Рішення № 84919542, 27.09.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2019
Номер справи
160/7002/19
Номер документу
84919542
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2019 року Справа № 160/7002/19 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кучма К.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

У липні 2019 року позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить: визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в призначенні йому пенсії відповідно до положень статті 8 Закону України “Про підвищення шахтарської праці” - протиправними та зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату йому пенсії відповідно до положень статті 8 Закону України “Про підвищення шахтарської праці” у розмірі 80% його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність з 10 травня 2019 року та в подальшому.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2019 року по справі №191/4508/19, 10.05.2019 року він звернувся із заявою про призначення пільгової пенсії за віком, як працівнику зайнятому повний робочий день на підземних роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України і надав увесь пакет документів. Але відповідачем протиправно було призначено пенсію без застосування статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» на загальних підставах без врахування його підземної роботи. Тому позивач вважає, протиправними дії відповідача щодо відмови в призначенні пенсії відповідно до статей 1 та 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" №345 (в редакції чинній з 11.10.2017 р.), оскільки на нього розповсюджується їх дія. Так, позивач працював на підземних роботах по видобутку вугілля та має необхідний стаж роботи за Списком №1, а саме - 16 років 6 місяців, а загальний стаж роботи позивача складає 37 років 1 місяць 8 днів, що підтверджується даними його пенсійної справи. Не погодившись з такими діями відповідача він був вимушений звернутися до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Ухвалою суду від 29.08.2019 року було відкрито провадження по даній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

На виконання вимог ухвали суду 19.09.2019 року відповідачем було подано відзив на позов, в якому зазначено, що ОСОБА_1 звернувся до Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області 10.05.2019 року із заявою про призначення пенсії за віком за Списком № 1, на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2019 року по справі №191/4508/19, яким було зобов`язано відповідача зарахувати позивачу до пільгового стажу, який надає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, згідно Списку №1, періоди його роботи з 15.08.1988 року по 28.05.1990 року, з 18.02.1991 року по 23.01.1996 року, з 20.05.1996 року по 12.06.1997 року, з 17.11.1997 року по 07.02.1998 року на шахті «імені Л.І. Лутугіна», з 29.06.1998 року по 04.02.1999 року на шахті «Прогрес». Проте з аналізу наданих документів встановлено, що відомості, які підтверджують пільговий характер роботи відсутні у позивача в трудовій книжці. Зважаючи на викладене, відповідач просив суд у задоволенні позову відмовити у повному обсязі, а справу розглянути за загальним правилом КАС України з викликом сторін.

Суд зазначає, що відповідно до п.2 ч.1 ст.263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Керуючись приписами ст.263 КАС України, суд ухвалив розглянути адміністративну справу без повідомлення учасників справи, у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, враховуючи позицію позивача, викладену у позовній заяві, позицію відповідача, викладену у відзиві на позовну заяву, дослідивши письмові докази, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та об`єктивному розгляді обставин справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 знаходиться на обліку у Головному управлінні ПФУ в Дніпропетровській області.

Судом також встановлено, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2019 року по справі № 191/4508/18 був частково задоволений позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії, а саме:

- визнано протиправним та скасовано рішення Відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №23 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області “Про відмову в призначенні пенсії” від 14.05.2018 №650;

- зобов`язано Головне управління ПФУ в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу, який надає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, згідно Списку №1, періоди його роботи з 15.08.1988 року по 28.05.1990 року, з 18.02.1991 року по 23.01.1996 року, з 20.05.1996 року по 12.06.1997 року, з 17.11.1997 року по 07.02.1998 року на шахті “імені Л.І.Лутугіна”, з 29.06.1998 року по 04.02.1999 року на шахті “Прогрес”.

- у задоволенні решти позову відмовлено;

- присуджено за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 судові витрати по справі у розмірі 352,40 грн.

Судом встановлено, що 10.05.2019 року позивач звернувся із заявою до відповідача про призначення пенсії за віком за Списком №1, на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2019 року по справі №191/4508/19. Відповідачем пенсію було призначено позивачу без застосування статті Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» на загальних підставах без врахування підземної роботи, оскільки з аналізу наданих документів встановлено, що відомості, які підтверджують пільговий характер роботи відсутні у позивача в трудовій книжці.

Аналізуючи правовідносини, які виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” №2148 від 03.10.2017 р. (далі – Закон №2148) внесено зміни до Закону №1058, зокрема, абз.3 ч.1 ст.28 Закону №1058 викладено у такій редакції - мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та членів їх сімей.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менше як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених КМУ встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 процентів середньої заробітної плати шахтарям, але не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по 1 року.

Відповідно до пункту «а» підрозділу 1 «Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, геологорозвідці, на дренажних шахтах на будівництві шахт, рудників, копалень» (далі підрозділ 1 розділу 1 «Гірничі роботи» Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах передбачена зайнятість повний робочий день на підземних роботах.

Статтею 10 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що дія статті 8 Закону поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим Законом.

Виходячи з аналізу норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» до кола працівників, на яких поширюється дія цього Закону та встановлені цим Законом пільги, належать тільки працівники, зазначені у списку № 1, які були зайняті на підземних роботах саме повний робочий день.

Аналіз вказаних норм свідчить про те, що з 11.10.2017 р. особам, пенсія яким призначена за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, які відпрацювали на підземних роботах, зокрема, не менш як 15 років для чоловіків та на яких розповсюджується дія Закону №345 мінімальний розмір пенсії встановлюється у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Так, рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2019 року по справі №191/4508/19 було зараховано періоди роботи позивача з 15.08.1988 року по 28.05.1990 року, з 18.02.1991 року по 23.01.1996 року, з 20.05.1996 року по 12.06.1997 року, з 17.11.1997 року по 07.02.1998 року на шахті «імені Л.І. Лутугіна», з 29.06.1998 року по 04.02.1999 року на шахті «Прогрес» до пільгового стажу. Вказане судове рішення набрало законної сили 28.03.2018 р., а отже, згідно з п.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2019 року по справі №191/4508/19 було встановлено, що 14.04.2018 року позивачу виповнилося 50 років, що підтверджується копією паспорта громадянина України (а.с.29-30). Згідно із ст.62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та ч.1 ст.48 КЗпП України, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Згідно із копією трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 , він працював на шахті імені ОСОБА_2 Лутугіна об`єднання «Торезантрацит»:

- з 15.08.1988 року по 19.09.1988 року «учеником горнорабочего на подземных работах участка ЭМО»;

- з 20.09.1988 року по 06.03.1989 року «горнорабочим 3 разряда на подземных работах участка ЭМО»;

- з 07.03.1989 року по 06.04.1989 року «учеником горнорабочего очистного забоя на подземной работе уч.Монтажный-2»;

- з 07.04.1989 року по 28.05.1990 року «горнорабочим очистного забоя 4 разряда на подземной работе»;

- з 18.02.1991 року по 14.02.1993 року «горнорабочим очистного забоя 4 разряда на подземных работах на участке Монтажный-2»;

- з 15.02.1993 року по 23.01.1996 року «горнорабочим очистного забоя 4 разряда подземным на участе №2»;

- з 20.05.1996 року по 11.06.1996 року «горнорабочим очистного забоя 5 разряда на подземных работах на участе №2»;

- з 12.06.1996 року по 12.06.1997 року «горнорабочим очистного забоя 5 разряда подземным участка МДУ»;

- з 17.11.1997 року по 26.01.1998 року «горнорабочим очистного забоя 4 разряда на подземных работах на участе МДУ»;

- з 27.01.1998 року по 07.02.1998 року «горнорабочим очистного забоя 5 разряда подземным»;

- з 29.06.1998 року по 04.02.1999 року на шахті Прогрес «горнорабочим очистного забоя подземным 5 разряда с полным рабочим днем под землей»;

- з 02.04.2002 року по 30.05.2003 року «горнорабочим 2 разряда на подземных работах участка ОТК». Також, зазначений стаж відповідав довідкам про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутністю трудової книжки або відповідних записів у ній, виданим 01.10.2018 року ОП «Шахтоуправління імені Л.І.Лутугіна» та ОП «Шахта Прогресе» ГП «Торезантрацит» (а.с.12-14, 17). Інший пільговий стаж, починаючи із 2000 року, відповідачем визнавався. Наказами вищезазначених підприємств «Про висновки атестації робочих місць вимогам праці» було підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №1 виробництв, професій, посад і показників, затвердженому постановою КМУ №36 від 16.01.2003 року робітникам професій, вказаних в додатку №1, а саме 1.12 – «горнорабочий подземный» (а.с.20). Проте, відповідачем не було зараховано спеціальний пільговий стаж з 15.08.1988 року по 02.04.2002 року.

Відповідно до п.1 ст.114 розділу XIV «Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищений пенсій»: 1. Право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону; 2. На пільгових умовах пенсія за віком призначається: 1) працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах; 3. Працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуруються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років. Згідно із абз.10 ч.3 ст.24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Відповідно до ч.1 ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Згідно із ч.1 ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Стаття 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (у редакції протоколів №11 та №14 (04 листопада 1950 року)) визначає, що Високі Договірні Сторони гарантують кожному, хто перебуває під їхньою юрисдикцією, права і свободи, визначені в розділі І цієї Конвенції. Європейська соціальна хартія (переглянута) від 03 травня 1996 року, ратифікована Законом України від 14 вересня 2006 року №137-V, яка набрала чинності з 01 лютого 2007 року, визначає, що кожна особа похилого віку має право на соціальний захист (пункт 23 частини І). Ратифікувавши Хартію, Україна взяла на себе міжнародне зобов`язання запроваджувати усіма відповідними засобами досягнення умов, за яких можуть ефективно здійснюватися права та принципи, що закріплені у частині І Хартії. Право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується міжнародними зобов`язаннями України.

Отже, враховуючи, що позивач має пільговий стаж за спірний період, який підтверджується копією трудової книжки, суд вважав, що відповідачем протиправно не включено до пільгового стажу роботи позивача на шахті з 15.08.1988 року по 02.04.2002 року, чим порушено право позивача на зарахування періодів роботи щодо призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №1.

Щодо посилання відповідачем у відзиві на позов по справі №191/4508/19, що довідки про пільговий стаж роботи та заробітну плату, які видані Державним підприємством структурного підрозділу «Шахта «Шахтарська» - глибока» Донецької Народної Республіки є такими, що вважаються виданими незаконними організаціями, суд зазначає наступне. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. №1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» - м.Торез Донецької області, яке з 12.05.2016 року Верховною Радою України перейменовано у м.Чистякове, відноситься до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Проте, судом було встановлено, що позивач перебуває на обліку у Відділі з питань призначення та перерахунків пенсій №23 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, де і отримує пенсію за віком, яка визначена уповноваженим органом виконавчої влади України, тобто Пенсійним фондом України. Суд вважав, що до вказаних правовідносин застосуванню підлягають так звані "намібійські винятки" Міжнародного суду ООН: документи, видані окупаційною владою, повинні визнаватися, якщо їх невизнання веде за собою серйозні порушення або обмеження прав громадян. У 1971 році Міжнародний суд Організації Об`єднаних Націй (далі – ООН) у документі «Юридичні наслідки для держав щодо триваючої присутності Південної Африки у Намібії» зазначив, що держави – члени ООН зобов`язані визнавати незаконність і недійсність триваючої присутності Південної Африки в Намібії, але «у той час як офіційні дії, вчинені урядом Південної Африки від імені або щодо Намібії після припинення дії мандата є незаконними і недійсними, ця недійсність не може бути застосовна до таких дій як, наприклад, реєстрація народжень, смертей і шлюбів». Європейський суд з прав людини (далі – ЄСПЛ) розвиває цей принцип у своїй практиці. Наприклад, у справах «Лоізіду проти Туречиини» (Loizidou v. Turkey, 18.12.1996, §45), «Кіпр проти Туреччини» (Cyprus v. Turkey, 10.05.2001) та «Мозер проти Республіки Молдови та Росії» (Mozer v. the Republic of Moldova and Russia, 23.02.2016). “Зобов`язання ігнорувати, не брати до уваги дії існуючих de facto органів та інститутів [окупаційної влади] далеко від абсолютного, – вважають судді ЄСПЛ, – Для людей, що проживають на цій території, життя триває. І це життя потрібно зробити більш стерпним і захищеним фактичною владою, включаючи їх суди; і виключно в інтересах жителів цієї території дії згаданої влади, які мають відношення до сказаного вище, не можуть просто ігноруватися третіми країнами або міжнародними організаціями, особливо судами, в тому числі й цим (ЄСПЛ). Вирішити інакше означало б зовсім позбавляти людей, що проживають на цій території, всіх їх прав щоразу, коли вони обговорюються в міжнародному контексті, що означало б позбавлення їх навіть мінімального рівня прав, які їм належать». При цьому, у виняткових випадках, визнання актів окупаційної влади в обмеженому контексті захисту прав мешканців окупованих територій ніяким чином не легітимізує таку владу. Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 22.10.2018 року по справі №235/2357/17.

Суд звернув увагу, що згідно із ст.62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та ч.1 ст.48 КЗпП України, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, яка повністю підтверджує пільговий стаж ОСОБА_1 , тому підстави щодо відмови позивачу у зарахуванні пільгового стажу, враховуючи наявні довідки видані Донецькою Народною Республікою є необґрунтованими, адже ці докази не є визначальними. Отже, з метою захисту порушеного права позивача, суд вважав за необхідне по справі №191/4508/19 зобов`язати відповідача зарахувати до пільгового стажу, стаж, який надає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, згідно Списку №1.

Позивач в позові по даній справі також зазначив, що він працював на ОП «Шахта» «Прогрес» ГП «Торезантрацит» з 03.07.1998 р. по 04.02.1999 р. повний робочий день під землею в особливо складних і тяжких умовах гірником очисного забою по видобутку вугілля. Зазначений стаж відповідає довідкам про підтвердження наявного трудового для призначення пенсії за відсутністю трудової книжки або відповідних записів у виданим 17.09.2018 року та 01.10.2018 року .

За таких обставин, відповідачем вищенаведених дій вчинено не було, таких доказів матеріали справи не містять, судом із наданих матеріалів справи не встановлено, а відповідачем не надано, що свідчить про протиправність дій відповідача щодо відмови в призначенні пенсії позивачу відповідно до положень ст.8 Закону України “Про підвищення шахтарської праці”.

Згідно з ч.1 ст.9 КАС розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з викладених вище підстав.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно із ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як видно з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання позову, тому судовий збір у розмірі 768,40 грн. підлягає поверненню позивачу.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.8, 9, 72, 77, 132, 139, 241-246, 250, 263 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в призначенні пенсії ОСОБА_1 відповідно до положень статті 8 Закону України “Про підвищення шахтарської праці”.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до положень статті 8 Закону України “Про підвищення шахтарської праці” у розмірі 80% його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність з 10 травня 2019 року.

Присудити за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) судові витрати по справі у розмірі 768,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 КАС України та може бути оскаржено в строки, передбачені статтею 295 КАС України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційної-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень КАС України.

Суддя К.С. Кучма