
Справа № 761/14374/17
Провадження № 4-с/761/252/2019
У Х В А Л А
11 жовтня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Фролової І.В.,
при секретарі - Бордусенко Б.С.,
представника заявника - Галдецького Я.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за скаргою Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський банк розвитку» на дії старшого державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Красноштан Інни Леонідівни, заінтересована особа - ОСОБА_1 , -
встановив:
03 вересня 2018 року до Шевченківського районного суду м. Києва звернулося Публічне акціонерне товариство «Всеукраїнський банк розвитку» зі скаргою, у якій просив визнати незаконною та скасувати постанову від 14 серпня 2019 року про накладення штрафу у виконавчому провадженні № 56843001.
Подану скаргу обґрунтовує тим, 20 квітня 2018 року Шевченківським районним судом м. Києва видано виконавчий лист № 761/14374/17 яким зобов`язано ПАТ «Всеукраїнський Банк Розвитку» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Всеукраїнський Банк Розвитку» Міхно Сергія Семеновича, код ЄДРПОУ 36470620, виплатити на користь ОСОБА_1 нараховану заробітну плату в сумі 6241,12 грн. 25 липня 2018 року старшим державним виконавцем Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, Красноштан І.Л., винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 56843001 з примусового виконання вищевказаного виконавчого листа по справі № 761/14374/17. У процесі виконання виконавчого провадження № 56843001 старшим державним виконавцем Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, Красноштан І.Л., винесено постанову про накладення штрафу на боржника-юридичну особу, ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ», код ЄДРПОУ 36470620, від 14 серпня 2019 року відповідно до ст. 75 Закону України «Про виконавче провадження». Заявник вважає, що дії вчинені старшим державним виконавцем Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, Красноштан І.Л., щодо винесення постанови про накладення штрафу від 14.08.2019 №56843001, є незаконними, порушують права та законні інтереси ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ». На підставі викладеного звернувся до суду із відповідною скаргою.
Представник заявника у судовому засіданні подану скаргу підтримав та просив суд її задовольнити у повному обсязі.
У судове засідання державний виконавець та заінтересована особа не з`явилися, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином.
За умовами ч. 2 ст. 450 ЦПК України неявка стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду скарги, не перешкоджають її розгляду.
Заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали скарги, суд встановив.
20 квітня 2018 року Шевченківським районним судом м. Києва видано виконавчий лист № 761/14374/17 яким зобов`язано ПАТ «Всеукраїнський Банк Розвитку» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Всеукраїнський Банк Розвитку» Міхно Сергія Семеновича, код ЄДРПОУ 36470620, виплатити на користь ОСОБА_1 нараховану заробітну плату в сумі 6241,12 грн.
Вказаний виконавчий документ пред`явлено до виконання до Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві.
Постановою від 25 липня 2018 року старшим державним виконавцем Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, Красноштан І.Л., відкрито виконавче провадження № 56843001 з примусового виконання вищевказаного виконавчого листа по справі № 761/14374/17..
У процесі виконання виконавчого провадження № 56843001 старшим державним виконавцем Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, Красноштан І.Л., винесено постанову про накладення штрафу на боржника-юридичну особу, ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ», код ЄДРПОУ 36470620, від 14 серпня 2019 року відповідно до ст. 75 Закону України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про виконавче провадження", в редакції, чинній на момент винесення оскаржуваної постанови, виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження здійснюється з дотриманням таких засад: верховенства права, обов`язковості виконання рішень, законності, диспозитивності, справедливості, неупередженості та об`єктивності.
За умовами ч. 1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
У відповідності до положень ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку; накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають у касах, на рахунках у банках, інших фінансових установах та органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (крім коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, коштів на рахунках із спеціальним режимом використання, спеціальних та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом), на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей; звертатися до суду з поданням про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, що належать боржникові від інших осіб; у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду, за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів; отримувати від банківських та інших фінансових установ інформацію про наявність рахунків та/або стан рахунків боржника, рух коштів та операції за рахунками боржника, а також інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком.
Згідно відомостей з Автоматизованої системи виконавчого провадження на виконанні у Шевченківському РВДВС м. Київ ГТУЮ у м. Києві перебуває відкрите виконавче провадження № 56843001, боржником в якому визначено - ПАТ " ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ ", в особі Уповноваженої особи ФГВФО на ліквідацію ПАТ "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ" Міхно Сергія Семеновича, код ЄДРПОУ 36470620, стягувачем - ОСОБА_1 . При цьому, в якості ідентифікуючої ознаки боржника, до Автоматизованої системи виконавчого провадження було внесено ідентифікаційний код ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» (ЄДРПОУ 36470620) та його юридична адреса.
Згідно ст. 2 ЦК України учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи. Учасниками цивільних відносин є: держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, іноземні держави та інші суб`єкти публічного права.
Відповідно до ст. 15 ЗУ «Про виконавче провадження» сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
Згідно ст. 24 ЦК України людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою, а відповідно до ст. 80 ЦК України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
На підставі постанови Правління Національного банку України від 21.12.2015 №914 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ», виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 22.12.2015 року №234 «Про початок процедури ліквідації ПАТ ВБР» та делегування повноважень ліквідатора банку», згідно з яким розпочато процедуру ліквідації, призначено уповноважену особу Фонду та делеговану їй всі повноваження ліквідатора в Публічному акціонерному товаристві «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» (далі - ПАТ «ВБР») з 23 грудня 2015 року. Відповідно до Наказу №441 від 22.12.2015 «Про початок процедури ліквідації ПАТ «ВБР» та делегування повноважень ліквідатора банку», до виконання повноважень уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Банк Розвитку» приступив Міхно Сергій Семенович терміном на два роки з 23.12.2015 року по 22.12.2017 року включно. Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №2343 від 03.11.2016 року продовжено строки здійснення процедури ліквідації ПАТ «ВБР» та делегування повноважень ліквідатора до 24,12.2019 року включно.
Таким чином, станом на момент відкриття виконавчого провадження у ПАТ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ», відповідно до п.2 ч.5 ст. 12 розділу II Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та ч. 4 ст. 44 розділу VIII Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», на підставі постанови Правління Національного банку України
№ 914 від 21.12.2015 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ», виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вирішила розпочати ліквідацію Публічного акціонерного товариства «№ 914 від 21.12.2015 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» з відшкодуванням з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі-Фонд) коштів за вкладами.
Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» є спеціальним законом, який має пріоритет перед іншими нормами законодавства під час ліквідації банків та в питаннях регулювання правовідносин у сфері гарантування вкладів фізичних осіб.
Згідно з частиною третьою статті 1 Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», відносини, що виникають у зв`язку зі створенням і функціонуванням системи гарантування вкладів фізичних осіб, виведенням неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків, регулюються цим Законом, іншими законами України, нормативно-правовими актами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (надалі - Фонд) та Національного банку України.
Таким чином, для правовідносин, що виникають під час тимчасової адміністрації банку або ліквідації банку, яку здійснює уповноважена особа Фонду, пріоритетними с норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
Згідно ст.3 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків у випадках, встановлених цим Законом.
Фонд є юридичною особою публічного права, має відокремлене майно, яке є об`єктом права державної власності і перебуває у його господарському віданні. Фонд є суб`єктом управління майном, самостійно володіє, користується і розпоряджається належним майном, вчиняючи стосовно нього будь-які дії (у тому числі відчуження, передача в оренду, ліквідація), що не суперечать законодавству та меті діяльності Фонду.
Згідно ст. 4 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» уповноважена особа Фонду - працівник Фонду, який від імені Фонду та в межах повноважень, передбачених цим Законом та/або делегованих Фондом, виконує дії із забезпечення виведення банку з ринку під час здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку та/або ліквідації банку.
Згідно ст. 35 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» тимчасовим адміністратором неплатоспроможного банку та ліквідатором банку (крім ліквідації банку за рішенням власників) є Фонд. Фонд може делегувати рішенням виконавчої дирекції Фонду частину або всі свої повноваження як тимчасового адміністратора або ліквідатора уповноваженій особі (уповноваженим особам) Фонду, яка має високі професійні та моральні якості, бездоганну ділову репутацію, повну вищу освіту в галузі економіки, фінансів чи права (не нижче кваліфікаційного рівня "спеціаліст") та професійний досвід, необхідний для виконання заходів у межах здійснення тимчасової адміністрації.
Зауважуємо, що згідно ст. 58 ЦПК України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до ч.3, ч.4 ст. 37 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Уповноважена особа Фонду діє від імені банку в межах повноважень Фонду та діє без довіреності від імені банку, має право підпису будь-яких договорів (правочинів), інших документів від імені банку.
Оскільки уповноважена особа Фонду є працівником Фонду та діє від імені банку в межах повноважень Фонду, така особа у цивільному провадженні/процесі та у виконавчому провадженні, як завершальній стадії судового провадження, за позовом до Банку, як сторони у справі, може виступати представником банку та не має самостійної процесуальної дієздатності.
А тому уповноважена особа на ліквідацію ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ», виступає лише представником юридичної особи - ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ», не є самостійною стороною у справі та відповідно не є та не може бути боржником за виконавчим документом.
Отже, в даному випадку, боржником за виконавчим документом, що виступав підставою для відкриття ВП № 56843001 є безпосередньо ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ», як юридична особа, щодо якої Національним банком України прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію.
Не підтверджується і тим, що старшим державним виконавцем Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, Красноштан І .Л., за повторне невиконання рішення боржником без поважних причин накладено штраф у подвійному розмірі в сумі 10200,00 грн., тобто державним виконавцем використано норми ст. 75 ЗУ «Про виконавче провадження», що стосуються боржника - юридичної особи, а саме штраф накладено на ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ».
Оскільки щодо ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» Національним банком України прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію, то відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 46 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» втрачають чинність публічні обтяження чи обмеження на розпорядження (у тому числі арешти) будь-яким майном (коштами) банку. Накладення нових обтяжень чи обмежень на майно банку не допускається.
Відповідно до ч.3 ст. 46 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» під час здійснення ліквідації у банку не виникає жодних додаткових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
Згідно ч.5. ст. 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», під час тимчасової адміністрації, зокрема, не здійснюється задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку, а також примусове стягнення коштів та майна банку, звернення стягнення на майно банку, накладення арешту на кошти та майно банку, скасовуються інші вжиті заходи примусового забезпечення виконання рішення щодо банку. Відповідно п.З ч.5 ст. 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» не здійснюється нарахування неустойки (штрафів, пені), інших фінансових (економічних) санкцій за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань щодо сплати додатків і зборів (обов`язкових платежів), а також зобов`язань перед кредиторами, у тому числі не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошових зобов`язань банку.
Як вбачається зі змісту п. 4 ч. 1 ст. 48 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Фонд безпосередньо або шляхом делегування повноважень уповноваженій особі Фонду з дня початку процедури ліквідації банку здійснює повноваження з-приводу повернення дебіторської заборгованості банку, заборгованості позичальників перед банком та пошуку, виявлення (витребування) майна банку, що перебуває у третіх осіб.
Згідно ст. 52 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», всі кошти екерові в результаті ліквідації та реалізації майна банку спрямовуються Уповноваженою особою Ф:- дг. на задоволення вимог кредиторів.
Слід вказати, що у відповідності до приписів Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» під час здійснення процедури виведення банку з ринку не допускається індивідуальне задоволення вимог кредиторів такого банку. Вимоги кредиторів задовольняються виключно в черговості та порядку, передбаченої ст. 52 вказаного Закону. Для цього, Фонд або повне важена особа Фонду, в разі делегування останній відповідних повноважень, вживає ряд заходів, передбачених приписами статей 45-52 Закону, в т.ч. здійснює публікацію оголошення про початок процедури ліквідації, прийняття та розгляд кредиторських вимог, формує та подає на затвердження Фонду реєстр вимог кредиторів, формує та затверджує ліквідаційну масу банку, забезпечує проведення : тики та реалізації з метою задоволення вимог кредиторів банку.
Основною метою Уповноваженої особи при здійсненні процедури ліквідації банку, згідно із Заковом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», є захист прав і законних інтересів вкладників банку та забезпечення ефективної процедури виведення банку з ринку.
Відповідно до ч. 7 ст. З Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Органи державної влади та Національний банк України не мають права втручатися в діяльності Фонду щодо реалізації законодавчо закріплених за ним функцій і повноважень.
Отже винесення постанови про накладення штрафу від 14 серпня 2019 паралізує роботу Уповноваженої особи Фонду в частині реалізації майна банку, з метою подальшого задоволення вимог кредиторів, створює перешкоди, що призводять до перешкоджання здійснення Уповноваженою Фонду покладених на нього законом функцій, у тому числі дотримання процедури ліквідації ПАТ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ».
Також відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає закінченню у разі: прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку-боржника.
Згідно ч.4 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» постанова про закінчення виконавчого провадження з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої цієї статті, разом з виконавчим документом надсилається до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Тобто згідно норм чинного законодавства виконавче провадження № 56843001, станом на 14 серпня 2019 повинно бути закінчено відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», а тому здійснення будь-яких виконавчих дій по виконавчому провадженню № 56843001, зокрема дій щодо винесення постанови про накладення штрафу на боржника є безпідставними та не правомірними.
Враховуючи, що державний виконавець у судове засідання не з`явився, жодних доказів на підтвердження вчинення певних виконавчий дій у рамках вказаного виконавчого провадження до суду не надав, разом з тим, з матеріалів поданої скарги вбачається, що останнім не було виконано всі виконавчі дії, передбачені Законом України «Про виконавче провадження», суд приходить до висновку, що дії державного виконавця щодо винесення постанови від 14 серпня 2019 року про накладення штрафу у виконавчому провадженні № 56843001є неправомірними, а така постанова підлягає скасуванню.
За умовами ч. 2 ст. 451 ЦПК України у разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов`язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника).
Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає скарга підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19, 58, 129-1 Конституції України, ст.1, 2, 18 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 12, 19, 81, 141, 258-260, 263-265, 447-451 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
ухвалив:
Скаргу Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський банк розвитку» на дії старшого державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Красноштан Інни Леонідівни, заінтересована особа - ОСОБА_1 - задовольнити у повному обсязі.
Визнати дії старшого державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, Красноштан І.Л., щодо винесення постанови про накладення штрафу від 14.08.2019 у виконавчому провадженні №56843001 незаконними.
Скасувати постанову старшого державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, Красноштан Інни Леонідівни, від 14.08.2019, винесену при примусовому виконанні виконавчого провадження № 56843001, про накладення штрафу на ПАТ «Всеукраїнський Банк Розвитку» в особі Уповноваженої особи ФГВФО на ліквідацію ПАТ «Всеукраїнський Банк Розвитку» Міхно Сергія Семеновича, код ЄДРПОУ 36470620, у розмірі 10200,00 грн.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: