
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі
16 жовтня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/4308/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (92704, Луганська обл., Старобільський район, м. Старобільськ, кв. Дружби, буд. 1 А) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
01.10.2019 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі також – позивач) до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі також – відповідач, Старобільське ОУПФУ), в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення від 13.08.2019 № 18 суб`єкта владних повноважень - Управління Пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області про відмову у призначенні, нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 пенсії за вислугу років;
- зобов`язати Старобільське ОУПФУ призначити, нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за вислугу років відповідно статті 86 Закону України «Про прокуратуру» як особі, яка на день звернення 06.08.2019 має стаж роботи за вислугою років не менше: з 01.10.2018 по 30.09.2019 - 24 роки, в тому числі стаж роботи на посадах прокурорів не менше 14 років, починаючи з 06.08.2019 (з дня звернення із заявою про призначення пенсії).
03.10.2019 ухвалою суду зазначена позовна заява залишена без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
11.10.2019 недоліки позовної заяви позивачем були усунені в строк, встановлений ухвалою суду від 03.10.2019, у повному обсязі.
В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що позивач, працюючи в органах прокуратури, звернувся із письмовою заявою до Старобільського ОУПФУ про призначення пенсії за вислугу років на підставі Закону України «Про прокуратуру», надавши всі необхідні документи відповідачу (для призначення та розрахунку розміру пенсії).
За результатами розгляду заяви відповідач прийняв рішення за № 18 від 13.08.2019 про відмову в призначенні мені пенсії за вислугою років, відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру». В обґрунтуванні прийнятого рішення зазначено, що «...Відповідно до наданих документів, а саме трудової книжки, диплома про навчання, вислуга років станом на 06.08.2019 складає; всього 22 років 05 місяців 2 дні, з них: з 11.02.1999 по 06.08.2019 - 20 років 05 місяців 27 днів на посадах прокурора; половина строку навчання 1 рік 11 місяців 05 днів, шо не відповідає нормам Закону для нарахування пенсії за вислугу років згідно абз. 9 частини першої статті 86 Закону України «Про прокуратуру», тобто необхідно не менше 24 років вислуги у період з 01.10.2018 по 30.09.2019».
В період з 12.08.1994 по 12.07.1998 позивач проходив навчання на посаді курсанта в Луганському інституті внутрішніх справ МВС України. На думку позивача, цей період має бути зарахований до вислуги років, що дає право на пенсію згідно частини шостої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» як строкова військова служба з огляду на положення частин другої та третьої статті 18 Закону України «Про міліцію» (в редакції цього Закону, чинній в період проходження мною навчання в навчальному закладі системи МВС України вказано, що «Особи, прийняті на службу до міліції, в тому числі слухачі й курсанти шкіл міліції, які перебувають на військовому обліку, на час служби знімаються з нього і перебувають у кадрах Міністерства внутрішніх справ України. Навчання у школах Міністерства внутрішніх справ України після здобуття середньої освіти прирівнюється до проходження військової служби»), а не як половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах.
Позивач вважає, що відповідач помилково прийшов до висновків, що період навчання в Луганському інституті внутрішніх справ МВС України повинен зараховуватися в період стажу по вислузі років в розмірі половини строку навчання відповідно до статті 86 Закону «Про прокуратуру», тому звернувся з позовом до суду.
Згідно з частиною шостою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.
У позовній заяві позивач заявив клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Відповідно до частини другої статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.
Згідно з пунктом 7 частини дев`ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику (повідомлення) сторін.
Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи клопотання позивача, категорію справи та характер спірних правовідносин, а також з`ясування суттєвих обставин по справі, вважаю за доцільне здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов`язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З метою виконання обов`язку, покладеного на суд частиною четвертою статті 9 КАС України, щодо вжиття визначених законом заходів, суд прийшов до висновку про необхідність витребування від відповідача письмових доказів, яких, на думку суду, не вистачає у матеріалах справи.
Керуючись статтями 5, 9, 12, 77, 80, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 05 листопада 2019 року о 10 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Зобов`язати відповідача протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Запропонувати:
- позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповідачу копії відповіді на відзив та доданих до неї документів;
- відповідачу подати до суду заперечення протягом трьох днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії заперечення та доданих до них документів.
Зобов`язати Старобільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області у строк до 01 листопада 2019 року надати суду:
- рішення Старобільського ОУПФУ про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за вислугу років на підставі абз. 9 частини першої статті 86 Закону України «Про прокуратуру»;
- заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за вислугу років з усіма наданими ним документами.
Справа розглядатиметься суддею Борзаницею С.В. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі Електронний суд для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
СуддяС.В. Борзаниця