Рішення № 85489539, 04.11.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.11.2019
Номер справи
1.380.2019.005046
Номер документу
85489539
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 1.380.2019.005046

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2019 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Мричко Н.І.,

за участю секретаря судового засідання Кулик С.В.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Перхач С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання здійснити перерахунок і виплату пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1 ., Позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (надалі - ГУ ПФ України у Львівській області, Відповідач), в якому просить суд:

- визнати бездіяльність ГУ ПФ України у Львівській області щодо нездійснення ОСОБА_1 перерахунку та виплати пенсії, на підставі довідки від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19 Державного підприємства обслуговування повітряного руху України протиправною;

- зобов`язати ГУ ПФ України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2019, на підставі довідки від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19 Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії.

Ухвалою від 07.10.2019 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

28.10.2019 Відповідач подав відзив на позовну заяву (арк. справи 22-28).

04.11.2019 у судовому засіданні, суд постановив ухвалу без виходу до нарадчої кімнати про відмову у задоволенні клопотання Відповідача про залучення до участі у справі третіх осіб.

Ухвалою від 04.10.2019 відмовлено у задоволенні клопотання ГУ ПФ України у Львівській області про зупинення провадження у справі № 1.380.2019.005046.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що наказом Міністра оборони України від 19.10.1999 № 600 Позивач відряджався у розпорядження Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, де проходив військову службу на різних посадах та отримував відповідно до вимог законодавства грошове забезпечення військовослужбовця. Наказом Міністра оборони України від 19.06.2012 № 493 Позивач звільнений з військової служби у запас відповідно до ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» за пунктом «б» (за станом здоров`я). Вказує на те, що після призначення йому пенсії її розмір неодноразово перераховувався на підставі довідок Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення. Разом з тим Позивач зазначає, що за результатами його звернення від 27.08.2019 про перерахунок пенсії, на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19 про розмір грошового забезпечення, ГУ ПФ України у Львівській області, листом від 12.09.2019 № 4211/ш-20/11.03-06 повідомило про відсутність підстав для здійснення перерахунку пенсії на підставі вказаної довідки. Таким чином, на думку Позивача, мала місце бездіяльність Відповідача щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії, на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

Відповідач подав суду відзив на позовну заяву (арк. справи 22-28), в якому просив суд відмовити в задоволенні позову від 02.10.2019 ОСОБА_1 в повному обсязі. Посилається на те, що пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» передбачено перерахувати пенсії, призначені до 01.03.2018 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Зазначає, що при зміні грошового забезпечення військовослужбовців чинним законодавством передбачено проведення масового перерахунку всіх пенсій військовослужбовцям, а не індивідуально по окремих особах за їх заявами. Наголошує, що довідка про розмір грошового забезпечення від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19, яку долучив до позову Позивач на адресу Відповідача відповідно до Порядку - 45 не скеровувалася. Крім того вказує на те, що повідомлення з Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсій відрядженим до Украероруху в ГУ ПФ України у Львівській області не надходило, а тому відсутні підстави для перерахунку пенсії на підставі долученої Позивачем копії з довідки від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19.

У судовому засіданні Позивач позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити у повному обсязі.

У судовому засіданні представник Відповідача позовні вимоги заперечила з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. Просила відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи на підтвердження й спростування заявлених вимог в їх сукупності, надавши їм юридичну оцінку, суд встановив наступне.

Згідно з копії з послужного списку ОСОБА_1 наказом Міністра оборони України від 19.06.2012 № 493 Позивач звільнений з військової служби у запас відповідно до ч. шостої ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», за пунктом "б" (за станом здоров`я), з правом носіння військової форми одягу (арк. справи 12-13).

Згідно з копії з витягу з особової справи підполковника Шевчука Д.М. від 03.07.2012 № 22.5-37 Позивач з жовтня 1999 року по грудень 1999 року відряджений у розпорядження Державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух» із залишенням на військовій службі (арк. справи 14).

05.06.2019 Державне підприємство обслуговування повітряного руху України відповідно до наказів Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» та від 26.04.2019 № 383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовцям за прирівняними посадами» склало та видало довідку №1-24.2.2/3075/19 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (арк. справи 15).

27.08.2019 ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФ України у Львівській області із заявою, в якій просив відповідно до ч. 1 та ч. 4 статті 63 Закону України № 2262-ХІІ та на виконання вимог постанови КМУ від 13.02.2008 № 45, постанови ПФУ від 30.01.2007 № 3-1 провести перерахунок раніше призначеної пенсій на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19 (арк. справи 17).

За результатами розгляду заяви Позивача, ГУ ПФ України у Львівській області надало відповідь, оформлену листом від 12.09.2019 № 4211/ш-20/11.03-06, в якій повідомила Позивача, зокрема, що повідомлення з Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсій з 01.01.2019 колишнім військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху в ГУ ПФ України у Львівській області не надходило, а тому підстави для перерахунку пенсії, в тому числі згідно з долученою Позивачем довідкою відсутні та повернуло без виконання. Також зазначено, що чинним законодавством не передбачено індивідуального перерахунку пенсій військовослужбовцям за їхньою заявою, та у зв`язку з виданням будь-яким міністерством розпоряджень чи відомчих наказів (арк. справи 16).

Позивач, не погоджуючись із бездіяльністю Відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії, на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19, звернувся до суду за захистом свого права із цим позовом.

При вирішенні спору, суд виходить з такого.

Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 1281 від 19.07.1999 «Про створення об`єднаної цивільно-військової системи організації повітряного України» грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 № 104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ».

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України № 104 від 07.02.2001 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ» визначено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань, відрядженим до органів виконавчої влади та інших цивільних установ, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, особового складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань.

При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в органах та установах, до яких вони відряджені, окладів за військовими званнями та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань.

Відповідно до пункту 10 статті 6 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань можуть бути відряджені до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі. Перелік посад, що заміщуються військовослужбовцями у таких державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, а також державних та комунальних навчальних закладах, затверджується Президентом України.

Перелік посад Державного підприємства обслуговування повітряного руху України встановлено Указом Президента України № 126/2017 від 03.05.2017 «Про Перелік посад, що заміщуються військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення у державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, а також державних та комунальних навчальних закладах, та граничних військових звань за цими посадами».

Крім того, перелік посад штатних працівників Державного підприємства обслуговування повітряного руху України затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 105 від 07.02.2001 «Про затвердження переліку посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями Збройних Сил, Служби безпеки, інших військових формувань в органах виконавчої влади, інших цивільних установах, та граничних військових звань за цими посадами».

Отже, Позивач, будучи відрядженим до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України для виконання службових обов`язків з залишенням на військовій службі, отримував грошове забезпечення, виходячи з окладу за посадою, займаною ним в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху, окладу за військовим званням та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для відповідних категорій військовослужбовців.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Так, Закон передбачає, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення у бік підвищення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення Кабінету Міністрів України про підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Згідно з листом Міністерства соціальної політики України від 12.07.2010 № 7408/0/14-10/039 керівник Державного підприємства Украерорух згідно зі статтями 14 та 15 Закону України «Про оплату праці» та Положення про Об`єднану цивільно-військову системи організації повітряного руху України, затвердженого Постановою КМУ від 19.07.1999 № 1281, самостійно встановлює оклади за посадами штатних працівників.

Постанова Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких іншим категоріям осіб» 26.02.2018 набула чинності, яка в свою чергу ввела в дію з 01.03.2018 постанову Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від 30.08.2017.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704 від 30.08.2017 визначено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової-військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією Постановою.

За таких обставин Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів, в тому числі й керівнику Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, своє право визначати розміри посадових окладів військовослужбовцям, відрядженим до підприємства, які обіймають передбаченні законодавством посади у підприємстві.

Таким чином, накази Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» та від 26.04.2019 № 383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовцям за прирівняними посадами», на підставі яких Позивачу складено довідку від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19 про розмір грошового забезпечення, є підставою для перерахунку пенсії, оскільки з 01.01.2019 збільшує розмір грошового забезпечення відряджених військовослужбовців.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 24.04.2018 у справі №461/939/17, від 03.05.2018 у справі №638/13960/17, від 10.07.2018 у справі №461/6479/16-а, від 17.10.2018 у справі № 461/1151/17.

Відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Також суд звертає увагу на те, що постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок).

Пунктом 3 вказаного Порядку передбачено, що особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

Як видно з матеріалів справи, на підставі наказів Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» та від 26.04.2019 № 383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовцям за прирівняними посадами» відбулася зміна посадових окладів.

Згідно з вказаних наказів та на виконання вимог Порядку № 45, Державним підприємством обслуговування повітряного руху України проведено перерахунок грошового забезпечення Позивача за нормами, чинними з 01.01.2019 за прирівняною посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП, що становить 34710,75 грн. за місяць та видано довідку від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19 про розмір грошового забезпечення, яка була надана Відповідачу з метою перерахунку Позивачу пенсійних виплат.

Суд наголошує, що оскільки Державному підприємству обслуговування повітряного руху України делеговано право видавати довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії колишнім військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху, довідка від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19 про розмір грошового забезпечення утворює беззаперечну підставу для перерахунку пенсії Позивача.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що позовна вимога визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФ України у Львівській області щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 , на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19 про розмір грошового забезпечення, підлягає до задоволення.

Відповідно до частини 5 статті 17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі в Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Зупинення пільг, компенсацій і гарантій для військовослужбовців та працівників правоохоронних органів без відповідної матеріальної компенсації є порушенням гарантованого державою права на їх соціальний захист та членів їх сімей (Рішення Конституційного Суду України від 20.03.2002 № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

Рішенням від 20.12.2016 № 7-рп/2016 Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.041992 № 2262-ХІІ зі змінами, а саме частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Це означає, що протягом 2018 року стаття 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.

Отже, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774 до частини 7 зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Такий висновок узгоджується із позицією, що викладена в постановах Верховного Суду від 03.10.2018 у справі № 127/4267/17 та від 16.10.2018 у справі № 522/16882/17.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.

У межах вироблених Європейським Судом з прав людини підходів до тлумачення поняття "майно", а саме в контексті статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, це поняття охоплює як "наявне майно", так і активи включаючи право вимоги, з посиланням на які заявник може стверджувати, що він має принаймні законні очікування стосовно ефективного здійснення свого "права власності" (пункт 74 рішення Європейського Суду з прав людини у справі Фон Мальтцан та інші проти Німеччини). Суд робить висновок, що певні законні очікування заявників підлягають правовому захисту, та формує позицію для інтерпретації вимоги як такої, що вона може вважатися "активом": вона повинна мати обґрунтовану законну підставу, якою, зокрема є чинна норма закону, тобто встановлена законом норма щодо виплат (пенсійних, заробітної плати, винагороди, допомоги) на момент дії цієї норми є "активом", на який може розраховувати громадянин як на свою власність (Maltzan (Freiherr Von) and others v. Germany № 71916/01, № 71917/01 та № 10260/02).

Статтею 7 КАС України встановлено, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.

Відповідно до статей 9, 77 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач як суб`єкт владних повноважень належних і достатніх доказів, які б спростували доводи Позивача, не надав.

З огляду на викладене порушені права Позивача підлягають відновленню шляхом зобов`язання ГУ ПФ України у Львівській області здійснити з 01.01.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19 про розмір грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії.

Щодо посилання Відповідача на те, що Позивачем пропущено строк звернення до суду, встановлений КАС України, суд зазначає таке.

Відповідно до частин 1, 2 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно з частиною 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до рішення Конституційного Суду України від 15.10.2013 № 8-рп/2013 у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов`язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь-яких її складових, може бути подано без обмеження будь-яким строком.

Таким чином, посилання Відповідача на те, що Позивачем пропущено строк звернення до суду, встановлений КАС України є помилковими та безпідставними.

Враховуючи викладене та зважаючи на встановлені обставини, суд вважає позовні вимоги Позивача обґрунтованими, підставними та такими, що підлягають до задоволення повністю.

Щодо судових витрат, суд вважає, що такі слід стягнути на користь Позивача, з огляду на таке.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Під час звернення до суду ОСОБА_1 сплатив судовий збір, що підтверджується квитанцією N 44869142 від 02.10.2019 (арк. справи 4).

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ: 13814885) щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ), на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19 про розмір грошового забезпечення.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ: 13814885) здійснити з 01.01.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ), на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 05.06.2019 №1-24.2.2/3075/19 про розмір грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016; код ЄДРПОУ: 13814885) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір, в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 08.11.2019.

Суддя Мричко Н.І.