
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2708/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Ковальчука В.Д.,
при секретарі судового засідання Ткачук І.І.,
за участю представника позивача Мельничука В.В.,
представника відповідача Палій М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ПАККО Холдинг” до Офісу великих платників податків Держаної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “ПАККО Холдинг” (далі – ТзОВ “ПАККО Холдинг”, позивач) звернулося з позовом до Офісу великих платників податків Держаної фіскальної служби (далі – Офіс великих платників податків ДФС, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05 квітня 2019 року №0003204812 в частині застосування до ТзОВ “ПАККО Холдинг” штрафу у розмірі 62 813,03 грн.
Позивач не погоджується з накладенням на підприємство штрафу за порушення строків реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у вищенаведеній сумі, оскільки 43 податкові накладні на загальну суму 628 130,27 грн. були направлені на реєстрацію вчасно, тобто протягом операційного дня (до 20 год. 00 хв.) 14.01.2019 року – 15.01.2019 року. Однак квитанції про підтвердження прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкових накладних не були вчасно направлені фіскальним органом позивачу, а тому відповідно до приписів абзацу 13 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – ПК України) згадані податкові накладні вважаються зареєстрованими. У зв`язку з цим товариство не може бути притягнуто до відповідальності за порушення строків реєстрації цих податкових накладних.
На підставі наведеного просить позов задовольнити повністю.
Ухвалою суду від 09.09.2019 року відкрито провадження в даній адміністративній справі та ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін (а.с.1).
У відзиві на позовну заяву від 02 жовтня 2019 року вх. №16165/19 (а.с.2-.5, том 2) представник відповідача не погоджується з позовними вимогами, оскільки вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення складено контролюючим органом з дотриманням норм чинного законодавства. Посилається на те, що порушення строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН встановлено актом перевірки від 11.03.2019 року №170/28-10-48-12/34928470 “Про результати перевірки дотримання ТзОВ “ПАККО Холдинг” (ЄДРПОУ 34928470) строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за період червень 2017 року, квітень, липень, листопад, грудень 2018 року”. Вважає, що подані позивачем докази та аргументи на обґрунтування позову не доводять бездіяльність відповідача, що призвела до негативних наслідків для позивача у сфері податкових правовідносин. У зв`язку з цим просить у задоволенні позову відмовити повністю.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечила з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, просила у задоволенні позову відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити частково.
Судом встановлено, що ТзОВ “ПАККО Холдинг” 21.02.2007 року зареєстроване як юридична особа у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується відповідною Випискою від 25.06.2015 року (а.с.7, том 1).
11.03.2019 року Офісом великих платників податків ДФС проведено перевірку дотримання ТзОВ “ПАККО Холдинг” (ЄДРПОУ 34928470) строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за період червень 2017 року, квітень, липень, листопад, грудень 2018 року, про що складено акт №170/28-10-48-12/34928470 (а.с.9-16, том 1). Перевіркою встановлено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період червень 2017 року, квітень, липень, листопад, грудень 2018 року, встановлених п.201.10 ст.201 ПК України на загальну суму 635 122,91 грн., в результаті чого здійснено розрахунок штрафних санкцій на загальну суму 64 767,86 грн.
На підставі акта перевірки від 11.03.2019 року №170/28-10-48-12/34928470 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 05.04.2019 року №0003204812, яким до позивача застосовано штраф за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму 64 767,86 грн. (а.с.17-18, том 1).
Позивач не погодився зі спірним податковим повідомленням-рішенням, на яке подав скаргу від 18 квітня 2019 року вих. №163 до Державної фіскальної служби України (а.с.19-21, том 1). Однак рішенням від 14.06.2019 року №27551/6/99-99-11-06-01-25 Державна фіскальна служба України скаргу залишила без задоволення, а податкове повідомлення-рішення – без змін (а.с.23-25, том 1).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, судом враховує наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює ПК України, визначаючи, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Пунктом 201.1 статті 201 ПК України передбачено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Отже, статтею 201 ПК України визначений обов`язок продавця товарів/послуг в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Порядок №1246), який визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр).
Як визначено пунктами 2, 3 Порядку №1246, операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації. Операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Згідно з пунктом 4 Порядку №1246 до Реєстру вносяться відомості щодо податкових накладних та/або розрахунків коригування, які прийняті до Реєстру та підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких у встановленому порядку прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації.
Відповідно до пункту 5 Порядку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 11 Порядку №1246 обумовлено, що після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.
Згідно з пунктом 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 13 Порядку №1246).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС (пункт 14 Порядку №1246).
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття (пункт 15 Порядку №1246).
З аналізу вказаних норм слідує, що строки, визначені для реєстрації податкових накладних, встановлені у календарних днях, при цьому право платника податку для реєстрації податкових накладних пов`язане виключно з операційним днем, який відповідно до Порядку №1246 триває з 8-ї до 20-ї години. Разом з тим, податковий орган в будь-якому випадку зобов`язаний протягом операційного дня надіслати платнику податку одну з квитанцій: або про прийняття податкової накладної, або про її неприйняття із зазначенням відповідних причин, або зупинення реєстрації податкової накладної. Разом з тим, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Абзацами 1 та 2 статті 10 Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг” від 22.05.2003 №851-ІУ (зі змінами та доповненнями) передбачено, що відправлення та передавання електронних документів здійснюються автором або посередником в електронній формі за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем або шляхом відправлення електронних носіїв, на яких записано цей документ. Якщо автор і адресат у письмовій формі попередньо не домовилися про інше, датою і часом відправлення електронного документа вважаються дата і час, коли відправлення електронного документа не може бути скасовано особою, яка його відправила. У разі відправлення електронного документа шляхом пересилання його на електронному носії, на якому записано цей документ, датою і часом відправлення вважаються дата і час здавання його для пересилання.
У відповідності до абзаців 5, 8, 9 розділу II Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за №959/30827, автор здійснює надсилання електронних документів з урахуванням встановлених законодавством граничних строків для надання таких документів. У разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка. Автоматизована перевірка здійснюється у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення.
Отже, законодавством чітко визначено порядок оформлення, подачі, прийняття та реєстрації податкових накладних. При цьому, ведення Єдиного реєстру податкових накладних здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, а саме ДФС України, на яку покладено обов`язок прийняття, реєстрації та обробки податкових накладних, поданих в електронному вигляді платником податків. Підставою для відмови у прийнятті податкових накладних в електронному вигляді може бути лише порушення їх формування у відповідності до податкового законодавства України.
Як свідчать матеріали справи, позивачем 14.01.2019 року - 15.01.2019 року було відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 31.12.2018 року №12671, №9755, №10814, №10028, №12693, №12678, від 26.12.2018 року №6895, №5671, №7554, №5953, від 27.12.2018 року №3273, №624, №922, від 28.12.2018 року №4356, №3166, №4175, №803, №4606, №3714, №4271, №4331, №4381, №802, №4567, №3986, №4669, №3805, №838, №3821, №4401, №3781, №536, №885, від 31.12.2018 року №9299, №10425, №10739, №12571, від 26.12.2018 року №7714, від 21.12.2018 року №4735, №5029, №7069, №3135, №4631 на загальну суму 628 130,27 грн. за допомогою засобів телекомунікаційного зв`язку в комп`ютерній програмі “М.Е.Doc.”. На підтвердження направлення вищенаведених накладних до ДФС для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з дотриманням граничних строків є роздруковані з наведеної програми Протоколи руху документа/звіта та пов`язаних з ним повідомлень/квитанцій (а.с.27-235, том 1). Крім того, факт відправки податкових накладних на реєстрацію до ДФС через комп`ютерну програму “М.Е.Doc.” підтверджується листом ТОВ “МЕДОК” від 04.07.2019 року вих. 0407/1 з таблицею 1 про рух цих документів на запит ТзОВ “ПАККО Холдинг” від 27.06.2019 року вих. №215 (а.с.236-243, том 1). З наведених документів слідує, що податкові накладні були надіслані позивачем в електронній формі до ДФС з дотриманням строку, тобто до закінчення операційного дня граничного строку, а саме не пізніше 20:00 15 січня 2019 року.
Однак станом на 20 год. 00 хв. 15.01.2019 року в електронний кабінет підприємства згідно цієї програми від органів ДФС не надходило будь-якого підтвердження факту реєстрації/не реєстрації, або зупинки реєстрації вищенаведених накладних, окрім щодо податкової накладної від 26.12.2018 року №7714 на суму 65 779,39 грн., відносно якої контролюючим органом надіслана позивачу квитанція №1 про те, що документ не прийнято у зв`язку з виявленими помилками/зауваженнями, яку останній отримав о 19 год. 34 хв. 15.01.2019 року, тобто до закінчення операційного дня (а.с.205-209, том 1). При цьому, позивач на усунення таких помилок повторно подав контролюючому органу на реєстрацію наведену податкову накладну 15.01.2019 року о 20 год. 10 хв., тобто поза межами операційного дня граничного строку, яку останній отримав та прийняв на реєстрацію о 18 год. 46 хв. 16.01.2019 року. У зв`язку з цим суд дійшов висновку про порушення граничного строку реєстрації податкової накладної від 26.12.2018 року №7714 на суму 65 779,39 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних з вини позивача.
Таким чином, контролюючим органом не надано доказів надіслання позивачу протягом операційного дня 15.01.2019 року квитанцій в електронному вигляді у текстовому форматі про прийняття/неприйняття чи зупинення реєстрації податкових накладних від 31.12.2018 року №12671, №9755, №10814, №10028, №12693, №12678, від 26.12.2018 року №6895, №5671, №7554, №5953, від 27.12.2018 року №3273, №624, №922, від 28.12.2018 року №4356, №3166, №4175, №803, №4606, №3714, №4271, №4331, №4381, №802, №4567, №3986, №4669, №3805, №838, №3821, №4401, №3781, №536, №885, від 31.12.2018 року №9299, №10425, №10739, №12571, від 21.12.2018 року №4735, №5029, №7069, №3135, №4631 на загальну суму 562 350,88 грн. Не наведено відповідачем причин ненадіслання позивачу таких квитанцій у встановлений законодавством строк. Оскільки позивачем відправлено на реєстрацію зазначені податкові накладні у термін, визначений п.201.10 ст. 201 ПК України, а вказані обставини не спростовані представником відповідача у судовому засіданні, тому суд вважає їх доведеними позивачем.
Отже, у зв`язку з неотриманням позивачем 15.01.2019 року протягом операційного дня квитанцій про прийняття або неприйняття чи зупинення реєстрації вищенаведених податкових накладних на загальну суму 562 350,88 грн., тому такі на підставі п.201.10 ст.201 ПК України вважаються своєчасно зареєстрованими.
Аналогічна правова позиція вказана у постановах Верховного Суду від 23.01.2018 по справі №806/832/17, від 22 листопада 2018 року по справі №813/815/18.
На підставі вищенаведеного суд дійшов висновку про відсутність підстав для застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 56 235,09 грн., які нараховані контролюючим органом відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України, тобто з урахуванням 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначених в таких податкових накладних, щодо яких відповідачем встановлено порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.
Відповідно до п.109.1 ст.109 ПК України податковим правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Таким чином, податкове правопорушення, як і правопорушення будь-яке, має суб`єктивну сторону, тобто це повинно бути умисне порушення норм закону, або умисне невиконання її , коли повинен її виконати.
Встановлені судом обставини свідчать про відсутність у позивача складу податкового правопорушення щодо несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму 562 350,88 грн., а тому податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 05 квітня 2019 року №0003204812 в частині застосування до ТзОВ “ПАККО Холдинг” штрафу у розмірі 56 235,09 грн. є протиправним та підлягає скасуванню. В іншій частині позовних вимог слід відмовити. У зв`язку з цим позов підлягає до часткового задоволення.
Згідно з частинами 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Оскільки суд задовольняє позов частково, тому на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у сумі 1719,87 грн., що підтверджуються квитанцією від 11.07.2019 року №119 (а.с.2, том 1).
Керуючись статтями 243, 245, 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Держаної фіскальної служби від 05 квітня 2019 року №0003204812 в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю “ПАККО Холдинг” штрафу в розмірі 56235,09 грн. (п`ятдесят шість тисяч двісті тридцять п`ять гривень 09 коп.).
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Держаної фіскальної служби (04119, місто Київ, вулиця Дегтярівська, 11-Г, код ЄДРПОУ 39440996) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ПАККО Холдинг” (43005, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Клима Савура, будинок 21а, код ЄДРПОУ 34928470) судовий збір у розмірі 1719,87 грн. (одна тисяча сімсот дев`ятнадцять гривень 87 коп.).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю “ПАККО Холдинг” (43005, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Клима Савура, будинок 21а, код ЄДРПОУ 34928470).
Відповідач: Офіс великих платників податків Держаної фіскальної служби (04119, місто Київ, вулиця Дегтярівська, 11-Г, код ЄДРПОУ 39440996)
Повне рішення суду буде складено 25 жовтня 2019 року.
Суддя В.Д. Ковальчук