
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
26 вересня 2019 р. № 520/4944/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Кухар М.Д.
при секретарі судового засідання - Андрієць М.О.,
за участі:
представника позивача - не прибув,
представника відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Харківській області до Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Головне управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому, з урахуванням уточнень просить суд:
- стягнути до бюджету кошти у розмірі 5323103,52 грн. в рахунок погашення податкового боргу з Первомайського комунального виробничого управління водопровідно каналізаційного господарства (код 22714272), податкова адреса: вул. Комарова, буд. 1, м. Первомайський, Харківська область, 64102, з усіх відкритих розрахункових рахунків.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач має непогашений податковий борг. Станом на дату звернення до суду податкова вимога є дійсною, в судовому порядку не оскаржувалась, не с скасованою, зміненою або відкликаною.
Відповідач надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому проти позову заперечував, з тих підстав, що Первомайське комунальне виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства має право на субвенцію, яка дає можливість погасити усі борги перед бюджетом, в першу чергу податковий борг, а відтак зазначений борг стягненню не підлягає.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову та відзиву проти нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд встановив наступні обставини.
Первомайське комунальне виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства (далі за текстом «ПК ВУВКГ» - відповідач, боржник, платник податків) зареєстровано в якості суб`єкта господарювання - юридичної особи, перебуває в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України з ідентифікаційним кодом 22714272.
Як платник податків, відповідач перебуває на обліку в Лозівському управлінні ГУ ДФС у Харківській області.
Станом на дату звернення до суду платник податків мас податковий борг па суму 5 630 801,62 грн.
Податковий борг з податку на додану вартість на суму 257 694,93 грн., який складається з:
- податкової декларації № 9050010500 від 20.03.2019 року на суму 109 462.00грн.:
- пеня на су му 148 232.93 грн.
Податковий боргу з податку на доходи фізичних осіб, то сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді 3/П на суму 5 373 106.69грн.. який складається з:
- податкового повідомлення - рішення № 00004491307 від 05.10.2018 на суму 5373106.69грн. (основний борг - 2 750 563.58грн.: штрафна санкція - 2064599.8 грн.: пеня - 557943,31 грн.).
Згідно з п.п.59.1 ст. 59 ПК України, з метою інформування платника податків про наявність податкового боргу було виставлено податкову вимогу від 05.07.2017 року №685 - 17 яку вручено посадовій особі 05.07.2017р.
З дати направлення зазначеної вимоги податковий борг платника податків існував не припиняючись, у зв`язку з чим вказана податкова вимога не втратила своєї юридичної сили.
Станом на дату звернення до суду податкова вимога є дійсною, в судовому порядку не оскаржувалась, не є скасованою, зміненою або відкликаною.
Відповідачем було частково сплачено податкове зобов`язання, у зв`язку з чим податковий борг зменшився до 5323103,52 грн.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та в розмірах, встановленим цим Кодексом та законами з питань митної справи, що повністю узгоджується з приписами ст. 19 Конституції України щодо обов`язку кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За приписами п. п. 19-1.1.22 н. 19-1 и. 19-1 ПК України погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюють контролюючі органи.
Контроль за своєчасністю подання платниками податків передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, платежів покладено на органи державної фіскальної служби. Крім того. п. п. 19-1.1.34 п. 19-1.1 ст. 19-1 на контролюючі органи покладено функцію застосування і своєчасного стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Право контролюючих органів на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини закріплено також в п. п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20ПК України.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України на контролюючі органи покладено також обов`язок здійснювати за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2 ст. 95 ПКУ встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 ст. 95 ПКУ).
Як вбачається з матеріалів справи, податкове повідомлення рішення № 00004491307 про сплату 5459626 грн. 31 копійки відповідачем до суду не оскаржувалось.
Посилання відповідача на наявність невідшкодованої державним бюджетом заборгованості виплати різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, не береться судом до уваги, оскільки не є підставою звільнення відповідача від сплати податкового боргу.
З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 6-9, 139, 242- 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Харківській області до Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути до бюджету кошти у розмірі 5323103,52 грн. (п`ять мільйонів триста двадцять три тисячі сто три гривні 52 копійки) в рахунок погашення податкового боргу з Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (код 22714272), податкова адреса: вул. Комарова, буд. 1, м. Первомайський, Харківська область, 64102, з усіх відкритих розрахункових рахунків.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Скарга може бути подана у порядку ч.1 ст.297 КАС України безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду або у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення виготовлено 07.10.20149 року.
Суддя Кухар М.Д.