Рішення № 85396745, 05.11.2019, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2019
Номер справи
824/755/19-а
Номер документу
85396745
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/755/19-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнір В.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом дочірнього підприємства "Чернівецький облавтодор" відкритого акціонерного товариства "ДАК "Автомобільні дороги України" до Головного управління Державної податкової служби України у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

В С Т А Н О В И В:

У поданому до суду адміністративному позові дочірнє підприємство "Чернівецький облавтодор" відкритого акціонерного товариства "ДАК "Автомобільні дороги України" просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління Державної фіскальної служби України у Чернівецькій області №0023665604 від 27.02.2019р.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем на підставі акту камеральної перевірки від 12.02.2019р., прийнято податкове повідомлення-рішення №0023665604 від 27.02.2019р., при цьому не забезпечено право товариства на подання заперечень до акту та прийняття участі при їх розгляді. На думку позивача, відповідачем порушено норми абзацу 2 пункту 44.7 статті 44, пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу України (далі - ПК України). Крім того, вказує, що податковим органом застосовано штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які не надаються отримувачу (покупцю), що, на думку позивача, суперечить п.120-1.1 ст.120-1 ПК України.

З указаних підстав, позивач вважає, що оскаржуване рішення є протиправним, винесеним з порушенням норм процесуального права, при поверхневому дослідженні обставин справи, без врахування зауважень викладених в скарзі, всіх обставин та документів справи, з вибірковим застосуванням норм чинного законодавства.

Відповідач у поданому відзиві просить відмовити в задоволенні адміністративного позову, оскільки, вважає, що податкове повідомлення - рішення №0023665604 від 27.02.2019р. винесено правомірно, так як в ході перевірки встановлено, що позивачем порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних, визначених пунктом 201.10 ст.201 Податкового кодексу України. Відтак, на думку відповідача, таке рішення не підлягає скасуванню. Вказує, що оскаржуване рішення прийнято у строк, передбачений податковим законодавством, при цьому станом на день його прийняття заперечення на акт перевірки від товариства до податкового органу не надходило. Крім того, відповідач зазначає, що позивачем не спростовано наявності факту порушення, яке стало підставою для прийняття оскаржуваного рішення, а саме, реєстрацію податкових накладних в ЄРПН з порушенням законодавчо встановленого терміну для їх реєстрації.

Також, відповідач вказує, що для звільнення від відповідальності, передбаченої ст.120-1.1 ст.120-1 ПК України, необхідна наявність двох обов`язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

З указаних підстав відповідач вважає, що податковим органом правомірно прийнято податкове повідомлення-рішення від 27.02.2019р. № 0023665604.

Ухвалою суду від 05.08.2019р. відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою занесеною до протоколу судового засідання 27.09.2019р. задоволено клопотання представника відповідача та здійснено заміну сторони з Головного управління Державної фіскальної служби України у Чернівецькій області - на процесуального правонаступника - Головне управління Державної податкової служби України у Чернівецькій області.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позові.

Представник відповідача в судовому засіданні щодо задоволення позову заперечував, посилаючись на доводи, викладені у відзиві.

27.09.2019р. судом закінчено підготовче провадження та призначено до розгляду справу по суті на 09.10.2019р.

У поданій 21.10.2019р. до суду заяві представник позивача просив розглядати справу в порядку письмового провадження.

Представник відповідача 23.10.2019р. подала клопотання аналогічного змісту.

Враховуючи викладене, суд на підставі ч.3 ст.194 КАС України вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку письмового провадження.

Судом встановлені наступні обставини та відповідні їх правовідносини.

Посадовою особою податкового органу 12.02.2019р. проведено перевірку ДП "Чернівецький облавтодор" ВАТ "ДАК" Автомобільні дороги України" з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт про результати камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних №455/24-13-56-04/31963989 від 12.02.2019р.

Згідно змісту акту від 12.02.2019р. перевіркою встановлено порушення позивачем пункту 201.10 статті 201 ПК України в частині несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зазначено, що відповідальність платника передбачена статтею 120-1 розділу ІІ ПК України (а.с.40-43).

За результатами перевірки, головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування ПДВ та камеральних перевірок податкової звітності Чернівецького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Семко О.Д. складено висновок, в якому зазначено, що перевіркою даного підприємства виявлені порушення статті 120-1 розділу ІІ ПК України:

- у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів (10%) - 283166,28грн.;

- у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів (20%) - 194716,40грн.;

- у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів (30%) - 0,00 грн.;

- у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 365 календарних днів (40%) - 0,00 грн.;

- у разі порушення терміну реєстрації на 366 і більше календарних днів (50%) - 0,00 грн. Таким чином, згідно складеного висновку, нарахована сума штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації ПН в ЄРПН в сумі 477882,68 грн. підлягає перерахуванню до Державного бюджету р/р 31115029024002 37978173, Управління державної казначейської служби України у м.Чернівцях Чернівецької області в установі банку Казначейсткво України (ел.адм.подат), МФО 899998 (а.с.43).

На підставі акта про результати камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних №455/24-13-56-04/31963989 від 12.02.2019р., 27.02.2019р. відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №0023665604, яким:

- за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 201 та згідно статті 120-1 ПК України за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 2831662,81грн. застосовано штраф в розмірі 10% у сумі 283166,28грн.;

- за затримку реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 973582,01грн. застосовано штраф в розмірі 20% у сумі 194716,41грн.

Загальна сума штрафу становить 477882,69грн. (а.с.9).

Не погоджуючись із зазначеним вище рішенням, ДП "Чернівецький облавтодор" ВАТ "ДАК" Автомобільні дороги України" подано до Державної фіскальної служби України скаргу, в якій скаржник просив скасувати податкове повідомлення-рішення №0023665604 від 27.02.2019р. (а.с.16).

За результатом розгляду скарги Державною фіскальною службою України прийнято рішення, яким скаргу залишено без розгляду та повернуто її (а.с.20-21).

Позивач вважає протиправним податкове повідомлення-рішення №0023665604, у зв`язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

До вказаних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України №2755-VI від 02 грудня 2010 року (далі - ПК України в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно пп.20.1.19 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п.75.1 ст.75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно пп.75.1.1 п.75.1 ст.75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

За правилами ст.76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова. Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу. Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання. Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 86.2 статті 86 ПК України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

З наведеного слідує, що метою камеральної перевірки є виявлення в поданій звітності, інших даних систем електронного адміністрування, зокрема Єдиного реєстру податкових накладних (далі - ЄРПН), арифметичних та/або методологічних помилок, або інших відомостей, які призвели до заниження/завищення податкових зобов`язань або свідчать про допущені платником податків порушення термінів, порядку реєстрації податкових накладних, акцизних накладних або про неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності, відповідальність за що передбачена статтями 120-1 ПК України.

Відповідно до пп.14.1.60 п.14.1 ст.14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Згідно з п.201.1 ст.201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов`язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата складання податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); ґ) виключено; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) виключено; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду; ї) виключено; й) індивідуальний податковий номер.

Відповідно до п.201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідальність за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних передбачена пунктом 120-1.1 ст.120-1 ПК України.

Так, згідно п.120-1.1 ст.120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

З матеріалів справи вбачається, що за результатами проведеної камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних ДП "Чернівецький облавтодор" ВАТ "ДАК" Автомобільні дорог України", відповідачем встановлено порушення п.201.10 ст.201 ПК України щодо несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно змісту акту перевірки від 12.02.2019р. встановлено, що позивачем зареєстровано податкові накладні із затримкою від 6 до 22 днів.

Отже, позивачем було порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних у ЄРПН.

Зі змісту позовної заяви видно, що позивачем не заперечується допущення ним вказаного вище порушення податкового законодавства та не спростовується сума застосованої контролюючим органом штрафної санкції.

Натомість позивач, посилаючись на абзац 2 п.44.7 ст.44 ПК України, п.86.7 ст.86 ПК України, вказував, що відповідачем позбавлено його права на подання заперечення до акту про результати камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних №455/24-13-56-04/31963989 від 12.02.2019р.

У зв`язку з цим суд зазначає, що пунктом 86.7 ст.86 ПК України визначено, що у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки). Такі заперечення та/або додаткові документи розглядаються контролюючим органом протягом семи робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв`язку з необхідністю з`ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податків (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень та/або додаткових документів, про що такий платник податків зазначає у запереченнях та/або листі про надання додаткових документів в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу.

Відповідно до абз.1 п.44.7 ст.44 ПК України у разі якщо посадова особа контролюючого органу, яка здійснює перевірку, відмовляється з будь-яких причин від врахування документів, наданих платником податків під час проведення перевірки, платник податків має право до закінчення перевірки надіслати листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного або надати безпосередньо до контролюючого органу, який проводить перевірку, копії таких документів (засвідчені печаткою платника податків (за наявності печатки) та підписом платника податків - фізичної особи або посадової особи платника податків - юридичної особи).

В свою чергу, згідно з абз.2 п.44.7 ст.44 ПК України протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта перевірки, платник податків має право подати контролюючому органу, що проводив перевірку, заперечення та/або додаткові документи, які підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності.

Отже, законодавцем визначено право платника податку на подання до контролюючого органу, що проводив перевірку, заперечення, які підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності.

В даному випадку камеральна перевірка ДП "Чернівецький облавтодор" ВАТ "ДАК" Автомобільні дороги України" проводилась контролюючим органом на предмет своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а не відносно показників, відображених таким платником податків у податковій звітності.

Відповідно до акту про результати камеральної перевірки звітність платника податків не перевірялась.

Крім того, положеннями ПК України визначено лише право платника податків або його представників на подання заперечення щодо акту перевірки, а не їх обов`язок.

Водночас положеннями ПК України не передбачено застережень щодо неприйняття контролюючим органом податкового повідомлення-рішення за наслідками камеральної перевірки у разі виявлення порушень граничних строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН за відсутності заперечень платника податків на акт камеральної перевірки.

За таких обставин, такі доводи позивача, які, на його думку, свідчать про незаконність оскаржуваного рішення є необґрунтованими та безпідставними.

Крім того, суд зазначає, що позивач стверджуючи про незаконність оскаржуваного рішення у зв`язку із ненаданням йому можливості подати заперечення до акту камеральної перевірки, не заперечує порушення ним граничних термінів реєстрації податкових накладних у ЄРПН, за яке контролюючим органом прийняте оскаржуване податкове повідомлення-рішення.

З приводу твердження позивача про те, що передбачений пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України штраф не застосовується у випадку складення податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю) слід зазначити, що у випадку, передбаченому вказаною нормою ПК України, мова йде про податкову накладну, яка не повинна надаватись отримувачу (покупцю), водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою, тобто необхідна наявність цих двох умов.

Відтак, такі доводи позивача також є необґрунтованими та не свідчать про протиправність оскаржуваного рішення.

Згідно зі ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За змістом ч.1 та ч.2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З наведених вище обставин, зважаючи на викладені вище висновки, суд доходить до висновку, що відповідач довів правомірність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення. Натомість, позивачем не надано суду доказів, які б обґрунтовували протиправність такого рішення з підстав зазначених у позові.

За таких обставин, в задоволенні позову слід відмовити повністю.

Суд не вирішує питання щодо судових витрат, зважаючи на те, що позивачу відмовлено у задоволенні адміністративного позову, при цьому, докази понесення судових витрат відповідачем у матеріалах справи відсутні, що не суперечить вимогам статті 139 КАС України.

Керуючись статтями 2, 9, 77, 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - дочірнє підприємство "Чернівецький облавтодор" відкритого акціонерного товариства " ДАК "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 31963989, вул. Головна, 205 м.Чернівці, 58018)

Відповідач - Головне управління Державної податкової служби України у Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 39392513, вул. Героїв Майдану,200-А, м.Чернівці, 58013)

Суддя В.О. Кушнір