Постанова № 84985355, 09.10.2019, Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
09.10.2019
Номер справи
202/6506/19
Номер документу
84985355
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 202/6506/19

Провадження № 3/202/3084/2019

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2019 року м. Дніпро

Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Волошин Є.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Головного управління ДФС у Дніпропетровській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , директора ТОВ «Скайторг» (код ЄДРПОУ 38954216), яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Від Головного управління ДФС у Дніпропетровській області 19 вересня 2019 року до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшов адміністративний матеріал відносно директора ТОВ «Скайторг» (код ЄДРПОУ 38954216) ОСОБА_1 .

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 28/19 від 04 вересня 2019 року за результатами проведеної перевірки АЗК «SKY» №21, розташованої за адресою: м. Дніпро, вул. Журналістів, 16-В, на якій здійснює фінансово-господарську діяльність ТОВ «Скайторг» (код ЄДРПОУ 38954216), адреса: м. Дніпро, вул. Старокозацька, буд. 40-Б, оф.4, ОСОБА_1 14 серпня 2019 року приблизно о 10 год. 00 хв. за адресою: м. Дніпро, вул. Журналістів, 16-В вчинила правопорушення, а саме здійснювала господарську діяльність без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, а саме: торгівля пальним без одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, чим порушено вимоги ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» №481 від 19.12.1995 (зі змінами, внесеними згідно із Законом №2628-VIII від 23.11.2018). Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 164 КУпАП, відповідно до якої до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності може бути застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Представник правопорушника ОСОБА_2 у судовому засіданні з обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення не визнав та заперечував проти притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. Надав суду письмові заперечення та зазначив, що протокол про адміністративне правопорушення має певні недоліки.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника правопорушника ОСОБА_2 , вважаю за необхідне повернути зазначений адміністративний матеріал для належного оформлення з огляду на наступне.

У відповідності до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Разом із цим, дослідивши матеріали справи, а саме, протокол про адміністративне правопорушення та додані матеріали, встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено період здійснення господарської діяльності без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, а саме: торгівлею пальним без одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним (час здійснення адміністративного правопорушення).

Крім того, ч.1 ст.164 КУпАП передбачає конфіскацію виготовленої продукції, знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Однак до протоколу про адміністративне правопорушення не додано інформації про вилучення знарядь і засобів вчинення правопорушення та не зазначено, де зберігаються дані засоби вчинення адміністративного правопорушення.

Відсутність вказаних документів унеможливлює розгляд протоколу по суті, томусправа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області для належного оформлення.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 256, 283-284, 289 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.164 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області - для належного оформлення.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного судучерез Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.

Суддя Волошин Є.В.