
Справа № 750/10880/19
Провадження № 3/750/2144/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2019 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Рощина Т.С., при секретарі Корж Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу, яка надійшла до суду від Національного агенства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , яка мешкає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 212-15 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
10.07.2019 року, по АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 здійснила добровільний внесок на накопичувальний рахунок виборчого фонду політичної партії «АГРАРНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ» в розмірі 98 000,00 грн., маючи на вказану дату податковий борг у розмірі 178,49 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП, а сааме: порушення встановленого законом порядку надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адманістративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП не визнала, пояснила, що вона дійсно здійснила вказаний внесок, але про навність за нею податкового боргу не знала, припускає, що вказаний борг виник через те, що в 2016 році вона продала свою земельну ділянку, але вона не отримувала повідомлень про наявність боргу чи вимоги такий сплатити, крім того, під час здійснення внеску, банк за чиним законодавством був зобов`язаний перевірити наявність чи відсутність у неї податкового боргу, банк здійснив такий платіж, отже, не виявив у неї податкового боргу. Також ОСОБА_2 пояснила, що перший лист від НАЗК отримала, але приїхати не змогла. В подальшому жодних викликів чи повідомлень, як і протокола про адміністративне правопорушення вона не отримувала. У липні 2019 року вона сплатила 250 грн земельного податку, із запасом, щоб вже ніколи не було заборгованості. У серпні 2019 року вона звернулася з листом до ДФС у Чернігівській області та 06.09.2019 року отримала відповідь, що станом на дату надання відповіді у неї відсутня заборгованість по сплаті земельного податку за вказану нею земельну ділянку.
Захисник, адвокат Сірий І.О. в судовому засіданні вважав, що відсутній склад адміністративного правопорушення, і тому справу потрібно закрити, в обгрунтування послався на те, що, НАЗК склало протокол про адміністративне правопорушення лише пославшись на лист Державної фіскальної служби України від 22.07.2019 року про те, що за даними інформаційної системи органів ДФС у ОСОБА_1 станом на дату надання добровільного внеску 10.07.2019 року обліковувся податковий борг, такий борг не був узгодженим податковим зобов`язанням, про наявність такого боргу особа не знала, умислу на вчинення адміністративного правопорушення особа не мала, відсутня вина особи у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення.
Заслухавши учасників судового розгляду. Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Факт надання добровільного внеску на накопичувальний рахунок виборчого фонду підтверджується копією Розшифровки до остаточного Звіту про формування виборчого фонду партії, кандидати в народні депутати України від якої зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному вибочому окрузі.
Згідно листа Державної фіскальної служби України від 22.07.2019 року №14393/5/99-99-17-02-16, за даними інформаційної системи органів ДФС, у ОСОБА_1 станом на дату надання добровільного внеску 10.07.2019 року обліковувся податковий борг у розмірі 178,49 грн.
Частиною 3 статті 50 Закону України «Про вибори народних депутатів України» встановлено заборону здійснення добровільних внесків до виборчого фонду особам, які відповідно до Закону України «Про політичні партії в Україні» не мають права здійснювати внески на підтримку партії.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Таким чином, ОСОБА_1 порушила встановлений законом порядок надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборчої агітації, а саме п.8 ч.1 ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні», відповідно до якого не допускається здійснення внесків фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг. Такими своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене ст. 212-15 КУпАП. Дата вчинення правопорушення – 10.07.2019р., день виявлення правопорушення – 23.07.2019р. (дата отримання уповноваженим органом на складання протоколу про адміністративне правопорушення листа ДФС).
Всебічно, повно і об`єктивно з`ясувавши обставини справи про адміністративне правопорушення та дослідивши всі наявні матеріали справи, з`ясувавши причини та умови, що сприяли вчиненню даного правопорушення, оцінивши наявні у матеріалах справи докази, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, підтверджується зібраними і дослідженими матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 10.09.2019р., копією Розшифровки до Звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду політичної партії, копію листа ДФС від 22.07.2019р., копіями рішень Національного агенства з питань запобігання корупції, копією витягу з додатку до рішення, копіями листів Національного агенства з питань запобігання корупції, актом № 880 від 10.09.2019р. про неявку, копією листа Національного агенства з питань запобігання корупції від 11.09.2019р. та іншими матеріалами справи. Доказів на спростування викладеного в протоколі про адміністративне правопорушення в судовому засіданні не надано.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, з метою запобігання правопорушенням ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ст.212-15 КУпАП, суд вважає за можливе застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Притягнути ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП і накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (одна тисяча сто дев`яносто) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Чернігівського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова.
Суддя Т.С. Рощина