
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
29 жовтня 2019 року м. Київ № 640/20123/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
до Державної екологічної інспекції Столичного округу
про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної екологічної інспекції Столичного округу (адреса: 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/7, ідентифікаційний код 42163667), в якому просить суд:
визнати протиправною та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення № 001796 від 16.09.2019.
В якості підстав позову позивач зазначив, що відповідачем протиправно прийнято Постанову про накладення адміністративного стягнення від 16.09.2019 № 001796 на підставі ст. 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Позивач вказав, що попри звернення КП ШЕУ Дніпровського району м. Києва до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом у справі № 640/15014/19 про скасування наказу № 1011-П від 10.06.2019, акту № 334 від 21.06.2019 та припису б/н від 25.06.2019, державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Столичного округу прийнято рішення про притягнення позивача як посадової особи до адміністративної відповідальності внаслідок невиконання зазначеного припису.
Відповідно до приписів ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 185-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як вбачається з матеріалів позову, ОСОБА_1 звернувся до суду з вимогою скасувати рішення у справі про притягнення до адміністративної відповідальності.
Таким чином, провадження у справах про адміністративні правопорушення, за які передбачена адміністративна відповідальність, розгляд справ про адміністративне правопорушення, накладення адміністративних стягнень, оскарження постанов суду (судді) у справі про адміністративне правопорушення здійснюється у порядку, визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення і не належить до компетенції адміністративних судів.
Водночас, згідно з пунктом 2 частини першої статті 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, зокрема, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанову по справі про притягнення до адміністративної відповідальності може бути оскаржено до вищестоящого органу (вищестоящій посадовій особі) або до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Беручи до уваги те, що місцезнаходження позивача та відповідача знаходиться у межах територіальної юрисдикції Дніпровського районного суду міста Києва, що є судом загальної юрисдикції, якому предметно підсудні справи про притягнення до адміністративної відповідальності, суд прийшов до висновку про передачу адміністративної справи № 640/20123/19 до Дніпровського районного суду міста Києва.
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. (ч. 1 ст. 30 КАС України).
Керуючись статтями 19, 22, 29, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
1. Справу № 640/20123/19 передати на розгляд до Дніпровського районного суду міста Києва.
2. Копію цієї ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Пащенко К.С.