Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.12.2009Справа №17/146
час прийняття 10 год. 25 хв.
м. Полтава
за позовом Державної податкової інспекції у м.Полтаві , м.Полтава
до Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м.Полтава
про стягнення 70 881,40 грн.
Суддя Ю.О. Коршенко
секретар Н.С.Кобець
Представники:
від позивача: Грисенко С.С. дов. №12734/9/10-0123 від 09.11.2009р.
від відповідача: не з"явився
Суть спору: Розглядається позов Державної податковоїнспекції ум.Полтаві до Суб"єкта підприємницькоїдіяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення 70881,40 грн.
Представник позивача на задоволенні позовних вимог наполягає посилаючись на порушення відповідачем правил зщастосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг.
Відповідач в судове засідання не зявився, ухвали суду направлені на його адресу ( відповідно до Витягу з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців в матеріалах справи) повернулися до суду з відміткою поштового відділення " в зв"язку з закінченням терміну зберігання".
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд, в с т а н о в и в:
Суб"єкт підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 був зареєстрований виконавчим комітетом Полтавської міської ради 16.03.2007р. та перебуває на обліку у державній податковій інспекції як платник податків.
В ході перевірки, яка була здійснена працівниками ДПІ у м.Полтаві, було встановлено порушення п. 1, 9, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг" (далі- Закону), а саме:
- непроведення розрахункових операцій через РРО при продажу товарів на загальну суму 89,45 грн.;
- незбереження в книзі КОРО фіскального звітного чеку;
- не відповідність сум готівкових коштів на місце проведення розрахунків, сумі коштів зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в сумі 200,55 грн.
Крім того, встановлено порушення ст. 15 Закону УКраїни "Про державне регулювання виробництваі обігу спирту етилового, конячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: здійснення торгівлі алкогольними напоями та тютбюновими виробами через не зазначений в ліцензії регістратор розрахункових операцій на суму 34 545,70 грн.
За результатами перевірки було складено Акт №16010433/23-535 від 22.11.2007р., на підставі якого винесено рішення № 0004442304/0 від 11.12.2007. про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 69 091,40 грн. та рішення про застосування штрафних фінансових) санкцій №0004432304/0 ппрор застосування штрафних санкцій в розмірі 1 790,00 грн.
Податкові рішення були направлено на адресу Відповідача, які він отримав особисто про що свідчить підпис на поштовому повідомленні про вручення ( в матеріалах справи).
Відповідно до ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Ст. 17 Закону передбачає відповідальність за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги). За рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Закон України "Про державну податкову службу в Україні" встановлює право податкового органу застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у порядку та розмірах встановлених законами України.
Інструкція про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів, що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкої служби на кожний поточний рік відкриваються рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками.
Сума заборгованості яка становить предмет спору по даній справі відповідно до ст.25 Закону, відповідачем сплачена не була.
Згідно зворотнього боку облікової картки приватного підприємства за ним рахується заборгованість в розмірі 70 881,40 грн. по штрафних санкціях .
З викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими матеріалами справи та нормами права, не спростовані відповідачем, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 158-163 та п. 6 р. VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2.Стягнути з Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1, п/р НОМЕР_2 в філії ВАТ "МТБ" у м.Полтаві, МФО 331973)
- в доход бюджету на р/р31117104700002, код бюджетної класифікації платежу 30210870900, одержувач УДК у м.Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019 фінансові санкції в розмірі 2727,65 грн.
- до УДК у м.Полтаві на р/р31115106700002, ГУДК у Полтавській області, МФО 831019, ЗКПО 34698804, код бюджетної класифікації платежу 21080900 до Державного бюджету- фінансові санкції в розмірі 69 091,40 грн.
- в доход бюджету на р/р31117104700002, код бюджетної класифікації платежу 30210870900, одержувач УДК у м.Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019 - державне мито в розмірі 3,40 грн.
Видати виконавчі документи з набранням постановою законної сили за заявою стягувача.
3. Постанову надіслати сторонам за адресами, вказаними у її вступній частині.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.О. Коршенко
З оригіналом згідно
спеціаліст О.І.Олефір