
Справа № 466/8538/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 жовтня 2019 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працездатного, водія маршрутного таксі 217а, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , який піддавалася адміністративному стягненню за ст.121-2 КУпАп,-
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 121 КУпАП,
у с т а н о в и в :
гр. ОСОБА_1 на вул. Шевченка, АДРЕСА_2 у АДРЕСА_3 повторно протягом року керував т/з автобус БАЗ АО7914 д.н.з. НОМЕР_1 з порушеннями передбаченими ч.1,2 ст.121 КУпАП, а саме: несправні зовнішні світлові прилади в темну пору року, чим порушив вимоги п.31.4.3а ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав частково, просив суворо не карати. Зазначив, що порушення не суттєві, що не носять шкоду. Після виявлення неполадок, пасажири пересіли в іншу маршрутку та ним було усунуті технічні недоліки. Додатково повідомив, що офіційно не працевлаштований на підприємстві.
Статтею280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов`язані з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Згідно п.31.4.3а ПДР України забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам: зовнішні світлові прилади: кількість, тип, колір, розміщення і режим роботи зовнішніх світлових приладів не відповідають вимогам конструкції транспортного засобу.
Вина гр. ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №197369 від 11.10.2019, довідкою від 15.10.2019 про те, що ОСОБА_1 притягався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.121 КУпАП 22.08.2019, показаннями ОСОБА_1 наданими в суді та іншими матеріалами справи.
У рішенні по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати (далі - Суд) постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.
За ч.4 ст.121 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті.
Як вбачається з матеріалів справи, 22.08.2019 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 121 ч. 2 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, повністю підтверджена дослідженими судом доказами, а його дії суперечать п. 31.4.3а Правил дорожнього руху, тож дії особи суд кваліфікує за ст. 121 ч. 4 КУпАП як керування водієм, якого було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 121 ч. 2 КУпАП протягом року, транспортним засобом, що не пройшов обов`язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).
Обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність, судом не встановлено.
За ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи обставини правопорушення, данні про особу, який раніше притягувався до адміністративної відповідальності за ст.121 ч.2 КУпАП, здійснює перевезення пасажирів у міському транспорті, суд вважає за доцільне призначити стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.
На підставі статті 321 Кодексу України про адміністративні правопорушення строк позбавлення спеціального права слід обчислювати з дня здачі або вилучення у ОСОБА_1 документа, що посвідчує право керування транспортними засобами.
Відповідно до п.5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.
Оскільки судом встановлено, що ОСОБА_1 , який періодично здійснює перевезення пасажирів маршрутним таксі №217а, що є громадським транспортним засобом без офіційного працевлашування, то суд дійшов переконання про інформування Головне управління Держпраці у Львівській області про даний випадок.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 121 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на 3 (три) місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь державного бюджету України (Отримувач коштів - УКуШев.р м.Льв/Шевченківський/ 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007662; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача – UA988999980000031212206013007; код класифікації доходів бюджету – 22030101) судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.
Строк пред`явлення до виконання три місяці з дня постановлення постанови.
Строк позбавлення спеціального права слід обчислювати з дня здачі або вилучення у ОСОБА_1 документа, що посвідчує право керування транспортними засобами.
Скерувати постанову в Головне управління Держпраці у Львівській області /79005, пл. Міцкевича, 8 (7 поверх), м. Львів/.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя П. С. Невойт