Рішення № 84847260, 04.10.2019, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
04.10.2019
Номер справи
911/1902/19
Номер документу
84847260
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" жовтня 2019 р. Справа № 911/1902/19

Господарський суд Київської області у складі судді Горбасенка П.В. за участі секретаря судового засідання Куракси Ю.І., розглянувши матеріали справи

за позовом Бучанської міської ради

до Ірпінської міської ради

про скасування державної реєстрації права власності

За участю представників:

від позивача: Бєляков М.С. (дов. № 04-09/763 від 24.07.2019);

від відповідача: Черкас А.В. (дов. № 01-20/4249/11 від 22.12.2018).

Обставини справи:

29.07.2019 до канцелярії господарського суду Київської області надійшла позовна заява Бучанської міської ради (далі – позивач) до Ірпінської міської ради (далі – відповідач) про визнання незаконним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 22921574 від 16.07.2015 на єдиний майновий комплекс за адресою: Київська область, місто Буча, вул. Польова, 19 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 685711232108); скасування запису про державну реєстрацію прав, номер запису про право власності: № 10504410 від 04.07.2015; скасування свідоцтва про право власності серія та номер: 41021038 від 22.07.2015 видавник: Реєстраційна служба Ірпінського міського управління юстиції Київської області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем зареєстровано право власності на майновий комплекс, який знаходиться у місті Буча в межах населеного пункту на землях комунальної власності територіальної громади міста Буча та який згідно рішень Ірпінської та Бучанської міських рад у 2007 році передано до комунальної власності територіальної громади міста Буча.

Вважаючи себе власником єдиного майнового комплексу за адресою: АДРЕСА_1 , позивач звернувся з позовом до суду за захистом свого порушено права.

На підставі протоколу автоматизованого розподілу від 29.07.2019 вказану позовну заяву передано до розгляду судді Горбасенку П.В.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 31.07.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 911/1902/19 та призначено розгляд справи в порядку загального позовного провадження у підготовчому засіданні на 06.09.2019.

06.09.2019 до канцелярії Господарського суду Київської області від відповідача надійшов відзив на позовну заяву № 01-20/3134 від 04.09.2019 (вх. № 16940/19 від 06.09.2019), згідно якого останній заперечив проти доводів позивача щодо задоволення позову, у тому числі у зв`язку з пропуском строків позовної давності, який прийнято судом.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 06.09.2019 розгляд справи відкладено на 13.09.2019.

13.09.2019 до канцелярії Господарського суду Київської області від позивача надійшла відповідь на відзив від 10.09.2019 (вх. № 17491/19 від 13.09.2019), згідно якої останній заперечив проти доводів відповідача щодо пропуску строку позовної давності до позовних вимог, яка прийнята судом.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 13.09.2019 продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів, розгляд справи в порядку загального позовного провадження у підготовчому засіданні відкладено на 27.09.2019 о 10:45.

26.09.2019 до канцелярії Господарського суду Київської області від відповідача надійшло заперечення № 01-20/3364 від 25.09.2019 (вх. № 18345/19 від 26.09.2019), згідно якого останній заперечив проти доводів позивача щодо належності останньому майнового комплексу за адресою: Київська область, АДРЕСА_2 Буча АДРЕСА_3 вул АДРЕСА_1 19 та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у зв`язку з пропуском строків позовної давності, яке прийнято судом.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 27.09.2019 закрито підготовче провадження у справі № 911/1902/19, призначено справу до розгляду по суті у судовому засіданні на 04.10.2019.

27.09.2019 об 11:00 до канцелярії Господарського суду Київської області від позивача надійшла заява про зміну підстави позову та збільшення позовних вимог № 04-09/1022 від 27.09.2019 (вх. № 18478/19 від 27.09.2019), згідно якої останній просив змінити підставу позову та збільшити раніше заявлені позовні вимоги, вимогою про визнання права власності на єдиний майновий комплекс за адресою: Київська АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 685711232108), за Бучанською міською радою.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви (ч. 3 ст. 46 ГПК України).

Статтею 118 ГПК України визначено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи, що позивачем заяву про зміну підстави позову та збільшення позовних вимог заявлено після закриття підготовчого провадження, суд вирішив залишити без розгляду заяву про зміну підстави позову та збільшення позовних вимог.

У судовому засіданні 04.10.2019 представник позивача підтримав задоволення позовних вимог, представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в ній докази, оцінивши їх в сукупності та заслухавши промови (заключні слова) представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на території міста Буча знаходиться майновий комплекс побудований у 1969 році. В даному майновому комплексі функціонує Комунальний заклад «Ірпінська центральна міська лікарня».

До 2007 року селище міського типу Буча знаходилось у підпорядкуванні міста Ірпеня до прийняття постанови Верховної Ради України «Про віднесення селища Буча Київської області до категорії міст обласного значення» від 09.02.2006 № 3434-VI.

З набуттям Бучею статусу міста обласного значення Бучанською та Ірпінською міськими радами прийнято ряд рішень, які спрямовані на впорядкування відносин міста обласного значення Буча та міста обласного значення Ірпінь.

Даний майновий комплекс передано у комунальну власність міста Буча рішенням Ірпінської міської ради «Про передачу до комунальної власності територіальної громади міста Буча будівель та споруд охорони здоров`я розташованих в місті Буча» від 03.01.2007 та рішенням Бучанської міської ради «Про прийняття закладів охорони здоров`я, розташованих у місті Буча у комунальну власність територіальної громади міста» від 03.01.2007 № 2-1-У. Також рішенням Бучанської міської ради від 03.01.2007 № 3-1-У «Про передачу в безоплатне користування будівель та споруд, що належать територіальній громаді м. Буча, відділу охорони здоров`я Ірпінської міської ради» вищезазначений майновий комплекс передано у тимчасове безоплатне користування відділу охорони здоров`я Ірпінської міської ради».

Рішенням Ірпінської міської ради «Про забезпечення медичними послугами жителів м. Ірпінь» від 03.01.2007 вирішено Ірпінському відділу охорони здоров`я прийняти в безоплатне користування будівлі та споруди, розміщені в місті Буча, в тому числі будівлю та споруди Ірпінської міської лікарні по вул. Польова, 19. Пунктом 5 даного рішення зазначено внести зміни до положення про Відділ охорони здоров`я Ірпінської міської ради у зв`язку із зміною власника комунальної власності, розташованої на території м. Буча.

19.02.2019 на адресу Бучанської міської ради надійшло звернення Комунального некомерційного підприємства «Ірпінська центральна міська лікарня» Ірпінської міської ради Київської області за вихідним № 172 від 04.02.2019 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки на якій розташовані будівлі Ірпінської міської лікарні за адресою: м. Буча, вул. Польова, 19. У додатку до звернення надано копію свідоцтва про право власності на єдиний майновий комплекс Комунальний заклад «Ірпінська центральна міська лікарня» за адресою: Київська область, місто Буча, вул. Польова, 19, власник Ірпінська міська рада Київської області. Державний реєстратор: Реєстраційна служба Ірпінського міського управління юстиції.

Таким чином, позивач дізнався про реєстрацію права власності Ірпінською міською радою на майновий комплекс, який знаходиться у місті Буча в межах населеного пункту на землях комунальної власності територіальної громади міста Буча та який згідно рішень Ірпінської та Бучанської міських рад у 2007 році передано до комунальної власності територіальної громади міста Буча.

Позивач вважає реєстрацію права власності територіальної громади міста Ірпінь на єдиний майновий комплекс за адресою: Київська область, місто Буча, вул. Польова, 19 незаконною та такою, що порушує його права як власника.

Судом встановлено, що рішенням одинадцятої позачергової сесії Ірпінської міської ради Київської області «Про передачу до комунальної власності територіальної громади міста Буча будівель та споруд охорони здоров`я розташованих в місті Буча» від 03.01.2007 № 321-11-V передано безоплатно в комунальну власність територіальної громади м. Буча будівлі та споруди охорони здоров`я розташовані в місті Буча: - будівлі та споруди Ірпінської міської лікарні по вул. Польова, 19; - будівлі та споруди Ірпінської станції швидкої медичної допомоги по вул. Кірова, 280; - Бучанську поліклініку по вул. Енергетиків, 10/21.

Рішенням першої сесії п`ятого скликання Бучанської міської ради «Про прийняття закладів охорони здоров`я, розташованих у місті Буча, у комунальну власність територіальної громади міста» від 03.01.2007 № 2-1-У прийнято у комунальну власність територіальної громади міста Буча будівлі та споруди, що обслуговують заклади охорони здоров`я Ірпінської міської ради, а саме: - майновий комплекс, що знаходиться за адресою: Буча, Польова, 19 (установа Ірпінської міської лікарні); - майновий комплекс, що знаходиться за адресою: Буча, вул. Кірова, 280 (установа Станції швидкої медичної допомоги); - майновий комплекс, знаходиться за адресою: Буча, вул. Польова, 19 (Міжлікарняна аптека Ірпінського відділу охорони здоров`я).

Рішенням першої сесії п`ятого скликання Бучанської міської ради «Про передачу в безоплатне користування будівель та споруд, що належать територіальній громаді м. Буча, відділу охорони здоров`я Ірпінської міської ради » від 03.01.2007 № 3-1-У передано у тимчасове безоплатне користування відділу охорони здоров`я Ірпінської міської ради будівлі та споруди, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Буча, а саме: - майновий комплекс, що знаходиться за адресою: Буча, Польова, 19 – для обслуговування установи Ірпінської міської лікарні); - майновий комплекс, що знаходиться за адресою: Буча, вул. Кірова, 280 – для обслуговування установи Ірпінської міської лікарні; - майновий комплекс, що знаходиться за адресою: Буча, вул. Кірова, 280 – для обслуговування установи Станції швидкої медичної допомоги.

Рішенням одинадцятої позачергової сесії п`ятого скликання Ірпінської міської ради Київської області «Про забезпечення медичними послугами жителів м. Ірпінь» від 03.01.2007 № 324-11-V вирішено Ірпінському відділу охорони здоров`я для забезпечення роботи об`єктів охорони здоров`я: Ірпінської міської лікарні та Ірпінської станції швидкої медичної допомоги прийняти в безоплатне користування будівлі та споруди розміщені в місті Буча: - будівлю та споруди Ірпінської міської лікарні по вул. Польова, 19; будівлю та споруди Ірпінської станції швидкої медичної допомоги по вул. Кірова, 280.

Як вбачається з дослідженого судом Свідоцтва про право власності на нерухоме майно № 41021038 від 22.07.2015 Ірпінська міська рада є власником єдиного майнового комплексу Комунального закладу «Ірпінська центральна міська лікарня», що розташований за адресою: Київська обл., м. Буча, вул. Польова, буд. 19.

Відповідачем, на підтвердження факту правомірності реєстрації Ірпінською міською радою права власності на єдиний майновий комплекс за адресою: м. Буча, вул. Польова, 19 надано суду копію рішень виконавчого комітету Ірпінської міської ради № 283/41 від 25.11.2008 та № 100/10 від 28.04.2009.

Судом встановлено, що рішенням Виконавчого комітету Ірпінської міської ради № 283/41 від 25.11.2008 «Про оформлення права власності територіальній громаді міста Ірпеня в особі Ірпінської міської ради на будівлі та споруди Ірпінської міської лікарні відділу охорони здоров`я Ірпінської міської ради м. Буча, вул. Польова, 19» з урахуванням рішення Виконавчого комітету Ірпінської міської ради № 100/10 від 28.04.2009 «Про внесення змін в п. 1 рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради за № 283/41 від 25.11.2008 «Про оформлення права власності територіальній громаді міста Ірпеня в особі Ірпінської міської ради на будівлі та споруди Ірпінської міської лікарні відділу охорони здоров`я Ірпінської міської ради м. Буча, вул. Польова, 19», дозволено КП КОР «Ірпінське бюро технічної інвентаризації» оформити та видати свідоцтво про право власності територіальної громади міста Ірпеня в особі Ірпінської міської ради на будівлі та споруди Ірпінської міської лікарні, що знаходяться за адресою: м. Буча, вул. Польова, 19 та обліковуються на балансі відділу охорони здоров`я Ірпінської міської ради.

Судом встановлено, що рішенням 26 позачергової сесії п`ятого скликання Ірпінської міської ради Київської області № 855-26-V від 18.09.2007 «Про зупинення дії окремих норм рішення 11-ї позачергової сесії Ірпінської міської ради V скликання від 03.01.2007 № 324-11-V «Про забезпечення медичними послугами жителів м. Ірпінь» зупинено дію пункту 1, пункту 6, пункту 8 рішення 11-ї позачергової сесії Ірпінської міської ради V скликання від 03.01.2007 № 324-11-V «Про забезпечення медичними послугами жителів м. Ірпінь» в частині передачі будівель та споруд охорони здоров`я, крім майна Бучанської поліклініки.

Рішенням 26 позачергової сесії п`ятого скликання № 856-26-V від 18.09.2007 «Про зупинення дії окремих норм рішення 11-ї позачергової сесії Ірпінської міської ради V скликання від 03.01.2007 № 321-11-V «Про передачу до комунальної власності територіальної громади міста Буча будівель та споруд охорони здоров`я розташованих в місті Буча» зупинено дію пункту 1 рішення 11-ї позачергової сесії Ірпінської міської ради V скликання від 03.01.2007 № 321-11-V «Про передачу до комунальної власності територіальної громади міста Буча будівель та споруд охорони здоров`я розташованих в місті Буча» в частині передачі безоплатно в комунальну власність територіальної громади м. Буча будівель та споруд охорони здоров`я розташованих в м. Буча, а саме: будівель та споруд Ірпінської міської лікарні по вул. Польова, 19; будівель та споруд Ірпінської станції швидкої медичної допомоги по вул. Кірова, 280, а також пункту 2, пункту 3 рішення 11-ї позачергової сесії Ірпінської міської ради V скликання від 03.01.2007 № 321-11-V «Про передачу до комунальної власності територіальної громади міста Буча будівель та споруд охорони здоров`я розташованих в місті Буча» в частині передачі будівель та споруд охорони здоров`я, крім майна Бучанської поліклініки.

Судом встановлено, що рішення 26 позачергової сесії п`ятого скликання Ірпінської міської ради Київської області № 855-26-V від 18.09.2007 та рішення 26 позачергової сесії п`ятого скликання № 856-26-V від 18.09.2007 є чинними, в судовому порядку не оскаржені.

Предметом позову є вимоги про визнання незаконним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 22921574 від 16.07.2015 на єдиний майновий комплекс за адресою: Київська область, місто Буча, вул. Польова, 19 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 685711232108); скасування запису про державну реєстрацію прав, номер запису про право власності: № 10504410 від 04.07.2015; скасування свідоцтва про право власності серія та номер: 41021038 від 22.07.2015 видавник: Реєстраційна служба Ірпінського міського управління юстиції Київської області.

Правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується (ч. 1 ст. 393 Цивільного кодексу України).

Відповідно до п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування» з набранням чинності цим Законом майно, яке до прийняття Конституції України у встановленому законодавством порядку передане державою до комунальної власності адміністративно-територіальних одиниць та набуте ними на інших законних підставах, крім майна, що відчужене у встановленому законом порядку, є комунальною власністю відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст.

Згідно ст. 18 Закону України «Про державно-правовий експеримент розвитку місцевого самоврядування в місті Ірпені, селищах Буча, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське Київської області», який діяв у 2001-2006 роках, комунальна власність територіальних громад складається з об`єктів комунальної власності кожної з територіальних громад регіону та об`єктів комунальної власності кожної з територіальних громад Ірпінського регіону. Перелік таких об`єктів визначається міською радою за погодженням з селищними радами.

Постановою Верховної Ради України «Про віднесення селища міського типу Буча Ірпінської міської ради Київської області до категорії міст обласного значення» № 34-34-IV від 09.02.2016 віднесено селище міського типу Буча Ірпінської міської ради Київської області до категорії міст та надано йому статус міста обласного значення.

Згідно ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Судом встановлено, що рішенням Ірпінської міської ради Київської області рішення 26 позачергової сесії п`ятого скликання Ірпінської міської ради Київської області № 855-26-V від 18.09.2007 та рішенням 26 позачергової сесії п`ятого скликання Ірпінської міської ради Київської області № 856-26-V від 18.09.2007 зупинено дію рішень Ірпінської міської ради від 03.01.2007 № 324-11-V «Про забезпечення медичними послугами жителів м. Ірпінь» та від 03.01.2007 № 321-11-V «Про передачу до комунальної власності територіальної громади міста Буча будівель та споруд охорони здоров`я розташованих в місті Буча», в частині передачі будівель та споруд охорони здоров`я, крім майна Бучанської полікліники.

З огляду на наведене, суд вважає безпідставними доводи позивача відносно того, що відповідач, всупереч власним рішенням від 03.01.2007 здійснив реєстрацію права власності на єдиний майновий комплекс Комунального закладу «Ірпінська центральна міська лікарня» за адресою: Київська область, місто Буча, вул. Польова, 19.

Оскільки станом на момент реєстрації за відповідачем права власності на єдиний майновий комплекс Комунального закладу «Ірпінська центральна міська лікарня» за адресою: Київська область, місто Буча, вул. Польова, 19, дія рішень Ірпінського міської ради від 03.01.2007 про передачу до комунальної власності територіальної громади міста Буча будівель та споруд Ірпінської міської лікарні по вул. Польова, 19 в м. Буча, зупинена, суд дійшов висновку про відсутність правових перешкод для реєстрації за відповідачем права власності на єдиний майновий комплекс за адресою: Київська область, місто Буча, вул. АДРЕСА_1 , 19.

Суд вважає, що здійснення відповідачем міжбюджетних трансфертів до бюджету м. Ірпінь на здійснення повноважень у галузі охорони здоров`я підтверджує те, що утримання та забезпечення діяльності Ірпінської центральної міської лікарні, розташованої в м. Буча по вул. Польова, 19 проводиться за рахунок коштів міського бюджету м. Ірпінь відповідачем як власником майна, що кореспондується з визначеним ст. 328 ЦК України обов`язком власника утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку про необґрунтованість та відмову у задоволенні позовних вимог про визнання незаконним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 22921574 від 16.07.2015 на єдиний майновий комплекс за адресою: Київська область, місто Буча, вул. Польова, 19 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 685711232108); скасування запису про державну реєстрацію прав, номер запису про право власності: № 10504410 від 04.07.2015; скасування свідоцтва про право власності серія та номер: 41021038 від 22.07.2015 видавник: Реєстраційна служба Ірпінського міського управління юстиції Київської області.

Водночас, відповідачем заявлено клопотання, згідно якого останній просив суд застосувати до позовних вимог позовну давність та відмовити у задоволенні позовних вимог на підставі ч. 4 ст. 267 Цивільного кодексу України.

Статтею 256 Цивільного кодексу України передбачено, що позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Згідно ст. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Відповідно до ч. 1 ст. 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (ч. 4 ст. 267 Цивільного кодексу України).

За змістом частини першої статті 261 ЦК України позовна давність застосовується лише за наявності порушення права особи. Отже, перш ніж застосовувати позовну давність, господарський суд повинен з`ясувати та зазначити в судовому рішенні, чи порушене право або охоронюваний законом інтерес позивача, за захистом якого той звернувся до суду. У разі коли такі право чи інтерес не порушені, суд відмовляє в позові з підстав його необґрунтованості. І лише якщо буде встановлено, що право або охоронюваний законом інтерес особи дійсно порушені, але позовна давність спливла і про це зроблено заяву іншою стороною у справі, суд відмовляє в позові у зв`язку зі спливом позовної давності - за відсутності наведених позивачем поважних причин її пропущення.

Враховуючи відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог про визнання незаконним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 22921574 від 16.07.2015 на єдиний майновий комплекс за адресою: Київська область, місто Буча, вул. АДРЕСА_1 19 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 685711232108); скасування запису про державну реєстрацію прав, номер запису про право власності: № 10504410 від 04.07.2015; скасування свідоцтва про право власності серія та номер: 41021038 від 22.07.2015 видавник: Реєстраційна служба Ірпінського міського управління юстиції Київської області, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для застосування позовної давності до вимог позивача.

Витрати по сплаті судового збору, відповідно до статті 129 ГПК України, покладаються судом на позивача.

Керуючись ст.ст. 129, 231, 233, 237-239, 240 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні позовних вимог Бучанської міської ради (08292, Київська обл., місто Буча, ВУЛИЦЯ ЕНЕРГЕТИКІВ, будинок 12; ідентифікаційний код 04360586) до Ірпінської міської ради (08200, Київська обл., місто Ірпінь, вул. Шевченка, буд. 2-А; ідентифікаційний код 33800777 ) про скасування державної реєстрації права власності - відмовити повністю.

2. Судові витрати покласти на позивача.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається учасниками справи до Північного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Київської області до Північного апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено: 10.10.2019.

Суддя П.В.Горбасенко