Рішення № 85145477, 23.10.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.10.2019
Номер справи
440/3503/19
Номер документу
85145477
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/3503/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 /далі - позивач, ОСОБА_1 / звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області /далі – відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області/ про:

- визнання протиправними дій щодо непроведення виплати ОСОБА_1 пенсії, перерахованої з 01 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в повному обсязі (100% підвищення пенсії), виходячи з розміру 10508,83 грн;

- зобов`язання провести повну виплату пенсії, перераховану з 01 січня 2018 року, згідно із заявою від 05 вересня 2019 року, в загальному порядку виплати пенсій та виплатити пенсію за минулий час відповідно до частини третьої статті 51 та статей 52, 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з розміру 10508,83 грн з урахуванням проведених виплат /а.с. 6-8/.

Позов обґрунтований тим, що виплата позивачу перерахованої пенсії проводилася відповідачем з 01 січня 2018 року з урахуванням 50 відсотків суми підвищення пенсії, а з 01 січня 2019 року – у розмірі 75 відсотків такого підвищення пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року, в той час як цей пункт постанови визнаний нечинним рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, що набрало законної сили 05 березня 2019 року. 05 вересня 2019 року позивач звернувся до відповідача із заявою про виплату пенсії із урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії. Листом ГУ ПФУ в Полтавській області №4703/К-03 від 11 вересня 2019 року позивачу повідомлено про відсутність підстав для перерахунку пенсії, оскільки рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, не містить зобов`язань щодо вчинення дій стосовно перерахунку пенсій у зв`язку із визнанням нечинними пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року, а тому орган пенсійного фонду не може порушувати механізм перерахунку пенсії, передбачений постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року. З такими діями ГУ ПФУ в Полтавській області позивач не погоджується та вважає, що з 01 січня 2018 року він має право на виплату перерахованої пенсії з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, адже Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який має вищу юридичну силу ніж постанова Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року, не надає право Кабінету Міністрів України встановлювати порядок виплати перерахованих пенсій та не передбачає проведення виплати пенсій у розмірах, менших від нарахованих розмірів пенсій.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) /а.с. 2-4/.

Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 46-48/ зазначив, що положення пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року втратили чинність лише 05 березня 2019 року, а тому до вказаної дати підлягали застосуванню відповідачем. Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року встановлений алгоритм дій державних органів щодо встановлення розміру грошового забезпечення, виходячи з якого проводиться перерахунок пенсій, та відповідач не може порушувати передбачений цією постановою механізм перерахунку пенсій. Крім того, Кабінетом Міністрів України прийнято новий нормативно-правовий акт щодо визначення умов, порядку та розмірів пенсій, що підлягають виплаті згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а саме: постанову "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" №804 від 14 серпня 2019 року, згідно з якою виплата перерахованих пенсій здійснюється у 2019 році в розмірі 75% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року. А відтак, пенсія позивачу виплачується у визначеному нормами чинного законодавства розмірі та порядку.

Позивач надав до суду відповідь на відзив /а.с. 54-55/, в якій вказав про невідповідність постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року положенням Закону України "Про пенсійне забезпечення" та Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Справу розглянуто судом у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 КАС України.

Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Полтавській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" /а.с. 25-27, 30-40/.

Зі змісту протоколів перерахунку пенсії від 03 січня 2019 року /а.с. 39-40/ вбачається, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області на виконання пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року, за результатами якого його розмір пенсії склав 10508,83 грн, та встановлено проводити виплату підвищення пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року у таких розмірах: з 01 січня 2018 року – в сумі 3237,36 грн (50 % суми підвищення пенсії); з 01 січня 2019 року – в сумі 4856,04 грн (75% суми підвищення пенсії); з 01 січня 2020 року – в сумі 6474,72 грн (100 % суми підвищення пенсії).

ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою від 05 вересня 2019 року /а.с. 43/, в якій просив провести розрахунок та доплату пенсії, яка перерахована з 01 січня 2018 року у зв`язку зі зміною грошового забезпечення військовослужбовців, виходячи з 100 відсотків суми підвищення пенсії (з урахуванням раніше проведених виплат).

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №4703/К-03 від 11 вересня 2019 року /а.с.44-45/ ОСОБА_1 повідомлено про те, що рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, не містить зобов`язань щодо вчинення органом пенсійного фонду дій стосовно перерахунку пенсій у зв`язку із визнанням нечинними пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року, а тому Головне управління ПФУ в Полтавській області не може порушувати механізм перерахунку пенсії, передбачений постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року. Питання перерахунку пенсії у зв`язку із визнанням нечинними пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року перебуває поза компетенцією Головного управління ПФУ в Полтавській області. Крім того, у бюджеті Пенсійного фонду України на 2019 рік, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України №14 від 16 січня 2019 року, закладено витрати за рахунок коштів Державного бюджету України на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій в розмірах, передбачених Державним бюджетом на 2019 рік, з урахуванням чинних на момент його формування нормативно-правових актів. Враховуючи, що бюджетні асигнування з Державного бюджету України Пенсійному фонду не збільшувались, інші рішення про умови та порядок проведення перерахунку пенсій урядом не приймалися, то виплата підвищених пенсій продовжується з урахуванням бюджетних асигнувань, визначених на цю мету. У зв`язку з викладеним, підстави для перегляду розміру пенсії відсутні.

Не погодившись із діями відповідача щодо непроведення повної виплати пенсії, перерахованої з 01 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в повному обсязі (100% підвищення пенсії), виходячи з розміру 10508,83 грн, та вбачаючи наявність підстав для зобов`язання відповідача провести повну виплату пенсії, перерахованої з 01 січня 2018 року, з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, та деяких інших осіб, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII від 09 квітня 1992 року /далі – Закон № 2262-XII/.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ у редакції Закону України від 06 грудня 2016 року №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яка набрала чинності з 01 січня 2017 року, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

З такого законодавчого регулювання слідує, що Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови, порядок та розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсії звільненим із служби військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.

Відповідно до статті 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов`язковими до виконання.

З метою реалізації норми частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ Кабінетом Міністрів України 21 лютого 2018 року прийнято постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Відповідно до пункту 1 вказаної постанови постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).

Згідно з пунктом 2 цієї постанови виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Наявними у матеріалах справи протоколами перерахунку пенсії підтверджується, що починаючи з 1 січня 2018 року виплата перерахованої пенсії позивача здійснювалася поетапно у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 1 січня 2019 року по дату подання позову до суду - 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року /а.с.39-40/.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до приписів частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року.

Частиною другою статті 265 згаданого Кодексу встановлено, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Отже, положення пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" втратили чинність з 05 березня 2019 року.

Таким чином, виплата пенсії у період з 01 січня 2018 року по 05 березня 2019 року мала здійснюватися відповідачем у порядку, встановленому пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що протиправних дій щодо непроведення в повному обсязі (100% підвищення пенсії) виплати пенсії, перерахованої з 01 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у період з 01 січня 2018 року по 04 березня 2019 року відповідач не вчинив, а тому позовна вимога у відповідній частині задоволенню не підлягає.

Враховуючи, що пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 втратив чинність з 05 березня 2019 року, виплата позивачу пенсії в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії з цієї дати є безпідставною.

Суд вважає необґрунтованим посилання відповідача на відсутність бюджетних асигнувань як на підставу для відмови у виплаті пенсії позивачу у повному обсязі, оскільки гарантовані законом виплати, зокрема пенсії, неможливо ставити в залежність від видатків бюджету.

Відмова пенсійного органу у проведенні позивачу виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право мирно володіти своїм майном та суперечить практиці Європейського суду, зокрема рішенню у справі "Кечко проти України" від 08 листопада 2005 року.

Зазначена позиція також підтримана Конституційним Судом України у рішеннях від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, від 17 березня 2004 року № 7-рп/2004, від 01 грудня 2004 року № 20-рп/2004, від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007.

Верховний Суд України у своїх рішеннях (постанови Верховного Суду України від 22 червня 2010 року у справі № 21-399во10, від 07 грудня 2012 року у справі №21-977во10, від 03 грудня 2010 року у справі № 21- 44а10) неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат .

Разом з цим, суд враховує довід відповідача, що 14 серпня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №804 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" (набрала чинності 04 вересня 2019 року), відповідно до пункту 1 якої виплата пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із зазначеним Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 1 січня 2018 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, заклади вищої освіти), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", здійснюється у 2019 році в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року.

Оскільки постанова Кабінету Міністрів України №804 від 14 серпня 2019 року набрала чинності 04 вересня 2019 року, то виплата позивачу пенсії в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії є безпідставною лише в період з 05 березня 2019 року по 03 вересня 2019 року включно.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо зменшення розміру пенсії позивача за рахунок виплати 75 відсотків суми підвищення пенсії з 05 березня 2019 року по 03 вересня 2019 року включно є протиправними, а тому позовна вимога у відповідній частині підлягає задоволенню.

Оскільки спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, суд вважає за необхідне задовольнити відповідну вимогу позивача частково та зобов`язати ГУ ПФУ в Полтавській області провести перерахунок та виплату позивачу з 05 березня 2019 року по 03 вересня 2019 року (включно) 100 відсотків суми підвищення пенсії з урахуванням проведених виплат.

З огляду на викладене, позовні вимоги про визнання протиправними дій щодо непроведення у періоди з 01 січня 2018 року по 04 березня 2019 року та з 04 вересня 2019 року виплати ОСОБА_1 пенсії, перерахованої з 01 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в повному обсязі (100% підвищення пенсії), виходячи з розміру 10508,83 грн, та про зобов`язання провести за періоди з 01 січня 2018 року по 04 березня 2019 року та з 04 вересня 2019 року повну виплату пенсії, перерахованої з 01 січня 2018 року, з урахуванням проведених виплат задоволенню не підлягають.

Таким чином, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Згідно із частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи висновок суду про часткове задоволення позову та факт сплати позивачем при зверненні до суду судового збору у сумі 768,40 грн згідно квитанції №12 від 23 вересня 2019 року /а.с.5/, стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягає сума в 384,20 грн.

Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 13967927) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) за рахунок виплати 75 відсотків суми підвищення пенсії з 05 березня 2019 року по 03 вересня 2019 року (включно).

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 13967927) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) з 05 березня 2019 року по 03 вересня 2019 року (включно) 100 відсотків суми підвищення пенсії з урахуванням проведених виплат.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 13967927) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору у сумі 384,20 грн (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.І. Слободянюк