
УХВАЛА
08.10.2019 Справа № 414/2794/19
Провадження № 2-а/414/51/2019
Суддя Кремінського районного суду Луганської області Акулов Є.М., перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби у Луганській області в особі ГУ ДМС у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
03.10.2019 до Кремінського районного суду в Луганській області, як адміністративного, надійшов позов ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби у Луганській області в особі ГУ ДМС у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити певні дії.
З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що предметом оскарження у даній справі є рішення суб`єкта владних повноважень щодо відмови у видачи позивачці паспорта громадянина України в формі книжечки відповідно до Положення про паспорт.
Згідно Положення про Державну Міграційну Службу України, затвердженого Постановою КМУ від 20.08.2014 року №360, -. Державна міграційна служба України (ДМС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.
А тому вирішуючи питання предметної юрисдикції (підсудності) зазанченої адміністративної справи слід керуватися приписами ст. 20 КАС України, згідно якої
1. Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Оскільки позивач звернувся з адміністративним позовом до органу державної влади, оскаржуючи його рішення щодо відмови у видачи паспорта громадянина України в формі книжечкито, суд дійшов переконання, що дана справа підсудна окружному адміністративному суду відповідно до правил предметної підсудності.
Згідно із п. 2 ч. 1ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищенаведене, адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби слід передати за підсудністю до Луганського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. 20, 29, 241-243, 294-295 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби у Луганській області в особі ГУ ДМС у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити певні дії передати за підсудністю до Луганського окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Є.М. Акулов