
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2019 р. Справа № 520/8847/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Тітов О.М., розглянувши адміністративний позов та додані до нього документи ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання незаконними дій, бездіяльності та рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в якому просить суд:
- визнати незаконними дії, бездіяльність та рішення Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у перерахунку пенсії ОСОБА_1 виходячи з 70% сум грошового забезпечення на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії" ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області з 01.01.2016, неврахування під час перерахунку пенсії всіх сум грошового забезпечення та відмови в усуненні зазначених порушень шляхом перерахунку пенсії виходячи з 90% всіх сум грошового забезпечення, а саме: посадового окладу (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії" ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); підвищення посадового окладу на 50% (на підставі Указу Президента України №26/2004 від 12.01.2004); окладу за спеціальним званням генерал майор міліції (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії" ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області); відсоткової надбавки за вислугу років у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням) та окладу за спеціальне звання (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії" ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); щомісячної 100-відсоткової надбавки до посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням та надбавки з вислугу років (на підставі Указу Президента України №926/96 від 4 жовтня 1996 року зі змінами, внесеними Указами Президента №771/2001 від 31.08.01, №1052/2001 07.11.01, №289/2002 від 22.03.02); надбавки за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням (на підставі Указу Президента України №926/96 в редакції Указу Президента України №650/99 від 16.06.99); щомісячної надбавки за роботу в умовах режимних обмежень згідно з формою допуску "цілком таємно" в розмірі 15% до посадового окладу (з підвищенням) (на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №414-94-п від 15.06.94); надбавки за безперервну службу у розмірі 90% грошового забезпечення (на підставі Указу Президента України №370 від 24.04.03); премії у розмірі 92% грошового забезпечення (на підставі ст.З п.п. "б" Указу Президента України №926/96 від 04.10.96) та здійснити виплату однією сумою та виплати несплачених пенсійних виплат з 01.01.2016 однією сумою без обмеження максимального розміру грошового забезпечення та пенсії;
- зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок призначеної пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262 в редакції від 20.06.07 в розмірі 90% всіх сум грошового забезпечення, а саме; посадового окладу (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); підвищення посадового окладу на 50% (на підставі Указу Президента України №26/2004 від 12.01.2004); окладу за спеціальним званням генерал майор міліції (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 " Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); відсоткової надбавки за вислугу років у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням) та окладу за спеціальне звання (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії" ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); щомісячної 100-відсоткової надбавки до посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням та надбавки з вислугу років (на підставі Указу Президента України №926/96 від 4 жовтня 1996 року зі змінами, внесеними Указами Президента №771/2001 від 31.08.01, №1052/2001 07.11.01, №289/2002 від 22.03.02); надбавки за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням (на підставі Указу Президента України №926/96 в редакції Указу Президента України №650/99 від 16.06.99); щомісячної надбавки за роботу в умовах режимних обмежень згідно з формою допуску "цілком таємно" в розмірі 15% до посадового окладу (з підвищенням) (на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №414-94-п від 15.06.94); надбавки за безперервну службу у розмірі 90% грошового забезпечення (на підставі Указу Президента України №370 від 24.04.03); премії у розмірі 92% грошового забезпечення (на підставі ст.З п.п. "б" Указу Президента України №926/96 від 04.10.96) з 01.01.2016 року без обмеження максимального розміру грошового забезпечення та пенсії та здійснити виплату однією сумою.
- стягнути з Державного бюджету України на користь позивача витрати по сплаті судового збору.
В обґрунтування позовних вимог вказав, що відповідач всупереч вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" протиправно обмежив максимальний розмір його пенсії, шляхом зменшення розміру грошового забезпечення у відсотках з 90% до 70% відповідних сум грошового забезпечення та не врахував додаткові види грошового забезпечення після проведеного перерахунку пенсії на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 № 103. Стверджує, що постанова № 103 суперечить меті та спрямованості Закону № 2262-ХІІ, погіршує становище позивача в частині строків виплати належної йому пенсії, а відтак не підлягає застосуванню у спірних правовідносинах.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі та зазначив, що з 01.01.2018 позивачу здійснено перерахунок пенсії у розмірі 70 % грошового забезпечення на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року. "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Відповідно ч.2 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції Закону №1166 від 27.03.2014 року, що діє на час виникнення права на перерахунок) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення. У зазначеній редакції положення Закону № 2262-ХІ1 були застосовані відповідачем при обчисленні розміру пенсії позивачу при її перерахунку з 01.01.2018 року. Розмір пенсії позивача після проведеного перерахунку збільшився. Також зазначив, що довідка видана Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Харківській області №100/28192-2003000812 від 23.03.2018 року для перерахунку пенсії позивача не містить додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, умови пенсійного забезпечення позивача не погіршилися, позаяк відповідачем не було вчинено дій, спрямованих на зменшення його розміру пенсії у порівнянні з попереднім розміром.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
18 червня 2007 року ОСОБА_1 був звільнений зі служби в органах внутрішніх справ у зв`язку із виходом на пенсію за вислугою років (вислуга становить 35 років, календарних - 34).
На даний час перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області як пенсіонер МВС (пенсійна справа №2003000812) та отримує пенсію відповідно до ст. 21 Закону України №2262 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 в редакції від 20.06.2007 (далі Закон №2262).
На момент виходу на пенсію 05.09.2007 року, порядок призначення, виплат та перерахунку пенсій за вислугу років регулювався Законом №2262 у вказані редакції. Зокрема, ст.13 Закону визначала, що загальний розмір пенсії, обчислений в цій статті, не повинен перевищувати 90 процентів сум грошового забезпечення.
На дату виходу на пенсію за вислугу років, вислуга позивача складала 35 років, у зв`язку з чим йому була призначена пенсія в розмірі 90% сум грошового забезпечення.
Відповідно до п. І Методичних рекомендацій "Про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та умов оплати праці працівників, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу", затверджених Наказом МВС №501 від 30.06.05, які діяли на час мого виходу на пенсію, до грошового забезпечення відносились - посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років, 100-відсоткова надбавка, інші додаткові види грошового забезпечення: надбавки, підвищення, доплати, преміювання, тощо.
Згідно грошового атестату №58 від 20 червня 2007 року "Про грошове забезпечення" на час виходу на пенсію до мого грошового забезпечення входили:
- посадовий оклад;
- підвищення посадового окладу на 50% (на підставі Указу Президента України №26/2004 від 12.01.2004);
- оклад за спеціальним званням генерал майор міліції (на підставі Указу Президента України №98/99 від 29 січня 1999 року);
- відсоткова надбавка за вислугу років у розмірі 40% від посадового окладу (з підвищенням) та окладу за спеціальне звання (на підставі Указу Президента України №926/96 від 4 жовтня 1996 року);
- щомісячна 100-відсоткова надбавка до посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років (на підставі Указу Президента України №926/96 від 4 жовтня 1996 року зі змінами, внесеними Указами Президента №771/2001 від 31.08.01, №1052/2001 07.11.01. №289/2002 від 22.03.02);
- надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням (на підставі Указу Президента України №926/96 в редакції Указу Президента України №650/99 від 16.06.99);
- щомісячна надбавка за роботу в умовах режимних обмежень згідно з формою допуску "цілком таємно" в розмірі 15% до посадового окладу (з підвищенням) (на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №414-94-п від 15.06.94);
- доплата в розмірі 50% належної суми пенсії, яка б могла бути нарахована особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно з чинним законодавством і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі (на підставі Указу Президента України №926/96 від 04.10.96);
- надбавка за безперервну службу у розмірі 90% грошового забезпечення (на підставі Указу Президента України №370 від 24.04.03);
- премія у розмірі 90% грошового забезпечення (на підставі ст.З п.п. "б" Указу Президента України №926/96 від 04.10.96).
Відповідно до ст. 19 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" №1058-1V в редакції від 09.07.2007 та п.п.1 п.2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1092 від 25.08.04 на всі ці складові грошового забезпечення нараховувалися та сплачувались страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
02 липня, 6 та 12 серпня 2019 року позивач звертався до Відповідача з заявами про усунення порушень, а саме, з вимогами провести перерахунок пенсії виходячи з розміру 90% всіх сум грошового забезпечення, як це було визначено на момент її призначення, з урахуванням підвищення посадових окладів, окладів за спеціальним званням та надбавки за вислугу років та здійснення виплати несплачених пенсійних виплат з 01.01.2016 однією сумою без обмеження максимального розміру грошового забезпечення та пенсії.
Проте листами №3338/М-14 від 24.07.2019, №26332/023-20 від 12.08.2019 та №26857/023-20 від 14.08.2019 відповідачем відмовлено в проведенні такого перерахунку, з посиланням на статтю 13 Закону №2262 в редакції 27.03.2014. яка на дату перерахунку пенсії визначала, що розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Крім того, у вказаних відповідях зазначено, що Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області діяло згідно з вимогами Постанови КМУ від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" коли здійснило перерахунок пенсії виходячи з 70% грошового забезпечення на підставі довідки, яку надано Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області.
Позивач вважає, що відповідачем не правомірно здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, яку надано Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області, під час якого допущені порушення прав та законних інтересів.
Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію, визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно зі статтею 1-1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.
Так, основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 за №2011-ХІІ (надалі - Закон № 2011-XII)
Відповідно до частин 2, 3 статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Таким чином, до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових: посадовий оклад; оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Досліджуючи доводи позивача про протиправність відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо проведення перерахунку пенсії із включенням до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія сум щомісячної додаткової грошової винагороди, суд звертає увагу на таке.
Частиною 1 статті 15 Закону №2011-XII визначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за №2262-ХІІ (надалі - Закон № 2262-ХІІ).
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Так, частиною 3 статті 43 Закону № 2262-ХІІ визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 за № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" (надалі по тексту також - Постанова № 393) пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Таким чином, Закон № 2262-ХІІ, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Тобто при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі по тексту - Порядок № 45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
Відповідно до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 ця постанова набирає чинності з 01 березня 2018 року.
Отже, з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.
Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тотожні за містом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.
Аналіз наведених норм щодо порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", свідчить про необхідність здійснення таких послідовних дій: Міністерство оборони України повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки; довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено чинними нормативно-правовими актами.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Разом з тим, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі по тексту - Постанова № 103) постановлено:
перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Згідно з пунктом 6 Постанови № 103 внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України, зокрема у постанові Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", а саме пункт 5 викладено в такій редакції:
"5. Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням." Вказаною Постановою також установлено, що у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій зазначаються лише розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою.
Тобто, Постановою №103 встановлено, що перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", здійснюється з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років; додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії) не враховуються.
Проте, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18 за позовом ОСОБА_3 до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною та нечинною постанови в частині, залишеною без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.
Згідно ч. 2 ст. 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Відповідно, вказані нормативно-правові акти втрачають чинність з 05.03.2019 р., і не можуть застосуватися відповідачем для нарахування пенсії позивачу з цієї дати.
Водночас, чинним законодавством не визначено наслідків визнання нормативно-правового акту протиправним щодо правовідносин, які мали місце під час його чинності, і для визначення цих наслідків суд керується ст. 6 КАС України, згідно з якою суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Згідно з правовою позицією ЄСПЛ, висловленою, зокрема, у п. 31 рішення від 26.06.2014 р. у справі SUKHANOV AND ILCHENKO v. UKRAINE (заяви № 68385/10 та 71378/10) що стосується соціальних виплат, стаття 1 Першого протоколу не встановлює жодних обмежень свободи Договірних держав вирішувати, мати чи ні будь-яку форму системи соціального забезпечення та обирати вид або розмір виплат за такою системою. Проте якщо Договірна держава має чинне законодавство, яке передбачає виплату в якості права на отримання соціальної допомоги (обумовлене попередньою сплатою внесків чи ні), таке законодавство має вважатися таким, що передбачає майнове право, що підпадає під дію статті 1 Першого протоколу щодо осіб, які відповідають її вимогам (див. ухвалу щодо прийнятності у справі "Стек та інші проти Сполученого Королівства" (Stec and Others v. the United Kingdom) [ВП], заяви № 65731/01 та № 65900/01, п. 54, ECHR 2005-X); про важливість такого інтересу також має свідчити застосування статті 1 Першого протоколу (див. рішення від 15 вересня 2009 року у справі "Москаль проти Польщі" (Moskal v. Poland), заява № 10373/05, п. 39).
Щодо підстав втручання у право власності на визначені соціальні виплати з огляду на їх розмір ЄСПЛ виклав свою позицію у пп. 52, 53 вказаного рішення, згідно яких, зокрема, Суд зазначає, що зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (див. рішення у справі "Хонякіна проти Грузії" (Khoniakina v. Georgia), № 17767/08, п. 72, від 19 червня 2012 року).
Суд повторює, що першим і найголовнішим правилом статті 1 Першого протоколу є те, що будь-яке втручання державних органів у право на мирне володіння майном має бути законним і повинно переслідувати легітимну мету "в інтересах суспільства". Будь-яке втручання також повинно бути пропорційним по відношенню до переслідуваної мети. Іншими словами, має бути забезпечено "справедливий баланс" між загальними інтересами суспільства та обов`язком захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідного балансу не буде досягнуто, якщо на відповідну особу або осіб буде покладено особистий та надмірний тягар (див., серед багатьох інших джерел, рішення у справі "Колишній Король Греції та інші проти Греції" (Former King of Greece and Others v. Greece) [ВП], заява № 25701/94, пп. 79 та 82, ЄСПЛ 2000-XII).
Оскільки нормативно-правові акти, на підставі яких позивачу, починаючи з 01.01.2018, зроблено розрахунок розміру пенсії, визнані в судовому порядку протиправними, втручання у право власності позивача не може бути визнано законним.
Таким чином, з огляду на визнання нечинними положень Постанови №103, враховуючи норми Порядку № 45 та Постанови № 704, суд приходить до висновку, що перерахунок пенсій
призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", здійснюється за правилами, що були передбачені до внесення змін Постановою № 103, а саме з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, зокрема: щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
У свою чергу Постановою № 704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення:
- надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою;
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу;
- надбавка за кваліфікацію особам офіцерського складу особи рядового, сержантського і старшинського складу, військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, особам рядового і начальницького складу (крім осіб начальницького складу, які проходять службу на посадах льотного складу і виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), які мають клас: другий: у розмірі 3 відсотків посадового окладу.
Згідно попереднього розрахунку з 12.09.2007 року до сум грошового пенсійного забезпечення ОСОБА_1 включались:
- посадовий оклад;
- підвищення посадового окладу на 50% (на підставі Указу Президента України №26/2004 від 12.01.2004):
- оклад за спеціальним званням генерал майор міліції (на підставі Указу Президента України №98/99 від 29 січня 1999 року);
- відсоткова надбавка за вислугу років у розмірі 40% від посадового окладу (з підвищенням) та окладу за спеціальне звання (на підставі Указу Президента України №926/96 від 4 жовтня 1996 року):
- щомісячна 100-відсоткова надбавка до посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років (на підставі Указу Президента України №926/96 від 4 жовтня 1996 року зі змінами, внесеними Указами Президента №771/2001 від 31.08.01, №1052/2001 07.11.01. №289/2002 від 22.03.02):
- надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням (на підставі Указу Президента України №926/96 в редакції Указу Президента України №650/99 від 16.06.99);
- щомісячна надбавка за роботу в умовах режимних обмежень згідно з формою допуску "цілком таємно" в розмірі 15% до посадового окладу (з підвищенням) (на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №414-94-п від 15.06.94);
- доплата в розмірі 50% належної суми пенсії, яка б могла бути нарахована особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно з чинним законодавством і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі (на підставі Указу Президента України №926/96 від 04.10.96);
- надбавка за безперервну службу у розмірі 90% грошового забезпечення (на підставі Указу Президента України №370 від 24.04.03);
- премія у розмірі 90% грошового забезпечення (на підставі ст.З п.п. "б" Указу Президента України №926/96 від 04.10.96).
Суд зазначає, що довідка до грошового атестату №58від 20.06.2007 року про грошове забезпечення ОСОБА_1 містить інформацію, що суми щомісячної додаткової грошової винагороди позивача сплачувались систематично та з них щомісяця утримувався єдиний внесок.
На підставі наведених обставин суд дійшов висновку, що щомісячна додаткова грошова винагорода, яка виплачувалась позивачу згідно з довідкою до грошового атестату №58 від 20.06.2007 року та з якої щомісяця утримувався єдиний внесок, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії. Таким чином, розмір призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугою років підлягає перерахунку.
Такий висновок суду відповідає правовій позиції Верховного Суду, зазначеній в постанові від 17.04.2019 у справі № 761/27958/14-а.
Щодо зменшення розміру пенсійних виплат у зв`язку із перерахунком пенсії з 90 % до 70%.
Відповідно до ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції Закону на момент призначення пенсії) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Пунктом 8 розділу II Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 01.10.2011, та пунктом 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", який набрав чинності з 01.05.2014, до ч.2 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" було внесено зміни та цифри "90" замінено цифрами "80" та цифри "80" замінено цифрами "70" відповідно.
Таким чином, внесено зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом, у разі реалізації ними такого права.
При цьому, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії (з 80% до 70% сум грошового забезпечення) відбулася вже після призначення позивачу пенсії.
Суд зазначає, що внесені Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення стосуються порядку призначення пенсії військовослужбовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років та по інвалідності військовослужбовцям є стаття 63 Закону № 2262-ХІІ.
Однак, вказаною статтею не передбачено зменшення основного розміру пенсії у разі проведення її перерахунку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
За таких обставин позовні вимоги в частині визнання дій, бездіяльності та рішення відповідача неправомірними та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок призначеної пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262 в редакції від 20.06.07 в розмірі 90% всіх сум грошового забезпечення, а саме; посадового окладу (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); підвищення посадового окладу на 50% (на підставі Указу Президента України №26/2004 від 12.01.2004); окладу за спеціальним званням генерал майор міліції (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 " Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); відсоткової надбавки за вислугу років у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням) та окладу за спеціальне звання (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії" ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); щомісячної 100-відсоткової надбавки до посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням та надбавки з вислугу років (на підставі Указу Президента України №926/96 від 4 жовтня 1996 року зі змінами, внесеними Указами Президента №771/2001 від 31.08.01, №1052/2001 07.11.01, №289/2002 від 22.03.02); надбавки за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням (на підставі Указу Президента України №926/96 в редакції Указу Президента України №650/99 від 16.06.99); щомісячної надбавки за роботу в умовах режимних обмежень згідно з формою допуску "цілком таємно" в розмірі 15% до посадового окладу (з підвищенням) (на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №414-94-п є обґрунтованими та підлягають до задоволенню.
Щодо вимог позивача здійснити пенсійні виплати однією сумою суд зазначає, що частиною третьою статті 52 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що виплата пенсій провадиться за поточний місяць загальною сумою у встановлений строк, але не пізніше останнього числа місяця, за який виплачується пенсія.
Жодною нормою Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не передбачено можливість сплати пенсії частинами у майбутньому та/або із застереженнями про наявність фінансування.
Таким чином враховуючи, що пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», на який посилається відповідач у відзиві на позов - скасований, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплатити позивачу пенсію у відповідності до вимог частини третьої статті 52 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 КАС України).
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, позивачу належить присудити за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 768,40 грн.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-263, 293, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання незаконними дій, бездіяльності та рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати незаконними дії, бездіяльність та рішення Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у перерахунку пенсії ОСОБА_1 виходячи з 70% сум грошового забезпечення на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії" ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області з 01.01.2016, неврахування під час перерахунку пенсії всіх сум грошового забезпечення та відмови в усуненні зазначених порушень шляхом перерахунку пенсії виходячи з 90% всіх сум грошового забезпечення, а саме: посадового окладу (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії" ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); підвищення посадового окладу на 50% (на підставі Указу Президента України №26/2004 від 12.01.2004); окладу за спеціальним званням генерал майор міліції (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії" ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області); відсоткової надбавки за вислугу років у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням) та окладу за спеціальне звання (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії" ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); щомісячної 100-відсоткової надбавки до посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням та надбавки з вислугу років (на підставі Указу Президента України №926/96 від 4 жовтня 1996 року зі змінами, внесеними Указами Президента №771/2001 від 31.08.01, №1052/2001 07.11.01, №289/2002 від 22.03.02); надбавки за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням (на підставі Указу Президента України №926/96 в редакції Указу Президента України №650/99 від 16.06.99); щомісячної надбавки за роботу в умовах режимних обмежень згідно з формою допуску "цілком таємно" в розмірі 15% до посадового окладу (з підвищенням) (на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №414-94-п від 15.06.94); надбавки за безперервну службу у розмірі 90% грошового забезпечення (на підставі Указу Президента України №370 від 24.04.03); премії у розмірі 92% грошового забезпечення (на підставі ст.З п.п. "б" Указу Президента України №926/96 від 04.10.96) та здійснити виплату однією сумою та виплати несплачених пенсійних виплат з 01.01.2016 однією сумою без обмеження максимального розміру грошового забезпечення та пенсії.
Зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок призначеної пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262 в редакції від 20.06.07 в розмірі 90% всіх сум грошового забезпечення, а саме; посадового окладу (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); підвищення посадового окладу на 50% (на підставі Указу Президента України №26/2004 від 12.01.2004); окладу за спеціальним званням генерал майор міліції (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 " Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); відсоткової надбавки за вислугу років у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням) та окладу за спеціальне звання (на підставі Довідки №100/29938-2003000812 від 23.03.2018 "Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії" ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області); щомісячної 100-відсоткової надбавки до посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням та надбавки з вислугу років (на підставі Указу Президента України №926/96 від 4 жовтня 1996 року зі змінами, внесеними Указами Президента №771/2001 від 31.08.01, №1052/2001 07.11.01, №289/2002 від 22.03.02); надбавки за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% від посадового окладу (з підвищенням), окладу за спеціальним званням (на підставі Указу Президента України №926/96 в редакції Указу Президента України №650/99 від 16.06.99); щомісячної надбавки за роботу в умовах режимних обмежень згідно з формою допуску "цілком таємно" в розмірі 15% до посадового окладу (з підвищенням) (на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №414-94-п від 15.06.94); надбавки за безперервну службу у розмірі 90% грошового забезпечення (на підставі Указу Президента України №370 від 24.04.03); премії у розмірі 92% грошового забезпечення (на підставі ст.З п.п. "б" Указу Президента України №926/96 від 04.10.96) з 01.01.2016 року без обмеження максимального розміру грошового забезпечення та пенсії та здійснити виплату однією сумою.
Стягнути Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім гривень) 40 копійок.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Тітов