
Справа № 761/4732/19
Провадження № 2-асз/761/9/19
У Х В А Л А
Іменем України
04 вересня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Притула Н.Г., розглянувши заяву позивача Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про повернення судового збору по справі за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві до Головного територіального управління юстиції в м. Києві, третя особа: ОСОБА_1 про скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла позовна заява Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві до Головного територіального управління юстиції в м. Києві, третя особа: ОСОБА_1 про скасування постанови.
Ухвалою суду від 06 лютого 2019 року було направлено матеріали зазначеної позовної заяви до Окружного адміністративного суду міста Києва.
29 липня 2019 року до суду надійшла заява представника позивача про повернення сплаченого судового збору в розмірі 1921,00 грн. та розподілена головуючому судді, згідно протоколу розподілу 03.09.2019 року.
Так, відповідно до ч.2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
При цьому, порядок сплати та повернення судового збору регулюється положеннями Закону України «Про судовий збір».
Зокрема, ст.7 Закону України «Про судовий збір» передбачає виключний перелік випадків, в яких суд повертає сплачений судовий збір, а саме: сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі:
1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;
2) повернення заяви або скарги;
3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі;
4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням);
5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Тобто, наведений в ст. 7 Закону України «Про судовий збір» перелік підстав, за наявності яких повертається судовий збір за ухвалою суду є вичерпним, а тому законом не передбачено повернення судового збору у разі передачі справи з одного суду до іншого.
В свою чергу, законодавством передбачено механізм повернення з державного бюджету помилково сплачених сум судового збору, який визначений Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року № 787.
У відповідності до абз. 1 п. 5 зазначеного Порядку повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 106 «Про деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» органом, що контролює справляння надходжень бюджету за кодом бюджетної класифікації 22030000 «Судовий збір та надходження від звернення застави у дохід держави» визначено суди загальної юрисдикції.
Отже, подання на повернення коштів помилково зарахованого судового збору до органів Державної казначейської служби України здійснюється судами виключно за формою, затвердженою Порядком № 787.
З огляду на вказане, заявник не позбавлений можливості звернутися до суду, отримавши подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету, яке надається платнику органом, що контролює справляння надходжень бюджету (крім органів фіскальної служби України).
Подання видається для подальшого пред`явлення його до органів Державної казначейської служби України при наявності оригіналу квитанції про сплату судового збору.
Отже, враховуючи вищевикладене, а також те, що ухвалою суду справу було передано за підсудністю до іншого суду, із урахуванням положень ст.7 Закону України «Про судовий збір», а також вимог Порядку повернення коштів, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви позивача щодо повернення судового збору у даній справі.
На підставі викладеного та керуючись ст. 132 КАС, ст.7 Закону України «Про судовий збір», суд
У Х В А Л И В:
Заяву позивача Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про повернення судового збору по справі за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві до Головного територіального управління юстиції в м. Києві, третя особа: ОСОБА_1 про скасування постанови - відхилити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.Г.Притула