/р UA798999980000031211256026001, отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код банку отримувача МФО 899998, код отримувача (за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП).
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Галицький районний суд Івано-Франківської області.
Суддя:І. М. Юсип