Рішення № 8464307, 23.02.2010, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
23.02.2010
Номер справи
5/10
Номер документу
8464307
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5/1023.02.10 За позовом

До

Про Товариства з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз»

1.          Міністерства охорони навколишнього природного середовища

2.          Державної геологічної служби

3.          Товариства з обмеженою відповідальністю «Грінерджі»

визнання права та зобов’язання вчинити дії Представники сторін:

Від позивача

Від відповідача-1

Від відповідача-2

Від відповідача-3предст. Банна О.А., дов. № 04-03/05 від 04.03.2009р.

предст. Браіловська К.Е., дов. № б/н від 11.01.2010р.

предст. Довженко В.А., дов.№ б/н від 22.01.2010 р.

не з’явився ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Східний геологічний союз” до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державної геологічної служби та Товариства з обмеженою відповідальністю “Грінерджі” про визнання права на отримання спеціального дозволу на промислову розробку Макарцівського родовища та зобов’язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач на підставі ч. 11 ст. 15 Закону України «Про нафту і газ»має переважне право на отримання спеціального дозволу на промислову розробку Макарцівського родовища поза конкурсом, однак, відповідачами не визнається зазначене право позивача.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.01.2010р. порушено провадження у справі № 5/10 та призначено розгляд справи на 09.02.2010 р.

В судове засідання 09.02.10р. представник відповідача-2 не з’явився, в зв’язку з чим, ухвалою суду від 09.02.10р. розгляд справи було відкладено на 23.02.2010р.

В судовому засіданні 23.02.2010 року представник позивача підтримав позовні вимоги та просить суд позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача-1 проти позову заперечив, посилаючись в письмовому відзиві на позов, зокрема на те, що у позивача відсутнє право на отримання спеціального дозволу без проведення аукціону, а також, на те, що спір у даній справі не підвідомчий господарському суду.

Представник відповідача-2 проти позову також заперечив, посилаючись у письмовому відзиві на позов на те, що спеціальні дозволи надаються лише переможцям аукціонів з їх продажу.

Представник відповідача-3 в судове засідання не з’явився, однак, через канцелярію суду подав клопотання про розгляд справи без участі представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Грінерджі”. У письмовому відзиві на позов відповідач-3 проти позову заперечував зазначаючи, що відповідно до положень ст. 5 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік»та пунктів 2, 8 Порядку надання у 2009 році спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2009р. № 608, у позивача відсутнє право на отримання спеціального дозволу без проведення аукціону.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача та відповідачів, всебічно і повно з’ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, господарський суд, –

ВСТАНОВИВ:

15 грудня 2009 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз», яке є власником спеціального дозволу на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку надр Макарцівського родовища, № 2969 від 04.07.2007р., звернулося із письмовою заявою № 743-01/12-09 до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України з проханням надати ТОВ «СГС»спеціальний дозвіл на промислову розробку нафтогазоносних надр Макарцівського родовища строком на 20 років на підставі ч. 11 ст. 15 Закону України «Про нафту і газ».

Однак, листом № 29/08-7/37 від 25.12.2009 року Державна геологічна служба відмовила позивачу у наданні спеціального дозволу посилаючись на те, що відповідно до пункту 8 Порядку надання у 2009 році спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2009 № 608, передбачено можливість отримання спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціону у випадку видобування корисних копалин державними унітарними і казенними підприємствами та господарськими товариствами, у статутному (складеному) капіталі яких більш як 60 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі, що проводять таку виробничу діяльність. Оскільки, Товариство з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз» не є зазначеним вище товариством, то не користується правом на отримання без проведення аукціону спеціального дозволу на видобування вуглеводнів Макарцівського родовища.

Позивач вважає відмову Державної геологічної служби у видачі спеціального дозволу на промислову розробку нафтогазоносних надр Макарцівського родовища необґрунтованою, в зв’язку з чим, звернувся до суду за захистом своїх прав.

Відповідно до ч.1 ст.11 Закону України «Про нафту і газ»спеціальні дозволи на користування нафтогазоносними надрами надаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр.

Відповідно до п. 1 Положення про Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, затвердженого постановою КМУ № 1524 від 02.11.2006р., Міністерство охорони навколишнього природного середовища України (Мінприроди) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України. Мінприроди є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, екологічної безпеки, заповідної справи, поводження з відходами, формування, збереження та використання екологічної мережі, геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр.

Згідно з підпунктом 15 п. 4 Положення про Мінприроди до його компетенції відноситься видача спеціальних дозволів на користування ділянками надр.

У відповідності до п. 1 Положення про Державну геологічну службу, затвердженого постановою КМУ № 980 від 24.09.2005р., Державна геологічна служба є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінприроди і йому підпорядковується.

Згідно з підпунктом 13 п. 4 вищезазначеного Положення до повноважень Державної геологічної служби також належить видача спеціальних дозволів на користування надрами.

Отже, на відповідачів, як на органи, уповноважені видавати спеціальні дозволи, покладається обов’язок щодо передачі надр у користування особам, що мають право на отримання спеціальних дозволів у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Згідно з ч. 11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ»у разі, якщо користувач нафтогазоносними надрами здійснював їх геологічне вивчення з метою подальшої промислової розробки і отримав за наслідками державної експертизи та геолого-економічної оцінки позитивне рішення про затвердження запасів родовища або покладу нафтогазоносних надр, то нафтогазоносні надра передаються йому у користування поза конкурсом.

Отже, закон не встановлює інших вимог для можливості застосування зацікавленою особою положень ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ», окрім проведення геологічного вивчення та отримання позитивного рішення про затвердження запасів родовища або покладу нафтогазоносних надр.

В матеріалах справи містяться докази того, що ТОВ «СГС»дійсно здійснювало геологічне вивчення Макарцівського родовища, що підтверджується, зокрема, повідомленнями Державного науково-виробничого підприємства «Геоінформ України», до якого передається на зберігання геологічна інформація, отримана надрокористувачем: повідомлення № 61261 від 30.05.2008р. про прийняття від ТОВ «СГС»сейсморозвідувальних досліджень МСГТ на Макарцівському ГКР та повідомлення № 61679 від 10.02.2009р. про прийняття від ТОВ «СГС»геолого-економічної оцінки запасів газу і конденсату Макарцівського родовища Полтавської області.

Також, за результатами проведеного позивачем геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки, геолого-економічної оцінки запасів та за поданням ТОВ «СГС»Державною комісією України по запасах корисних копалин при Мінприроди затверджені запаси Макарцівського родовища, про що свідчить протокол комісії № 1677 від 25.12.2008р.

Намір позивача проводити подальшу промислову розробку родовища підтверджується його зверненням до відповідача-1 із заявою про надання відповідного спеціального дозволу, а також в судових засіданнях.

Таким чином, судом встановлено, що позивач відповідно до ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ»має право на отримання спеціального дозволу на промислову розробку Макарцівського родовища поза конкурсом.

Згідно зі ст. 24 Закону України «Про нафту і газ»спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами не надається в разі, коли: не виконані вимоги цього Закону та умови проведення конкурсу; заявником подано документи з порушенням вимог проведення конкурсу на отримання спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами; заявником надано недостовірні або неповні відомості про себе.

Проте у відповіді Державної геологічної службі на заяву ТОВ «СГС»останньому відмовлено у видачі спеціального дозволу не з підстав, зазначених у статті 24 Закону України «Про нафту і газ», а в зв’язку з тим, що на думку відповідачів 1 та 2, у позивача відсутнє право на отримання спеціального дозволу на позаконкурсній основі.

Суд не приймає до уваги доводи відповідачів про те, що норми ст.5 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік»щодо продажу у 2009 році спеціальних дозволів на користування надрами тільки на аукціонах мають пріоритет порівняно з нормами ст.15 Закону України «Про нафту і газ»з огляду на наступне.

Статтею 31 Кодексу України про надра передбачено, що якщо законами щодо користування нафтогазоносними надрами, зокрема Законом України "Про газ (метан) вугільних родовищ", встановлені інші норми, ніж ті, що встановлені у цьому Кодексі, то застосовуються норми цих законів.

Стаття 5 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», хоча і набрала сили пізніше, ніж стаття 15 Закону України «Про нафту і газ», має загальний характер і поширюється на всі правовідносини в галузі надрокористування.

Натомість, Закон України «Про нафту і газ» є спеціальним нормативно-правовим актом, що регулює правовідносини у галузі використання нафтогазоносних надр.

Також, суд вважає, що за своєю суттю аукціон є різновидом конкурсу, оскільки передбачає конкурентну (конкурсну) основу надання спеціальних дозволів. З огляду на це суд не може погодитися з аргументами Відповідачів, що передбачений ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ»позаконкурсний порядок надання спецдозволів не звільняє надрокористувача від необхідності проходити аукціонну процедуру. Тому, в даному випадку застосуванню підлягає спеціальна норма законодавства, що закріплена в ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ».

Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України «Про надання спеціальних дозволів на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення та видобування стратегічно важливих корисних копалин»від 15.07.1997р. за № 742, на яку посилається відповідач-2, не встановлено особливого порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами. До того ж, як пояснив у судовому засіданні представник позивача та підтверджується матеріалами справи, Макарцівське родовище не містить стратегічно важливих запасів надр, а, отже, не підпадає під дію вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України.

Щодо посилання відповідача-3 на неможливість видачі позивачу спеціального дозволу в зв’язку з відсутністю у позивача погодження Полтавської обласної ради, необхідність якого передбачається п.8 Порядку надання у 2009 році спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2009р. № 608, суд вважає за доцільне зазначити наступне:

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 9 Кодексу України про надра, до компетенції обласних рад, зокрема, віднесено погодження клопотань про надання надр у користування з метою розробки родовищ.

Також повноваження органів місцевого самоврядування визначені ст.9 Закону України «Про нафту і газ», де нормою абз.3 ч.1 ст.9 раніше передбачалося повноваження органів місцевого самоврядування погоджувати надання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами.

Проте, після внесення змін до статті 9 Закону України «Про нафту і газ»Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про нафту і газ»від 04.03.2004р. №1578-IV таке повноваження органів місцевого самоврядування в частині погодження питань про надання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносним надрами було виключено повністю.

Таким чином, після набрання чинності змінами, якими виключено абз.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про нафту і газ», погодження обласних рад у відповідності до закону не є обов’язковою умовою для надання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами.

Крім цього, як вже зазначалось судом, норма ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ»є спеціальною та передбачає окремий випадок надання спеціальних дозволів на промислову розробку нафтогазоносних надр за умови виконання вимог, передбачених саме цією нормою.

Як встановлено судом та не заперечується відповідачами, позивачем виконано вимоги щодо геологічного вивчення та затвердження запасів Макарцівського родовища, тому суд вважає, що отримання погодження обласної ради на даному етапі правовідносин з надрокористування не передбачено законодавцем як необхідна умова для можливості реалізації права, встановленого ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ».

Також, суд не погоджується з посиланнями відповідачів на те, що даний спір не підвідомчий господарським судам і повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.

Оскільки відповідачами не визнається право позивача на отримання спеціального дозволу поза конкурсом, що ґрунтується на ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ», та не виконується обов’язок із передання нафтогазоносних надр в користування позивачу, останній змушений звернутися до суду із позовом про визнання його права на отримання спеціального дозволу та зобов’язання Мінприроди і Держгеолслужби виконати обов’язок із передачі надр у користування позивачу шляхом зобов’язання видати спеціальний дозвіл на промислову розробку Макарцівського газоконденсатного родовища.

Відповідно до ст.13 Конституції України, ч.1 ст. 324 Цивільного кодексу України, ч.1 ст.4 Кодексу України про надра земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, встановлених Конституцією України.

Відповідно до ч.1 ст.4 Кодексу України про надра, надра є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування; народ України здійснює право власності на надра через Верховну Раду України, Верховну Раду Республіки Крим і місцеві Ради народних депутатів.

Згідно з ч.2 ст.4 Кодексу України про надра окремі повноваження щодо розпорядження надрами законодавством України можуть надаватися відповідним органам державної виконавчої влади.

Так, ч.6 ст.16 Кодексу України про надра та ч.1 ст.11 Закону України «Про нафту і газ»повноваження щодо видачі спецдозволів на користування надрами надано Мінприроди.

Держгеолслужба разом з Мінприроди як його складова реалізують це повноваження, у тому числі, на підставі відповідних Положень про Мінприроди та Державну геологічну службу.

Таким чином, діяльність відповідачів щодо видачі спеціальних дозволів на користування надрами пов’язана з реалізацією органами державної влади повноважень щодо розпорядження майном від імені Українського народу як суб’єкта права власності.

Отже, відносини щодо надання спеціального дозволу на користування надрами не ґрунтуються на владному підпорядкуванні сторін, особи в цих правовідносинах виступають як рівні та не підпорядковуються одна одній, а спір безпосередньо стосується цивільного (господарського) права на користування майном (надрами). У даному випадку відповідачі не діють як суб’єкти владних повноважень, через що спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а повинен розглядатися господарськими судами. Зазначена позиція також відображена в листі Верховного Суду України № 3.2.-2005 від 26.12.2005р., рекомендаціях Президії Вищого Господарського Суду України № 04-5/120 від 27.06.2007р.

Крім того, предметом спору у даній справі є визнання права та зобов’язання виконати обов’язок в натурі, що ґрунтується, зокрема, на положеннях ч. 2 ст. 16 ЦК України та ч.2 ст.20 ГК України.

Як випливає з положень ст.ст. 1, 2, 12 ГПК України, спори про визнання права та зобов’язання виконати обов’язок в натурі підсудні господарським судам.

Крім цього, в справі беруть участь особи приватного права як зі сторони позивача, так і відповідача –ТОВ «Грінерджі», що заперечує право ТОВ «СГС» на отримання спеціального дозволу.

На підставі вищевикладеного, суд відхиляє доводи відповідачів про те, що даний спір має адміністративну підсудність та не підлягає розгляду в господарських судах.

Крім того, суд вважає, що положення ч. 11 ст. 15 Закону України «Про нафту і газ», якими передбачене переважне право надрокористувача на отримання спеціального дозволу на видобування, є самостійною та спеціальною для даного випадку правовою нормою та не ставлять можливість реалізації даного права в залежність від змісту або факту існування будь-якого додаткового порядку, прийнятого державними органами, у тому числі Кабінетом Міністрів України.

Тому суд проходить до висновку, що неврахування в Порядку надання у 2009 році спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженому постановою КМУ від 17.06.2009р. № 608, спеціальної норми права, що закріплена в ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ», не відповідає нормам ч.2 ст. 113 Конституції України, ч.1 ст. 19 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», відповідно до яких Кабінет Міністрів України в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, але не робить неможливим надання спеціальних дозволів у випадках та за умови виконання надрокористувачами вимог, прямо передбачених ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ».

Відповідно до ч.2 ст.4 ГПК України господарський суд не застосовує акти державних на інших органів, якщо ці акти не відповідають законодавству України.

Таким чином, відсутність у п. 8 Порядку надання у 2009 році спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженому постановою КМУ від 17.06.2009р. № 608, не скасовує підстав для надання без аукціону приватним компаніям спеціальних дозволів на видобування нафтогазоносних надр та не обмежує законні права, встановлені для надрокористувачів положеннями ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ».

Відповідно до абз.3 ч.1 ст.17 Закону України «Про нафту і газ»спеціальні дозволи на видобування (промислову розробку) нафтогазоносних надр на суші надаються на строк не більше як на 20 років. Таким чином, вимога позивача про надання спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами для видобутку нафти і газу (промислової розробки родовищ) строком на 20 (двадцять) років відповідає нормам чинного законодавства України.

Згідно з ч. 1 ст. 28 Кодексу України про надра користування надрами є платним.

Відповідно до положень абз.7 ч.1 ст.12 Закону України «Про нафту і газ»надання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами здійснюється з додержанням принципу платності.

Також, відповідно до п.3 ч.2 ст.28 Кодексу України про надра плата за користування надрами справляється, зокрема, у вигляді, збору за видачу спеціальних дозволів.

Відповідно до ч.1 ст.34 Кодексу України про надра розмір збору за видачу спеціальних дозволів на користування окремими ділянками надр визначається Кабінетом Міністрів України виходячи з витрат на експертизу заявок, матеріалів та обґрунтувань на користування надрами, організаційних та інших витрат, пов’язаних з видачею спеціальних дозволів.

При цьому спеціальними актами не встановлено розмір збору за надання спеціального дозволу в разі його надання на підставі ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ». Водночас згідно з ч.7 ст.4 ГПК України забороняється відмова у розгляді справи з мотивів неповноти, неясності суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

Згідно з ч. 1 ст. 9 ЦК України положення цього Кодексу застосовуються до врегулювання відносин, які виникають у сферах використання природних ресурсів та охорони довкілля, а також до трудових та сімейних відносин, якщо вони не врегульовані іншими актами законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 ЦК України якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).

Судом встановлено, що подібні за змістом правовідносини регулюються Порядком надання у 2009 році спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженим постановою КМУ від 17.06.2009р. № 608, який визначає, що у випадку надання на позаконкурсній основі спеціальних дозволів на користування надрами надрокористувач сплачує 100 відсотків початкової ціни продажу дозволу на аукціоні. Початкова ціна продажу дозволу на аукціоні у відповідності до положень абз. 2 п. 12 названого Порядку розраховується відповідно до Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2004р. №1374.

Тому з метою визначення розміру збору за надання позивачу спеціального дозволу на промислову розробку надр Макарцівського родовища на підставі ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ»за аналогією закону треба застосовувати розмір 100 відсотків початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу, визначеної на підставі Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2004р. №1374.

Згідно з пунктами 1 та 5 ч.2 ст.16 ЦК України способами захисту цивільних прав і інтересів є відповідно визнання права і примусове виконання обов’язку в натурі.

У відповідності до ч.2 ст.20 ГК України кожний суб'єкт господарювання має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом визнання наявності або відсутності прав, присудження до виконання обов’язку в натурі.

Згідно зі ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає доведеним факт наявності у позивача законного права, передбаченого нормою ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ», на отримання на підставі цієї спеціальної норми спеціального дозволу на промислову розробку нафтогазоносних надр Макарцівського родовища та факт порушення відповідачами-1 та 2 законного права позивача шляхом відмови в задоволенні його заяви про надання спеціального дозволу на промислову розробку нафтогазоносних надр Макарцівського родовища та невизнання права позивача відповідачем-3.

Відповідно до ч.1 ст. 28 Закону України «Про нафту і газ»угода про умови користування нафтогазоносними надрами є невід'ємним додатком до спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами, який регулює і конкретизує передбачені законодавством України та спеціальним дозволом технічні, технологічні, організаційні, фінансові, економічні, соціальні, екологічні аспекти користування нафтогазоносними надрами на відповідній ділянці нафтогазоносних надр.

Отже, при наданні спеціального дозволу на промислову розробку між позивачем та відповідачами повинна бути укладена нова угода про умови користування нафтогазоносними надрами з відповідними додатками.

За таких обставин, суд погоджується з твердженням позивача, що одночасно з наданням спеціального дозволу відповідачі зобов’язані укласти з позивачем нову угоду про умови користування надрами з відповідними додатками до неї.

Судом встановлено, що під час надання відповіді на заяву ТОВ «СГС»відповідачем-2 погоджено запропоновану позивачем редакцію угоди про умови користування надрами з додатками (лист № 29/08-7/37 від 25.12.2009р.), тому суд приходить до висновку про можливість укладення угоди про умови користування надрами до спеціального дозволу з додатками в редакції, що додається позивачем.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд вважає, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз»є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідачів.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, –

В И Р І Ш И В :

1). Позов задовольнити повністю.

2). Визнати право Товариства з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз» (01601, м. Київ, вул. Шовковична, 42-44, код ЄДРПОУ 32426289) на отримання спеціального дозволу на промислову розробку нафтогазоносних надр Макарцівського родовища на підставі норми ч.11 ст.15 Закону України «Про нафту і газ».

3). Зобов’язати Міністерство охорони навколишнього природного середовища України (03035, м. Київ, вул. Урицького, 35, код ЄДРПОУ 00013735) та Державну геологічну службу (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 16, код ЄДРПОУ 33791438) надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз»(01601, м. Київ, вул. Шовковична, 42-44, код ЄДРПОУ 32426289) на позаконкурсній основі спеціальний дозвіл на промислову розробку Макарцівського газоконденсатного родовища строком дії на 20 років шляхом видачі бланку спеціального дозволу із зазначенням у ньому таких даних:

корисні копалини: газ природний, конденсат, супутні –етан, пропан, бутан, гелій; місцезнаходження об’єкта: Полтавська область, Полтавський район, 10 км на захід від м. Полтава;

Географічні координати:

ПШ 49043’40” 49043’00” 49036’00” 49034’26” 49036’00”

CхД 34021’00” 34025’00” 34028’00” 34026’54” 34023’50”

Площа об’єкта, території: 72,0 км2; мета надрокористування (робіт): промислова розробка покладів вуглеводнів.

Особливі умови спеціального дозволу:

1. Виконання умов:

- Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області від 15.04.2009р. №8;

2. Своєчасна і в повному обсязі сплата обов’язкових платежів (в тому числі відрахувань за геологорозвідувальні роботи) до Державного бюджеу згідно з чинним законодавством.

3. Регулярно здійснювати комплекс досліджень (включаючи геофізичні) та вимірювань з метою контролю за розробкою родовища згідно з чинними правилами розробки газових та газоконденсатних, нафтових та газонафтових родовищ.

4. Щорічна звітність перед ДНВП «Геоінформ України»про стан запасів вуглеводнів за формою 6-гр.

Інші умови спеціального дозволу –як у спеціальному дозволі №2969 від 04.07.2007р.;

4). Зобов’язати Міністерство охорони навколишнього природного середовища України (03035, м. Київ, вул. Урицького, 35, код ЄДРПОУ 00013735) та Державну геологічну службу (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 16, код ЄДРПОУ 33791438) укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз»(01601, м. Київ, вул. Шовковична, 42-44, код ЄДРПОУ 32426289) угоду про умови користування надрами, невід’ємними частинами якої є характеристика ділянки надр та програма робіт з промислової розробки Макарцівського ГКР, в такій редакції:

«УГОДА

про умови користування надрами

м. Київ ______

(дата укладання)

Ми, що нижче підписалися,

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України,

в особі _____________,

(посада, прізвище, ім'я, по батькові представника Мінприроди, якому надано право підпису спеціального дозволу на користування надрами та угоди про умови користування надрами)

який(а) діє на підставі Положення про Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 № 1524 (далі –Мінприроди), з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз», яке зареєстроване Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 11.03.2003р., номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 10741200000010873, в особі директора Малькова Олексія Ілліча, який діє на підставі Статуту (далі –Надрокористувач), з іншої сторони, (Мінприроди та Надрокористувач або сторони) уклали цю Угоду про нижчевикладене.

Стаття 1. Загальні положення.

1.1. Сторони визнають, що Угода про умови користування надрами (далі –Угода) є невід’ємною частиною спеціального дозволу на користування надрами (далі –Дозвіл), який регулює і конкретизує передбачені чинним законодавством України та дозволом технічні, технологічні, організаційні, фінансові, економічні, соціальні, екологічні аспекти користування надрами.

1.2. Угода –це договір між двома сторонами, який визначає умови, на яких Надрокористувач буде здійснювати користування надрами, а саме: технічні, технологічні, організаційні, фінансові, економічні, соціальні, екологічні зобов’язання сторін та порядок регулювання відносин між ними в процесі користування надрами на наданій ділянці надр.

1.3. Дозвіл –документ, який надається Мінприроди та підтверджує право Надрокористувача на користування надрами протягом часу, в межах ділянки надр, на умовах, передбачених у цій Угоді.

Стаття 2. Предмет Угоди.

2.1. Предметом цієї Угоди –просторово обмежена ділянка надр, визначена кутовими точками, із зазначеними у дозволі координатами та яка надається у користування з метою видобування.

2.2. Місцезнаходження, просторові межі ділянки надр, яка є предметом цієї Угоди, ступінь геологічного вивчення, та освоєння об’єкту надрокористування вказуються Надрокористувачем у характеристиці ділянки надр, яка є невід'ємною частиною цієї Угоди та становить собою додаток № 1 до цієї Угоди.

Стаття 3. Програма робіт Надрокористувача.

3.1. Програма робіт – це письмовий документ, який визначає види, об’єми та строки проведення Надрокористувачем робіт, пов'язаних з метою видобування вуглеводнів на Макарцівському родовища у строк дії дозволу.

3.2. Програма робіт обумовлює ефективність використання ділянки надр, підписується сторонами цієї Угоди, є невід'ємною частиною цієї Угоди та є додатком № 2.

3.3. Програма робіт в цілому або окремі її показники, у разі потреби та за наявності достатніх обґрунтувань, можуть уточнюватися або змінюватися за взаємною згодою Сторін в межах дії Дозволу та цієї Угоди у встановленому законодавством порядку.

3.4. Сторона, яка ініціює внесення змін та/або доповнень до Програми робіт, зобов’язана надати іншій Стороні відповідні письмові обґрунтування та пропозиції.

3.5. Сторона, яка одержала від іншої Сторони письмові обґрунтування та пропозиції щодо внесення змін та/або доповнень до Програми робіт, зобов’язана протягом 30 календарних днів з дня одержання цих обґрунтувань та пропозиції надати іншій Стороні письмову вмотивовану відповідь щодо прийняття чи відмови у прийнятті пропозиції щодо внесення змін та/або доповнень до Програми робіт.

3.6. У разі відсутності письмової відповіді щодо внесення змін та/або доповнень до Програми робіт протягом встановленого строку, зміни та/або доповнення вважаються погодженими.

3.7. Програма робіт є обов'язковою для виконання Надрокористувачем у визначені строки.

Стаття 4. Істотні умови користування ділянкою надр.

4.1. Надрокористувач при виконанні робіт по видам робіт та строкам їх виконання повинен забезпечити:

          розробку технічного проекту (проекту промислової розробки родовища) видобування корисної копалини на ділянці надр з урахуванням вимог безпеки, природоохоронного законодавства та погодження проекту в установленому порядку;

          засвідчення права на користування надрами актом про надання гірничого відводу у встановленому законодавством порядку;

          оформлення земельних прав користувача надр відбувається в порядку, передбаченому земельним законодавством;

          початок видобування не пізніше ніж протягом 180 (ста вісімдесяти) днів з дня початку дії Дозволу;

          видобування вуглеводнів у відповідності до проекту промислової розробки.

4.2. Надрокористувач при виконанні робіт по охороні навколишнього природного середовища повинен постійно забезпечувати:

          виконання вимог законодавства та затверджених в установленому порядку стандартів (норм, правил) по технології ведення робіт;

          виконання вимог проекту на проведення робіт та технічної документації, розробленої виключно для цієї ділянки надр;

          запобігання забрудненню надр та навколишнього природного середовища.

4.3. Надрокористувач при виконанні робіт по промисловій безпеці й охороні праці повинен постійно забезпечувати:

          безпеку життя і здоров’я виробничого персоналу при проведенні робіт;

          ефективне функціонування системи виробничого контролю за станом безпеки на підприємстві, виконання вимог законодавства, норм, правил, технічних регламентів по безпечному веденню робіт;

          розробку і затвердження інструкцій по безпечному веденню робіт та охороні праці, для робочих всіх професій, а також посадових інструкцій для спеціалістів, які виконують роботи;

          при необхідності організацію навчання та підвищення кваліфікації керівників і робітників, які проводять роботи;

          забезпечення осіб, зайнятих на польових роботах, спецодягом.

4.4. Надрокористувач зобов’язаний:

забезпечувати повноту геологічного вивчення, раціональне, комплексне використання, охорону надр та довкілля в межах ділянки надр, наданої в користування, а також забезпечувати приведення порушених земель у стан, придатний для використання відповідно до проекту рекультивації;

здійснювати та фінансувати роботи у терміни та в межах, зазначених в Програмі робіт. Фінансування робіт здійснюється за власні кошти Надрокористувача або за кошти з інших джерел, не заборонених чинним законодавством;

додержуватися вимог законодавства України, чинних стандартів, правил, норм виконання робіт, пов'язаних з користуванням надрами;

відшкодовувати збитки, заподіяні підприємствам, установам, організаціям, громадянам та довкіллю в установленому законодавством порядку;

своєчасно сплачувати податки та обов'язкові платежі;

використовувати надра відповідно до цілей, для яких їх було надано;

забезпечувати безпеку людей, майна та навколишнього природного середовища;

дотримуватись вимог, передбачених Дозволом та цією Угодою;

надавати в установленому порядку Мінприроди інформацію щодо користування надрами;

застосовувати прогресивні технології і техніку, що забезпечують раціональне використання надр;

отримувати, використовувати та розпоряджатися геологічною інформацією відповідно до Порядку розпорядження геологічною інформацією, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 1995 року № 423.

4.5. Роботи по видобуванню вуглеводнів на Макарцівському родовищі повинні бути зазначені в Програмі робіт та не повинні перевищувати строку дії Дозволу.

4.6. Строки виконання робіт по видобуванню вуглеводнів на Макарцівському родовищі можуть бути збільшені лише за умови продовження строку дії Дозволу та Угоди із внесенням відповідних змін до Програми робіт.

Стаття 5. Продовження, зупинення, поновлення дії та анулювання Дозволу та Угоди.

5.1. Продовження, зупинення, поновлення дії та анулювання Дозволу здійснюється виключно відповідно до чинного законодавства України.

5.2. Дія Угоди, що є невід'ємною частиною Дозволу, продовжується, зупиняється, поновлюється та анулюється одночасно із Дозволом.

Стаття 6. Право власності на надра, корисні копалини та геологічну інформацію.

6.1. Надра є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування.

6.2. Право власності на природні ресурси, які знаходяться у межах території України, її територіальних вод та виключної (морської) економічної зони, належить Українському народу.

6.3. Від імені Українського народу права власника надр здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

6.4. Користування надрами з метою пошуку і розвідки родовищ, їх експлуатація здійснюються лише за наявності Дозволу.

6.5. Корисні копалини, які вилучені Надрокористувачем з ділянки надр на підставі наданого Мінприроди Дозволу, перебувають у його власності з моменту видобутку корисної копалини з надр, якщо інше не передбачено законом.

6.6. Корисні копалини, видобуті та повернені у надра для зберігання, технологічних цілей або запобігання їх знищенню також є власністю Надрокористувача.

6.7. Геологічна інформація, створена Надрокористувачем під час дії Дозволу за власні кошти, є його власністю. Геологічна інформація, одержана (придбана) у держави за власні кошти Надрокористувача, надається Надрокористувачу на умовах, встановлених чинним законодавством України.

Стаття 7. Проведення та фінансування ліквідаційних робіт.

7.1. Проведення та фінансування ліквідаційних робіт здійснюється у порядку, визначеним чинним законодавством, що застосовуються у сфері користування надр.

7.2. Після вироблення запасів корисних копалин, а також у разі, коли за техніко-економічними розрахунками та іншими обґрунтуваннями подальша розробка родовища чи його частин є недоцільною або неможливою, гірничодобувні об'єкти або ділянки цих об'єктів підлягають ліквідації чи консервації.

7.3. У разі повної або часткової ліквідації чи консервації гірничодобувного об'єкта гірничі виробки повинні бути приведені у стан, який гарантує безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, а в разі консервації - гарантує також і збереження родовищ та гірничих виробок на весь період консервації. У разі ліквідації гірничодобувних об'єктів повинно бути вирішено також питання про можливе використання гірничих виробок для інших цілей суспільного виробництва.

7.4. У разі ліквідації і консервації гірничодобувних об'єктів чи їх ділянок, технічна, геологічна та маркшейдерська документація заповнюється на момент завершення гірничих робіт і передається у встановленому порядку на зберігання.

7.5. На гірничодобувних об'єктах, суміжних з об'єктами, що ліквідуються чи консервуються, повинні бути проведені заходи, що гарантують безпеку гірничих робіт.

Ліквідація і консервація гірничодобувних об'єктів або їх ділянок здійснюються за погодженням з органами державного гірничого нагляду та іншими заінтересованими органами у порядку, встановленому Державним комітетом України по нагляду за охороною праці.

7.6. Фінансування ліквідаційних робіт здійснюється в порядку, визначеному нормативно-правовими актами, які застосовуються у сфері використання надр.

Стаття 8. Порядок здійснення контролю за виконанням умов Дозволу.

8.1. Державний контроль за дотриманням правил і нормативів користування ділянкою надр, умов Дозволу, державний нагляд за веденням робіт по ділянці надр та їх використанню здійснює Мінприроди та його органи на місцях, органи місцевого самоврядування та відповідні заінтересовані центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи на місцях в межах своєї компетенції.

8.2. Надрокористувач зобов’язаний надавати цим органам необхідну для їх роботи інформацію, надавати усні або за вимогою зазначених у підпункті 1 цієї статті органів письмові пояснення з питань, що належать до компетенції цих органів.

8.3. У разі виявлення порушень відповідні органи мають право тимчасово зупинити провадження робіт, передбачених Дозволом, до усунення цих порушень (зупинити дію Дозволу), а також ініціювати перед Мінприроди питання зупинення, поновлення та анулювання Дозволу.

Стаття 9. Конфіденційність.

9.1. Вся інформація, отримана чи придбана Сторонами в процесі виконання робіт, є конфіденційною. Порядок і умови користування інформацією, установлюється власником інформації у відповідності до діючого законодавства.

9.2. Власник інформації має право здійснювати контроль за виконанням вимог щодо захисту інформації і забороняти чи зупиняти опрацювання інформації у випадку не виконання цих вимог.

9.3. Вимоги конфіденційності, передбачені цією статтею, залишаються в силі після припинення дії цієї Угоди постійно, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Стаття 10. Інформування Сторін, щорічна звітність.

10.1. Надрокористувач зобов’язаний щорічно подавати до Мінприроди інформацію щодо стану виконання Програми робіт та надавати відповідні пояснення з питань, що входять до компетенції Мінприроди.

10.2. Надрокористувач зобов’язаний в установленому порядку подавати до ДНВП “Геоінформ України” щорічні звіти відповідно до форми державної статистичної звітності 6-гр.

10.3. Мінприроди зобов’язане своєчасно інформувати Надрокористувача з питань, які віднесені до його компетенції, і виникають стосовно Дозволу та цієї Угоди.

Стаття 11. Форс-мажор.

11.1. Невиконання або неналежне виконання зобов’язань за даною Угодою є виправданим і не викликає відповідальності у тому випадку, коли таке невиконання чи неналежне виконання викликані обставинами нездоланної сили (форс-мажор).

11.2. Обставинами нездоланної сили вважаються наступні події: війна, воєнні дії, повстання, мобілізація, страйк, епідемія, пожежа, вибухи, природні катастрофи та інші події, що не залежать від волі Сторін.

11.3. У випадку виникнення форс-мажорних обставин Сторона, для якої виникли такі обставини, зобов’язана протягом 7 (семи) днів з моменту їхнього виникнення, повідомити іншу сторону про такі обставини. У випадку невчасного повідомлення Сторона, для якої виникли форс-мажорні обставини, позбавляється права посилатися на їх дію.

11.4. Після повідомлення про виникнення форс-мажорних обставин Сторони, у найкоротший термін, зобов’язані провести зустріч із метою прийняття взаємоприйнятного рішення щодо подальшого виконання умов даної Угоди.

11.5. У випадку виникнення форс-мажорних обставин строк дії даної Угоди продовжується на період, протягом якого діяли умови форс-мажору.

Стаття 12. Використання українського потенціалу.

У процесі надрокористування на ділянці надр, Надрокористувач використовуватиме якнайширше українські товари і послуги у тій мірі, у якій їхні ціни і якість, у порівнянні зі світовими цінами і якістю, будуть технічно, технологічно й економічно доцільними, та не призводитимуть до зниження рівня виробництва і екологічної безпеки.

Стаття 13. Порядок вирішення спорів.

13.1. У випадку виникнення спорів між Сторонами з питань, передбачених цією Угодою, Сторони вживатимуть всіх заходів для їх вирішення шляхом переговорів.

13.2. У випадку неможливості вирішення спорів шляхом переговорів спори вирішуються у судовому порядку.

Стаття 14. Інші умови.

14.1. Пропозиції щодо внесення змін та доповнень до цієї Угоди можуть вноситися як Мінприроди, так і Надрокористувачем. Зміни і доповнення вносяться до Угоди лише за взаємною згодою Сторін, викладають у письмовій формі та підписуються уповноваженими особами Сторін, порядок внесення змін та доповнень до Програми робіт встановлюється у статті 3 цієї Угоди.

14.2. Цією Угодою право одностороннього розірвання угоди надається Мінприроди на умовах визначених чинним законодавством.

14.3. У процесі виконання цієї Угоди, а також у будь-яких самостійних і незалежних діях або у взаємовідносинах, які становлять взаємний інтерес, Сторони керуються чинним законодавством України, у тому числі, щодо оподаткування, розпорядження геологічною інформацією, контролю і нагляду за використанням надр, охороною навколишнього природного середовища тощо.

14.4. За невиконання вимог цієї Угоди та законодавства Сторони несуть відповідальність в порядку, визначеному чинним законодавством України.

14.5. Угода починає діяти одночасно з Дозволом та припиняє свою дію одночасно із закінченням строку дії Дозволу.

14.6. Угода складена українською мовою у двох примірниках, по одному для кожної зі Сторін, які мають однакову юридичну силу.

Стаття 15. Додатки до Угоди.

1. Невід'ємною частиною цієї Угоди є:

          Додаток № 1 - Характеристика ділянки надр;

          Додаток № 2 –Програма робіт.

Стаття 16. Юридичні адреси та реквізити Сторін.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України          Надрокористувач

повна назва: Товариство з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз»

03035, м. Київ-35,

вул. Урицького, 35

          Ідентифікацій номер ____

тел. (044) 206-31-00

факс 206-31-07          юридична адреса: 01601 м.Київ

вул. Шовковична, 42-44

          Ідентифікацій номер 32426289

          тел. 490-48-07

_______/_____/

(підпис ) (прізвище, ім'я, по батькові)_______/Мальков О.І./

(підпис ) (прізвище, ім'я, по батькові) Додаток №1 до Угоди про умови користування надрами

від _____ 2010року

Характеристика ділянки надр

Макарцівського родовища

В адміністративному відношенні ліцензійна ділянка надр знаходиться в межах Полтавського району Полтавської області.

У тектонічному відношенні Макарцівське газоконденсатне родовище розташована в центральній частині привісьової зони Дніпровсько-Донецької западини.

Макарцівська структура вивчалася і підготовлена до глибокого буріння сейсморозвідувальними роботами 1960-1978рр., 1980-1986рр. та 1991р. по нижньосерпухівських відкладах нижнього карбону. Для уточнення геологічної будови на площі родовища у 1995-1999рр. були проведені деталізаційні сейсмічні дослідження с.п.46/95 Східно-Української геофізичної розвідувальної експедиції. В результаті проведених робіт геологічну модель родовища було уточнено. Ці зміни були використані при складанні доповнення до проекту розвідки Макарцівського родовища з обґрунтуванням буріння розвідувальної свердловини №33. Згідно останніх уявлень про геологічну будову ліцензійної ділянки Макарцівського родовища виділяється п`ять блоків, що відокремлюються диз`юнктивними порушеннями амплітудою від 10 до 80м. На поточний час у межах ліцензійної ділянки Макарцівського родовища знаходиться п`ять свердловин №№29, 31, 32, 33, 34 з яких тільки дві виявились продуктивними №29 (гор. С-5б2) та №33 (гор. С-4), яку було завершено бурінням та випробуванням в 2006році. Промислова газоносність встановлена тільки в блоці свердловин №№29, 33. Слід зазначити що обидві свердловини розкрили поклади вуглеводнів в різних горизонтах.

В 2007-2008 роках в межах ліцензійної ділянки на замовлення надрокористувача проведено деталізаційні польові сейсмічні дослідження, за результатами яких було уточнено геологічну будову і обґрунтовано модель родовища, яка лягла в основу його геолого-економічної оцінки.

У відповідності з умовами користування надрами, на замовлення ТОВ "Східний геологічний союз" фахівцями ДП"ПолтаваРГП" виконано геолого-економічну оцінку (ГЕО) Макарцівського газоконденсатного родовища, матеріали якого пройшли експертизу ДКЗ України і запаси вуглеводнів родовища було затверджено протоколом №1677 від 25грудня 2008року.

Станом на 01.01.2009року Державним балансом України по Макарцівському родовищу обліковані наступні запаси та ресурси вуглеводнів: вільного газу –109млн.м3 категорії С1, 232млн.м3 категорії С2 і 2923млн.м3 категорії С3; конденсату –4тис.т категорії С1 і 5тис.т категорії С2.

Виходячи з результатів аналізу вивченості родовища, можна вважати його підготовленим до промислової розробки в об`ємі розвіданих та попередньо розвіданих запасів, по решті ділянки надр в процесі промислового освоєння надрокористувачу рекомендовано проведення дорозвідки родовища.

Директор

ТОВ «Східний геологічний союз»                                        О.І. Мальков

Додаток 2

до Угоди № __

про користування надрами

від ___200__ р.

ПРОГРАМА РОБІТ

з промислової розробки Макарцівського ГКР

№ п/пВиди робітТермін виконанняОбсяги фінансування, тис. грн..

початоккінець 1.Оформлення гірничого відводу на родовище2 кв. 20102 кв. 2010 2.Розробка покладу гор. С-4 в свердловині № 332 кв. 20102 кв. 203080000,0 3.Промислово-геофізичні дослідженняЗа потреби (згідно із вимогами проекту розробки)2000,0 4.Аналіз ходу розробки родовища та вибір заходів щодо оптимізації технологічних процесів (в тому числі засобів з інтенсифікації видобутку)щорічно1500,0

5.Видобуток газу та конденсату відповідно до проекту промислової розробки2010-2030 6.Ліквідаційні роботи (в т. ч. рекультивація земель)По завершенню терміну розробки500,0 Державна геологічна службаТовариство з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз»

Голова

___ __ Директор

_____ О.І.Мальков»; 5). Зобов’язати Міністерство охорони навколишнього природного середовища України (03035, м. Київ, вул. Урицького, 35, код ЄДРПОУ 00013735) та Державну геологічну службу (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 16, код ЄДРПОУ 33791438) визначити розмір збору за надання Товариству з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз»(01601, м. Київ, вул. Шовковична, 42-44, код ЄДРПОУ 32426289) спеціального дозволу на промислову розробку Макарцівського родовища в розмірі 100 відсотків початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу, розрахованої на підставі Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2004р. № 1374.

6). Стягнути з Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (03035, м. Київ, вул. Урицького, 35, код ЄДРПОУ 00013735) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз»(01601, м. Київ, вул. Шовковична, 42-44, код ЄДРПОУ 32426289) 28 (двадцять вісім) грн. 33 коп. державного мита та 78 (сімдесят вісім) грн. 66 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

7). Стягнути з Державної геологічної служби (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 16, код ЄДРПОУ 33791438) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз»(01601, м. Київ, вул. Шовковична, 42-44, код ЄДРПОУ 32426289) 28 (двадцять вісім) грн. 33 коп. державного мита та 78 (сімдесят вісім) грн. 66 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

8). Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Грінерджі»(01033, м. Київ, вул. Паньківська, буд. 11, код ЄДРПОУ 35431050) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Східний геологічний союз»(01601, м. Київ, вул. Шовковична, 42-44, код ЄДРПОУ 32426289) 28 (двадцять вісім) грн. 33 коп. державного мита та 78 (сімдесят вісім) грн. 66 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

9). Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Суддя Л.Б. Іванова