Постанова № 8506127, 18.03.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2010
Номер справи
12986/09/2170
Номер документу
8506127
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" березня 2010 р. Справа № 2-а-12986/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Ковбій О.В.,

при секретарі: Попутько О.А.,

за участю:

представника позивача: Шевченко К. В.,

відповідача: не з"явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Херсоні

до ПП ОСОБА_3

про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_3 (далі відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити в повному обсязі. Свої вимоги обґрунтувала тим, що під час перевірки виявлено проведення розрахункової операції без застосування РРО; невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків; не зберігання денних звітів РРО в КОРО; порушення порядку використання торгового патенту.

Відповідач в судове засідання не з"явилася, заперечень на позов не надала, про дату, час та місце слухання справи була належним чином повідомлена.

Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.

Судом встановлено, що 11 вересня 2008 року та 10 червня 2009 року працівниками ДПІ у м. Херсоні було проведено перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб"єктами підприємницьковї діяльності та дотримання суб"єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки відповідно, в магазині відповідача за адресою: АДРЕСА_1.

За результатами перевірки від 11.09.08р. складено акт від 11.09.2008р. №210305557/0237, в якому зафіксовано порушення п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 9,5 грн.; п. 13 ст. 3 вищезазначеного Закону, а саме, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО; ст.7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", а саме, на час проведення перевірки оригінал торгового патенту знаходився в недоступному для огляду місці.

Акт перевірки було отримано відповідачем 15 жовтня 2008 року.

На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення від 17.09.08р. №0007572307 та № 0007582307/0 про застосування штрафних санкцій на суму 500,00 грн. та 180,00 грн. відповідно.

Перевірка проведена на підставі затвердженого плану перевірок на вересень 2008 року, направлення від 05 вересня 2008 року № 72 у присутності відповідача, яка безпосередньо здійснювала розрахункові операції, власноруч перерахувала готівкові кошти, підписала акт перевірки та в графі "зауваження до перевірки" вказала, що зауважень немає.

За результатами перевірки від 10 червня 2009 року складено акт від 10.06.2009 р. №468/21/03/23/НОМЕР_1, в якому зафіксовано порушення п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 10,50грн.; п. 13 ст. 3 вищезазначеного Закону, а саме, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО; п.9.ст.3 вищезазначеного Закону, а саме, не зберігання денних звітів РРО в КОРО; ст.7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності, а саме, на час проведення перевірки оригінал торгового патенту знаходився в недоступному для огляду місці.

Акт перевірки було отримано відповідачем 02 липня 2009 року.

На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення від 15.06.09р. №0005942307 та № 0005952307/0 про застосування штрафних санкцій на суму 840,00 грн. та 180,00 грн. відповідно.

Перевірка проведена на підставі затвердженого плану перевірок на червень 2009 року, направлення від 09 червня 2009 року № 809/237.

Перевірка проводилася в присутності продавця, яка після ознайомлення з актом перевірки, відмовилася від підпису та отримання другого примірнику акту, другий примірник акту був направлений ДПІ у м. Херсоні поштою з повідомленням про вручення.

Визначаючись щодо позовних вимог, доводів позивача та наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їx філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції з купівлі-продажу іноземної валюти.

Стаття 2 зазначеного Закону містить визначення термінів, а саме: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у paзi застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документа щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземноі валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, i зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Відповідно до пунктів 1, 2 ст. 3 вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:

-проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, iз застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

-видавати ocoбi, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Пункт 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, передбачає, що у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.

Згідно п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному poзмipi вартості проданих товapiв (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у paзi не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення и без використання розрахункової книжки.

Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку використання реєстратора розрахункових операцій визначених у п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", відповідає вимогам чинного законодавства України.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" торговий патент повинен бути розміщений на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності біля касового апарату та має бути відкритим та доступним для огляду, на час проведення перевірки оригінал торгового патенту знаходився в недоступному для огляду місці.

Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку використання торгового патенту визначених у ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", відповідає вимогам чинного законодавства України.

Згідно зі ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній cyмi продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб"єктів піприємницької діяльності застосовується фiнaнcoвa санкція у п"ятикратному pзмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином, за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, до відповідача застосовано фінансову санкцію у п"ятикратному розміpi суми, на яку виявлено невідповідність, а саме, (100-9,5-0) х 5 = 452,50 грн. (перевірка від 11.09.08р.) та (100-10,5-0) х 5 = 447,50 грн. (перевірка від 10.06.09р.).

Відповдіно до п. 9 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб"єкти підприємницької діяльності зобов"язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні, звітні чеки i забезпечувати їx зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. За порушення п. 9 ст. 3 вищезазначеного Закону, відповідно до п. 4 ст. 17 Закону №265/95-ВР сума фінансової санкції становить двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян (20 х 17,00 грн.).

Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158 - 163, 167 КАС України, - суд, -

постановив:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_3, - задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_3(73000 АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. до державного бюджету, код платежу до Державного бюджету 21080900, бюджетний рахунок 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.