
Справа № 310/4077/18
2/310/161/19
РІШЕННЯ
Іменем України
07 жовтня 2019 року м.Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого – судді Черткової Н.І.,
за участю секретаря судового засідання - Димової Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (не облікованого) об`єму природного газу,–
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (не облікованого) об`єму природного газу. Позов мотивує тим, що 12.10.2017 року працівниками оператора ГРМ - ПАТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено факт роботи комерційного вузла обліку газу (лічильника газу) відповідача у позаштатному режимі, після чого представниками оператора ГРМ у присутності споживача складено акт про порушення №1338 від 12.10.2017 року, який було підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем. 13.10.2017 року лічильник у присутності відповідача демонтовано для проведення його позачергової повірки та упаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою оператора ГРМ з унікальним номером С39797889.
Позивач вказав, що протокол було підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення протоколу внесено не було.
Результати вимірювань відображені у протоколі повірки від 20.10.2017 року та в довідці про непридатність законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки, виданої Запорізьким науково-виробничим центром стандартизації, метрології та сертифікації №4-6672-17 від 20.10.2017 року.
Зазначені вище факти підтверджують, що побутовий лічильник газу відповідача працював у позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковувалась або обліковувалась некоректно.
За фактом роботи лічильника відповідача у позаштатному режимі, комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №1338 від 12.10.2017 року, що відображено у протоколі №2097 від 03.11.2017 року.
Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу виходячи з 70 відсотків граничних об`ємів споживання природного газу за період 28.04.2017 року по 12.10.2017 року, з урахуванням підключених газових приладів (газова плита - 2 шт, двоконтурний газовий котел – 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 2особи) та опалюваної площі (95 м2) . 24.11.2017 року ПАТ «Запоріжгаз» відповідачу направлено акт розрахунок рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату, але відповідачем борг не сплачено.
Ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 07.09.2018 року провадження по вказаній цивільній справі було зупинено у зв`язку з захворюванням відповідача, що виключало можливість явки до суду протягом тривалого часу.
Ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 18.02.2019 року провадження по справі було поновлено.
Ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 23.09.2019 року було замінено позивача ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» на його правонаступника- акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз». Представник позивача в судове засідання не з`явився, надав судові заяву про розгляд справи за його відсутності та підтримання позовних вимог у повному обсязі. Відповідач, належним чином повідомлена про дату та місце судового засідання, в судове засідання не з`явилася, надала судові відзив на позовну заяву, в котрому прохала суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, заяв про відкладення розгляду справи та доказів поважності причини її відсутності, судові не надано.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає позов підлягаючим задоволенню з огляду на таке.
Статтею 16 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» (який був чинний до 01.10.2015 р.) з 01 липня 2015 р. передбачено відокремлення функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу.
З 01.11.2016 введено в дію Закон України «Про ринок природного газу», яким визначено правові засади функціонування ринку природного газу України.
Статтею 4 ЗУ «Про ринок природного газу» визначено, що державне регулювання ринку природного газу здійснює регулятор у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства. До компетенції регулятора на ринку природного газу належить крім іншого затвердження кодексу газорозподільних систем; забезпечення дотримання операторами газотранспортних і газорозподільних систем, а також іншими субєктами ринку природного газу (крім споживачів) їхніх обовязків згідно з цим Законом та іншими відповідними актами законодавства; затвердження та моніторинг виконання планів розвитку газотранспортних та газорозподільних систем; моніторинг виконання функцій та обовязків субєктами ринку природного газу відповідно до положень цьогоЗакону та інших актів законодавства щодо доступу до газотранспортних і газорозподільних систем. Регулятор має право: видавати обовязкові для виконання субєктами ринку природного газу (крім споживачів) рішення; накладати санкції на субєктів ринку природного газу (крім споживачів), які порушили свої обовязки відповідно до цього закону та інших актів законодавства; розглядати скарги і вирішувати спори відповідно достатті 58цього Закону.
У відповідності до підпункту 32 п. 1 ст. 1 ЗУ «Про ринок природного газу» регулятор це - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Відповідно до п.п. 33 п. 1 ст. 1 ЗУ «Про ринок природного газу» ринок природного газу це - сукупність правовідносин, що виникають зокрема у процесі постачання природного газу, а також надання послуг з його розподілу.
За приписами п.п. 17, 35 п.1 ст. 1 ЗУ «Про ринок природного газу» розподіл природного газу це - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і повязана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу, оператор газорозподільної системи це - субєкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників).
Статтею 1ЗУ «Про ринок природного газу» визначено, що:
- споживач це - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37 цієї статті);
- побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (пп. 23 цієї статті);
- субєкт ринку природного газу - оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач (пп. 39 цієї статті).
Виходячи з викладеного, з 01 липня 2015 року Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» на підставі ліцензії з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу серія АЕ № 642479 здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління, тобто є оператором газорозподільної системи.
Відповідно до статті 38 ЗУ «Про ринок природного газу» права та обовязки оператора ГРМ, визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.
Згідно пункту 3 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем його дія поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
Частиною 3 ст. 11 ЦК України визначено, що цивільні права та обовязки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Відповідно до частини 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обовязків зокрема є договори та інші правочини.
Суд вважає, що правовідносини, які склалися між ПАТ «Запоріжгаз» та відповідачем регулюються Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №2493 від 30.09.2015 року, а також Типовим договором розподілу природного газу.
Абзацом 2 пункту 1 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобовязані укласти договір розподілу природного газу з оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх обєкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.
Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуваннямст. ст. 633, 634, 641, 642 ЦК України за формою Типового договору розподілу природного газу.
Згідно п. 4 глави 3 розділу VI п.4 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу між оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті регулятора та оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (п.4 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Пунктом 5 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) оператор ГРМ в установленому цією главою порядку направляє кожному споживачу супровідним листом за формою додатка 3 до типового договору розподілу природного газу сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його обєкта, що складається за формою додатка 1 (для побутових споживачів) до типового договору розподілу природного газу. Персоніфіковані дані мають бути достатніми для проведення розрахунків та визначення обєму споживання природного газу, зокрема мають містити присвоєний споживачу персональний ЕІС-код як субітку ринку природного газу та за необхідності ЕІС-код його точки (точок) комерційного обліку, величину приєднаної потужності обєкта споживача та перелік комерційних вузлів обліку (за їх наявності).
У разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору розподілу природного газу споживач не має права використовувати природний газ із ГРМ та має подати до оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його обєкт.
Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (п. 7 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює фактичне споживання природного газу та оплачує його на підставі наданих йому рахунків, що свідчить про приєднання відповідача до умов договору розподілу природного газу.
Відповідно до пункту 2.3. договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися ЗакономУкраїни «Проринок природногогазу» таКодексом газорозподільнихсистем. Оператор ГРМ зобов`язується вносити зміни та оновлювати інформацію, що розміщена на його сайті, зокрема, чинну редакцію тексту цього договору та Кодексу газорозподільних систем.
Згідно абзацу 2,3 п.1 Глави 4 Розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу/постачання) природного газу приймаються дані лічильника газу оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача. При цьому оператор ГРМ має право протягом експлуатації лічильника газу та відповідно до вимог цього Кодексу здійснювати контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) для контролю та перевірки його показань.
Судом встановлено, що об`єкт споживання відповідача не забезпечений вузлом обліку газу оператора ГРМ, тому визначення об`єму спожитого природного газу здійснюється за даними вузла обліку газу споживача.
Пунктом 5.2. Договору передбачено, що визначення об`єму розподілу та споживання природного газу по споживачу здійснюється на межі балансової належності між оператором ГРМ та споживачем на підставі даних комерційного вузла обліку (лічильника газу), визначеного в заяві-приєднанні, та з урахуванням регламентних процедур, передбачених Кодексом газорозподільних систем та цим Договором.
Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем оператор ГРМ та споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.
Споживач (суміжний суб`єктринку природногогазу) у відповідностіпункту 2 Глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільнихсистемзобов`язаний допустити уповноважених представників оператора ГРМ (разом з їх відповідними засобами) за пред`явленням ними службових посвідчень на власну територію (у приміщення), де встановлений комерційний ВОГ, та забезпечити їм доступ до елементів комерційного ВОГ для виконання зазначених заходів, у тому числі огляду газопроводу перед та після ВОГ. У випадку відмови в доступі чи незабезпечення допуску оператор ГРМ має право здійснити заходи, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до пункту 4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем контрольний огляд вузла обліку - виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з`єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та/або ЗВТ/лічильника газу.
Несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи це втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під`єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.
Відповідно до пункту 4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем несанкціонований газопровід це самовільно підєднаний газопровід (газовий відвід, штуцер, патрубок), у тому числі без наявного підключеного газового обладнання, фізично з`єднаний, зокрема вварений, врізаний, з газорозподільною системою або газовою мережею внутрішнього газопостачання, витрата (споживання) природного газу через який не обліковується комерційним вузлом обліку (лічильником газу).
Згідно приписів пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем приховані заходи - несанкціоновані заходи, здійснені споживачем чи іншою особою, внаслідок яких здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу, які неможливо виявити без використання спеціальних технічних засобів, проведення земельних робіт, демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів, часткового чи повного демонтажу ЗВТ або дактилоскопічної експертизи чи перевірки метрологічних характеристик ЗВТ.
Відповідно до пункту 1 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.
Встановлено, що 12.10.2017 року працівниками оператора ГРМ - ПАТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вулиця Святомиколаївська,11 Б виявлено факт роботи комерційного вузла обліку газу (лічильника газу) відповідача у позаштатному режимі.
Відповідно до п. 6 глави 6 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем позаштатний режим роботи комерційного ВОГ, зокрема, включає:
1) витоки газу з елементів та конструкції комерційного ВОГ, у тому числі імпульсних ліній манометрів, датчиків тиску і температури тощо;
2) відсутність зміни показань лічильника газу (обчислювача або коректора об`єму газу), загальмованість або рух з ривками зчитувального механізму при фактичній витраті (споживанні) природного газу;
3) наявність сторонніх шумів та нехарактерних звуків при роботі лічильника газу чи іншого ЗВТ;
4) індикація або наявність повідомлень про порушення в роботі ЗВТ, в тому числі про необхідність зміни елементів живлення;
5) забруднення або відкладання осадів, потрапляння сторонніх предметів до внутрішньої порожнини вимірювального трубопроводу або лічильника газу чи на робочі поверхні первинних перетворювачів;
6) інші ознаки порушень вимог щодо експлуатації ЗВТ, які можуть вплинути на результати вимірювання.
З”ясовано, що за фактом виявлення роботи комерційного вузла обліку газу у позаштатному режимі працівниками оператора ГРМ, у присутності відповідача було складено акт про порушення №1338 від 12.10.2017 року, який у порядку, визначеному Кодексом газорозподільних систем, підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та відповідачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було, що також підтверджується копією вказаного акту, наявною в матеріалах справи.
Встановлено, що 13.10.2017 року лічильник у присутності відповідача демонтовано для проведення його позачергової повірки, про що складено протокол направлення засобу вимірювальної техніки на позачергову повірку №000426 від 13.10.2017 року.
У порядку п.4 глави 11 розділу Х Кодексу газорозподільних систем після зняття лічильника в присутності споживача ЗВТ упаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою оператора ГРМ з унікальним номером С39797889, а представником оператора ГРМ, в акті про демонтаж засобу вимірювальної техніки на позачергову повірку визначено:
-найменування та адресу спеціально уповноваженого органу, де буде проводитись позачергова або експертна повірка ЗВТ- ДП «Запоріжжястандарт метрологія»;
-сторону, яка відповідає за доставку ЗВТ визначено Оператора ГРМ;
-час проведення позачергової повірки - 20.10.2017 року -11 год 00 хв.
Протокол у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем, підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення протоколу внесено не було, що підтверджується копією вказаного протоколу, що міститься в матеріалах справи.
Результати вимірювань, відображені у протоколі повірки від 20.10.2017 року та в довідці про непридатність законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки виданої Запорізьким науково-виробничим центром стандартизації, метрології та сертифікації №4-6672-17 від 20.10.2017 року.
Таким чином, вищезазначені факти підтверджують, що побутовий лічильник газу відповідача працював у позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковувалась або обліковувалась некоректно.
Пунктом 6 глави 6 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем визначено якщо внаслідок позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових буде підтверджено факт необлікованого чи облікованого частково об`єму розподіленого (спожитого, переданого) природного газу, розрахунок необлікованих (облікованих частково) об`ємів природного газу за період несправності комерційного ВОГ чи його складових здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу.
Відповідно до абзацу 2 пункту 3 глави 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належить пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.
Судом встановлено, що за фактом роботи лічильника відповідача у позаштатному режимі, комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про
задоволення повністю акту про порушення №1338 від 12.10.2017 року, що відображено у протоколі №2097 від 03.11.2017 року.
У відповідності до пункту 8 Глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення Оператором ГРМ пошкодження лічильника газу та/або його позаштатного режиму роботи, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу лічильником газу не обліковується або обліковується некоректно (не в повному обсязі), та за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу визначення об`єму спожитого природного газу здійснюється, виходячи з 70 відсотків граничних об`ємів споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням терміну на його усунення.
Додатком 15 до Кодексу газорозподільних систем визначено якщо споживач (фізична особа) використовував в неопалювальний період опалювальні прилади (крім опалювально-варильних печей чи кухонних вогнищ), граничний обсяг споживання має становити 30 відсотків від граничного обсягу в опалювальний період.
Враховуючи зазначені положення Кодексу газорозподільних систем, ПАТ «Запоріжгаз» здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу, виходячи з 70 відсотків граничних об`ємів споживання природного газу за період 28.04.2017 року по 12.10.2017 року, з урахуванням підключених газових приладів (газова плита - 2 шт, двоконтурний газовий котел – 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 2особи) та опалюваної площі (95 м2) .
Згідно пункту 11 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем розрахунок здійснено за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу. Загальна вартість донарахованого об`єму природного газу склала 12038,58 грн.
24.11.2017 року ПАТ «Запоріжгаз» на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням направлено акт розрахунок рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) обєму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату.
Беручи до уваги, що відповідач в добровільному порядку не оплатив вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, тому 12038, 58 грн. підлягають стягненню в судовому порядку.
Суд не бере до уваги доводи відповідача про те, що їй не повернутий лічильник заводом виробника, з урахуванням того факту, що предметом позову є стягнення вартості донарахованого об`єму природного газу, обставини щодо неповернення лічильника заводом виробником, за наслідками проведення його ремонту, жодним чином не стосуються предмету доказування за суттю спору.
Відтак посилання відповідача на факт неповернення лічильника - є безпідставним, оскільки не стосується суті позову.
На підставі ст. 141 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню 1762,00 грн. судового збору.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 259, 263, 264, 265, 268, 273, 354 ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року, суд,-
УХВАЛИВ :
Позов акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (не облікованого) об`єму природного газу,– задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» вартість донараховного (не облікованого) об`єму та обсягу природного газу у розмірі 12038 (дванадцять тисяч тридцять вісім гривень), 58 копійок, перерахувавши кошти на рахунок № НОМЕР_1 в АБ «Кліринговий дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні), 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Якщо справу розглянуто за заявою осіб, визначених частиною другою статті 4 ЦПК України рішення суду, що набрало законної сили, є обов`язковим для особи, в інтересах якої було розпочато справу. Якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред`явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України. Позивач: акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз», ЄДРПОУ 03345716, ІПН 033457108246, вул. Заводська, буд. 7, м. Запоріжжя. Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 , що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Повний текст рішення суду складено 11 жовтня 2019 року.
Суддя Бердянського міськрайонного суду
Запорізької області Н. І. Черткова