
621/1270/19
2/621/749/19
РІШЕННЯ
іменем України
(заочне)
07 жовтня 2019 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
головуючий - суддя Овдієнко В. В.
секретар судового засідання - Запорожець М. Б.
позивач - Зміївська районна державна адміністрація Харківської області, як орган опіки та піклування, в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,
представники позивача - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
відповідач - ОСОБА_7 ,
відповідач - ОСОБА_8 ,
третя особа - Служба у справах дітей Зміївської районної державної адміністрації Харківської області, представник третьої особи - ОСОБА_9 ,
третя особа - КЗ "Зміївський РЦСССДМ", представник третьої особи - Криштопа Т. Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за правилами загального позовного провадження справу за позовною заявою Зміївської районної державної адміністрації Харківської області, як органу опіки та піклування, в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , до ОСОБА_7 , ОСОБА_8 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, треті особи: Служба у справах дітей Зміївської районної державної адміністрації Харківської області, КЗ "Зміївський РЦСССДМ",
у с т а н о в и в :
15.05.2019 Зміївська районна державна адміністрація, як орган опіки та піклування, в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , які перебувають в КНП "Обласний будинок дитини № 3", звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_7 , ОСОБА_8 з наступними вимогами: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , позбавити батьківських прав у відношенні до малолітніх дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ; стягнути з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 аліменти в розмірі 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, які перерахувати: на вкладний (депозитний) рахунок № НОМЕР_13 ОСОБА_2 , на вкладний (депозитний) рахунок № НОМЕР_12 ОСОБА_1 , на вкладний (депозитний) рахунок № НОМЕР_1 ОСОБА_3 .
На обґрунтування позовної заяви голова Зміївської районної державної адміністрації Кошеленко В. А. зазначив, що ОСОБА_7 та ОСОБА_8 мають трьох малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
ОСОБА_10 знаходиться на обліку сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, в Комунальному закладі "Зміївський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді", у зв`язку з неспроможністю батьків виховувати та утримувати дітей на належному рівні та незадовільними побутовими умовами проживання. За час перебування на обліку батьки не доклали зусиль для вирішення проблемних питань, вони володіють знаннями щодо створення належних умов для повноцінного розвитку дітей відповідно до їх проблем, але нехтують цими знаннями та не приділяли уваги утриманню та вихованню дітей на належному рівні.
Також, малолітні діти ОСОБА_11 перебувають на обліку служби у справах дітей Зміївської районної державної адміністрації як такі, що перебувають у скрутних життєвих обставинах, на даний час малолітні діти відповідно до розпоряджень голови районної державної адміністрації від 12.02.2018 перебувають в КПН "Обласний будинок дитини №3", куди батьки жодного разу не прибули для відвідування своїх дітей, станом їх здоров`я не цікавилися, моральної підтримки не надавали, до закладу не дзвонили та не виявили бажання забрати дітей додому, а малолітніх дітей відвідує рідна тітки матері.
До служби у справах дітей Зміївської районної державної адміністрації відповідачі із заявами про повернення дітей з державного закладу не зверталися, а ОСОБА_7 надав письмову заяву про те, що не заперечує проти позбавлення його батьківських прав стосовно малолітніх дітей.
Крім того, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 не працюють, ведуть аморальний спосіб життя, не мають постійного місця проживання, не доклали зусиль для повноцінного зростання своїх дітей, не виправили своєї поведінки, не доклали зусиль щодо повернення дітей до родини, що свідчить про невиконання їх батьківських обов`язків стосовно малолітніх дітей.
Згідно з висновком від 10.04.2019 Зміївська районна державна адміністрація, як орган опіки та піклування, вважає доцільним позбавлення батьківських прав ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у відношенні до малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Оскільки через вік малолітні діти не в змозі захистити свої порушені права та реалізувати процесуальні повноваження, орган опіки та піклування звернувся до суду з цим позовом до відповідачів про позбавлення їх батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей.
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 21.06.2019 провадження у зазначеній справі відкрито та призначено підготовче засідання на 18.07.2019.
18.07.2019 підготовче засідання відкладено в зв`язку з першою неявкою відповідачів.
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 29.08.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
13.09.2019 судове засідання відкладено в зв`язку з першою неявкою на судовий розгляд відповідачів.
07.10.2019 під час судового розгляду представник позивача ОСОБА_6 в цілому підтримала позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві.
Представники третіх осіб ОСОБА_12 та ОСОБА_9 підтримали позов та просили його задовольнити.
Відповідачі ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , які повідомлялися рекомендованими листами, направленими їм судом (а. с. 53, 54, 59, 60, 105, 141, 148, 150), не повідомили про причини повторного нез`явлення в судове засідання, будь-яких заяв по суті справи чи з процесуальних питань не подавали.
Суд не має відомостей про причину повторного нез`явлення відповідачів, які повідомлялися про час і місце розгляду справи у порядку, визначеному ЦПК України, і від яких не надійшли відзив чи заява про судовий розгляд за їх відсутності, що дало підстави вирішити справу на підставі наявних у ній даних (постановити заочне рішення) у відповідністю з ч. 4 ст. 223, ч. 1, 2 ст. 280 ЦПК України, проти чого не заперечувала представник позивача.
Вислухавши представника позивача та представників третіх осіб, дослідивши письмові докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного:
Частиною 1 ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст. ст. 76-81 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом.
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно копій свідоцтв про народження Серія НОМЕР_2 , Серія НОМЕР_3 , Серія НОМЕР_4 , копії паспорта громадянина України Серія НОМЕР_5 ОСОБА_7 , копії паспорта громадянина України Серія НОМЕР_6 ОСОБА_8 , батьками малолітніх: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_11 (а. с. 5-10).
Даними довідки про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб № 770 від 13.06.2017 підтверджується, що в будинку АДРЕСА_1 зареєстровані відповідачі ОСОБА_7 та ОСОБА_8 разом зі своїми малолітніми дітьми: сином ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , сином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , сином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , дочкою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а. с. 17).
З акта обстеження умов проживання за адресою: АДРЕСА_2 , від 25.01.2018, складеного заступником Комсомольського селищного голови Тимченко О. В., з участі: спеціаліста І категорії Комсомольської селищної ради ОСОБА_21, фахівця ЗРЦСССДМ ОСОБА_22, старшого інспектора з ЮПСППП Зміївського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_24, сімейного лікаря амбулаторії ЗПСМ сел. Донець ОСОБА_23 , сестри медичної амбулаторії ЗПСМ сел. Донець ОСОБА_25, під час обстеження умов проживання родини ОСОБА_3 в буд. АДРЕСА_2 , вбачається, що малолітні діти ОСОБА_7 та ОСОБА_8 проживають у будинку ОСОБА_15 , в день обстеження разом із дітьми перебувала ОСОБА_16 , а ОСОБА_8 перебувала в м. Харкові на роботі, ОСОБА_7 взагалі там не проживав, умови проживання незадовільні, санітарно-гігієнічні норми не дотримуються, відсутнє газопостачання та водопостачання, діти не миті, брудні та одягнені в брудний одяг (а. с. 16).
За інформацією Комсомольського селищного голови Діхтяря Д. М. № 161 від 25.01.2018 вбачається, що ОСОБА_7 залишив свою сім`ю у 2016 році, забравши разом із собою старшого сина ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , а ОСОБА_8 залишила дітей у квартирі своєї тітки, на підставі чого було направлено дітей до КЗОЗ "Зміївська центральна районна лікарня" на обстеження та лікування (а. с. 27).
Згідно актів закладу охорони здоров`я та органу внутрішніх справ України про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я від 30.01.2018, складених в КЗОЗ "Зміївська центральна районна лікарня" працівниками закладу ОСОБА_26, ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , та старшим інспектором з ЮПСППП Зміївського ВП ГУНП в Харківській області Багацькою Н. О., начальником служби у справах дітей Зміївської районної державної адміністрації Чирковою С. М., ІНФОРМАЦІЯ_13 в Зміївській ЦРЛ було виявлено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яких покинули батьки (а. с. 13-15).
30.01.2018 відповідач ОСОБА_7 звернувся до Служби у справах дітей з письмовою заявою в якій заперечував своє батьківство у відношенні дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , через що не заперечував проти позбавлення його батьківських прав у відношенні цих дітей (а. с. 18).
За розпорядженнями голови Зміївської районної державної адміністрації від 12.02.2018 № 39, 40, 41 "Про влаштування дитини до державного закладу на повне державне утримання" малолітніх дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , влаштовано до державного закладу на повне державне утримання (а. с. 19-21).
Листом секретаря Генїівської сільської ради Гордієнко Н. М. № 02-19/474 від 13.07.2018 підтверджується, що під час обстеження житлово-побутових умов проживання родини ОСОБА_11 було виявлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , ніхто не проживає, в будинку немає речей, меблів, відсутнє опалення, тому умови проживання є неможливими (а. с. 28).
За відомостями актом, складеного депутатом Борівської сільської ради Перевозник В. Н., в АДРЕСА_3 проживає ОСОБА_7 разом зі старшим сином ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_12 (а. с. 29).
Даними листа КНП Харківської обласної ради "Обласний будинок дитини № 3" № 45 від 21.02.2019 підтверджується, що вихованців закладу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 батьки ОСОБА_7 та ОСОБА_8 не відвідували, а лише відвідує бабуся ОСОБА_19 (а. с. 22).
01.04.2019 відповідач ОСОБА_8 подала до Служби у справах дітей письмові пояснення, де зазначила, що має чотирьох неповнолітніх дітей, та попереджена про можливість її позбавлення батьківських прав (а. с. 23).
З інформації КЗ "Зміївський РЦСССДМ" № 01-30/474 від 09.07.2018, та № 01-30/126 від 26.02.2019, вбачається, що ОСОБА_8 на контакт із фахівцем із соціальної роботи не йде, її діти перебувають в закладі охорони здоров`я, веде аморальний спосіб життя, мешкає із різними чоловіками, з дітьми не спілкується та не цікавиться їх станом здоров`я (а. с. 24, 25).
Листом Комсомольського селищного голови ОСОБА_20 № 495/02-19 від 18.02.2019 підтверджується, що з часу направлення до КЗОЗ "Зміївська центральна районна лікарня" діти до місця проживання в сел. Донець не поверталася (а. с. 26).
11.04.2019 було укладено договори на вклад "МАЙБУТНЄ ДІТЯМ" у національній валюті для вихованця будинку дитини: з ОСОБА_2 № НОМЕР_7 ; з ОСОБА_1 № НОМЕР_8 ; з ОСОБА_3 № НОМЕР_9 , щодо відкриття у ПАТ "Державний ощадний банк України" вкладних депозитних рахунків (а. с. 31-33).
03.05.2019 Зміївською районною державною адміністрацією, як органом опіки та піклування, надано висновок № 01-32/1162 від 03.05.2019, в якому викладено обставини невиконання батьківських обов`язків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у відношенні до малолітніх дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв`язку з чим орган опіки та піклування вважає за доцільне позбавити їх батьківських прав (а. с. 11, 12).
У пункті 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" роз`яснено, що ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, не забезпечують необхідного харчування, лікування дитини, не спілкуються з дитиною, не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей, не виявляють інтересу до її внутрішнього світу, не створюють умов для отримання нею освіти.
У відповідністю зі ст. 8 Закону України "Про охорону дитинства" кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, духовного та соціального розвитку. Батьки несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" Органами опіки та піклування є районні, районні у містах Києві та Севастополі місцеві державні адміністрації, виконавчі органи міських чи районних у містах, сільських, селищних рад.
Органи опіки та піклування забезпечують вирішення питань щодо: встановлення статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування; надання опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, та застосування інших форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; соціального захисту і захисту особистих, майнових, житлових прав та інтересів дітей; забезпечення пріоритетних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; притягнення до відповідальності осіб, які порушують права дитини; надання письмової згоди або заперечення на відчуження нерухомого майна (у тому числі житла) та іншого майна, власником якого є дитина; подання заяв, клопотань, позовів про захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Соціальний захист та захист прав дітей у межах своєї компетенції здійснюють районні, районні у містах Києві та Севастополі місцеві державні адміністрації, виконавчих органів міських, районних у містах, сільських, селищних рад.
Органи опіки та піклування мають право перевіряти умови влаштування, утримання, виховання, навчання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, можуть переводити дітей, життю та здоров`ю (у тому числі психічному) яких загрожує небезпека, до інших форм влаштування дітей.
Присутність представника органів опіки та піклування на судових засіданнях є обов`язковою в разі, якщо розглядається справа стосовно дитини або з питань, що зачіпають права дитини.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
У відповідністю зі ст. 165 СК України право звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Відповідно до ч. ч. 1-4 ст. 150 СК України, батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
Батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
Батьки зобов`язані поважати дитину.
Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 155 СК України, відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства. Ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
У відповідності з ч. ч. 4, 5 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо позбавлення батьківських прав обов`язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини.
Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.
У відповідністю з ч. 2 ст. 182 СК України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Статтею 184 СК України передбачено, що суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Зазначеними вище, дослідженими в судовому засіданні доказами підтверджується, що відповідачі ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дітей, і це, відповідно п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України, є підставою для позбавлення її батьківських прав.
Крім того, позбавлення батьківських прав не звільняє від обов`язку по утриманню дітей, тому належить стягнути з відповідачів, які не мають постійного заробітку, аліменти на утримання дітей.
Оскільки у відповідачів відсутні стабільні заробітки, вимога про визначення аліментів у розмірі 50 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, що підлягає індексації відповідно до закону є обґрунтованою.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідачів належить стягнути судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 76-81, 89, 141, 206, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в:
Позовну заяву задовольнити.
Позбавити ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , батьківських прав у відношенні малолітніх дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Позбавити ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , батьківських прав у відношенні малолітніх дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Стягувати з ОСОБА_7 аліменти на утримання дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, які перерахувати: на вкладний (депозитний) рахунок № НОМЕР_13 ОСОБА_2 , на вкладний (депозитний) рахунок № НОМЕР_12 ОСОБА_1 , на вкладний (депозитний) рахунок № 26305048613021 ОСОБА_3 .
Стягувати з ОСОБА_8 аліменти на утримання дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, які перерахувати: на вкладний (депозитний) рахунок № НОМЕР_13 ОСОБА_2 , на вкладний (депозитний) рахунок № НОМЕР_12 ОСОБА_1 , на вкладний (депозитний) рахунок № 26305048613021 ОСОБА_3 .
Стягнути з ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_11 до Державного бюджету України (стягувач Державна судова адміністрація України) судовий збір в розмірі по 768 (сімсот шістдесят вісім) грн 40 коп. з кожного, які перерахувати на рахунок отримувача UA798999980000031211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.
В частині стягування аліментів рішення підлягає негайному виконанню в межах платежу за один місяць.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте Зміївським районним судом Харківської області за письмовою заявою відповідачів, яка може бути ними подана протягом тридцяти днів з дня його складення.
Відповідач, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач та треті особи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач - Зміївська районна державна адміністрація Харківської області, як орган опіки та піклування, місце знаходження: 63404, Харківська область, м. Зміїв, вул. Адміністративна, буд. 9, код ЄДРПОУ: 04059639, в інтересах малолітніх дітей:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який перебуває у КНП "Обласний будинок дитини № 3, місцезнаходження за адресою: 61176, м. Харків, вул. Амосова, буд. № 44;
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який перебуває у КНП "Обласний будинок дитини № 3, місцезнаходження за адресою: 61176, м. Харків, вул. Амосова, буд. № 44;
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який перебуває у КНП "Обласний будинок дитини № 3, місцезнаходження за адресою: 61176, м. Харків, вул. Амосова, буд. № 44.
Відповідач - ОСОБА_7 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_10 .
Відповідач - ОСОБА_8 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_11 .
Третя особа - Служба у справах дітей Зміївської районної державної адміністрації Харківської області, місце знаходження: 63404, Харківська область, м. Зміїв, вул. Гагаріна, буд. 2, код ЄДРПОУ: 26420455.
Третя особа - КЗ "Зміївський РЦСССДМ", місце знаходження: 63404, Харківська область, м. Зміїв, вул. Гагаріна, буд. 2, код ЄДРПОУ: 25859700.
Повне рішення складено 16.10.2019.
Головуючий: В. В. Овдієнко