ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-12576/09/0470
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2010 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Врони О.В.
при секретарі судового засідання Манько К.А.
представника позивача Каніна С.С.
представник відповідача в судове засідання не зявився про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 2-а-12576/09/0470
за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровьска
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в:
До суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровьска в якому позивач просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 заборгованість у вигляді штрафних санкцій за порушення податкового законодавства.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровьска та має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 9021,04 грн. В добровільному порядку зазначена заборгованість відповідачем не сплачена.
Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення судової повістки відповідачу №73138731 від 02.12.2009 року. Відповідач процесуальним правом на участь у судовому засіданні не скористався, заперечень та доказів на їх підтвердження не надав.
Розглянувши матеріали справи і доводи позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 знаходиться на податковому обліку в ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровьска.
ДПА в Дніпропетровській області 21.04.2007р. була проведена перевірка відповідача, в ході якої були встановлені наступні порушення: п.п.1,2 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р., ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів господарської діяльності» від 23.03.1996р., а саме: проведення розрахункової операції без застосування РРО та без видачі відповідного розрахункового документа на суму 1800,00 грн., а також здійснення діяльності без придбання відповідного торгового патенту.
За результатами перевірки був складений акт щодо контролю за дотриманням субєктами підприємницької діяльності проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій №0401900233 від 21.04.2009р. Зазначений акт був підписаний відповідачем без зауважень. На підставі зазначеного акту позивачем були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій №0000922303-9845/10/23-427 від 19.05.2009 року та №0000912303-9854/10/23-427 на суму 9000,00грн. та 21,04 грн., які були направлені відповідачу поштою. Проте рішення були повернуті через відсутність відповідача за місцезнаходженням. У звязку з цим вказані рішення були розміщенні на дошці оголошень 01.06.2009р. про, що був складений акт від 01.06.2009р.
Таким чином у відповідності до розрахунку фінансових санкцій станом на 22.09.2009р. за відповідачем значиться заборгованість на загальну суму 9021,04 грн. В добровільному порядку зазначена заборгованість відповідачем не сплачена.
Згідно з п.2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до п.п. 1, 6, 13 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Пунктами 1, 3, ст. 17 та ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну. У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
У відповідності до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Згідно до ст.8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» субєкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою ст. 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць. Штрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у пятиденний термін відповідно до законодавства.
Враховуючи викладене, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог законодавства доведений, у з звязку з чим застосування податковим органом фінансових санкцій є правомірним.
Керуючись, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с та н о в и в:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровьска до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 на користь державного бюджету на:
- (р/р 31113104700009, в ГУДКУ у Дніпропетровській області, код. 21080900, отримувач УДКУ у Ленінському районі м.Дніпропетровська, МФО 805012, код отримувача 24244853) штрафні санкції у сумі 9000, 00грн.;
- (р/р 31419541700009, в ГУДКУ у Дніпропетровській області, код. 21080900, отримувач УДКУ у Ленінському районі м.Дніпропетровська, МФО 805012, код отримувача 24244853) штрафні санкції у сумі 21, 04грн.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку встановленому ст. 186 КАС України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи .
Текст постанови в повному обсязі складено 22.02.2010 року.
Суддя О.В. Врона