
Справа №: 716/1673/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.10.2019 року м. Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., з участю секретаря судових засідань Климус Г.В., прокурора Бужака Д.Ю., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, що надійшов з Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого, з інвалідністю ІІІ групи, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №272 від 29.08.2019 року, ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, порушив вимоги ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, при наступних обставинах.
Так, ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 16.08.2019 року, без поважних на те причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік та 21.08.2019 року подав щорічні декларації за 2016 та 2017 роки.
Таким чином, своїми діями останній порушиввимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Під час розгляду адміністративної справи судом ОСОБА_1 свою вину у вчиненні корупційного правопорушення визнав та підтвердив обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення.
Додатково пояснив, що він був ознайомлений про необхідність подання електронних декларацій, однак подав їх несвоєчасно, а саме за 2018 рік - 16.08.2019 року, за 2016, 2017 роки - 21.08.2019 року. Об`єктивні причини, які б перешкоджали йому вчасно подати декларації відсутні.
Прокурор під час розгляду справи просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП. Вважає, що в матеріалах адміністративної справи міститься достатньо доказів на підтвердження його вини.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діях останнього складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Як було встановлено судом, відповідно до рішення Чорнопотіцької сільської ради Заставнівського району Чернівецької області від 06 листопада 2015 року №01/01 «Про підсумки виборів, визначення повноважень та реєстрацію депутатів Чорнопотіцької сільської ради та Чорнопотіцького сільського голови», з листопада 2015 року по 03.01.2019 року був депутатом Чорнопотіцької сільської ради (а.с. 44).
Підпунктом «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Отже, ОСОБА_1 відноситься до суб`єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з підпунктом 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) Інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що Національне агентство, з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.
Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну, за 2016 рік) до 00:00 год. 01 травня 2017 pоку, щорічну за 2017 рік до 00:00 год. 01 квітня 2018 pоку, а також щорічну за 2018 рік до 00:00 год. 01 квітня 2019 pоку.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 неодноразово було ознайомлено з вимогами чинного законодавства щодо заповнення електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, термін її подання, а також розяснено наслідки та відповідальність за несвоєчасне або неподання декларації. Дані обставини випливають з повідомлення Чорнопотіцької сільської ради в якому навпроти прізвища ОСОБА_1 стоїть підпис, пояснень в.о. старости старостинчького округу №6 с. Чорний Потік, довідки (а.с. 30-32, 45).
Проте, всупереч чинного законодавства та в порушення строку встановленого для подання електронної декларації на сайт НАЗК, ОСОБА_1 тільки 16.08.2019 року подав щорічну декларацію за 2018 рік та 21.08.2019 року - за 2016, 2017 роки. Вказане підтверджується копіями роздруківок з сайту НАЗК (а.с. 34-43).
При цьому, судом не встановлено поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016, 2017, 2018 роки.
Крім того, і про поважність не подання вчасно таких декларацій на сайт НАЗК не вказувала під час розгляду справи і сама особа, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно дочастин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, враховуючи всі обставини справи, а також наявні у справі докази, в тому числі визнання вини ОСОБА_1 , суд вважає, що його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП доведена в повному обсязі.
При накладенні на ОСОБА_1 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника та ступінь його вини.
Враховуючи всі обставини справи, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для його виправлення.
Крім того, згідно вимог ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 384,20 грн.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 283-285, 294 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850, 00 (вісімсот п`ятдесят) гривень (отримувач коштів - Заставнівське УК/Заставнівський р-н, код отримувача (ЄДРПОУ) - 36752386, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) - 899998, номер рахунку - UA278999980000031115106024066, код класифікації доходів бюджету - 21081100), за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави в розмірі - 384 (трьохсот вісімдесяти чотирьох) гривень 20 копійок (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) - 899998, номер рахунку - UA798999980000031211256026001).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Ярослав СТРІЛЕЦЬ