
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
23 жовтня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4205/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (місце знаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
24 вересня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі - відповідач, УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області), в якому позивач просить суд:
1) визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 13.08.2019 № 3032/2019 про відмову у призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах за Списком № 1 згідно з пунктом 1 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»;
2) зобов`язати відповідача зарахувати до страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно з пунктом 1 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», позивача періоди роботи:
- з 14.05.1987 по 26.09.1987 учень електрослюсаря підземного 1 розряду з повним робочим днем під землею на Шахтоуправлінні «Ворошиловське» Ровеньківського виробничого об`єднання по видобутку антрациту «Ровенькиантрацит» для проходження виробничої практики;
- з 16.03.1988 по 18.04.1988 електрослюсар підземний III розряду з повним робочим днем під землею на Шахтоуправлінні «Ворошиловське» Ровеньківського виробничого об`єднання по видобутку антрациту «Ровенькиантрацит» для проходження виробничої практики;
- з 03.06.1988 по 08.06.1988 електрослюсар підземний Ш розряду з повним робочим днем під землею на Шахтоуправлінні «Ворошиловське» Ровеньківського виробничого об`єднання по видобутку антрациту «Ровенькиантрацит»;
- з 09.06.1988 по 04.07.1990 служба в лавах Радянської армії;
- з 13.08.1990 по 21.05.1991 електрослюсар підземний ПІ розряду з повним робочим днем під землею на шахті ім. 23 з`їзду КПРС Шахтоуправління «Ворошиловське» Ровеньківського виробничого об`єднання по видобутку антрациту «Ровенькиантрацит»;
- з 01.11.2006 по 29.12.2011 головний механік ВП «УМДР ГШУ» ДП «Ровенькиантрацит»;
- з 30.12.2011 по 08.04.2013 головний механік ВП «УМДР ГШУ» ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит»;
- з 12.04.2013 по 22.03.2017 механік підземної ділянки стаціонарного обладнання № 6 шахти «Київська» ВП «Шахтоуправління Ровеньківське» ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит».
3) зобов`язати відповідача призначити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до вимог пункту 1 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 05 серпня 2019 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 05.08.2019 позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1, оскільки йому виповнилося 50 років, пільговий стаж роботи з шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 1 дорівнює 13 років 8 місяців 16 днів, загальний страховий стаж роботи 34 роки 8 місяців 16 днів, що відповідає вимогам абзацу 2 частини третьої статті 114 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» і є достатнім для отримання пільгової пенсії у розумінні положень законодавства. Позивач зазначає, що свій пільговий стаж набув, працюючи в шахтах, які входять до складу ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит».
Позивач зазначає, що рішенням від 13.08.2019 № 3032/2019 йому було відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах. Зокрема, як підставу відмови відповідачем було визначено відсутність відомостей по спеціальному стажу згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування за період 3 01.11.2006 по 29.12.2011 та з 30.12.2011 по 08.04.2013.
Позивач вважає, що дії відповідача по відмові йому у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 є протиправними, а саме рішення від 13.08.2019 № 3032/2019 - таким, що було прийнято із порушенням норм чинного законодавства.
Ухвалою суду від 26.09.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 1-2).
15.10.2019 за вх. № 52063/2019 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (арк. спр. 63-67), у якому відповідач позовні вимоги не визнав, зазначивши наступне.
Згідно з п. 2 п.п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 № 1566/11846, до заяви про призначення пенсій за віком додаються, зокрема, документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637. Згідно з п.20 Порядку - у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; зайнятість - повний чи не повний робочий день, розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. Необхідність надання довідки, що уточнює характер виконуваної роботи зумовлена, зокрема, тим, що в трудовій книжці відсутня інформація про зайнятість протягом повного робочого дня в шкідливих умовах праці.
Довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 226, № 227 від 06.03.2017 видані ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит». Згідно з Витягом Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, підприємство зареєстровано за адресою: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр-т. Гвардійський , 30/1. Проте оригінали первинних документів (відомостей), які можуть бути використані для підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення, зокрема відомості, вказані як підстава для видачі довідок, особова картка форми Т-2, штатний розклад, накази про прийняття, переміщення, звільнення з роботи, розрахунково-платіжні відомості працівників зберігаються в архіві підприємства за фактичною адресою в м. Ровеньки перевірити достовірність даних зазначених у наданих документах неможливо. У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Зарахувати до пільгового стажу періоди роботи, згідно з наданими позивачем довідками про підтвердження наявного трудового стажу з 01.11.2006 по 29.12.2011 та з 30.12.2011 по 08.04.2013 в ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» неможливо, оскільки відомості по спеціальному стажу згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування за період з 01.11.2006 по 29.12.2011 та з 30.12.2011 по 08.04.2013 відсутні.
До пільгового стажу можливо зарахувати періоди роботи згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування по Списку №1 з 12.04.2013 по 30.12.2013, з 01.01.2014 по 30.09.2014, та з 01.05.2015 по 28.02.2017 на відокремленому підрозділі «Шахтоуправління Ровеньківське» ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит», що становить 3 роки 0 місяців 0 днів. Відповідно наданих документів та індивідуальних відомостей про застраховану особу Форми ОК-5, страховий стаж ОСОБА_1 складає 34 років 8 місяців 16 днів, пільговий стаж по списку № 1 -3 роки 0 місяців 0 днів.
З огляду на наведене, відповідач просив суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ), 05.08.2019 звернувся до УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1, зареєстрованої за № 3032 (арк. спр. 54).
До заяви про призначення пенсії були додані: військовий квиток № НОМЕР_6 , диплом про навчання НОМЕР_2 від 02.06.1988, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 919-5000170127 від 05.08.2019, довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру від 23.11.1998, довідки, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, документи про місце проживання (реєстрації) особи, трудова книжка серії НОМЕР_3 від 14.05.1987 року заповнення, паспорт громадянина України серія НОМЕР_4 виданий 19.11.1998, що підтверджується розпискою-повідомленням (арк. спр. 54, зв. бік).
Відповідно до витягу з ІКІС ПФУ: Підсистема Призначення та Виплати Пенсії ОСОБА_1 не має права на пенсію на пільгових умовах, страховий стаж (неповний) складає 34 роки 8 місяців 16 днів, страховий стаж до 01.01.2004 складає 19 років 1 місяць 16 днів, страховий стаж після 01.01.2014 12 років 7 місяців 0 днів, додаткові роки за списком №1 3 роки 0 місяців 0 днів (арк. спр. 56 зв. бік).
Також витягом з ІКІС ПФУ: Підсистема Призначення та Виплати Пенсії підтверджується, що до загального страхового стажу та пільгового стажу позивача включено періоди з 12.04.2013 по 30.12.2013 (Список № 1) 0 років 9 місяців 0 днів, з 01.01.2014 по 30.09.2014 (Список № 1) 0 років 9 місяців 0 днів, з 01.05.2015 по 28.02.2017 (Список № 1) 1 рік 10 місяців 0 днів (арк. спр. 56).
З цього ж витягу з ІКІС ПФУ: Підсистема Призначення та Виплати Пенсії вбачається, що позивачу періоди роботи з 14.05.1987 по 26.09.1987, з 16.03.1988 по 18.04.1988, з 03.06.1988 по 08.06.1988, з 09.06.1988 по 31.05.1990 (строкова військова служба), з 13.08.1990 по 21.05.1991, з 23.05.1991 по 21.12.2001, з 24.12.2001 по 01.04.2002, з 02.04.2002 по 02.09.2002, з 04.09.2002 31.12.2003, з 01.01.2004 по 31.10.2006, з 01.11.2006 по 11.04.2013, з 31.12.2013 по 31.12.2013 зараховано до загального страхового стажу позивача (арк. спр. 56).
Рішенням УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 13.08.2019 за № 3032/2019 ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії на пільгових умовах за віком згідно ст.114 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (арк. спр. 57-58).
У рішенні від 13.08.2019 зазначено, що до пільгового стажу роботи позивача можливо зарахувати періоди роботи згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування за Списком № 1 з 12.04.2013 по 30.12.2013, з 01.01.2014 по 30.09.2014, з 01.05.2015 по 28.02.2017 на ВП «Шахтоуправління Ровеньківське» ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит», що становить 3 роки 0 місяців 0 днів.
Періоди роботи з 01.11.2006 по 29.12.2011 та з 30.12.2011 по 08.04.2013 в «ДТЕК Ровенькиантрацит» згідно з довідками про підтвердження наявного трудового стажу до пільгового стажу відповідач не зараховує, так як відомості по спеціальному стажу згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування за період з 01.11.2006 по 29.12.2011 та з 30.12.2011 по 08.04.2013 відсутні.
Вирішуючи справу в межах заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.
Згідно з частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законами України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII (далі - Закон № 1788), «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058).
Згідно із статтею 46 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до частини першої, другої статті 5 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Відповідно до частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. […].
Частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону № 1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.
Статтею 44 Закону № 1058-IV визначено, що:
- заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально (частина перша);
- заява про призначення пенсії за віком може бути подана застрахованою особою не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку (частина друга);
- органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (частина третя).
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 Закону № 1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Згідно з частиною п`ятою статті 45 Закону № 1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Частиною першою статті 114 Закону № 1058-IV визначено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 114 Закону № 1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
За відсутності страхового стажу, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення віку, встановленого абзацами першим і третім - тринадцятим цього пункту, страхового стажу: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 20 років 6 місяців у чоловіків і не менше 15 років 6 місяців у жінок.
За даними копії трудової книжки позивача від 14.05.1987 ОСОБА_1 за спірний період у ній наявні такі записи (арк. спр. 21-31):
Шахтоуправління «Ворошиловське» Ровеньківського виробничого об`єднання по видобутку антрациту «Ровенькиантрацит»:
запис № 1: 14.05.1987 прийнятий учнем електрослюсаря підземного 1 розряду з повним робочим днем під землею для проходження виробничої практики, наказ 427/к від 14.05.1987;
запис № 2: 26.09.1987 звільнений у зв`язку із закінченням виробничої практики, наказ 960/к від 29.09.1987;
запис № 3: 16.03.1988 прийнятий електрослюсарем підземним 3 розряду з повним робочим днем під землею для проходження виробничої практики, наказ 231/к від 16.03.1988;
запис № 4: 18.04.1988 звільнений за закінченням строку договору, наказ 357/к від 18.04.1988;
запис № 5: 03.06.1988 прийнятий електрослюсарем підземним 3 розряду з повним робочим днем під землею, наказ №512/к від 03.06.1988;
запис № 6: 08.06.1988 звільнений у зв`язку із призивом на військову службу, наказ №539,к від 13.06.1988;
записи № 7, 8: 09.06.1988 по 04.07.1990 служба в лавах Радянської армії;
Шахта ім. 23 з`їзду КПРС Шахтоуправління «Ворошиловське» Ровеньківського виробничого об`єднання по видобутку антрациту «Ровенькиантрацит»:
запис № 9: 13.08.1990 прийнятий електрослюсарем підземним 3 розряду з повним робочим днем під землею, наказ від 13.08.1990 № 659/к;
запис № 10: 21.05.1991 звільнений за переведенням, наказ від 21.05.1991 № 375;
ВП «УМДР ГШУ» ДП «Ровенькиантрацит»:
запис № 24: 01.11.2006 прийнятий головним механіком управління по переведенню з ОП «Вузол виробничо-технологічного зв`язку ДП «Ровенькиантрацит», наказ від 01.11.2006 № 275к;
запис № 25: за результатами атестації робочих місць підтверджено право на переходу пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2, наказ від 25.06.2010 № 156;
запис № 27: 29.12.2011 звільнений за переведенням в ВП «УМДР ГШУ» ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит», наказ від 29.12.2011 № 403к;
ВП «УМДР ГШУ» ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит»:
запис № 28: 30.12.2011 головний механік управління, наказ №1-к від 30.12.2011;
запис № 29: 03.01.2012 за результатами атестації робочих місць підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1, наказ від 03.01.2012 № 2;
запис № 30: 08.04.2013 звільнений у зв`язку з переведенням у ВП «ШУ «Ровеньківське» ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит», наказ від 08.04.2013 № 85к;
ВП «Шахтоуправління Ровеньківське» ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит»:
запис № 31:12.04.2013 прийнятий механіком підземної ділянки стаціонарного обладнання № 6 шахти «Київська» по переведенню, наказ від 12.04.2013 № 131/к-81;
запис № 32: за результатами атестації робочих місць підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1, наказ від 03.04.2013 № 1;
запис № 33: 22.03.2017 звільнений за згодою сторін, наказ від 22.03.2017 № 65.
Згідно з частиною першою статті 48 КЗпП України та статтею 62 Закону № 1788 основним документом про трудову діяльність працівника, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок № 637).
Пунктом 1 Порядку № 637 передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Відповідно до абзаців 1, 2 п. 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Згідно із пунктом 3 Порядку № 383 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92 (приклади у додатках 1, 2).
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 № 442 (далі - Порядок проведення атестації робочих місць), атестація робочих місць за умовами праці (далі - атестація) проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.
Зазначена постанова набула чинності з 21.08.92. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21.08.92, відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації (пункт 4.1 Порядку № 383).
Відповідно до пункту 4.3 Порядку № 383 у разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.97 (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць, до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.
Пунктом 10 Порядку № 383 визначено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637.
Таким чином, довідка уточнюючого характеру може бути основним доказом підтвердження пільгового стажу в період роботи на відповідних посадах або за професіями лише в тих випадках, коли відсутня трудова книжка або відсутні відповідні записи у трудовій книжці та в тих випадках, коли такий пільговий стаж виник до 21 серпня 1992 року. Після 21 серпня 1992 року основними документами, які підтверджують пільговий стаж в період роботи на відповідних посадах або за професіями, які включені до Списків, є трудова книжка та документи, що підтверджують проведення атестації робочих місць за умовами праці. При цьому, значення трудової книжки та результатів атестації як основних документів, що підтверджують пільговий стаж роботи, встановлено Законом № 1788 (статті 13, 62), і будь-які підзаконні нормативно-правові акти, які суперечать цьому положенню, не можуть бути застосовані до спірних правовідносин.
Записи у трудовій книжці позивача проведено у відповідності до вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального забезпечення України від 29.07.1993 № 58.
Відповідно до довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 06.03.2017 № 226 ОСОБА_1 працював на підземних роботах ВП «Управління з монтажу, демонтажу та ремонту гірничошахтного обладнання» ДП «Ровенькиантрацит» період 01.11.2006 по 29.12.2011 за спеціальністю головний механік управління, зайнятість на підземних роботах 50 % и більше робочого часу, що передбачена Списком 1 розділу 1 підрозділу 1 пункту 1.1д код КП 1222.1 підстава Постанова КМУ від 16.01.2003 № 36 (арк. спр. 39).
Також, наявна довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 06.03.2017 № 226, згідно якої ОСОБА_1 працював на підземних роботах ВП «Управління з монтажу, демонтажу та ремонту гірничошахтного обладнання ВАТ«ДТЕК «Ровенькиантрацит» період 30.12.2011 по 08.04.2013 за спеціальністю головний механік управління, зайнятість на підземних роботах 50 % і більше робочого часу, що передбачена Списком 1 розділу 1 підрозділу 1 пункту 1.1д код КП 1222.1 підстава Постанова КМУ №36 від 16.01.2003 (арк. спр. 40).
Таким чином, посилання відповідача у рішенні від 13.08.2019 № 3032/2019 на ту обставину, що для підтвердження пільгового стажу необхідно надання уточнюючих довідок, передбачених п. 20 Порядку № 637, суд не бере до уваги, оскільки робота позивача з повним робочим днем під землею в повній мірі підтверджується записами в трудовій книжці.
Записи у трудовій книжці після 1992 року містять відмітки щодо атестації робочих місць, також проведення атестації на підтвердження пільгового характеру роботи після 12.08.1992 підтверджуються наданими позивачем наказами щодо атестації робочих місць ВП «Управління з монтажу, демонтажу та ремонту гірничошахтного обладнання» ДП «Ровенькиантрацит» від 30.06.2005 № 92, від 25.06.2010 № 156, від 03.01.2012 № 2 з додатками (арк. спр. 42-47).
Як на підставу для відмови в зарахуванні до пільгового стажу періодів 01.11.2006 по 29.12.2011 та 30.12.2011 по 08.04.2013 роботи відповідач посилається на відсутність відомостей по спеціальному стажу згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до частини шостої статті 20 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закон № 1058) страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно із частиною дванадцятою статті 20 Закону № 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до частини першої статті 24 Закону № 1058 страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Частиною другою статті 24 Закону № 1058 передбачено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Згідно із частиною третьою статті 24 Закону № 1058 страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
У відповідності до статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464-VI) платниками єдиного внеску є, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.
Згідно із частиною одинадцятою та дванадцятою статті 9 Закону № 2464-VI у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Згідно з пунктом 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів про призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (далі - Порядок № 22-1), до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
Згідно з абзацами першим, третім пункту 4.1 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
Пунктом 4.2 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 встановлено, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію:
1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;
2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;
3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі;
4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України (абзац перший пункту 4.3 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1).
Згідно з абзацом першим пункту 4.7 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
З огляду на положення частин першої та другої статті 24 Закону № 1058-IV, законодавцем визначено дві обов`язкові умови для включення стажу роботи особи до страхового стажу, а саме:
1) особа підлягала Загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню;
2) сплата страхових внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як вказано у частині другій статті 24 Закону № 1058-IV, даними, за якими територіальними органами Пенсійного фонду України обчислюється страховий внесок, зокрема й щодо сплати страхових внесків, є дані, що містяться в системі персоніфікованого обліку в системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування.
Згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу позивача з Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування Пенсійного фонду України (форм ОК-5) у періоди з 01.11.2006 по 29.12.2011 та з 30.12.2011 по 08.04.2013 відомості про сплату страхових внесків (арк. спр. 59-61).
Однак, при прийнятті рішення від 13.08.2019 за № 3032/2019 про відмову у призначенні пенсії відповідачем не враховані вищевказані положення Закону № 2464-VI в частині настання відповідальності за невиконання обов`язку щодо належної сплати страхових внесків саме для страхувальника, а не для застрахованої особи.
Суд зазначає, що, за загальним правилом, несвоєчасна сплата підприємством страхових внесків, за умови підтвердження роботи особи на такому підприємстві, отримання заробітної плати та утримання з неї єдиного соціального внеску, не повинна порушувати законні права та інтереси позивача, зокрема, порушувати його право на належне пенсійне забезпечення, оскільки, обов`язок своєчасної сплати страхових внесків до пенсійного фонду покладено на роботодавця, а тому їх несплата не може позбавляти працівників права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, фактично позбавляючи особу права власності на пенсію в належному розмірі.
Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним судому постанові від 27 березня 2018 року у справі № 208/6680/16-а (2а/208/245/16), від 24 травня 2018 року у справі № 490/12392/16-а та від 20 березня 2019 року у справі № 688/947/17.
У свою чергу, рішення відповідача від 13.08.2019 за № 3032/2019 не містить жодних відомостей про з`ясування УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області обставин щодо отримання ОСОБА_1 заробітної плати за періоди з 01.11.2006 по 29.12.2011 та з 30.12.2011 по 08.04.2013, а також утримання страхувальником єдиного соціального внеску з такої заробітної плати позивача.
З огляду на викладене, визначена відповідачем в оскаржуваному рішенні підстава для відмови в призначені пенсії як відсутність відомостей по спеціальному стажу згідно з індивідуальними відомостями позивача про застраховану особу Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування за період з 01.11.2006 по 29.12.2011 та з 30.12.2011 по 08.04.2013 є необґрунтованою.
Також рішення УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 13.08.2019 за № 3032/2019 не містить підстав відмови у зарахуванні періодів, які позивач просить у позовній заяві зарахувати до пільгового стажу при призначення йому пенсії за віком, а саме періодів роботи у ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» з 14.05.1987 по 26.09.1987, з 16.03.1988 по 18.04.1988, з 03.06.1988 по 08.06.1988, з 09.06.1988 по 04.07.1990, з 13.08.1990 по 21.05.1991, з 01.11.2006 по 29.12.2011, з 30.12.2011 по 08.04.2013.
Крім того, суд зауважує, що у оскаржуваному рішенні від 13.08.2019 за № 3032/2019 взагалі не надавалася оцінка можливості зарахування до пільгового стажу періоду строкової військової служби позивача.
Вищевказане свідчить про недотримання відповідачем вимог Закону № 1058-IV та Порядку № 22-1 щодо прийняття рішення органом, що призначає пенсію, на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих позивачем документів, відповідно, й про невідповідність рішення відповідача принципам обґрунтованості та добросовісності рішення суб`єкта владних повноважень, дотримання яких перевіряється адміністративним судом відповідно до вимог пунктів 3, 5 частини другої статті 2 КАС України, що є підставою для скасування такого рішення.
У рішенні УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 13.08.2019 за № 3032/2019 зазначено, що до пільгового стажу роботи позивача можливо зарахувати періоди роботи згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування за Списком № 1 з 12.04.2013 по 30.12.2013, з 01.01.2014 по 30.09.2014, з 01.05.2015 по 28.02.2017 на ВП «Шахтоуправління Ровеньківське» ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит», що становить 3 роки 0 місяців 0 днів, та як вбачається з витягу з ІКІС ПФУ: Підсистема Призначення та Виплати Пенсії відповідачем вказані періоди були включені як до загального страхового стажу так і пільгового стажу позивача (арк. спр. 56), тому в цій частині позовні вимоги позивача є безпідставними.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача прийняти рішення про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно зі статтею 114 розділу XV Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з моменту звернення суд зазначає таке.
Частиною другою статті 245 КАС України визначено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про:
- визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень (пункт 2);
- визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій (пункт 3);
- визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії (пункт 4);
- інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів (пункт 10).
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
В рамках адміністративного судочинства:
дії - певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб`єктом владних повноважень своїх обов`язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;
бездіяльність - певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов`язків згідно із законодавством України;
рішення - нормативно-правовий акт або індивідуальний акт (нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк).
Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У спірних правовідносинах належним, достатнім та необхідним (ефективним) способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправним та скасування рішення відповідача про відмову у призначенні позивачу пенсії за віком та зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії.
Таким чином, з метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об`єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім і необхідним (ефективним) та зобов`язати УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії від 05.08.2019, з урахуванням висновків суду.
При цьому відповідач має надати вирішити питання щодо можливості зарахування до пільгового стажу періодів військової служби, періодів роботи позивача у ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» з 14.05.1987 по 26.09.1987, з 16.03.1988 по 18.04.1988, з 03.06.1988 по 08.06.1988, з 09.06.1988 по 04.07.1990, з 13.08.1990 по 21.05.1991, з 01.11.2006 по 29.12.2011, з 30.12.2011 по 08.04.2013, яким не надавалася належна оцінка у рішенні від 13.08.2019 № 3032/2019.
Також суд зауважує, що обрання такого способу захисту порушеного права позивача узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 06.03.2018 у справі № 754/14898/15-а, від 17.07.2018 у справі № 514/166/16-а, в яких, зокрема, зазначено, що «..Повідомляючи позивачу про відмову в призначенні пільгової пенсії, ПФУ діяло необґрунтовано. При цьому, суд не обраховує дійсний загальний та спеціальний стаж позивача, у зв`язку з чим відсутні підстави для зобов`язання ПФУ призначити пенсію позивачу за віком на пільгових умовах».
Правову позицію, що вирішення питання призначення пенсії є виключною компетенцією Пенсійного фонду, у зв`язку з чим належним способом захисту прав позивача є зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву про призначення пенсії на пільгових умовах, висловлено Верховним Судом у постанові від 07 березня 2018 року у справі № 233/2084/17 (реєстраційний номер рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень 72694515).
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Частиною восьмою статті 139 КАС України визначено, що у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Згідно з матеріалами справи позивач при зверненні до суду з позовом сплатив 1536,80 грн. судового збору (арк. спр. 3).
Оскільки спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, судові витрати підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_5 ) до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (місце знаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9, код ЄДРПОУ 21792459) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 13.08.2019 за №3032/2019 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 .
Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії від 05 серпня 2019 року з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
У задоволенні позовних вимог про зобов`язання Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області зарахувати до страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно з пунктом 1 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» періоди роботи; зобов`язати призначити пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до вимог пункту 1 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 05 серпня 2019 року відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області судовий збір у сумі 1536 (одна тисяча п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок на користь ОСОБА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя О.В. Захарова