Рішення № 85489503, 30.10.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.10.2019
Номер справи
1.380.2019.003144
Номер документу
85489503
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.003144

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2019 року м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді – Коморний О.І.,

секретар судового засідання Бабич Ю.Б.

з участю:

представника позивача Робейко А.А.

представника відповідачів Гавриляк Р.А.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Трейд Захід» про визнання протиправними дії та скасування рішення Головного управління ДФС у Львівській області, зобов`язання ДФС України вчинити дії.

Обставини справи:

До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Трейд Захід» з вимогами:

1. Визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Львівській області щодо відмови в реєстрації податкових накладних № 839 від 17.08.2018 року, № 948 від 18.08.2018 року, № 949 від 18.08.2018 року, № 950 від 18.08.2018 року, № 1004 від 19.08.2018 року, № 1949 від 31.08.2018 року;

2. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Львівській області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:

- №1157103/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 839 від 17.08.2018 року;

- №1157064/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 948 від 18.08.2018 року;

- №1157123/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 949 від 18.08.2018 року;

- №1157211/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 950 від 18.08.2018 року;

- №1157168/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 1004 від 19.08.2018 року;

- №1157140/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 1949 від 31.08.2018 року

3. Зобов`язати ДФС України вчинити дії щодо реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних - податкові накладні датою її подання - 25.04.2018 року, - № 839 від 17.08.2018 року, № 948 від 18.08.2018 року, № 949 від 18.08.2018 року, №950 від 18.08.2018 року, № 1004 від 19.08.2018 року, № 1949 від 31.08.2018 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що з 18.08.2018 по 31.08.2018, на підставі укладеного із ТзОВ «ОККО-РІТЕЙЛ» договору №ВПП-11/06/18 від 11.06.2018, ТзОВ «Еко-Трейд Захід» (постачальником) здійснено поставку товару (пшеницю) ТзОВ «ОККО-РІТЕЙЛ» та складено податкові накладні на реалізацію товару: № 839 від 17.08.2018, № 948 від 18.08.2018, № 949 від 18.08.2018, № 950 від 18.08.2018, № 1004 від 19.08.2018, № 1949 від 31.08.2018. Зазначені податкові накладні 15.09.2018 позивачем через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України направлено для реєстрації в ЄРПН. Згідно інформації, зазначеної у Квитанції № 1 отриманої позивачем, «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає пп. 1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Додатково повідомляємо - показник «D» =0,000738465291036..., «Р»= 78936.2». У відповідності до п.201.16.2 ст. 201 ПК України підприємством 25.04.2019 по спірних податкових накладних надіслано письмові пояснення, копії документів, достатні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної. Проте, рішеннями комісії Головного управління ДФС у Львівській області: №1157103/41438881 від 07.05.2019, №1157064/41438881 від 07.05.2019, №1157123/41438881 від 07.05.2019, №1157211/41438881 від 07.05.2019, №1157168/41438881 від 07.05.2019, №1157140/41438881 від 07.05.2019 - в реєстрації зазначених податкових накладних відмовлено. Зазначає, що конкретного переліку документів які необхідно подати для реєстрації податкових накладних, податковим органом в оскаржуваних рішеннях не визначено. Вважає, що оскаржувані рішення комісії містять лише загальний перелік документів, передбачений формою такого рішення, і не містить підкреслення документів, які, на думку фіскального органу, позивачем не надано. Таким чином, прийняті комісією рішення не відповідають принципу правової визначеності, позаяк не містить конкретизації документів, яких на думку податкового органу не вистачає та містить формальні підстави відмови в реєстрації податкових накладних за наявності всіх первинних документів, що свідчать про фактичне здійснення операції поставки продукції. Крім того зазначає, що 17.05.2019 позивачем було скеровано до ДФС України скарги на рішення комісії про відмову в реєстрації податкових накладних та долучено до скарги всі документи, які направлялись на розгляд комісії. Однак, рішеннями комісії за результатами розгляду скарги на рішення комісії регіонального рівня, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №28951/41438881/2 від 23.05.2019, №28917/41438881/2 від 23.05.2019, №28934/41438881/2 від 23.05.2019, №28935/41438881/2 від 23.05.2019, №28929/41438881/2 від 23.05.2019, №28930/41438881/2 від 23.05.2019 залишено скаргу ТзОВ «Еко Трейд Захід» без задоволення а рішення комісії про відмову в реєстрації податкових накладних без змін. Вважає, рішення відповідача протиправними та просить суд скасувати такі.

Ухвалою суду від 27.06.2019 позовну заяву залишено без руху та надано час позивачу для усунення недоліків.

Ухвалою суду від 18.07.2019 відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.

Відповідачі позов не визнали, долучили до матеріалів справи відзив на позовну заяву в якому зазначили, що оскаржені рішення прийнято правомірно, оскільки надані платником податку документи не є достатніми для прийняття відповідних рішень про реєстрацію.

Ухвалою суду від 07.08.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.

Представник відповідачів у судовому засіданні проти позовних вимог заперечив та просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, з`ясував обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідив докази, якими вони обґрунтовуються та

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Еко Трейд Захід» - суб`єкт господарювання відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» від 15.05.2003 №755-ІV (далі Закон України №755-ІV) з 09.03.2017 та зареєстроване за юридичною/податковою адресою: м.Львів, вул. Луганська, 3 ЄДРПОУ: 41438881. Основною діяльністю підприємства є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин відповідно до Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. (т.1, а.с.19-20)

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Еко-Трейд Захід» (Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ОККО-РІТЕЙЛ» (Покупець) укладено договір поставки сільськогосподарської продукції №ВПП-11/06/18 від 11.06.2018, за яким постачальник зобов`язується поставити ( продати ) у власність покупця сільськогосподарську продукцію в кількості та за ціною, обумовленою у додатках до договору та видатковій накладній. Асортимент, номенклатура, кількість, якість, ціна, умови та строки поставки товару, місце прийому-передачі, строки оплати товару узгоджуються сторонами у додатках до договору. Оплата за поставлену продукцію здійснюється безготівково в національній валюті України шляхом банківського переказу грошових коштів на банківський рахунок постачальника. Строк оплати продукції по кожній окремій партії продукції визначається умовами відповідних додатків, при цьому термін оплати відліковується від дати поставки продукції у відповідності до п.2.2 цього Договору (т.1, а.с.101-104).

Відповідно до додатку №ФА 17/08/18-ОП від 17.08.2018 до Договору поставки сільськогосподарської продукції №ВПП-11/06/18 від 11.06.2018, сторонами договору визначено придбання ТзОВ «ОККО-РІТЕЙЛ» у ТзОВ «Еко-Трейд Захід» пшеницю українського походження 5 та 6 класу, насипом, врожаю 2018 року (надалі - Продукції) в кількості 710,00 тонн на суму 4 566 720,00 грн, в т.ч. ПДВ. Поставка продукції здійснюється партіями на умовах DAP - Южний морський термінал ТОВ «ТІС-Зерно». Датою поставки вважається дата прийняття Товару в пункті призначення та підписання сторонами акту приймання-передачі товару. Період поставки: з 17 серпня 2018 року по 31 серпня 2018 року. Покупець зобов`язується здійснити оплату в розмірі 83,3 % від вартості протягом 30 банківських днів з дати надання Постачальником копій документів , 8,8 % - від вартості партії Продукції після реєстрації Постачальником податкових накладних в ЄРПН (т.1, а.с.107).

Відповідно до додатку №БУН 27/08/18-ОП від 27.08.2018 до Договору поставки сільськогосподарської продукції №ВПП-11/06/18 від 11.06.2018, сторонами договору визначено придбання ТзОВ «ОККО-РІТЕЙЛ» у ТзОВ «Еко-Трейд Захід» пшеницю українського походження 2,3,5 та 6 класу, насипом, врожаю 2018 року (надалі - Продукції) в кількості 1330,00 тонн на суму 8 563 920,00 грн, в т.ч. ПДВ. Поставка продукції здійснюється партіями на умовах DAP - Южний морський термінал ТзОВ «ТІС-Зерно». Датою поставки вважається дата прийняття Товару в пункті призначення та підписання сторонами акту приймання-передачі товару. Період поставки: з 17 серпня 2018 року по 31 серпня 2018 року. Покупець зобов`язується здійснити оплату в розмірі 83,3 % від вартості протягом 30 банківських днів з дати надання Постачальником копій документів, 8.8 % - від вартості партії Продукції після реєстрації Постачальником податкових накладних в ЄРПН (т.2, а.с.26-27).

На підставі укладеного із ТзОВ «ОККО-РІТЕЙЛ» договору №ВПП-11/06/18 від 11.06.2018, позивачем реалізовано останньому:

Пшеницю 5-го класу українського походження врожаю 2018 року:

- 17.08.2018 - на загальну суму 190 129,92 грн в т.ч. ПДВ - 31 688,32 грн, в зв`язку з чим виписано податкову накладну № 839 від 17.08.2018 (т.1, а.с.92);

- 18.08.2018 - на загальну суму 328 803,84 грн в т.ч. ПДВ - 54 800,64 грн, в зв`язку з чим виписано податкову накладну № 948 від 18.08.2018 (т1. а.с.115);

-18.08.2018 - на загальну суму 1 460 321,28 грн в т.ч. ПДВ - 243 386,88 грн, в зв`язку з чим виписано податкову накладну № 1004 від 19.08.2018 року (т.1, а.с.247).

Пшеницю 6-го класу українського походження врожаю 2018 року:

- 18.08.2018 - на загальну суму 1 830 675,84 грн в т.ч. ПДВ - 305 112,64 грн, в зв`язку з чим виписано податкову накладну № 949 від 18.08.2018 (т.1, а.с.141);

- 18.08.2018 - на загальну суму 158 880,96 грн в т.ч. ПДВ - 26 480,16 грн, в зв`язку з чим виписано податкову накладну № 950 від 18.08.2018 (т.1, а.с.195).

Пшеницю 3-го класу українського походження врожаю 2018 року:

- 31.08.2018 - на загальну суму 1 362 262,80 грн в т.ч. ПДВ - 227 043,8 грн, в зв`язку з чим виписано податкову накладну № 1949 від 31.08.2018 (т.2, а.с.12).

Таким чином, з 18.08.2018 по 31.08.2018 – позивачем (Постачальником) було здійснено поставку товару (пшеницю) ТзОВ «ОККО-РІТЕЙЛ» та складено податкові накладні на реалізацію товару : № 839 від 17.08.2018, № 948 від 18.08.2018, № 949 від 18.08.2018, № 950 від 18.08.2018, № 1004 від 19.08.2018, № 1949 від 31.08.2018.

Зазначені податкові накладні 15.09.2018 позивачем через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України було направлено для реєстрації в ЄРПН.

Згідно інформації, зазначеної у Квитанціях № 1 «документ прийнято. реєстрація зупинена. відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає пп. 1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Додатково повідомляємо -показник «D» =0,000738465291036, «Р»= 78936.2».

У відповідності до п.201.16.2 ст. 201 ПК України позивачем 25.04.2019 по податкових накладних № 839 від 17.08.2018, № 948 від 18.08.2018, № 949 від 18.08.2018, № 950 від 18.08.2018, № 1004 від 19.08.2018, № 1949 від 31.08.2018 - надіслано письмові пояснення, копії документів (податкові та видаткові накладні на придбання товару, договори купівлі-продажу та специфікації до договорів купівлі-продажу та поставки, сертифікати якості, договори на перевезення товару, договори оренди складських приміщень, товаро-транспортні накладні, акти приймання-передачі придбаного товару, акти приймання передачі приміщення, (дані документи додаються до матеріалів справи).

Проте, рішеннями комісії Головного управління ДФС у Львівській області: №1157103/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 839 від 17.08.2018 (т.1, а.с.67-68), №1157064/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 948 від 18.08.2018 (т.1, а.с.59-60), №1157123/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 949 від 18.08.2018 (т.1, а.с.46-47), №1157211/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 950 від 18.08.2018 (т.1, а.с.43-44), №1157168/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 1004 від 19.08.2018 (т.1, а.с.35-36), №1157140/41438881 від 07.05.2019 прийняте по податковій накладній № 1949 від 31.08.2018 (т.1, а.с.27-28) - в реєстрації зазначених податкових накладних відмовлено.

Підставою відмови Комісії ГУ ДФС у Львівській області у реєстрації вищевказаних податкових накладних стало: «ненадання платником податків копій документів», та поставлено відмітку напроти пункту, де зазначено «первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження і розвантаження продукції, складські документи в тому числі рахунок-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити), розрахункові, банківські виписки з особових рахунків.»

17.05.2019 року позивачем скеровано до ДФС України скарги на рішення комісії про відмову в реєстрації податкових накладних та долучено до скарги всі документи, які направлялись на розгляд комісії, що підтверджується долученими до матеріалів справи скріншотами з інформаційної бази M.E.DOC про скерування на ДФС України скарги.

Рішеннями комісії за результатами розгляду скарги на рішення комісії регіонального рівня, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №28951/41438881/2 від 23.05.2019, №28917/41438881/2 від 23.05.2019, №28934/41438881/2 від 23.05.2019, №28935/41438881/2 від 23.05.2019 року, №28929/41438881/2 від 23.05.2019 року, №28930/41438881/2 від 23.05.2019 року залишено скаргу ТзОВ «Еко Трейд Захід» без задоволення а рішення комісії про відмову в реєстрації податкових накладних без змін.

Не погоджуючись із такими діями і прийнятими рішеннями відповідачів, позивач звернувся із даним позовом до суду.

При вирішенні спору суд керувався наступним.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України (далі – ПК України).

Згідно підпунктів а, б пункту 185.1 статті 185 ПК України, об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно із пунктом 201.10 статті 201 ПК України (у редакції, чинній на час виникнення правовідносин між учасниками справи), при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Згідно з пунктом 74.2 статті 74 Податкового кодексу України, в ЄРПН забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до листа ДФС України від 21.03.2018 № 959/99-99-07-18, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу та на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 117 “Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”, ДФС за погодженням з Мінфіном України затверджено критерії ризиковості платника податків, ризиковості здійснення операцій.

Відповідно п. п. 1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:

- платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);

- дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;

- платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);

- платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;

- платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;

- платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі – Кодекс);

- наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Згідно п. 12. Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Пунктом 13 вказаного Порядку № 117 передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;

2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;

3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

З матеріалів справи судом встановлено, що у квитанціях №1 отриманих позивачем відсутні посилання на відповідний підпункт пункту 1.6. “Критеріїв ризиковості платника податку”. Натомість зазначено, що ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податків та запропоновано надати пояснення та/або копії документів. Однак, податковим органом не зазначено, які саме документи пропонується надати позивачу.

Також, під час розгляду справи судом, відповідачами не надано суду жодних доказів щодо приналежності позивача до перелічених категорій ризикових платників податків.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117 затверджений Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до п.14 цього Порядку перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Згідно пункту 15 цього Порядку письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Пунктом 16 цього порядку передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв`язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Судом встановлено, що позивач відповідно до п.п. 201.16.2. п. 201.16. ст. 201 ПК України направив до ДФС України в електронному вигляді повідомлення про надання пояснень та копій документів на підтвердження реальності здійснення операцій по податкових накладних, реєстрація яких зупинена.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).

Зазначені комісії приймають рішення про:

- реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;

- відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Згідно п.21 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Згідно пункту 22 встановлено, що Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі. Бланк цього додатку містить розділи, в яких зазначені вичерпний перелік підстав відмови у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування та передбачає обов`язкове зазначення податковим органом конкретних документів.

Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку (пункт 27 вказаного Порядку).

Судом досліджено первинні документи, що надавалися контролюючому органу та встановлено, що такі оформлені відповідно до вимог їх складення, не мають дефекту форми, змісту або походження, які в силу ст.ст.198, 201 Податкового кодексу України, ч.2 ст.9 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність”, п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (затвердженого наказом Мінфіну України від 24.05.1995 року № 88) спричиняють втрату первинними документами юридичної сили і доказовості.

Судом встановлено, що оскаржуваними рішенням комісії Головного управління ДФС у Львівській області в реєстрації спірних податкових накладних відмовлено з підстав “ ненадання копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні, а також ненадання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків”.

У відповідній графі рішень зазначено необхідність підкреслення, яких саме документів не надано. Проте відповідачем в оскаржуваних рішеннях не зазначено, яких саме документів не вистачає для прийняття рішень про реєстрацію податкової накладної.

Суд зазначає, що зазначені висновки контролюючого органу спростовуються наявними у справі письмовими доказами, а саме документами, які були надані позивачем на підтвердження здійснення господарської операції та містяться в матеріалах справи.

Судом встановлено, що позивачем подано контролюючому органу повідомлення та документи про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній, реєстрацію яких було зупинено, зокрема було подано договір поставки сільськогосподарської продукції №ВПП-11/06/18 від 11.06.2018 (т.1, а.с.101-104), додаток №ФА 17/08/18-ОП від 17.08.2018 до договору (т.1, а.с.107), додаток №БУН 27/08/18-ОП від 27.08.2018 до договору (т.2, а.с.26-27), видаткові накладні, товаро-транспортні накладні, залізничні накладні, платіжні доручення №1800269 від 18.10.2018, №1799667 від 13.09.2018, №179905 від 25.09.2018, №1800269 від 18.10.2018, №1800270 від 18.10.2018, №17990504 від 10.09.2018, довіреність №ОР-2018/64 від 01.02.2018 (т.1, а.с.72), акти наданих послуг, договір оренди складського приміщення від 01.06.2018, укладений між ТзОВ «Форест Санрайз» та ТзОВ «Вест Вудсток» (т.1, а.с.87-88), документи, які підтверджують придбання ТзОВ «Еко-Трейд Захід» у ТзОВ «Вест Вудсток» с/г продукції - акти приймання-передачі зерна, посвідчення про якість, довідка про діяльність ТзОВ «Еко-Трейд Захід», договір купівлі-продажу зерна №01-06-2018 від 01.06.2018 (т.2, а.с.54), додаткова угода до договору від 04.06.2018, укладені з фізичними особами - перевізниками цивільно-правові договори на перевезення с/г продукції: цивільно-правовий договір № 01/08/18-04 від 01.08.2018, цивільно-правовий договір № 01/08/18-05 від 01.08.2018, цивільно-правовий договір № 01/08/18-06 від 01.08.2018, цивільно-правовий договір № 01/08/18-03 від 01.08.2018, цивільно-правовий договір №01/08/18-02 від 01.08.2018 (т.2, а.с.52, 68, 70), договір суборенди від 12.07.2018 (т.2, а.с.64-65), акти приймання-передачі приміщення, договір оренди нерухомого майна від 12.04.2018 (т.2, а.с.60-61), наказ № 1-К від 04.05.2018 - про призначення ОСОБА_1 директором (т.2, а.с.78), протокол №3 зборів учасників товариства (т.2, а.с. 81), платіжні доручення № 19,21,23,38,22,34,36(2),36,37,39, податкові накладні на придбання товару від 01.07.2018 № 16-24,59-63,66-71, видаткові накладні від 01.07.2018 № 16/07-24/07, №59/07-63/07,66/07-71/07, лист пояснення від директора ТзОВ «ЕкоТрейд Захід» (т.2, а.с.232).

Так, відповідно до п. 21. Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117, підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Водночас, суд акцентує увагу на тому, що рішення комісії Головного управління ДФС у Львівській області від 07.05.2019 №1157103/41438881, №1157064/41438881, №1157123/41438881, №1157211/41438881, №1157168/41438881, №1157140/41438881, містять формальну підставу для їх прийняття, що зазначена у Постанові КМУ № 117.

Разом з тим, суд зазначає, що не є свідченням нереальності господарських операцій відсутність деталізації їх опису в первинних документах. Зокрема в ухвалах від 05.08.2015 у справах №К/800/40727/14 та №К/800/68410/14 Вищим адміністративним судом України вказано на те, що умовою документального підтвердження операції є можливість на підставі наявних документів зробити висновок про те, що витрати фактично понесені та спрямовані на отримання позитивного економічного ефекту, а власне відсутність максимальної деталізації виду виконаних послуг не перешкоджає прийняттю цих документів до обліку та не є свідченням відсутності виконаних господарських операцій.

Суд зазначає, що рішення відповідача про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної. Однак в оскаржуваних рішеннях не зазначено, якими мотивами керувалася Комісія Головного управління ДФС у Львівській області, вважаючи, що надані документи не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію спірних податкових накладних.

В судових засіданнях представником відповідачів не надано підтвердження обґрунтованості відповідних рішень, не аргументовано які з поданих документів складені з порушенням законодавства, які не дають можливості прийняти рішення про реєстрацію податкових накладних, які документи слід було надати та чому надані документи не є достатніми для реєстрації відповідних податкових накладних в ЄРПН.

Суд, вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ст. 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини” практика Європейського Суду з прав людини є джерелом права та підлягає застосуванню національними судами при розгляді справ.

В своїй судовій практиці Європейський суд з прав людини підкреслює особливу важливість принципу “належного урядування”. Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справах "Беєлер проти Італії" [ВП] (Beyeler v. Italy [GC]), заява № 33202/96, п. 120, ECHR 2000-I, "Онер`їлдіз проти Туреччини" [ВП] (Oneryildiz v. Turkey [GC]), заява № 48939/99, п. 128, ECHR 2004-XII, "Megadat.com S.r.l. проти Молдови" (Megadat.com S.r.l. v. Moldova), заява № 21151/04, п. 72, від 8 квітня 2008 року, і "Москаль проти Польщі" (Moskal v. Poland), заява № 10373/05, п. 51, від 15 вересня 2009 року).

Зокрема, на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (див., наприклад, рішення у справах "Лелас проти Хорватії" (Lelas v. Croatia), заява № 55555/08, п. 74, від 20 травня 2010 року, і "Тошкуце та інші проти Румунії" (ToscutaandOthers v. Romania), заява № 36900/03, п. 37, від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (див. зазначені вище рішення у справах "Онер`їлдіз проти Туреччини" (Oneryildiz v. Turkey), п. 128, та "Беєлер проти Італії" (Beyeler v. Italy), п. 119).

Крім того, Резолюцією Комітету Міністрів Ради Європи 77 (31) від 28.09.1977 урядам держав-членів рекомендовано керуватися у своєму праві й адміністративній практиці принципами, які наводяться у додатку до цієї резолюції.

Ці принципи застосовуються для захисту осіб, як фізичних, так і юридичних, в адміністративних процедурах відносно будь-яких індивідуальних заходів або рішень, які були прийняті в ході здійснення публічної влади і які за своїм характером безпосередньо впливають на їхні права, свободи або інтереси (адміністративні акти).

В ході реалізації цих принципів слід ураховувати належним чином вимоги щодо належного та ефективного управління, а також інтереси третіх сторін та основні публічні інтереси. У випадках, коли вимоги зумовлюють необхідність внесення змін або вилучення одного чи більше принципів у конкретних випадках або в специфічних сферах публічної адміністрації, слід докласти всіх можливих зусиль, відповідно до фундаментальних цілей цієї резолюції, для досягнення якомога вищого ступеня справедливості.

Такими принципами, згідно з Додатком до Резолюції, зокрема, є:

- право бути вислуханим, що означає, що щодо будь-якого адміністративного акта, який за своїм характером може несприятливо впливати на права, свободи або інтереси особи, така особа може пред`явити факти й аргументи та, у відповідних випадках, докази, що будуть ураховані адміністративним органом;

- виклад мотивів, що означає, що якщо адміністративний акт є таким, що за своїм характером несприятливо впливає на права, свободи або інтереси особи, така особа отримує інформацію про мотиви, на яких він ґрунтується. Інформація про мотиви зазначається в акті або передається відповідній особі, за її запитом, у письмовій формі протягом розумного строку.

Відтак, суд вважає, що прийняття рішень про відмову в реєстрації податкових накладних № 839 від 17.08.2018, № 948 від 18.08.2018, № 949 від 18.08.2018, № 950 від 18.08.2018, № 1004 від 19.08.2018, № 1949 від 31.08.2018, в яких не наведені мотиви його ухвалення та не зазначені підстави неврахування наданих позивачем документів та пояснень, свідчать про порушення як принципу належного урядування, так і принципів, закріплених в Резолюції Комітету Міністрів Ради Європи 77 (31) від 28.09.1977, свідчать про непрозорість та непередбачуваність дій, що перешкоджають можливості платника податків планувати в подальшому свою господарську діяльність.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наданих сторонами доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що надані позивачем докази, що містять відомості про обставини, які є предметом доказування у цій справі, підтверджують відповідність суті укладеного позивачем правочину та відповідають вимогам чинного законодавства України, а відтак податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до приписів частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення комісії ДФС України про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято необґрунтовано з порушенням вимог зазначених вище нормативно-правових актів, без зазначення у них мотивів їх прийняття, тому, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування таких рішення належить задовольнити.

Щодо позовних вимог про зобов`язання Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних вказані податкові накладні, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003 року № 3-рп/2003).

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження. При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.

Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

Реалізація суб`єктами публічної адміністрації своїх повноважень, які є законодавчо визначеними, що випливає з положень ч. 2 ст. 19 Конституції України, здійснюється в межах відповідної законної дискреції.

Відповідно до Рекомендацій Комітету Міністрів Європи № R(80)2 щодо здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятих 11.03.1980 на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Водночас, адміністративний суд під час розгляду та вирішення публічно-правових спорів перевіряє, чи рішення суб`єкта владних повноважень прийняте у межах законної дискреції.

При цьому, відповідно до правил правозастосування практики Європейського суду з прав людини, суд не може своїм рішенням підмінити рішення суб`єкта владних повноважень.

Так, у відповідності до абзацу 3 пункту 10.3 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 № 7 “Про судове рішення в адміністративній справі”, суд може ухвалити постанову про зобов`язання відповідача прийняти рішення певного змісту за винятком випадків, коли суб`єкт владних повноважень відповідно до закону приймає рішення на власний розсуд.

Відповідно до пункту 28 Порядку №117 податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі;

протягом п`яти робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить менше 30 млн. гривень;

протягом семи робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної /розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 30 млн. гривень включно.

При цьому, згідно з нормами пунктів 19, 20 Порядку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, оскільки суд дійшов висновку про протиправність оскаржуваних рішень про відмову в реєстрації в ЄРПН спірних податкових накладних, ознак щодо порушення позивачем вимог законодавства щодо складення податкових накладних немає, відтак є достатні підстави для прийняття комісією рішення про реєстрацію вказаних податкових накладних. Таким чином, позовні вимоги про зобов`язання ДФС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні № 839 від 17.08.2018, № 948 від 18.08.2018, № 949 від 18.08.2018, №950 від 18.08.2018, № 1004 від 19.08.2018, № 1949 від 31.08.2018 датою їх подання 25.04.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Щодо судових витрат у вигляді судового збору сплаченого згідно платіжного доручення №397 від 24.06.2019 на суму 1921,00 грн (т.1, а.с.18) та платіжного доручення №510 від 10.07.2019 на суму 9605,00 грн (т.2, а.с.240), то такі, у відповідності до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягають поверненню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів пропорційно до заявлених вимог.

Керуючись ст. ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 241-246, 250, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ухвалив:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Львівській області щодо відмови в реєстрації податкових накладних № 839 від 17.08.2018, № 948 від 18.08.2018, № 949 від 18.08.2018, № 950 від 18.08.2018, № 1004 від 19.08.2018, № 1949 від 31.08.2018.

3. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Львівській області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 07.05.2019 №1157103/41438881, №1157064/41438881, №1157123/41438881, №1157211/41438881, №1157168/41438881, №1157140/41438881.

4. Зобов`язати ДФС України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 839 від 17.08.2018, № 948 від 18.08.2018, № 949 від 18.08.2018, №950 від 18.08.2018, № 1004 від 19.08.2018, № 1949 від 31.08.2018 датою їх подання 25.04.2018.

5. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Трейд Захід» (вул. Луганська, 3, м. Львів, 79034; ЄДРПОУ: 41438881) з Головного управління ДФС у Львівській області (вул. Стрийська 35, м. Львів, 79003; код ЄДРПОУ 39462700), за рахунок бюджетних асигнувань, судовий збір в сумі 5763,00 грн (п`ять тисяч сімсот шістдесят три гривні, 0 копійок).

6. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Трейд Захід» (вул. Луганська, 3, м. Львів, 79034; ЄДРПОУ: 41438881) з ДФС України (пл.Львівська, 8, м.Київ, 04053; ЄДРПОУ: 39292197), за рахунок бюджетних асигнувань, судовий збір в сумі 5763,00 грн (п`ять тисяч сімсот шістдесят три гривні, 0 копійок).

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складений 08.11.2019.

Суддя Коморний О.І.