Постанова № 8516579, 22.02.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.02.2010
Номер справи
2а-13184/09/6/0170
Номер документу
8516579
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.02.10Справа №2а-13184/09/6/0170 (12 г. 55 хв)

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді Латиніна Ю.А.,

при секретарі Лєбєдєвій О. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

,

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості з штрафних санкцій за порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" у сумі 1473,75 грн.

Суть спору: Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача 1473,75 грн. заборгованості з штрафних (фінансових) санкцій. Вимоги позивача мотивовані тим, що в результаті перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 були виявлені порушення п. п. 2, 5, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"( акт № 001968/0997/01/09/23 від 16.07.2009 року). За вказані порушення ДПІ у м. Сімферополі АР Крим застосувала до відповідача фінансові санкції на суму 1473,75 грн. (рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.07.2009 р. № 0016462303). До теперішнього часу сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена і складає 1473,75 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, скерував на адресу суду клопотання про розгляд справи у відсутність представника ДПІ у м. Сімферополі, на позовних вимогах наполягав у повному обсязі.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника ДПІ у м. Сімферополі АР Крим відповідно до заявленого ним клопотання та у відсутність представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

16.07.2009 року ДПІ у м. Сімферополі АР Крим була проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - торгове місце № 4-В, що належать фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, розташоване у м. Сімферополі , ринок "Привокзальний".

Під час перевірки були встановлені порушення вимог пунктів 2, 5, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: на реєстраційній сторінці РК не вказана дата початку використання РК, невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у розрахункових операціях ( сума невідповідності - 226,75 грн.), про що було складено акт № 001968/0997/01/09/23 від 16.07.2009 р. ( а. с. 11,12).

Акт перевірки підписаний відповідачем з зауваженнями.

На підставі акту перевірки № 001968/0997/01/09/23 від 16.07.2009 р., відповідно до положень п. 3 ст. 17, ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» ДПІ у м. Сімферополі АР Крим застосувала до відповідача штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 1473,75 грн., про що було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.07.2009 року № 0016462303 ( а. с. 14).

Рішення отримане відповідачем 30.07.2009 року, не оскаржене, не скасоване та не визнане протиправним у встановленому порядку.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені у Законі України “Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” 265/95-ВР.

Стаття 1 Закону №265/95-ВР передбачає, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами-субєктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та субєктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Відповідно до пунктів 2, 5 та 13 ст. 3 Закону №265/95-ВР Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

Згідно з п. 3 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;

Статтею 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Судом встановлено, що до позивача застосовані фінансові санкції за порушення встановленого порядку використання розрахункової книжки у розмірі 340,0 грн. (17 грн. (неоподатковуваний мінімумів доходів громадян) х 20 (розмір фінансової санкції) та 1133,75 грн. за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у розрахункових операціях (226,75 грн. (сума невідповідності сумі готівкових коштів на місці проведення розрахунків) х 5 (розмір фінансової санкції).

З матеріалів справи (розрахунок позовних вимог, довідка станом на 11.11.2009 року, витяг з облікової картки платника) вбачається, що сума заборгованості з штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” відповідачем не сплачена.

Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Під час судового засідання, яке відбулось 22.02.2010 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 26.02.2010 року.

Керуючись ст. ст. 94, 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (95006, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) у доход Держбюджету м. Сімферополя 1473,75 грн. заборгованості по штрафних санкціях за порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, код платежу 3021080908 ( п/р 31114104700002 в УДК в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405 в установі банку УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026) на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.07.2009 року № 0016462303.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд АР Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Латинін Ю.А.