
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
07 листопада 2019 року № 640/1079/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 доДепартаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації в особі Київської обласної державної адміністраціїпровизнання дій протиправними, скасування протоколів та зобов`язання вчинити діїТретя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача:
- Управління соціального захисту населення Вишгородської РДА Київської обласної;
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації в особі Київської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації в особі Київської обласної державної адміністрації, у якому просила суд:
- визнати дії Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації в особі Київської обласної державної адміністрації протиправними, скасувати протокол комісії №6 від 07 травня 2018 року про виплату матеріальної допомоги ОСОБА_2 та скасувати протокол комісії №10 від 28 вересня 2018 року про відмову ОСОБА_1 у виплаті одноразової грошової допомоги;
- зобов`язати Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації виплатити ОСОБА_1 одноразову матеріальну допомогу, відповідно до пункту 6.4 Порядку.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначила, що є членом сім`ї (донькою) загиблого військовослужбовця ОСОБА_3 , а тому має право на отримання одноразової грошової допомоги відповідно до пункту 6.4 Порядку використання коштів обласного бюджету для надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родинам героїв небесної сотні та учасникам революції гідності, затвердженого розпорядженням Голови адміністрації від 22 червня 2018 року №370 (із змінами від 10 серпня 2018 року №443), реєстраційний номер в Головному територіальному управлінні юстиції у Київській області 23 червня 2018 року за №82/1109.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 січня 2019 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідач та третя особа свого відношення до позовної заяви не висловили.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , актовий запис №26, видане Демидівською сільською радою Вишгородського району Київської області від 18 листопада 1996 року.
ОСОБА_3 був призваний на військову службу по мобілізації 29 березня 2014 року, відповідно до Указу Президента України №303 «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року.
Під час виконання обов`язків військової служби у ході проведення антитерористичної операції в східних областях України ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 загинув.
Виконавчим комітетом Демидівської сільської ради Вишгородського району Київської області 07 серпня 2014 року видано свідоцтво про смерть ОСОБА_3 , серія НОМЕР_2 , актовий запис №41.
ОСОБА_1 з 14 жовтня 2014 року перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Вишгородської РДА, як член сім`ї загиблого військовослужбовця, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_3 .
Як зазначила позивач, вона є донькою від першого шлюбу. На момент смерті ОСОБА_3 мав нову сім`ю, а саме дружину ОСОБА_2 та сина ОСОБА_4 .
Позивач звернулась до Управління соціального захисту населення Вишгородської РДА Київської області 11 вересня 2018 року з метою отримання матеріальної допомоги на підставі Порядку використання коштів обласного бюджету для надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родинам героїв небесної сотні та учасникам революції гідності, затвердженого розпорядженням Голови адміністрації від 22 червня 2018 року №370 (із змінами від 10 серпня 2018 року №443).
Проте, позивачці відмовлено у виплаті такої одноразової допомоги, у зв`язку з тим, що останню отримала дружина загиблого ОСОБА_2 .
Враховуючи даний факт позивач звернулась 05 жовтня 2018 року з письмовим запитом до Управління соціального захисту населення Вишгородської РДА Київської області щодо надання інформації про випадки отримання ОСОБА_2 , як членом сім`ї загиблого ОСОБА_3 , матеріальної допомоги у будь-якій формі з зазначенням суми та/або вартості, починаючи з 2014 року.
Управління соціального захисту населення Вишгородської РДА Київської області надало відповідь 10 жовтня 2018 року №2427, в якій зазначило, що заява позивача та копії наданих документів передані до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації 18 вересня 2018 року.
Також зазначили, що станом на 10 жовтня 2018 року в Управлінні соціального захисту населення Вишгородської РДА Київської області відсутня інформація щодо надання або відмову у наданні позивачу матеріальної допомоги.
В той же час, наголосили, що надання іншої запитуваної інформації є неможливим, у зв`язку з вимогами чинного законодавства.
Отримавши дані відповіді позивач 29 жовтня 2018 року звернулась до Управління соціального захисту населення Вишгородської РДА Київської області з вимогою виплатити одноразову грошову допомогу.
У відповідь на вимогу від 29 жовтня 2018 року Управління соціального захисту населення Вишгородської РДА Київської області листом від 30 жовтня 2018 року повідомило позивача про те, що рішення про надання або відмову в наданні матеріальної допомоги приймається на засідання Комісії та оформлюється протоколом.
Після цього, позивач звернулась з скаргою на дії працівників Управління соціального захисту населення Вишгородської РДА Київської області до Київської обласної державної адміністрації 21 листопада 2018 року.
Київська обласна державна адміністрація листом від 21 грудня 2018 року повідомила позивача про те, що до Комісії надійшла заява від ОСОБА_2 та дві заяви від батьків загиблого, які не заперечували, щоб адресну допомогу отримала саме ОСОБА_2 .
Крім цього, 07 серпня 2018 року Комісія прийняла рішення про надання матеріальної допомоги ОСОБА_2 та перерахування коштів на банківський рахунок, про що складено протокол №6.
Більше того, Київська обласна державна адміністрація повідомила позивача про те, що Управлінням соціального захисту населення Вишгородської РДА Київської області не проінформовано департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації.
В той же час, Вишгородська районна державна адміністрації Київської області листом від 21 грудня 2018 року №К-1120 повідомила позивача про те, що відповідно до протоколу Комісії з питань надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родинам героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності №10 від 28 вересня 2018 року ОСОБА_1 відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги, у зв`язку з тим, що вся сума допомоги виплачена ОСОБА_2 ., вдові загиблого ОСОБА_3 .
Вважаючи такі дії Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації в особі Київської обласної державної адміністрації протиправними, позивач звернулась з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, Окружний адміністративний суд міста Києва виходить з наступного.
Згідно з статтею 1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1992 року №3552-ХІІ Закон спрямований на захист ветеранів війни шляхом: створення належних умов для підтримання здоров`я та активного довголіття; організації соціального та інших видів обслуговування, зміцнення матеріально-технічної бази створених для цієї мети закладів і служб та підготовки відповідних спеціалістів; виконання цільових програм соціального і правового захисту ветеранів війни; надання пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності відповідно до професійної підготовки і з урахуванням стану здоров`я.
Відповідно до абзацу 8 пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1992 року №3552-ХІІ чинність цього Закону поширюється на сім`ї військовослужбовців (резервістів, військовозобов`язаних) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, а також сім`ї працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є членом сім`ї (донькою) загиблого військовослужбовця ОСОБА_3 , що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_3 від 22 вересня 2015 року та перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Вишгородської РДА. Тому дія даного закону розповсюджується на позивача.
Згідно з частиною сьомою статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1992 року №3552-ХІІ членам сімей осіб, зазначених в абзацах четвертому - восьмому пункту 1 статті 10 цього Закону, за рахунок коштів державного бюджету призначається і виплачується одноразова грошова допомога у зв`язку із загибеллю (смертю) члена сім`ї у розмірі, визначеному підпунктом «а» пункту 1 статті 16-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Якщо особа у зв`язку із загибеллю (смертю) члена сім`ї одночасно має право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цією частиною, та одноразової грошової допомоги відповідно до інших законів України, виплата грошових сум здійснюється за однією з підстав за вибором такої особи. Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі: загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби.
Частиною першою статті 16-1 даного Закону визначено, що право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті цього Закону, мають члени сім`ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста.
Відповідно до Бюджетного кодексу України, законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей», рішення Київської обласної ради від 27 квітня 2018 року №399-21-VIІ «Про затвердження Київської обласної комплексної програми соціальної підтримки в Київській області учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності на 2018-2020 роки» (із змінами від 20 липня 2018 року № 472-22-VII) Київською обласною державною адміністрацією прийнято Порядок використання коштів обласного бюджету для надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родинам героїв небесної сотні та учасникам революції гідності, затвердженого розпорядженням Голови адміністрації від 22 червня 2018 року №370 (із змінами від 10 серпня 2018 року №443), реєстраційний номер в Головному територіальному управлінні юстиції у Київській області 23 червня 2018 року за №82/1109.
Згідно з пунктом 6.4 Порядку використання коштів обласного бюджету для надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родинам героїв небесної сотні та учасникам революції гідності, затвердженого розпорядженням Голови адміністрації від 22 червня 2018 року №370 (із змінами від 10 серпня 2018 року №443) для отримання матеріальної допомоги в межах виплати одноразової матеріальної допомоги членам сім`ї військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції, заявником до органів соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад або до комісії з питань надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родинам Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності Київської обласної державної адміністрації (далі - Комісія) подається такий пакет документів:
заява на ім`я голови Комісії;
копія паспорта;
копія документа про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної фіскальної служби та мають про це відмітку в паспорті), такі особи подають копію даної відмітки в паспорті;
копія документів, що підтверджують родинні зв`язки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження);
копія свідоцтва про смерть;
довідка про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204 «Про затвердження форми Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, та довідки про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13 серпня 2003 року за № 709/8030 (далі - довідка про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб);
копія посвідчення «Член сім`ї загиблого» або довідка, що підтверджує статус «Член сім`ї загиблого», видана органами соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад за місцем реєстрації;
копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції або копія посвідчення учасника бойових дій;
копія документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, зокрема про те, що вона не пов`язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства;
заява на ім`я голови Комісії від інших родичів (матері, батька, дружини, повнолітніх дітей, братів, сестер, та утриманців загиблого, які зареєстровані на території Київської області) про незаперечення отримання матеріальної допомоги заявником;
довідка з банку з реквізитами рахунку для переказу коштів.
У випадку подачі більше ніж однієї заяви родичами загиблого військовослужбовця, за рішенням Комісії допомога буде розділена в рівних частинах.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 подано повний пакет документів з метою отримання одноразової грошової допомоги, у зв`язку з загибеллю її батька - військовослужбовця.
Проте, Комісією з питань надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності відповідно до протоколу №10 від 28 вересня 2018 року відмовлено позивачу у виплаті вищезазначеної допомоги, у зв`язку з тим, що вся сума допомоги була виплачена ОСОБА_2 , вдові загиблого учасника антитерористичної операції.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 протоколом №6 від 07 серпня 2018 року призначено матеріальну допомогу та перераховано кошти на банківський рахунок.
Даний протокол позивач просить скасувати, у зв`язку з тим, що Управління соціального захисту населення Вишгородської РДА Київської області не повідомило комісію з питань надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності про право позивача на отримання такої матеріальної допомоги.
Проте суд критично ставиться до даних доводів у зв`язку з тим, що на момент прийняття протоколу від 07 серпня 2018 року №6 у Комісії з питань надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності були відсутні підстави для відмови у призначенні матеріальної допомоги ОСОБА_2 , оскільки останньою подана одна заява на отримання такої матеріальної допомоги, крім цього ОСОБА_2 подано заяви батьків загиблого ОСОБА_3 про незаперечення щодо отримання нею матеріальної допомоги.
В той же час, щодо позовних вимог в частині скасування протоколу Комісії з питань надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності №10 від 28 вересня 2018 року про відмову у призначенні матеріальної допомоги ОСОБА_1 , суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 8 Порядку використання коштів обласного бюджету для надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родинам героїв небесної сотні та учасникам революції гідності, затвердженого розпорядженням Голови адміністрації від 22 червня 2018 року №370 (із змінами від 10 серпня 2018 року №443) причинами відмови в наданні матеріальної допомоги можуть бути виключно:
невідповідність поданих документів цьому Порядку;
подані документи не підтверджують необхідність надання матеріальної допомоги.
У випадках, коли загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність чи часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, є наслідком:
вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення;
вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння; навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров`ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);
подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати матеріальної допомоги.
Аналогічні норми викладенні в статті 16-4 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Виходячи, з вищенаведених норм рішення, викладене в протоколі №10 від 28 вересня 2018 року Комісії з питань надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності, прийняте з порушенням норм чинного законодавства, а тому підлягає скасуванню.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації виплатити позивачу одноразову матеріальну допомогу, відповідно до пункту 6.4 Порядку використання коштів обласного бюджету для надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родинам героїв небесної сотні та учасникам революції гідності, затвердженого розпорядженням Голови адміністрації від 22 червня 2018 року №370 (із змінами від 10 серпня 2018 року №443), суд звертає увагу на наступне.
Відповідно до Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи, адміністративний орган може здійснювати «дискреційні повноваження», користуючись певною свободою розсуду у разі ухвалення будь-якого рішення. Такий орган в силу (за) наявності у нього дискреційних повноважень може вибирати з декількох варіантів припустимих рішень той, який він вважає найбільш відповідним у даному випадку.
Проведення призначення та виплати матеріальної допомоги віднесено до повноважень відповідача, а отже задоволення позову в цій частині буде втручанням у дискреційні повноваження відповідача, як суб`єкта владних повноважень.
В той же час, з метою повного захисту прав позивача, суд вважає за доцільне зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву позивача про призначення одноразової матеріальної допомоги відповідно до пункту 6.4 Порядку з урахуванням висновків, викладених у даному судовому рішенні.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною першою статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням всього вищевикладеного, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 2, 72-77, 139, 241-246, 251 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
2. Визнати дії Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації в особі Київської обласної державної адміністрації в частині прийняття рішення, оформлене протоколом №10 від 28 вересня 2018 року про відмову ОСОБА_1 у виплаті одноразової грошової допомоги протиправними.
3. Скасувати рішення, оформлене протоколом №10 від 28 вересня 2018 року про відмову ОСОБА_1 у виплаті одноразової грошової допомоги.
4. Зобов`язати Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення одноразової матеріальної допомоги, відповідно до пункту 6.4 Порядку, з урахуванням висновків суду, викладених у даному рішенні.
5. В задоволенні решти позову відмовити.
6. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_4 ) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації в особі Київської обласної державної адміністрації (01196, м. Київ, площа Лесі Українки, 1, код ЄДРПОУ 03193459) понесені судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 384,20 грн.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, встановлені статтями 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко