Рішення № 85360802, 24.10.2019, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2019
Номер справи
260/1086/19
Номер документу
85360802
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

24 жовтня 2019 рокум. Ужгород№ 260/1086/19

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,

при секретарі судового засідання - Костелей І.Ф.,

за участю сторін:

представник позивача - не з`явився,

представника відповідача - Крупа-Газуда М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Тирба" (вул. Лесі Українки, буд. 9, с. Кричово, Тячівський район, Закарпатська область, 90511, ЄДРПОУ 37799577) в особі представника Майор Івана Васильовича ( вул. Івана Франка, буд. 1-Б, кв. 6 , м. Ужгород , 88017) до Головного управління ДФС у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, ЄДРПОУ 39393632) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В:

У відповідності до ч. 3 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 24 жовтня 2019 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення. У зв`язку з перебуванням головуючого судді Іванчулинця Д.В. у відрядженні з 28.10.2019 року по 31.10.2019 року рішення в повному обсязі складено та підписано 01 листопада 2019 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Тирба" (далі - позивач) в особі представника Майор Івана Васильовича звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління ДФС у Закарпатській області (далі - відповідач), в якому просить: 1)визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Закарпатській області № 0002131409 форми "Р" від 29.03.2019 р. яким ТОВ "Тирба" збільшено суму грошового зобов`язання за платежем мито на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності на суму 334432,96 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на суму 83 608,24 грн.; 2) визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Закарпатській області № 0002141409 форми "Р" від 29.03.2019 р. яким ТОВ "Тирба" збільшено податкове зобов`язання за платежем ПДВ з ввезених на територію України товари на суму 66886,56 грн. та за штрафами (фінансовими) санкціями (штрафами) на суму 16721,64 грн.; 3) стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Закарпатській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Тирба" судові витрати по справі.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 липня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі.

Позов мотивує тим, що Головним управлянням ДФС у Закарпатській області складено Акт № 237/07-16-14-09/37799577 про результати документальної невиїзної перевірки стану дотримання ТОВ «Тирба» вимог законодавства України з питань державної митної справи. 29.03.2019 року листом відповідач направив ТОВ «Тирба» Акт перевірки та податкові повідомлення рішення складені за результатами Акту перевірки, які отримані товариством 01.04.2019р. Позивач не погоджується з висновками Акту перевірки та прийнятими за його результатами податковими повідомленнями-рішеннями. Зазначає, що згідно з Порядком, якщо на транспортні засоби уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право їх експлуатувати, вони вважаються використовуваними. Датою початку користування (вводу в експлуатацію) транспортних засобів, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України, вважається дата їх першої реєстрації, визначена в реєстраційних документах, які видано уповноваженими державними органами та дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі. У разі відсутності реєстраційних документів першої реєстрації транспортних засобів датою початку використання транспортного засобу вважається календарна дата його виготовлення (день, місяць, рік).

У відзиві на позовну заяву відповідач вказав, що Головним управлінням ДФС у Закарпатській області отримано інформацію від Закарпатської митниці ДФС листом від 24.01.2019 р. за №14/19/07-70-19, про те, що листами ДФС України від 16.01.2019 р. доведено відповіді митних органів Словацької Республіки та Королівства Нідерланди, щодо безпідставного отримання (надання) пільги - преференція 410 - «Товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄС (Абзац перший частини першої статті 29 додатка 1-А «Тарифний графік України» до глави 1 розділу IV «Торгівля та питання, пов`язані з торгівлею» (скасування мит) Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони), зі сплати ввізного мита ТОВ «Тирба» під час митного оформлення товарів за митними деклараціями. Тобто товари, зазначені в цих «деклараціях інвойс», не відповідають вимогам положень Протоколу 1 про походження товарів Угоди. Зазначає, що на підставі отриманих відповідей митних органів Словацької Республіки та Королівства Нідерланди встановлено, що преференційне походження товарів не підтверджено, пільги надані (отримані) неправомірно і з порушенням вимог Протоколу 1 Угоди. Звертає увагу на те, що під час даної перевірки Головним управлінням ДФС у Закарпатській області використано отримані відомості від митних органів Словацької Республіки та Королівства Нідерланди, як це передбачено ч. 1 ст. 352 Митного кодексу України.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Представник відповідача заперечував проти позовних вимог з мотивів наведених у відзиві на позовну заву та просив відмовити у задоволенні позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Пунктом 1 ч. 3 ст. 205 КАС України встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

З огляду на вищевикладене, враховуючи норми КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи по суті за відсутності представника позивача.

Заслухавши пояснення представника відповідача, оцінивши наявні у справі докази, на засадах всебічного, повного і об`єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку стану дотримання ТОВ «Тирба» вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів в частині обґрунтованості та законності надання (отримання)пільг і звільнення від оподаткування згідно поданих митних декларацій, якою встановлено порушення позивачем ст. 257, ч.1 ст.270, ст. 281, п. 2 ч. 1 ст. 292, ч.1 ст. 300 Митного кодексу України, Закону України від 19.09.2013 року №584-VII «Про митний тариф України», поняття преференційного походження оформленого товару згідно Протоколу І до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони від 27.06.2014 р., в результаті чого занижено податкове зобов`язання по сплаті мита на загальну суму 334 432,96 грн., пункту 190.1 ст.190 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податкове зобов`язання по сплаті податку на додану вартість на загальну суму 66886,56 грн. та за результатами якої складено Акт №237/07-16-14-09/3779957 від 18.03.2019 р.

На підставі висновків перевірки відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення: від 29.03.2019 р. № 0002131409, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем мито на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності на суму 418 041,20 грн., у тому числі 33432,96 грн. - основний платіж та 838,24 грн. - штрафна (фінансова) санкція; № 0002141409, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем ПДВ з ввезених на територію України товарів у сумі 83608,20 грн., у тому числі 66886,56 грн. - основний платіж та 16721,64 грн. - штрафна (фінансова) санкція.

Експортер (продавець) товарів у 2-х випадках (згідно митних декларацій № UA305130/2018/003433 від 07.03.2018 р.; № UA305130/2018/003426 від 07.03.2018 р. - нідерландська компанія KILKENS TRUCKS B.V. Import Export (Metaalweg 2B, WEURT, Нідерланди).

Одержувач (покупець) та декларант товарів - ТОВ "Тирба".

Торгівельна країна та країна відправлення - Нідерланди.

При доставці зазначеного вантажу на митну територію України задекларовано такі умови поставки згідно ІНКОТЕРМС: EXW - NL WEURT по декларації № UA305130/2018/003433 від 07.03.2018 та DDU UA м. Тячів по декларації № UA305130/2018/003426 від 07.03.2018 р.

За МД від № UA305130/2018/003426 від 07.03.2018 р. ТОВ «Тирба» відповідно до зовнішньоекономічного контракту (договору) від 24.02.2018 р. № 139, укладеного в м. Тячів (Україна) з компанією KILKENS TRUCKS B.V. Import Export, Нідерланди, та інвойсу від 24.02.2018 № б/н задекларовано до митного оформлення та здійснено митне оформлення в режимі імпорту для вільного обігу напівпричіп, марки SCHMITZ, № шасі: WSM00000003051528 бувший у використанні. Загальна вартість товарів, що постачаються за даним контрактом становить 2600 Євро.

За МД від №UA305130/2018/003433 від 07.03.2018 р. ТОВ «Тирба» відповідно до зовнішньоекономічного контракту (договору) від 24.02.2018 р. № 140, укладеного в м. Тячів (Україна) з компанією KILKENS TRUCKS B.V. Import Export, Нідерланди, та інвойсу від 24.02.2018 р. № б/н задекларовано до митного оформлення та здійснено митне оформлення в режимі імпорту для вільного обігу сідельний тягач, марки VOLVO, № шасі: YV2AS02A78B511604 бувший у використанні. Загальна вартість товарів, що постачаються за даним контрактом становить 5800 Євро.

По решті 25 митних деклараціях Експортер (продавець) - словацька компанія POWER TRANS s.r.o. (L. Kossutha 605/91, 077 01 Kralovsky Chlmec, Словаччина).

Одержувач (покупець) та декларант товарів - ТОВ "Тирба".

Торгівельна країна та країна відправлення - Словаччина.

ТОВ «Тирба» відповідно до зовнішньоекономічного контракту (договору) від 27.01.2016 р. № 27/01/16-01 та доповнення до контракту (договору) № 27/01/16-01/1 від 01.02.2016 р., укладеного в м. Кралевський Хлмец (Словаччина) з компанією «POWER TRANS s.r.o. (Kralovsky Chlmec, Словаччина)» та інвойсів № ZOF021-2018, ZOF019-2018, ZOF012- 2018, ZOFO11-2018, ZOF007-2018, ZOF003-2018, ZOF078-2017, ZOF073-2017, ZOF070-2017, ZOF068-2017, ZOF061-2017, ZOF066-2017, ZOF063-2017, ZOF059-2017, ZOF056-2017, ZOF055-2017, ZOF053-2017, ZOF051-2017, ZOF049-2017, ZOF042-2017, ZOF041-2017, ZOF032-2017, ZOF033-2017, ZOF031 -2017 , ZOF026-2017 задекларовано до митного оформлення та здійснено митне оформлення в режимі імпорту для вільного обігу за МД № UA305130/2018/006443 від 04.05.2018, № UA305130/2018/005821 від 23.04.2018, № UA30513 0/2018/004216 від 22.03.2018, № UA305130/2018/003230 від 04.03.2018, № UA305130/2018/002507 від 19.02.2018, № UA305130/2018/001546 від 01.02.2018, № UA305130/2017/016060 від 18.12.2017, № UA305130/2017/015093 від 30.11.2017, № UA305130/2017/013673 від 07.11.2017, № UA305130/2017/013381 від 01.11.2017, № UA305130/2017/012630 від 19.10.2017, № UA30513 0/2017/012623 від 19.10.2017, № UA305130/2017/012487 від 17.10.2017, № UA305130/2017/012203 від 12.10.2017, № UA305130/2017/011902 від 06.10.2017, № UA305130/2017/010700 від 15.09.2017, № UA3 05130/2017/010326 від 08.09.2017, № UA305130/2017/009118 від 16.08.2017, № UA305130/2017/008158 від 28.07.2017, № UA305130/2017/006767 від 04.07.2017, № UA305130/2017/006692 від 03.07.2017, № UA305130/2017/006545 від 30.06.2017, № UA305130/2017/006495 від 29.06.2017, № UA305130/2017/005854 від 18.06.2017, № UA305130/2017/004768 від 28.05.2017 товари згідно Додатка 1 до акту перевірки.

У відповідності до умов зовнішньоекономічного контракту від 27.01.2016 р. № 27/01/16- 01 та доповнення до контракту (договору) № 27/01/16-01/1 від 01.02.2016 р.: предмет контракту: Продавець («POWER TRANS s.r.o.») продає, а Покупець (ТОВ «Тирба») купує товар (партії товару, в подальшому по тексту - товар), транспортні засоби. Асортимент, ціни, найменування та характеристики товару вказуються в рахунку-фактурі на кожну поставку окремо.

Загальна вартість контракту складає 5 000 000 Євро. Вартість контракту - динамічна, знаходиться в залежності від кон`юнктури ринку та динаміки цін на товар, може піддаватись коригуванню. Вартість партії товару, що постачається, вказується в рахунку-фактурі.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд враховує наступне.

Згідно з частиною другою статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, Законом України від 16.09.2014 № 1678-VII ратифіковано Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами - членами, з іншої сторони (далі Угода). Згідно з статтею 257 Митного кодексу України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для їх митного контролю та митного оформлення.

Згідно із статтею 281 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами (далі - МК України), допускається встановлення тарифних пільг (тарифних преференцій) щодо ставок Митного тарифу України у вигляді звільнення від оподаткування ввізним митом, зниження ставок ввізного мита або встановлення тарифних квот відповідно до законодавства України та для ввезення товарів, що походять з держав, з якими укладено відповідні міжнародні договори.

Статтею 16 "Загальні вимоги" Протоколу 1 "Щодо визначення концепції "Походження товарів" і методів адміністративного співробітництва" Угоди (далі Протокол 1 Угоди) передбачено, що товари, що походять з Європейського Союзу, і товари, що походять з України, після ввезення до України чи Європейського Союзу відповідно підпадають під дію Угоди за умови подання одного з таких документів: сертифікат з перевезення товару EUR. 1.; декларація інвойс, надана експортером.

Пунктом 2 статті 22 "Умови складання декларації інвойс" Протоколу 1 "Щодо визначення концепції "Походження товарів" і методів адміністративного співробітництва" Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами - членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом України від 16.09.2014 № 1678-VII (далі Протокол 1 Угоди) встановлено, що декларація інвойс може бути складена, якщо розглядувані товари можуть бути визнані такими, що походять з Європейського Союзу або України і відповідають іншим вимогам Протоколу 1 Угоди.

Відповідно до пункту 2 статті 26 розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі - Угода) від 27.06.2014, яка ратифікована 16.09.2014 термін "походження" означає, що товар підпадає під правила походження, викладені в Протоколі І до цієї Угоди "Щодо визначення концепції "походження товарів" і методів адміністративного співробітництва" (далі - Протокол).

Відповідно до ст.22 Протоколу, декларація інвойс може бути складена експортером будь-якої партії товару, що складається з одного чи декількох місць товарів, що походять з певної країни, сукупна вартість яких не перевищує 6000 євро.

Відповідно до ч.3 ст.22 Протоколу експортер, який складає декларацію інвойс, повинен бути готовим у будь-який час на вимогу митних органів країни експорту надати всі належні документи на підтвердження статусу походження розглядуваних товарів, а також виконання інших умов цього протоколу.

Відповідно до ст. 33 Протоколу, подальші перевірки підтверджень походження мають здійснюватись у довільному порядку або тоді, коли митні органи країни імпорту мають обґрунтовані сумніви в достовірності таких документів, статусі походження відповідних товарів або виконанні інших вимог цього Протоколу.

З метою реалізації положень пункту 1 цієї статті митні органи країни імпорту повинні повернути сертифікат з перевезення товару EUR.1 та інвойс, якщо він була поданий, декларацію інвойс або копії цих документів митним органам країни експорту, вказавши, якщо це доречно, причини запиту. Будь-які отримані документи й інформація, що вказують на недостовірність інформації, наведеної в підтвердженні походження, повинні бути передані на підтримку запита про перевірку.

Перевірка має бути здійснена митними органами країни експорту. Для виконання цього завдання вони мають право вимагати будь-яких доказів і здійснювати будь-яку перевірку рахунків експортера та інші перевірки, які вважатимуть належними.

Якщо митні органи країни імпорту вирішують призупинити надання преференційного режиму для товарів, щодо яких здійснюється перевірка, до надходження результатів цієї перевірки, вони повинні запропонувати імпортерові позбавитися товару з уживанням будь-яких запобіжних заходів, які вважатимуться необхідними.

Митні органи, на запит яких була здійснена перевірка, мають бути повідомлені про її результати якомога раніше. Ці результати повинні чітко вказувати на те, чи є перевірені документи достовірними та чи розглядувані товари можуть бути визнані такими, що походять з Європейського Союзу або України і відповідають іншим вимогам цього Протоколу.

Так, відповідачем отримано інформацію від Закарпатської митниці ДФС листом від 24.01.2019 р. за №14/19/07-70-19, про те, що листами ДФС України від 16.01.2019 р. доведено відповіді митних органів Словацької Республіки та Королівства Нідерланди, щодо безпідставного отримання (надання) пільги - преференція 410 - «Товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄС [Абзац перший частини першої статті 29 додатка 1-А «Тарифний графік України» до глави 1 розділу IV «Торгівля та питання, пов`язані з торгівлею» (скасування мит) Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони], зі сплати ввізного мита ТОВ «Тирба» під час митного оформлення товарів за митними деклараціями № UA305130/2018/006443, № UA305130/2018/005821, № UA305130/2018/004216, № UA305130/2018/003230, № UA305130/2018/002507, № UA305130/2018/001546, № UA305130/2017/016060, № UA305130/2017/015093 № UA305130/2017/013673, № UA305130/2017/013381, № UA305130/2017/012630, № UA305130/2017/012623, № UA305130/2017/012487, № UA305130/2017/012203, № UA305130/2017/011902, № UA305130/2017/010700, № UA305130/2017/010326, № UA305130/2017/009118, № UA305130/2017/008158, № UA305130/2017/006767, № UA305130/2017/006692, № UA305130/2017/006545, № UA305130/2017/006495, № UA305130/2017/005854, № UA305130/2017/004768, товари згідно Додатка 1 до акту перевірки. Тобто товари, зазначені в цих «деклараціях інвойс», не відповідають вимогам положень Протоколу 1 про походження товарів Угоди.

Митними органами Словацької Республіки згідно з листом №704986/2018- 2000102/116Не від 18.12.2018 р. повідомлено, що інвойси № ZOF021-2018, ZOF019-2018, ZOFO12-2018, ZOFO11-2018, ZOF007-2018, ZOF003-2018, ZOF078-2017, ZOF073-2017, ZOF070-2017, ZOF068-2017, ZOF061-2017, ZOF066-2017, ZOF063-2017, ZOF059-2017, ZOF056-2017, ZOF055-2017, ZOF053-2017, ZOF051-2017, ZOF049-2017, ZOF042-2017, ZOF041-2017, ZOF032-2017, ZOF033-2017, ZOF031-2017, ZOF026 -2017 , були видані словацькою компанією POWER TRANS s.r.o. Kralovsky Chlmec, Slovak Republic та повідомлено, що експортер товарів, охоплених зазначеними інвойсами, не в змозі подати відповідні документи, що підтверджують їх статус, товари не можуть вважатися товарами з походженням відповідно до положень Протоколу І, тобто товарами походження з ЄС.

Митними органами Королівства Нідерланди згідно з листом № BUI18-332 від 30.11.2018 р. повідомлено, що за результатами перевірки інвойсів без номеру від 24.02.2018 р., виданих компанією KILKENS TRUCKS B.V. встановлено, що обидва інвойси є неправдивими і не підтверджують походження товарів.

Згідно вищенаведених положень Протоколу І до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами слідує, що отримання на запит щодо підтвердження походження товару відповіді, яка не містить достатньої інформації для визначення справжнього походження товарів, є підставою для відмови у наданні права на преференції.

Так, згідно зі статтею 289 МК України обов`язок із сплати митних платежів виникає, зокрема, після завершення митного оформлення товарів та їх випуску, якщо внаслідок перевірки митної декларації чи за результатами документальної перевірки орган доходів і зборів самостійно визначає платнику податків додаткові податкові зобов`язання; в інших випадках, встановлених Податковим кодексом України.

Об`єктом оподаткування, згідно із підпунктом а) пункту 185.1 статті 185 ПК України, є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Датою виникнення податкових зобов`язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення (пункт 187.8 статті 187 ПК України).

Відповідно до пункту 190.1 статті 190 ПК України базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

Згідно із пунктами 54.3 та 54.4 статті 54 ПК України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо, зокрема, результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов`язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

У разі надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтверджених відомостей щодо країни походження, вартісних, кількісних або якісних характеристик, які мають значення для оподаткування товарів і предметів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України або території вільної митної зони, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення, контролюючий орган має право самостійно визначити базу оподаткування та податкові зобов`язання платника податків шляхом проведення дій, визначених пунктом 54.3 цієї статті, на підставі відомостей, зазначених у таких документах.

Відповідно до п. 6 ст. 33 Протоколу, якщо відповідь не містить достатньої інформації для визначення достовірності розглядуваного документа або справжнього походження товарів, митні органи, що подали запит, повинні за відсутності виняткових обставин відмовити у наданні права на преференцію.

Суд звертає увагу, що на підставі отриманих відповідей митних органів Словацької Республіки та Королівства Нідерланди встановлено, що преференційне походження товарів не підтверджено, пільги надані (отримані) неправомірно і з порушенням вимог Протоколу 1 Угоди.

Отже, згідно оформлених митних декларації, зазначених вище, до товарів не може бути застосовано умови преференційного режиму оподаткування товарів згідно Угоди, чим порушено умови преференційного режиму оподаткування товарів на умовах Угоди, що в свою чергу призвело до порушення позивачем вимог Закону України від 19.09.2013 № 584-VII "Про Митний тариф України".

Суд звертає увагу, що під час даної перевірки відповідачем використано отримані відомості від митних органів Словацької Республіки та Королівства Нідерланди, як це передбачено ч. 1 ст. 352 МК України.

При цьому, посилання позивача на норми чинного законодавства України щодо дати першої реєстрації транспортних засобів не спростовують встановленні під час перевірки порушення, оскільки, зазначеною перевіркою встановлено порушення позивачем умови преференційного режиму оподаткування товарів на умовах Угоди. Строк використання транспортних засобів не впливає на можливість отримання пільг при здійсненні митного оформлення товарів на умовах Угоди.

Що стосується посилання позивача на порушення Відповідачем ст. 354 Митного кодексу України, то суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 2 ст. 354 Митного кодексу України акт (довідка) про результати перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами органу доходів

Акт №237/07-16-14-09/37799577 надіслано позивачу засобами поштового зв`язку, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Таким чином, норми ст. 354 Митного кодексу України відповідачем було дотримано.

З огляду на сукупність встановлених обставин, суд прийшов до висновку, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 29.03.2019 р. № 0002131409 та № 0002141409 відповідають вимогам чинного законодавства, відповідач при їх прийнятті діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, у зв`язку з чим, у задоволенні позову слід відмовити.

В силу ст. 139 КАС України судові витрати на користь позивача не присуджуються.

Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 139, 241 - 246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

1. У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Тирба" (вул. Лесі Українки, буд. 9, с. Кричово, Тячівський район, Закарпатська область, 90511, ЄДРПОУ 37799577) в особі представника Майор Івана Васильовича ( вул. Івана Франка, буд. 1-Б, кв. 6, м . Ужгород, 88017) до Головного управління ДФС у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, ЄДРПОУ 39393632) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені пп. 15.5 п. 15 Розділу VII КАС України).

СуддяД.В. Іванчулинець