
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
13 вересня 2019 року Справа № 280/1103/19 : Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 )
до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр. Соборний, 158-Б, код ЄДРПОУ 20490012)
про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Запорізького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 18 квітня 2019 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задоволено повністю. Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 під час перерахунку та виплати пенсії з 80 % до 70 % грошового забезпечення протиправними. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплачувати пенсію в розмірі 80 % грошового забезпечення з 01.01.2016 з урахуванням раніше виплачених сум. Також стягнено за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 768,40 грн. на користь ОСОБА_1 .
25.06.2019 Третім апеляційним адміністративним судом повернуто апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 18 квітня 2019 року у справі № 280/1103/19
З огляду на викладене, рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 18 квітня 2019 року набрало законної сили.
03.09.2019 від позивача ОСОБА_1 до суду надійшла заява про ухвалення додаткового рішення, яким вирішити позовні вимоги про визнання дії відповідача щодо не включення при розрахунку надбавки за оперативно - розшукову діяльність (50%), надбавки за особливі важливі завдання (50%),премії (100%) – протиправними та зобов`язання відповідача провести мені перерахунок, та виплачувати пенсію з урахуванням посадового окладу, окладу за військове звання, проценту надбавку за вислугу років, робота з таємними виробами, носіями, документами, надбавка за оперативно - розшукову діяльність (50%), надбавка за особливо важливі завдання (50%), премію (100%), надбавку до пенсії (непрацездатна дитина віком до 18 років ст. 16 п. А син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), з 01.01.2016 року з урахуванням раніше виплачених сум.
Відповідно до частини третьої статті 252 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
Оскільки розгляд справи здійснювався в порядку спрощеного провадження без виклику сторін, то ухвалою суду від 03 вересня 2019 року заяву призначено до розгляду в тому ж порядку - без виклику учасників справи, у письмовому провадженні.
09.09.2019 від представника відповідача на адресу суду надійшли пояснення (вх.№37256), в яких представник просив відмовити у позову та з посиланням на рішення Верховного Суду №802/2196/17-а, яке набрало законної сили 12.12.2018 зазначив, що винесення додаткового рішення шляхом зобов`язання відповідача здійснити перерахунок шляхом включення надбавки за оперативно-розшукову діяльність, надбавки за особливо важливі завдання та премії буде зміною по суті рішення, а не винесення додаткового рішення.
Розглянувши заяву про ухвалення додаткового рішення в даній адміністративній справі, дослідивши матеріали адміністративного позову, суд зазначає, у мотивувальній частині рішення суду не викладено висновок суду про ухвалене рішення щодо певної частини із заявлених позовних вимог, стосовно яких досліджувались докази.
Відповідно до вимог ст.252 Кодексу адміністративного судочинства України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо:
1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення;
2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення;
3) судом не вирішено питання про судові витрати.
Заяву про ухвалення судового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання судового рішення.
Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
Таким чином, Кодексом адміністративного судочинства України передбачено процесуальний інститут додаткового судового рішення, яким вирішуються окремі правові вимоги, котрі не вирішені основним рішенням, та за умови, якщо з приводу позовних вимог досліджувались докази.
Під час винесення рішення від 18.04.2019 року у справі №280/1103/19 судом були встановлені всі фактичні обставини справи та досліджені докази на підтвердження позовних вимог заявника, однак стосовно деяких із них не ухвалено судове рішення.
Так, рішенням Запорізького окружного адміністративного суду 18.04.2019 визнано дії відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії позивачу під час перерахунку та виплати пенсії з 80 % до 70 % грошового забезпечення протиправними та зобов`язано відповідача провести позивачу перерахунок та виплачувати пенсію в розмірі 80 % грошового забезпечення з 01.01.2016 з урахуванням раніше виплачених сум.
Щодо позовних вимог про визнання дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо не включення при розрахунку надбавки за оперативно - розшукову діяльність (50%), надбавки за особливі важливі завдання (50%), премії (100%) – протиправними та зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести позивачу перерахунок, та виплачувати пенсію з урахуванням посадового окладу, окладу за військове звання, проценту надбавку за вислугу років, робота з таємними виробами, носіями, документами, надбавка за оперативно - розшукову діяльність (50%), надбавка за особливо важливі завдання (50%), премію (100%), надбавку до пенсії (непрацездатна дитина віком до 18 років ст. 16 п. А син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), з 01.01.2016 року з урахуванням раніше виплачених сум.
З матеріалів справи вбачається та підтверджується розрахунком пенсії за вислугу років, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ з 09.04.2014, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262- XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на підставі якого мені було обчислено та встановлено пенсію у розмірі 80% грошового забезпечення.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ встановлено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Частиною третьою статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок па загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески па загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, вказаною статтею чітко встановлено, які саме складові грошового забезпечення враховуються при обчисленні пенсії.
На виконання вказаної статті відповідачем, відповідно до розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі №080300691, було визначено розмір пенсії позивача: посадовий оклад – 1450,00 грн., оклад за військове звання 135,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 35% - 554,75 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. – 6164,51 грн.: робота з таємними виробами, носіями, документами - 15%; надбавка за особливо важливі завдання - 50%; надбавка за оперативно - розшукову діяльність - 50%; премія - 100%; основний розмір пенсії: 80% грошового забезпечення (вислуга 33 років) у розмірі 6643.41 грн.; вид підвищення або надбавки до пенсії: непрацездатна дитина віком до 18 років ст.16 п. «А» син. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 474,50 грн. Підсумок пенсії - 7117,91 грн.
Відповідно до положень статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьомх перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право па пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, вказаною статтею чітко встановлено порядок здійснення перерахунку пенсії та склад грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено, що грошове забезпечення
поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового оклад), надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Довідка про розмір грошового забезпечення від 20.03.2018, що наявна в матеріалах справи, була надана ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області до Головного управління ПФУ у Запорізькій області з метою здійснення перерахунку призначеної пенсії та містить посилання на інші надбавки, які мають постійний характер та визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Таким чином, сама довідка містить посилання на наявність інших надбавок, що мають постійний характер.
Крім того, згідно з положеннями п.З розділу І Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від Об квітня 2016 року № 260 (далі - Порядок) грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.
До складу грошового забезпечення входять:
посадовий оклад;
оклад за спеціальним званням;
щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер);
премії;
одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до п.6 розділу І цього Порядку підставою для виплати грошового забезпечення є наказ керівника (начальника) органу, закладу, установи Національної поліції (далі - орган поліції) про призначення на посаду поліцейського відповідно до номенклатури посад, наказ ректора ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання про зарахування на навчання або наказ про зарахування в розпорядження відповідного органу поліції та встановлення конкретного розміру окладів, надбавок, доплат.
Згідно з п. 4 розділу II цього Порядку надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським виплачується в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.
Розмір надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу.
Виплата надбавки проводиться на підставі наказу про її встановлення з дня. зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.
Поліцейським, які отримують підвищені посадові оклади, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції виплачується з урахуванням підвищених посадових окладів. У разі несвоєчасного або неналежного виконання завдань, зниження результатів службової діяльності розмір установленої раніше надбавки за мотивованим поданням керівництва органу поліції може бути зменшено або надбавку взагалі скасовано, про що оголошується наказом.
Таким чином, встановлені позивачу додаткові доплати за роботу з таємними виробами, носіями, документами (15%), надбавка за оперативпо-розшукову діяльність (50%), за особливо важливі завдання (50%), премія 100% мають постійний характер, встановлювалися позивачу індивідуально, наказу про їх скасування не видавалося, відтак пенсійний орган на свій розсуд виключив вказані суми зі складу грошового забезпечення.
З прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» змінилося грошове забезпечення військовослужбовців, що с правовою підставою здійснювати з 1 січня 2018 року перерахунок пенсій.
Керуючись Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, настала наявність підстав для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону особам, які проходили службу на посадах в органах внутрішніх справ України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ, Національній гвардії, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Державній прикордонній службі.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин). Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момеїп виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види г рошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України. 2015 р.. № 96. ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Таким чином, вказаними нормами чітко зроблено акцент па порядок перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).
Також суд зазначає про те, що Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зокрема його частина 3 статті 63 не містить положень про неврахування при перерахунку пенси видів грошового забезпечення, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України постановив перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно її Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі № 826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1. 2 постанови Кабінету
Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
При цьому вказаною Постановою №103 від 21.02.2018 також було зроблено виняток для пенсій призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським.
При цьому пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 постановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок па загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України. 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Вказаний пункт не скасовано та є чинним.
Згідно Постанови Пленуму Верховного суду України від 13.06.2007 року №8 «Про незалежність судової влади» роз`яснено, що згідно ст. 8 та 22 Конституції України не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно - правові акти, якими скасовується конституційні права і свободи людини, та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлений Конституцією та чинними Законами пра. свобод.
Згідно ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи громадян гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов`язані з реалізацією права на соціальний захист і сформував правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій Соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, державного департаменту України з питані, виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06 липня 1999 року №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена на сам перед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов`язана з ризком для життя і здоров`я, підвищеними вимогам до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій Соціальної захищеності, тобто комплексу організації - правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту цієї категорії громадян, як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема колишніх співробітників міліції, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства (Правові позиції Конституційного Суду України в таких рішеннях: від 22.09.2005 року №5-рп/2005, від 29.06.2010 року №17-рп-2010, від 22.12.2010 року №26-рп/2010, від 11.10.2011 року №10- рп/2011).
Відповідно до пункту 7 постанови КМУ від 17 липня 1992 року N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислуг) років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.
Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Таким чином, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислуг) років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Вказана позиція підтримана у мотивувальній частіші постанова Великої палати Верховного суду у постанові від 09.02.2019 по справі № 522/2738/17 (провадження № 11-806апп18).
Посилання представника відповідача на зразкову справу від 12.03.2018 Пз/9901/1/18 802/2196/17-а, суд не приймає до уваги, оскільки рішення у зазначеній справі стосуються інших, неподібних, правовідносин ніж ті, що є предметом спору по даній справі. Предметом розгляду зазначеної справи було зобов`язання Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для винесення додаткового рішення, яким визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо не включення при розрахунку надбавки за оперативно - розшукову діяльність (50%), надбавки за особливі важливі завдання (50%), премії (100%) та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести ОСОБА_1 перерахунок, та виплачувати пенсію з урахуванням посадового окладу, окладу за військове звання, процентну надбавку за вислугу років, роботу з таємними виробами, носіями, документами, надбавку за оперативно - розшукову діяльність (50%), надбавку за особливо важливі завдання (50%), премію (100%), надбавку до пенсії (непрацездатна дитина віком до 18 років ст. 16 п. А син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), з 01.01.2016 року з урахуванням раніше виплачених сум.
Керуючись статтями 241-246, 250, 252 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у справі – задовольнити.
Ухвалити додаткове судове рішення в адміністративній справі №280/1103/19.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо не включення при розрахунку надбавки за оперативно - розшукову діяльність (50%), надбавки за особливі важливі завдання (50%), премії (100%).
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести ОСОБА_1 перерахунок, та виплачувати пенсію з урахуванням посадового окладу, окладу за військове звання, процентну надбавку за вислугу років, роботу з таємними виробами, носіями, документами, надбавку за оперативно - розшукову діяльність (50%), надбавку за особливо важливі завдання (50%), премію (100%), надбавку до пенсії (непрацездатна дитина віком до 18 років ст. 16 п. А син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), з 01.01.2016 року з урахуванням раніше виплачених сум.
Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повний текст додаткового судового рішення складено та підписано 13.09.2019.
Суддя А.В. Сіпака