Рішення № 85200438, 25.10.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2019
Номер справи
215/3787/19
Номер документу
85200438
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2019 року Справа № 215/3787/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -

встановив:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 03.07.2019 ОСОБА_1 звернувся до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Тернівської районної м. Кривий Ріг ради, яка виявилася у порушенні правового режиму розгляду моєї заяви від 28.05.2019 згідно порядку статей 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», частин 1, 2, 8 статті 11 Закону України «Про державну службу» і принципів статей 3, 19, частини 2 статті 28 Конституції України;

- зобов`язати виконавчий комітет Тернівської районної м. Кривий Ріг ради протягом 15-ти днів вжити заходи індивідуальним актом відповідно до статті 3, частини 2 статей 28, 34 Конституції України і надати зазначені документи згідно заяви від 28.05.2019;

- визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Тернівської районної м. Кривий Ріг ради, яка виявилася у не забезпечені гарантій статей 3, 34, 55 Конституції України при розгляді заяви від 28.05.2019 окремим пунктом рішення, зазначивши закон вимоги яких порушено згідно статті 249 КАС України;

- захистити права на інформацію, зазначивши окремим пунктом рішення, що без винесення за результатами розгляду звернення нормативно-правового акту виконавчим комітетом Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради заява від 28.05.2019 вважається належно не розглянутою.

2. Ухвалою Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 15.07.2019 справу № 215/3787/19 (провадження № 2-а/215/263/19) за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії передано до Дніпропетровського окружного адміністративного суду за предметною підсудністю відповідно до положень статей 20, 29 КАС України.

3. Справа № 215/3787/19 (провадження № 2-а/215/263/19) надійшла до Дніпропетровського окружного адміністративного суду 05.08.2019, та за результатами автоматизованого розподілу передано на розгляд судді Верба І.О.

4. Ухвалою суду від 12.08.2019:

- клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволено, звільнено позивача від плати судового збору за подання цього позову;

- прийнято адміністративний позов до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі № 215/3787/19 (провадження № 2-а/215/263/19);

- призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін;

- в задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального провадження відмовлено;

- встановлено учасникам справи строки для надання заяв по суті спору;

- клопотання позивача про витребування доказів задоволено частково, витребувано від відповідача належним чином засвідчені копії: заяви (запиту) ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради від 28.05.2019 вх. № С-539 із доданими до неї документами; відповіді на заяву (запит) ОСОБА_1 від 28.05.2019 вх. № С-539, із усіма доданими документами, поясненнями чи запрошувався позивач для розгляду звернення з підтверджуючими документами; докази направлення (отримання) позивачем відповіді на заяву (запит) від 28.05.2019 вх. № С-539; пояснення із підтверджуючими доказами, чи були подані ОСОБА_1 заяви з подібними вимогами, які викладені у заяві від 28.05.2019 вх. № С-539 (у разі наявності надати зазначені заяви та відповіді на них); пояснення із підтверджуючими доказами щодо порядку/процедури розгляду заяв (запитів) у Виконавчому комітеті Тернівської районної у місті ради.

5. 10.09.2019 до канцелярії суду надійшов відзив на адміністративний позов з додатками та доказом направлення позивачу.

6. 25.10.2019 від позивача до канцелярії суду надійшли наступні документи:

- відзив на відзив;

- клопотання про надання визначеності листу від 31.05.2019 встановивши наявність або відсутність обставин по справі № 215/3787/19.

щодо тривалості розгляду справи

7. Розглянута справа потребувала особливої ретельності, чим обумовлений строк її розгляду судом.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

8. Цим позовом позивач має намір використати своє право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від, порушень і протиправних посягань відповідно до статей 3, 22, 28, 34, 46, 51, 55, 68 Конституції України.

9. Подав заяву від 28.05.2019, якою просив діяти відповідно до порядку, системи норм статті 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», статті 1, 2, 8 статті 11 Закону України «Про державну службу» та забезпечити конституційні гарантії. Відповідно по суті бездіяв і не забезпечив право громадянина на попередження за можливістю страждань і болю (стаття 3, частина 2 стаття 28 Конституції України).

10. Нормативно-правових актів відповідача на заяву від 28.05.2019 не отримав на цей час. У позивача склалось враження, що особи установи вносить до офіційних документів, відомостей завідомо неправдиву інформацію, бездіє по шаблону, порушуючи конституційні принципи, марнуючи державні кошти зав`язуючи їх на своїй бездіяльності. Відповідач не забезпечив права позивача на ліквідацію перешкод на забезпечення права громадянина на попередження за можливості страждань і болю (стаття 3, частина 2 стаття 28 Конституції України), не вжив системи заходів, спрямованих на усунення правових та інших причин порушення права викривати недоліки в роботі відповідача для відстоювання своїх прав і законних інтересів, не попередив виникнення негативних суспільних наслідків, пов`язаних з цим правом і відсутності необхідної мені інформації, а також окремо не повідомив про дату, та час та місце розгляду заяви від 28.25.2019.

11. Таким чином, своєю бездіяльністю відповідач унеможливив реалізацію, відповідно до законодавства, права на отримання інформації, порушивши низку чинних правових норм, включно з нормами Конституції України і не думав про людину та права і справедливість, яку несе, не переслідував закону мету порядку розгляду заяв, відмовився використовувати свої владні виконавчі функції для забезпечення права громадянина, які є його головними обов`язками. Згідно Закону України «Про місцева самоврядування в України» всі питання управління об`єктами комунальної власності належить до компетенції місцевих органів самоврядування. За змістом частини 2 статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, стаття 28 Конституції України жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим, чи іншим дослідам. Не вжиття заходів відповідачем піддає інваліда до медичних досліджень, стражданням і болю.

12. Згідно із статтею 25 Загальної декларації прав людини кожна має право на такий життєвий рівень, включаючи їжу, одяг, житло медичний догляд та необхідне соціальне обслуговування, який є необхідним для підтримання здоров`я і добробуту особи з інвалідністю та її сім`ї, і право на забезпечення в разі хвороби, інвалідності, вдівства, старості чи іншого випадку втрати засобів до існування через незалежні від неї обставини. Як вбачається бездіяльність відповідача вказаним положенням закону не відповідає.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

13. Відповідач проти позову заперечив повністю, зазначив, що до виконкому надійшло звернення позивача вх. № С-539 щодо забезпечення безкоштовними медикаментами його хворої матері та вжиття заходів до головних лікарів та медичного персоналу міських лікарень.

14. За результатами розгляду звернення було встановлено, що вирішення даного питання не входить до повноважень виконкому районної ради.

15. З метою дотримання вимог статті 7 Закону України «Про звернення громадян» виконком 31.05.2019 направив звернення позивача за належністю до управління охорони здоров`я виконкому Криворізької міської ради про що повідомленням від 31.05.2019 № С-539 проінформував заявника.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

16. 28.05.2019 ОСОБА_1 звернувся до Голови Тернівської районної у місті ради В.М. Солода з заявою, зареєстрованою за вхідним № С-539, в якій позивач зазначив наступне:

- я 23.05.2019 просив заступника в.о. головного лікаря КНП Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 КМР ОСОБА_2 забезпечити, як ОНКО хвору мою матір безкоштовними ліками. ОСОБА_2 відмовляє це робити. Мати має онкологічні захворювання, гематологічні захворювання, діабет (цукровий і нецукровий), післяопераційний гіпотиреоз, у тому числи з приводу раку щитовидної залози і відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 додаток № 2 відноситься до категорії хвороби, які у разі амбулаторного лікування отримують лікарські засоби безоплатно. Вона не додержувалась принципів державної служби; сумлінно не виконувала свої посадові обов`язки зазначених у Законі України «Про державну службу», не запобігли виникненню конфлікту інтересів під час проходження державної служби та порушили відповідні правила, строки і норми бо не забезпечили права інваліда на попередження за можливістю страждань і болю стаття 3, частина 2 статті 28 Конституції України і не виконую протоколи її лікування відмовою надати безоплатні рецепти. Лікують ОНКО хвору, як особу з інвалідністю і лікарські засоби відпускають не безоплатно. Саме хвороба спричинила інвалідність;

- також заклад Криворізька міська лікарня №7 ДОР не надає листи непрацездатності при захворюваннях ендокринної системи ні ОСОБА_3 , ні ОСОБА_4 , ні ОСОБА_5 не зазначають симптоматику при якій обов`язково хворобу з порушенням ендокринної системи при амбулаторному лікуванні видається листи непрацездатності;

- на цей час мати не отримала рецептів на безоплатні ліки відповідно до наданих вам рецептів від 28.12.2018 № 522, № 523, № 524, № 525, № 526, № 527, № 528, № 529, від 09.01.2019 № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 (18 рецептів), від 21.01.2019 № 8, № 9, № 10, № 11, № 12, № 13, № 14 (7 рецептів), від 04.02.2019 № 29, № 30, № 31, № 32, № 33, № 34, № 35, № 38 (8 рецептів), від 16.02.2019 № 139, № 140, № 141, № 142, № 143, № 144, № 145, № 146, № 147 (9 рецептів).

17. Заявою від 28.05.2019 № С-539 позивач просив:

- подати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити індивідуальним актом зобов`язати ОСОБА_2 видати безоплатні рецепти на ті самі ліки за наданими в додатках вам рецептів від 28.12.2018 № 522, № 523, № 524, № 525, № 526, № 527, № 528, № 529, від 09.01.2019 року № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 (18 рецептів), від 21.01.2019 року № 8, 9, № 10, № 11, № 12, № 13, № 14 (7 рецептів), від 04.02.2019 року № 29, № 30, № 31, № 32, № 33, № 34, № 35, № 38 (8 рецептів), від 16.02.2019 № 139, № 140, № 141, № 142, № 143, № 144, № 145, № 146, № 147 (9 рецептів), якщо відсутні у вас повноваження для належного реагування;

- подати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити нормативно-правовим актом вжити заходи для якості надання медичних послух, забезпечення права інваліда на попередження за можливістю страждань і болю (стаття 3, частина 2 статті 28 Конституції України) для безоплатного відпуску ОСОБА_6 лікарських засобів зазначених у рецептах від 23.05.2019 (9 рецептів);

- подати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити вжити заходи до начальника управління здоров`я м. Кривого Рогу Мурашко К.В., щоб той видав наказ щодо забезпечення особи з інвалідністю ОСОБА_6 , як ОНКО хворої людини, безкоштовними медикаментами для лікувально-профілактичних заходів згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 та провести службове розслідування дій ОСОБА_2 відповідно її реагування на мою заяву від 23.05.2019;

- подати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити зобов`язати начальника управління здоров`я м. Кривого Рогу ОСОБА_5 індивідуальним актом визнати, що ліки за наданими в додатках вам рецептів від 28.12.2018 року № 522, № 523, № 524, № 525, № 526, № 527, № 528, № 529, від 09.01.2019 № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 (18 рецептів), від 21.01.2019 року № 8, № 9, № 10, № 11, № 12, № 13, № 14 (7 рецептів), від 04.02.2019 року № 29, № 30, № 31, № 32, № 33, № 34, № 35, № 38 (8 рецептів), від 16.02.2019 року № 139, № 140, № 141, № 142, № 143, № 144, № 145, № 146, № 147 (9 рецептів), та від 10.05.2019 № 139, № 141, № 142, № 143, № 144, № 145 (6 рецептів), призначені ОСОБА_6 не для лікування її організму від ОНКО хвороби і надати по пунктно перелік ліків для амбулаторного лікування її ОНКО хвороби;

- надати і вирахувати суму коштів на ліки відповідно до наданих вам рецептів від 28.12.2018 № 522, № 523, № 524, № 525, № 526, № 527, № 528, № 529, від 09.01.2019 № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30 (18 рецептів), від 21.01.2019 № 8, № 9, № 10, № 11, № 12, № 13, № 14 (7 рецептів), від 04.02.2019 № 29, № 30, № 31, № 32, № 33, № 34, № 35, № 38 (8 рецептів), від 16.02.2019 № 139, № 140, № 141, № 142, № 143, № 144, № 145, № 146, № 147 (9 рецептів), а також окремо зазначити 50% вартості цих ліків;

- окремим листом повідомити про час, місто призначеної комісії по обранню Головного лікаря медичних установ району, порядок його обрання, перелікувати документи які потрібно подати людині для участі в роботі цієї комісії від громади, строки подання документів;

- подати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити зобов`язати начальника управління здоров`я м. Кривого Рогу Мурашко К.В. індивідуальним актом узяти пояснення у міського ендокринолога ОСОБА_7 , завідуючого кафедрою ортопедії і травматології Міхно Сергія Васильовича де зазначити достатню симптоматику для визнання непрацездатним громадянина, який має хворобу з діагнозом вузловий зоб; дослідження на кальцитонін, яке вказує на недостаток чи ізбиток іона йода в організмі, який спричинив зазначене захворювання; протокол амбулаторного медикаментозного лікування хвороби з діагнозом вузловий зоб і ці пояснення надати мені для ознайомлення.

18. Виконавчий комітет Тернівської районної у місті ради листом від 31.05.2019 № С-539 відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» направив звернення позивача для вирішення питання по суті Управлінню охорони здоров`я виконкому Криворізької міської ради, про що листом від 31.05.2019 повідомлено позивача.

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

19. Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.

20. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України).

21. Відповідно до частини першої статті 7 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР (далі – Закон № 393/96-ВР) звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду. Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.

22. Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення (частина друга статті 7 Закону № 393/96-ВР).

23. Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються (частина третя статті 7 Закону № 393/96-ВР).

24. Статтею 18 Закону № 393/96-ВР передбачено, що громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право: особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви; знайомитися з матеріалами перевірки; подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу; бути присутнім при розгляді заяви чи скарги; користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку; одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги; висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги; вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.

25. Згідно статті 19 Закону № 393/96-ВР органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов`язані: об`єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу; відміняти або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об`єднання громадян за місцем проживання громадянина; у разі визнання заяви чи скарги необґрунтованою роз`яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.

26. Відповідно до статі 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі – Закон № 280/97-ВР) виконавчі органи рад – це органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.

27. Згідно частини другої статті 5 Закону № 280/97-ВР у містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.

28. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами (стаття 10 Закону № 280/97-ВР).

29. Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (стаття 11 Закону № 280/97-ВР).

30. Частиною третьою статті 17 Закону № 280/97-ВР відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.

31. Відповідно до статті 32 Закону № 280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:

а) власні (самоврядні) повноваження:

- управління закладами освіти, охорони здоров`я, культури, фізкультури і спорту, оздоровчими закладами, які належать територіальним громадам або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення;

- організація медичного обслуговування та харчування у закладах освіти, культури, фізкультури і спорту, оздоровчих закладах, які належать територіальним громадам або передані їм;

б) делеговані повноваження:

- забезпечення відповідно до закону розвитку всіх видів освіти і медичного обслуговування, розвитку і вдосконалення мережі освітніх і лікувальних закладів усіх форм власності, фізичної культури і спорту, визначення потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, укладення договорів на підготовку спеціалістів, організація роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів, залучення роботодавців до надання місць для проходження виробничої практики учнями професійно-технічних навчальних закладів;

- забезпечення відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

32. Згідно частини першої статті 41 Закону № 280/97-ВР питання організації управління районами в містах належать до компетенції міських рад.

33. Районні у містах ради (у разі їх створення) та їх виконавчі органи відповідно до Конституції та законів України здійснюють управління рухомим і нерухомим майном та іншими об`єктами, що належать до комунальної власності територіальних громад районів у містах, формують, затверджують, виконують відповідні бюджети та контролюють їх виконання, а також здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом, в обсягах і межах, що визначаються міськими радами (частина друга статті 41 Закону № 280/97-ВР).

34. Обсяг і межі повноважень районних у містах рад та їх виконавчих органів визначаються відповідними міськими радами за узгодженням з районними у містах радами з урахуванням загальноміських інтересів та колективних потреб територіальних громад районів у містах (частина третя статті 41 Закону № 280/97-ВР).

35. Частинами 1, 2, 8 статті 11 «Захист права на державну службу» Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі – Закон № 889-VIII) встановлено, що у разі порушення наданих цим Законом прав або виникнення перешкод у реалізації таких прав державний службовець у місячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про це, може подати керівнику державної служби скаргу із зазначенням фактів порушення його прав або перешкод у їх реалізації.

36. У скарзі державний службовець може вимагати від керівника державної служби утворення комісії для перевірки викладених у скарзі фактів. Керівник державної служби на вимогу державного службовця для перевірки викладених у скарзі фактів утворює комісію у складі не менше трьох осіб. Заявник має право оскаржити рішення, дії чи бездіяльність державних органів та їх посадових осіб, що перешкоджають реалізації прав, наданих йому цим Законом, до суду.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

37. Надаючи оцінку доводам позивача згідно обґрунтування позовної заяви, суд виходить із того, що заявою (запитом) від 28.05.2019 № С-539 позивач просив голову виконкому Тернівської районної у місті ради, зокрема, подати клопотання Голові виконкому Криворізької міської ради з порушених у заяві питань, зокрема щодо: зобов`язання індивідуальним актом лікаря видати безоплатні ліки; вжиття нормативно-правовим актом заходів для якості надання медичних послуг для безоплатного відпуску ОСОБА_6 лікарських засобів згідно рецептів; вжиття заходів до начальника управління охорони здоров`я задля видачі останнім наказу про забезпечення ОСОБА_6 безкоштовними медикаментами та проведення службового розслідування стосовно лікаря; зобов`язання начальника управління охорони здоров`я індивідуальним актом визнати, що ліки згідно рецептів призначені ОСОБА_6 не для лікування від онко хвороби і надати перелік ліків для амбулаторного лікування; зобов`язання начальника управління охорони здоров`я узяти пояснення від лікарів.

38. У заяві від 28.05.2019 № С-593 позивач просив також надати та вирахувати суму коштів на ліки відповідно до рецептів та окремо зазначити 50% вартості цих ліків.

39. Заявою від 28.05.2019 № С-593 позивач просив відповідача окремим листом повідомити про час, місто призначеної комісії по обранню Головного лікаря медичних установ району, порядок його обрання, перелікувати документи які потрібно подати людині для участі в роботі цієї комісії від громади, строки подання документів.

40. Виконавчим комітетом заява від 28.05.2019 № С-593 направлена для вирішення питання по суті Управлінню охорони здоров`я виконкому Криворізької міської ради, про що листом від 31.05.2019 повідомлено позивача.

41. Суд зазначає, що Закон України «Про місцеве самоврядування» не містить повноважень голови районної у місті ради та виконавчого комітету районної у місті ради на звернення до голові виконкому міської ради із клопотаннями.

42. Управління закладами охорони здоров`я, які належать територіальним громадам, віднесено до власних (самоврядних) повноважень, а забезпечення відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами, віднесено до делегованих повноважень - виконавчих органів міських рад, згідно статті 32 Закону № 280/97-ВР.

43. Таким чином, порушені у заяві від 28.05.2019 № С-593 питання щодо забезпечення ліками не відноситься до компетенції виконкому районної у місті ради, не покладає на відповідача функції по вирахуванню вартості ліків, отже, не передбачає повноважень на прийняття нормативно-правових актів з порушених питань.

44. Обрання керівників закладів охорони здоров`я територіальної громади віднесено до компетенції міської та обласної ради, як власників медичних закладів комунальної форми власності, отже, запитувана позивачем інформація щодо комісійного обрання очільників медичних установ, може бути віднесена до категорії запиту про надання публічної інформації, яка не знаходиться та не повинна знаходитись у розпорядженні відповідача.

45. Таким чином, порушені у заяві позивача питання не відносяться до компетенції виконкому районної у місті ради, у зв`язку із чим судом не встановлено допущення позивачем протиправної бездіяльності.

46. Надаючи оцінку доводам позивача про порушення його прав неповідомленням про розгляд заяви, суд вважає їх необґрунтованими, з наступних підстав.

47. Статтею 18 Закону № 393/96-ВР передбачено, що громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів місцевого самоврядування, має право особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви, бути присутнім при розгляді заяви чи скарги.

48. При цьому, стаття 19 Закону № 393/96-ВР зобов`язує органи місцевого самоврядування на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу.

49. Оскільки у заяві від 28.05.2019 № С-593 позивач не повідомив про бажання взяти участь при її розгляді, відсутні підстави для визнання порушеними вказаних прав позивача.

50. Суд зазначає, що бездіяльність голови виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради щодо розгляду заяви від 28.05.2019 № С-593 позивачем оскаржена окремо у справі № 215/3788/19.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

51. З аналізу матеріалів справи, виходячи із змісту позовних вимог та його обґрунтування, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого позову.

52. Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

53. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради (код ЄДРПОУ 04052554; вул. Короленка, 1а, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50083) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

54. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

55. Повне рішення складено 25.10.2019.

Суддя І.О. Верба