
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2019 рокуСправа № 160/7578/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Голобутовського Р.З.
розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
07.08.2019 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - відповідач), в якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не розгляду по суті заяв від 14 червня та 17 липня 2019 року, а відтак фактичної відмови мені в перерахунку та виплаті основної державної пенсії відповідно до ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 17 липня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 основної державної пенсії відповідно до ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;
- зобов`язати керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в місячний строк, після набрання законної сили рішенням суду за цим позовом, подати до суду звіт про виконання рішення.
В обґрунтовування позовних вимог зазначено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1-ої категорії та особою з інвалідністю ІІІ групи, захворювання пов`язане з участю в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Також зазначив, що перебуває на обліку в пенсійному фонді та отримує пенсію по інвалідності як потерпілий від аварії на Чорнобильській АЕС. 14 червня 2019 року позивач звернувся до з письмовою заявою до відповідача про здійснення перерахунку та подальшу виплату пенсії згідно з ч.3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Проте, звернення залишено відповідачем не відповіді. 17 липня 2019 року позивач звернувся до відповідача із повторною заявою. Проте, відповідач як суб`єкт владних повноважень, проявляючи неправомірну бездіяльність, не вжив ефективних засобів правового захисту не розглянув заяву від 17.07.2019 р. по суті та не надав письмової відповіді, що зумовило звернення із даним позовом до суду. Позивач вважає, що має всі законні підстави вимагати від пенсійного фонду перерахунку пенсії по інвалідності як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відповідно до ст. 59 Закону №796. Не вчинення відповідачем дій щодо відповідного перерахунку є по суті відмовою у його здійсненні, яка є незаконною, просить відновити порушене право.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.08.2019 р. відкрито провадження у адміністративній справі; справу №160/7578/19 призначено до розгляду за правилами спрощеного провадження без виклику (повідомлення) сторін.
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується матеріалами справи.
30.08.2019 року відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнав, просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі. В обґрунтування своєї позиції зазначив наступне. Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію по інвалідності згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». З 01.10.2017 року розрахунок пенсії позивачу здійснений, виходячи із п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року за формулою згідно із п. 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. №1210, з урахуванням показників, встановлених у 2017 році (мінімальної заробітної плати 3200грн., коефіцієнту заробітної плати 3,56956). Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.05.2018 р. по справі №804/2378/18 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 22.02.2018 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 основної державної пенсії відповідно до ст. 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня відповідного року. На виконання судового рішення по справі №804/2378/18 пенсія позивачу була розрахована із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2018 року, за формулою, наведеною в пункті 9-1 Порядку №1210, з урахуванням показників, встановлених у 2018 році (мінімальної заробітної плати 3723грн., коефіцієнту заробітної плати 2,96727), у зв`язку з чим розмір пенсії став меншим. Зважаючи на викладене, відповідач зазначив, що пенсія позивачу розрахована та виплачується відповідно до вимог чинного законодавства.
06.09.2019 року відповідач надав додаткові пояснення до відзиву на позовну заяву, в якому зазначив, що позовна вимога про визнання протиправною бездіяльності щодо нерозгляду по суті заяв позивача від 14.06.2019 р. та від 19.07.2019 р. є необґрунтованою та не підлягає задоволенню, оскільки листом від 27.06.2019 р. №4597/3-09 на звернення від 14.06.2019 р. позивачу повідомлено про необхідність додаткового часу для розгляду його звернення, оскільки питання потребує більш детального опрацювання. Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 26.07.2019 року № 4597/3-09 була надана письмова відповідь щодо розгляду звернення позивача. Оскільки в травні 2019 року Головним управлінням було направлено лист від 22.05.2019 року № 11092/03-01-23 до Пенсійного фонду України щодо підтвердження правильності розрахунку пенсії позивачу, листом Головного управління № 5328/3-09 від 26.07.2019 року було додатково повідомлено позивача про надання в подальшому додаткової остаточної відповіді. В серпні 2019 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було отримано лист Пенсійного фонду України від 12.08.2019 року № 24395/02-12 щодо правильності розрахунку пенсії позивачу, копія якого надавалась до відзиву на позовну заяву та відповідно до вимог КАС України був направлений стороні у справі. Листом Головного управління № 5328/3-09 від 14.08.2019 року надано остаточну відповідь позивачу про результати його звернення з урахуванням роз`яснень наданих листом Пенсійного фонду України від 12.08.2019 року № 24395/02-12.
Згідно з ч. ч. 5, 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у період з 15.04.1986 року по 18.08.1986 року проходив дійсну строкову службу в Радянській армії.
З 19.08.1986 року по 29.10.1986 року ОСОБА_1 у складі військової частини № 39289 брав безпосередню участь у зборах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується записами з військового квитка серії НОМЕР_1 .
Позивач віднесений до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є особою з інвалідністю ІІІ групи внаслідок захворювання, яке пов`язано з Чорнобильською катастрофою.
Згідно з довідкою до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12ААА №651236 ОСОБА_1 проведено повторний огляд та встановлено безстроково ІІІ групу інвалідності з 01.11.2017 р. внаслідок захворювання, яке пов`язано з виконанням обов`язків військової служби на ЧАЕС; ступінь втрати професійної працездатності становить 50%.
З листопада 2008 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області як отримувач пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
З 01.10.2017 року розрахунок пенсії позивачу здійснений, виходячи із п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року за формулою згідно із п. 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. №1210, з урахуванням показників, встановлених у 2017 році (мінімальної заробітної плати 3200грн., коефіцієнту заробітної плати 3,56956).
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.05.2018 року по справі №804/2378/18 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 22.02.2018 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 основної державної пенсії відповідно до статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.05.2018 року по справі №804/2378/18 набуло законної сили 08.06.2018 року.
На виконання рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.05.2018 року по справі №804/2378/18 відповідачем проведено перерахунок пенсії позивачу із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2018 року, за формулою, наведеною в пункті 9-1 Порядку №1210, з урахуванням показників, встановлених у 2018 році (мінімальної заробітної плати 3723грн., коефіцієнту заробітної плати 2,96727).
Так, згідно з матеріалами пенсійної справи, розмір пенсії позивача з 01.11.2018 року склав 10077,80грн., а саме: 9307,50грн. - основний розмір пенсії від середнього заробітку; 435,60 грн. - надбавка інваліду війни 3 групи (1452 грн.*30%); 284,70 грн. - додаткова пенсія інваліду 3 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи; 50,00грн. - цільова допомога на прожиття інваліду війни; з 01.12.2018 року - 10091,30грн.
З 01.07.2019 року розмір пенсії склав 8664,70 грн., а саме: 7860,80 грн. - основний розмір пенсії від середнього заробітку; 469,20 грн. - підвищення інваліду війни 3 групи; 284,70 грн. - додаткова пенсія інваліду 3 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи; 50,00 грн. - цільова допомога на прожиття інваліду війни.
14.06.2019 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою, в якій просив надати відповідь, у зв`язку з чим зменшилась пенсія (вх.№4597/3-09).
Листом від 27.06.2019 р. №4597/3-09 відповідач повідомив позивачу про те, питання потребує детального вивчення, після його розгляду буде повідомлено додатково.
17.07.2019 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою, в якій просив здійснити перерахунок пенсії на підставі ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи». З п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року та згідно з 50% втрати працездатності, починаючи з 01.10.2017 року.
Листом від 26.07.2019 року за № 4597/3-09 Головне управління Пенсійного фонду України повідомило позивачу, що розмір пенсії обчислений на виконання рішення суду по справі №804/2378/18, з урахуванням показників, встановлених у 2018 році (мінімальної заробітної плати 3723,00грн., коефіцієнту заробітної плати 2,96727), відповідно розмір пенсії став меншим.
Не погодившись з відмовою відповідача у здійсненні перерахунку на підставі листа від 17.07.2019 року, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбаченим законом.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій № 2148-VIII від 03.10.2017 частина 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796 -ХІІ викладена в наступній редакції: «Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року», що набрала чинності 01.10.2017 року.
Постановою Кабінету Міністрів України віл 23.11.2011 р. №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Порядок №1210).
Пунктом 1 Порядку передбачено, що Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Пунктом 9-1 Порядку № 1210, в редакції постанови Кабінету Міністрів України №851 від 15.11.2017 року, застосовується з 1 жовтня 2017 року) встановлено, що за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:
де П - розмір пенсії;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки;
Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії;
Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).
Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою:
де Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;
Зс1 - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року.
Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи.
У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Отже, з аналізу вказаних правових норм видно, що у разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, тобто законодавець вказує лише на зміну мінімальної заробітної плати, при цьому всі інші складові формули для пенсії по інвалідності, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, залишаються незмінними.
Згідно з ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно з ст. 76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 4 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Оцінюючи усі докази, досліджені судом у їх сукупності, суд робить наступний висновок.
Як встановлено судом, 02.04.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просив визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в перерахунку та виплаті ОСОБА_1 основної державної пенсії відповідно до статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року; та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 22 лютого 2018 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 , основної державної пенсії відповідно до статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року; зобов`язати керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в місячний строк, після набрання законної сили рішенням суду за цим позовом, подати до суду звіт про виконання такого рішення (адміністративна справа №804/2378/18).
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.05.2018 року у справі №804/2378/18 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності, та зобов`язання вчинити певні дії - задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в перерахунку та виплаті ОСОБА_1 основної державної пенсії відповідно до статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 22 лютого 2018 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 основної державної пенсії відповідно до статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи", виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
У частині позовних вимог про зобов`язання керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в місячний строк, після набрання законної сили рішенням суду за цим позовом, подати до суду звіт про виконання такого рішення - відмовлено.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.05.2018 року у справі №804/2378/18 набрало законної сили 08.06.2018 року.
Відповідачем на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.05.2018 року у справі №804/2378/18 було здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати, відповідно до ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 796-ХІІ, з урахуванням показників, встановлених у 2018 році (мінімальної заробітної плати 3723,00грн., коефіцієнту заробітної плати 2,96727).
Відповідачем у відзиві та у листі № 5328/3-09 від 14.08.2019 року зазначено, що зменшення розміру пенсії відбулось через перерахунок, проведений на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі №804/2378/18. А у зв`язку з тим, що в рішенні суду у справі №804/2378/18 не було зазначено способу та порядку його виконання, були застосовані показники, встановлені у 2018 році (мінімальної заробітної плати 3723грн. та коефіцієнту заробітної плати 2,96727).
Згідно з ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Позивач просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо нерозгляду по суті заяв від 14 червня 2019 та 17 липня 2019 року, а відтак, фактичної відмови йому в перерахунку та виплаті основної державної пенсії відповідно до ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 17 липня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 основної державної пенсії відповідно до ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, що є неналежним способом захисту з урахуванням тієї обставини, що позивач фактично не погоджується з розміром пенсії внаслідок перерахунку, здійсненого відповідачем, після якого розмір пенсії зменшився.
Належним способом захисту в цьому випадку є оскарження дій відповідача щодо проведеного перерахунку та, власне, його результату.
Окрім того, з урахуванням встановлених фактичних обставин справи, суд вважає, що бездіяльності у діях відповідача не було, виходячи з такого.
Листом від 27.06.2019 р. №4597/3-09 відповідач повідомив позивачу про те, питання потребує детального вивчення, після його розгляду буде повідомлено додатково. А листом від 26.07.2019 року за № 4597/3-09 Головне управління Пенсійного фонду України повідомило позивачу, що розмір пенсії обчислений на виконання рішення суду по справі №804/2378/18 з урахуванням показників, встановлених у 2018 році (мінімальної заробітної плати 3723,00грн., коефіцієнту заробітної плати 2,96727), відповідно розмір пенсії став меншим. Також, відповідачем у листі від 26.07.2019 року за № 4597/3-09 зазначено про необхідність визначення щодо реалізації свого права на виконання судового рішення, зауваживши, що основний розмір пенсія обчислений із середнього заробітку 15721,59грн. (3200грн. х 5 / 4482,35грн.), де 3200,00грн. - мінімальний розмір заробітної плати за 2017 рік, 4482,35грн. - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачені страхові внески, визначена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 рік, загальний розмір пенсії станом на 01.08.2019 складає 8664,70грн.
До того ж, фактично відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у вчиненні перерахунку та виплаті основної державної пенсії відповідно до ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, не було.
Захист непорушених прав на майбутнє не відповідає завданню та меті адміністративного судочинства, які визначені ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на наведене, правові підстави для задоволення таких позовних вимог відсутні.
За таких обставин, суд вважає, що позовна заява ОСОБА_1 є необґрунтованою і задоволенню не підлягає.
Згідно зі ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України в разі відмови в задоволенні позову судові витрати не присуджуються на користь сторони за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.
Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 242-246, 250, 255, 262, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.З. Голобутовський