
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
28 жовтня 2019 року м. Київ № 640/13043/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Мазур А.С., розглянувши клопотання представника відповідача про розгляд в порядку загального позовного провадження адміністративної справи
за позовомОСОБА_1 доГенеральної прокуратури України про визнання протиправним та скасування наказів № 458-ВК від 21.06.2019, № 459-вк від 21.06.2019 В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 із позовом до Генеральної прокуратури України про визнання протиправним та скасування наказів № 458-ВК від 21.06.2019, № 459-вк від 21.06.2019.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.07.2019 відкрито спрощене позовне провадження у справі.
Через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернення громадян (канцелярія) від представника відповідача надійшло клопотання представника відповідача про розгляд справ в порядку загального позовного провадження.
Клопотання мотивовано тим, що наказом Генерального прокурора України від 21.06.2019 № 458-вк позивача увільнено з посади начальника управління процесуального керівництва Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, яка у силу положень ст. 15 Закону України «Про прокуратуру», підпадає під визначеним «прокурор». За приписами ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції» прокурор є службовою особою, який займає відповідальне та особливо відповідальне становище, що, в свою чергу, свідчить про необхідність проведення судового засідання у даній справі.
Розглянувши вказане клопотання, оцінивши зміст позовних вимог, суд зазначає наступне.
За змістом пункту 1 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є, зокрема, справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Згідно ст.50 (Примітка) Закону України «Про запобігання корупції» під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються Президент України, Прем`єр-міністр України, член Кабінету Міністрів України, перший заступник або заступник міністра, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Антимонопольного комітету України, Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Голова Фонду державного майна України, його перший заступник або заступник, член Центральної виборчої комісії, член, інспектор Вищої ради правосуддя, член, інспектор Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, народний депутат України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Директор Національного антикорупційного бюро України, Генеральний прокурор, його перший заступник та заступник, Голова Національного банку України, його перший заступник та заступник, член Ради Національного банку України, Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його перший заступник та заступник, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим, його перший заступник та заступник, радник або помічник Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем`єр-міністра України, особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б", та особи, посади яких частиною першою статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" віднесені до першої - третьої категорій, а також судді, прокурори і слідчі, керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва або Севастополя, керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міста республіканського в Автономній Республіці Крим або обласного значення, району в місті, міста районного значення, військові посадові особи вищого офіцерського складу.
Як вбачається зі змісту позовних вимог предметом розгляду цієї справи є визнання незаконним та скасування наказу Генеральної прокуратури України від 21.06.2019 №458-вк про увільнення ОСОБА_1 з посади начальника управління процесуального керівництва Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України та наказу № 459-вк від 21.06.2019.
Враховуючи надані представником відповідача пояснення, суд приходить до висновку, що посада позивача відноситься до посад публічної служби, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище у розумінні вимог Закону України «Про запобігання корупції», а відтак, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав для розгляду даної справи в порядку загального позовного провадження.
Згідно ч. 6 ст. 260 Кодексу адміністративного судочинства України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Частиною першою ст. 180 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Керуючись вимогами ст. 12, 180, 243 260 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Перейти до розгляду адміністративної справи №640/13043/19 в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання на 21 листопада 2019 року о 15:30 год., що відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-А, зал №214.
Зобов`язати відповідача подати до суду всі матеріали, що були або мали бути взяті відповідачем до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов;
оригінали наказів про призначення на посаду начальника управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України; призначення на посаду начальника управління представництва інтересів держави у воєнній сфері Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України;
призначення на посади двох заступників начальника управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України;
організаційно-розпорядчі документи, що стали підставою для видання вказаних наказів про призначення (рапорти кандидатів, подання заступника Генерального прокурора - Головного військового прокурора, тощо).
Копію Ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Мазур