ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" березня 2010 р. Справа № 2-а-14581/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кравченко К.В.,
при секретарі: Сергеєвої К.І.,
за участю:
представника позивача Ляха В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
державної податкової інспекції у Білозерському районі Херсонської області
до ОСОБА_2
про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у Білозерському районі Херсонської області (далі-позивач) звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 (далі-відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в сумі 5736,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати штрафних санкцій в сумі 5736,00 грн., яка нарахована рішеннями про застосування фінансових санкцій від 28.09.2009 р., 19.10.2009 р. на підставі акту перевірки від 21.09.2009 р. № 1278/21/22/23/НОМЕР_1 яку не сплатив у встановлені законодавством строки, а тому дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі, заяву про розгляд справи без її участі не надавав.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку в ДПІ у Білозерському районі Херсонської області з 25.04.2002 р. за № 882.
Відповідно до п.1, п. 2, ч.1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ із змінами та доповненнями (далі-Закон № 509-ХІІ) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів, додержання валютного законодавства юридичними особами, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків, наявністю торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 31.03.2005 року № 265/95-ВР (далі-Закон № 265/95 - ВР) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Як вбачається з матеріалів справи, в результаті проведення перевірки 21.09.2009 р. магазину-кафе «Стефанія», яке розташоване за адресою: Херсонська область, Білозерський район, Бериславське шосе, 214 км М-14-автодорога Одеса-Мелітополь-Новоазовськ, що належить ПП ОСОБА_2, був складений акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 1278/21/22/23/НОМЕР_1 від 21.09.2009 року, яким встановлені порушення п.п. 1,12 ст. 3 Закону № 265/95 ВР та ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» а саме: проведення розрахункової операції без застосування РРО, порушення порядку ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації та здійснення реалізації алкогольних напоїв без придбання відповідної ліцензії. Крім того, під час проведення перевірки реалізовано дві пляшки горілки «Пшенична», 0,5 л (виробник АМ та СП ТОВ «Да-ЛВ» м. Донецьк, пр.. Дзержинського, 24, код 23182148 марки акцизного збору 05 ААБС 944734 02/09, 058 ААБС 344713 02/09) з ознаками фальсифікації.
Відповідно до акту експертизи Департаменту по контролю за виробництвом цінних паперів, акцизних марок, документів суворої звітності та голографічних захисних елементів (Держзнак) Міністерства фінансів України № 501-10-09 від 07.10.2009 р. марки акцизного збору 05 ААБС 944734 02/09, 058 ААБС 344713 02/09 виготовлені не державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних» паперів і є підробленими.
Відповідно до п.1 ст. 3 Закону № 265/95 ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Згідно зі ст.. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Статтею 17 Закону № 265/95-ВР встановлено, що за порушенням вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірах, встановлених цим Законом.
Так, у відповідності до п.1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій застосовується фінансова санкція в п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів.
Згідно зі ст. 21 вищевказаного закону до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій застосовується фінансова санкція у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; а в разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - в розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
На підставі вищевикладеного позивачем прийняті рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій: № 0000501901 від 28.09.2009 р. на суму 660,00 грн.; № 0000511901 від 28.09.2009 р. на суму 1676,00 грн., № 0000521901 від 28.09.2009 р. на суму 1700,00 грн. та № 0002242301 на суму 1700,00 грн.
Таким чином загальна сума боргу складає 5736,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, вказані рішення вручені відповідачу особисто 24.10.2009 р., що підтверджується поштовим повідомленням з її підписом.
Згідно зі ст.. 17 порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
З матеріалів справи вбачається, що жоден з вищевказаних документів (акт, рішення) позивачем не оскаржувавався.
Станом на день розгляду справи, заборгованість в сумі 5736,00 грн. відповідачем не сплачена.
Частинами 5 та 6 ст. 17 цього Закону також визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481/95-ВР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 790 від 02.06.2003, також передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем, підтверджують правомірність нарахування відповідачу штрафних фінансових санкцій.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Адміністративний позов державної податкової інспекції у Білозерському районі Херсонської області задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (75024, АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість в сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста грн. 00 коп.) на р/р 31113106700016 код платежу 21081100 одержувач ГУДКУ у Херсонській області, код банку 24103748, МФО 852010 та в сумі 2336,00 грн. (дві тисячі триста тридцять шість грн. 00 коп.) на р/р 31115104700016 код платежу 21080900 одержувач Державний бюджет, код ОКПО 24103748 Банк УДК м. Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.