
328/2155/19
10.10.2019
3/328/609/19
П О С Т А Н О В А
Іменем України
10 жовтня 2019 року м.Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Коваленко П.Л., за участю особи, відносно якої складено протокол Родіної Ю ОСОБА_1 В., прокурора Саврана О.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадяники України, працюючої на посаді головного державного соціального інспектора Управління соціального захисту населення Токмацької районної державної адміністрації Запорізької області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягалася,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Токмацького районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією №463 від 27.08.2019 та додані матеріали, відповідно до яких головний державний соціальний інспектор Управління соціального захисту населення Токмацької районної державної адміністрації Запорізької області Родіна Ю.В., будучи, згідно з п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП, у порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила про суттєву зміну в майновому стані у десятиденний строк з моменту отримання доходу, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП – не повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
У судовому засіданні ОСОБА_2 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, не визнала, суду пояснила, що будинок не купувала, а він їй був подарований. При подачі щорічної декларації в березні 2019 року вона, нічого не приховуючи, задекларувала будинок.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_2 всупереч статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила про суттєву зміну в майновому стані у десятиденний строк з моменту отримання доходу, а задекларувала будинок лише при подачі щорічної декларації. Вважає необхідним накласти стягнення наближене до мінімального розміру штрафу, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП
Вислухавши пояснення учасників провадження, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суддя дійшов наступного висновку.
Наказом начальника управління соціального захисту населення Токмацької районної державної адміністрації Запорізької області від 03.01.2017 № 1-к ОСОБА_2 призначено на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку контролю та звітності, із збереженням їй 9 рангу державного службовця в межах категорії «В» державної служби.
Згідно з даними з особової картки державного службовця № 99, ОСОБА_2 наказом від 24.01.2018 № 4-к було переведено на посаду головного державного соціального інспектора управління соціального захисту населення Токмацької районної державної адміністрації Запорізької області.
04.01.2017 ОСОБА_2 була ознайомлена із Законами України «Про запобігання корупції» та «Про державну службу».
25.10.2016 ОСОБА_2 прийняла присягу державного службовця.
Таким чином, ОСОБА_2 з 25.10.2016 по теперішній час перебуває на посадах державної служби і є державним службовцем, яка має 9 ранг державної служби.
Відповідно до пп. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці.
Частиною 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб, станом на 01.01.2018 встановлено на рівні 1762 гривень (50 прожиткових мінімумів - 88 100 гривень).
Отже обов`язок подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у 2018 році виникає у суб`єкта декларування при отриманні ним доходу або придбання майна на суму, що перевищує 88 100 гривень.
Абзацом 9 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, 27.03.2018 за ОСОБА_2 було зареєстровано право власності на житловий будинок загальною площею 49,6 кв.м., розташованої за адресою АДРЕСА_1 . Право власності виникло на підставі договору дарування, зареєстрованого в реєстрі за № 531 від 27.03.2018, виданого державним нотаріусом Токмацької державної нотаріальної контори Зиріною О.Ю.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 11.03.2019 ОСОБА_2 подала щорічну декларацію за 2018 рік, де в розділі 3 «Об`єкти нерухомості» зазначила житловий будинок загальною площею 49,6 кв.м., розташований у місті Токмак, відобразивши інформацію про отримання 27.03.2018 вищевказаного будинку. Згідно з договором дарування від 27 березня 2018 року, зареєстрованого в реєстрі за № 531, укладеного між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , посвідченим державним нотаріусом Токмацької державної нотаріальної контори Зиріною О.Ю., дарунок було оцінено у 98 754 гривень.
Таким чином, 27.03.2018 ОСОБА_2 набула право власності на житловий будинок за договором дарування у сумі 98 754 гривень, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, і відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» у ОСОБА_2 , як у суб`єкта декларування з 27.03.2018 виник обов`язок у десятиденний строк подати письмове повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб- ресурсі https://nazk.gov.ua.
Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» у даному випадку, є 06.04.2018.
Проте встановлено, як вбачається з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, про набуття право власності ОСОБА_2 на житловий будинок у сумі 98 754 гривень не подано, що є порушенням вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке встановлена ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, підтверджується дослідженими у судовому засіданні матеріалами справи.
Фактичним днем виявлення вказано адміністративного правопорушення є 27.08.2019.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_2 , суддя, відповідно до ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, як таку, що раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, працює, відсутність обставин, що обтяжують покарання, визначених ст.35 КУпАП, мету адміністративного стягнення, відповідно до ст.23 КУпАП та вважає необхідним накласти стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП у вигляді 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень 00 копійок.
Крім того, згідност.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9, 23, 33, 40-1, ч.2 ст.172-6, 251, 252, 245, 283-285, 294 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач: Токмацьке УК /м. Токмак/22030101, код отримувача ЄДРПОУ: 37942194, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО): 899998, номер рахунку: 31210206008014, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір за накладення адміністративного стягнення.
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області.
Cуддя: