Справа № 2-а-245/09/1970
Ст. 6.6.4
ПОСТАНОВА
іменем України
15 лютого 2010 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Осташа А.В. при секретарі Сень Є.В.
за участю:
представника позивача - Костишин Л.Б.
представника відповідача Юзва М.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Гусятинському районі
до приватного агропромислового підприємства «Авангард»
про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 96497,74 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Гусятинському районі звернулася до суду з позовом до приватного агропромислового підприємства «Авангард» про стягнення за рахунок його активів заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 96497,74 грн.
Представник позивача в судовому засіданні пояснив, що в порушення норм Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ПАП «Авангард» несвоєчасно та не в повному обємі сплачувало узгоджені суми податкових зобовязань, що призвело до виникнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 96497,74 грн. станом на 01.12.2009р.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю, з наступних міркувань.
Судом встановлено, що ПАП «Авангард» зареєстроване як юридична особа Гусятинською районною державною адміністрацією 01.02.2000р. з присвоєнням ідентифікаційного коду 30787455, а з 22.02.2000р. перебуває на обліку у податковій інспекції як платник податків і зборів (обовязкових платежів).
14.12.2009 року Державною податковою інспекцією у Гусятинському проведено невиїзну документальну перевірку правильності нарахування та своєчасності перечислення до бюджету податку з доходів фізичних осіб (акт № 649/17 від 14.12.2009 року).
В результаті даної перевірки встановлено порушення відповідачем пп.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», а саме, неперерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб. Станом на 01.12.2009р. заборгованість по даному податку становить 96497,74 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, 14.12.2009 року ДПІ у Гусятинському районі надіслано відповідачу претензію №13170/17-02, щодо оплати вказаної заборгованості. У відповіді на зазначену претензію ПАП «Авангард» визнало суму боргу, проте, у звязку з відсутністю коштів заборгованість не погасило.
Сума заборгованості підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами, а саме: акт невиїзної документальної перевірки № 649/17 від 14.12.2009 року, довідки ПАП «Авангард» про розмір заборгованості, претензія та відповідь на претензію.
Відповідно до пп.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до п.п.5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п. 2.1.4. п. 2.1, пп. 2.3.1. п. 2.3. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі Закон 2181) контролюючим органом стосовно сплати податків є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону 2181 а ктиви платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», ст.ст. 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного агропромислового підприємства «Авангард» (48200, Тернопільська область, Гусятинський район, с.Красне, і.к. 30787455) за рахунок його активів заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 96497,74 грн., які перерахувати на р/р 33219800700131, код бюджетної класифікації 11010100, одержувач сільська рада Красне, банк одержувача ГУДКУ в Тернопільській області, код 23588131, МФО 838012.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 16 лютого 2010 року.
Головуючий суддя: А.В.Осташ