ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" березня 2010 р. Справа № 2-а-2950/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кравченка К.В.,
при секретарі: Михайленко О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю:
представника позивача Князєвої Я.Є.
відповідача ОСОБА_2
адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_2
про стягнення фінансових санкцій в сумі 6920,25 грн.,
встановив:
В лютому 2009 року державна податкова інспекція у м.Херсоні (надалі - позивач) звернулась до адміністративного суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 (надалі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 6920,25 грн., нарахованих відповідачу за результатами проведеної 12.06.2008р. перевірки належного відповідачу торгівельного кіоску з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу на підставі рішень про застосування фінансових санкцій від 04.07.2008р. №0004502307 та № 0004492307.
Позовні вимоги мотивовані тим, що зазначені рішення про застосування штрафних санкцій відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР підлягають сплаті в десятиденний термін, проте станом на 27.01.2009 року нараховані відповідачу суми штрафних санкцій залишаються несплаченими.
Відповідач надав суду письмові заперечення на адміністративний позов, в яких просить відмовити позивачу в задоволені позовних вимог, посилаючись на те, що ним повністю сплачені штрафні санкції, які нараховані йому на підставі рішень про застосування фінансових санкцій від 04.07.2008р. №0004502307 та № 0004492307, та надав суду копії квитанцій про сплату штрафних санкцій на загальну суму 6920,25 грн..
В судовому засіданні відповідач проти позову заперечував, з підстав, наведених у запереченнях на адміністративний позов, та надав суду для огляду оригінали квитанцій про сплату штрафних санкцій.
Представник позивача просила позов задовольнити, з підстав, наведених у позовній заяві та додатково зазначила, що на час розгляду даної справи вона не має підтвердження надходження сплачених відповідачем сум штрафів, а надані відповідачем квитанції не є належним доказом сплати відповідачем штрафних санкцій, які були нараховані відповідачу рішеннями про застосування фінансових санкцій від 04.07.2008р. №0004502307 та № 0004492307.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
Рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій від 04.07.2008р. №0004502307 та № 0004492307 винесені позивачем за результатами проведеної 12.06.2008р. перевірки належного відповідачу кіоску.
Порушення вимог Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», які стали підставами для винесення вказаних рішень про застосування фінансових санкцій, відображені в акті перевірки від 12.06.2008р. №21110206/0235.
Правомірність проведеної 12.06.2008р. перевірки відповідача та законність рішень про застосування фінансових санкцій від 04.07.2008р. №0004502307 та № 0004492307 відповідачем не оспорюються і визнані ним в судовому засіданні.
Спірним є факт сплати відповідачем визначених цими рішеннями фінансових санкцій.
Згідно рішення про застосування фінансових санкцій від 04.07.2008р. №0004502307 відповідач був зобовязаний протягом 30 днів з дня отримання рішення сплатити одну тисячу гривень до державного бюджету за наступними реквізитами: код платежу 21081100, код банку 24104230, УДК у Херсонській області, р/р 31116106700002, МФО 852010.
За рішенням про застосування фінансових санкцій від 04.07.2008р. №0004492307 відповідач був зобовязаний сплатити 5920 грн. 25 коп. у 10 денний термін від дня отримання цього рішення на бюджетний рахунок одержувача 31118104700002, Держказначейство у м.Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010.
Відповідно до положень ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Статтею 70 КАС України встановлено, що обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору .
Відповідно до п.24.3. ст.. 24 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» при використанні документа на переказ готівки ініціювання переказу вважається завершеним з моменту прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі. Прийняття документа на переказ готівки до виконання засвідчується підписом уповноваженої особи банку або іншої установи - члена платіжної системи чи відповідним чином оформленою квитанцією.
Згідно п. 8 глави 2 розділу 3 Інструкції про касові операції в банках України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 14.08.2003 р. № 337, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.09.2003 р. за № 768/8089, після завершення приймання готівки клієнту видається квитанція (другий примірник прибуткового касового документа) або інший документ, що є підтвердженням про внесення готівки у відповідній платіжній системі. Квитанція або інший документ, що є підтвердженням про внесення готівки у відповідній платіжній системі, має містити найменування банку, який здійснив касову операцію, дату здійснення касової операції (у разі здійснення касової операції в післяопераційний час - час виконання операції), а також підпис працівника банку, який прийняв готівку, відбиток печатки (штампа) або електронний підпис працівника банку, засвідчений електронним підписом САБ.
Перелік обов'язкових реквізитів касових документів визначений пунктами 2 та 3 глави 1 розділу 3 Інструкції про касові операції в банках України.
Додатком 6 до Інструкції про касові операції в банках України встановлений зразок квитанції про здійснення переказу готівки.
Відповідач надав суду оригінал квитанції №1852 від 28.07.2008р. про сплату штрафу в сумі 1000 грн. за наступними реквізитами: код платежу 21081100, код банку 24104230, УДК у Херсонській області, р/р 31116106700002, МФО 852010, а також оригінали квитанцій №1230 від 01.09.08р. на суму 920,25 грн., №69 від 10.04.09р. на суму 500 грн., №206 від 24.04.09р. на суму 500 грн., №1/13482 від 08.05.09р. на суму 500 грн., №677 від 17.06.09р. на суму 1000 грн., №851 від 28.07.09р. на суму 1500 грн. та №991 від 10.08.09р. на суму 1000 грн., за якими вказані в них суми сплачені в якості штрафів за наступними реквізитами: р/р 31118104700002, Держказначейство у м.Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010.
Копії вказаних квитанцій засвідчені судом та долучені до матеріалів справи.
Надані відповідачем квитанції відповідають вимогам, які визначені для цього платіжного документа Інструкцією про касові операції в банках України № 337.
Зазначені в квитанціях банківські реквізити для оплати відповідають реквізитам, які зазначені в рішеннях про застосування штрафів №0004502307 та № 0004492307.
Представник позивача, не вказуючи на фальшивість наданих відповідачем квитанцій та на наявність інших фактів застосування до відповідача штрафних санкцій, в той же час стверджує, що надані відповідачем квитанції не є належним доказом сплати штрафів, що визначені рішеннями про застосування фінансових санкцій від 04.07.2008р. №0004502307 та № 0004492307.
Такі твердження суд вважає безпідставними.
Згідно ст.. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Факт перерахування відповідачем до Державного бюджету України сум штрафів за рішеннями №0004502307 та № 0004492307 доведений належними доказами, якими є надані відповідачем квитанції.
Відповідач виконав покладений на нього обовязок по сплаті штрафів належним чином, здійснивши перерахунок коштів через банківську установу за банківськими реквізитами, вказаними в рішеннях про застосування фінансових санкції.
Обовязок контролювати надходження до Державного бюджету України сплачених коштів законодавством на відповідача не покладений.
Те, що відповідач оплатив штраф в сумі 5920,25 грн. за рішенням № 0004492307 частинами протягом періоду з 01.09.08р. по 10.08.09р., тобто з порушенням 10 денного терміну для його оплати, не спростовує самого факту оплати цього штрафу.
Докази того, що до відповідача застосовувались і інші штрафні санкції, які також підлягали сплаті за тими ж банківськими реквізитами, які вказані у наданих відповідачем квитанціях, відсутні.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач в повному обсязі виконав свій обовязок по сплаті фінансових санкції за рішеннями позивача від 04.07.2008р. №0004502307 та № 0004492307, а тому підстави для задоволення позовних вимог відсутні.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
В задоволені позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Текс постанови складений в повному обсязі та підписаний 09.03.2010р.
Суддя Кравченко К.В.