
Дата документу 06.09.2019 Справа № 640/13784/19
Провадження № 2-а/554/215/2019
У Х В АЛ А
6 вересня 2019 року суддя Октябрського районного суду м. Полтави Савченко А. Г., розглянувши матеріали адміністративного позову Міністерства внутрішніх справ України (юридична адреса: вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) до Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (юридична адреса: вул. Городецького, 13, м. Київ, 01101, код ЄДРПОУ 00015622) про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу, -
в с т а н о в и в :
4 липня 2019 року позивач Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради звернулося до суду з адміністративним позовом до Шевченківського відділу державної виконавчої служби міста Полтава Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про скасування постанови про накладення штрафу ВП № 51513149 від 24 червня 2019 року.
24 липня 2019 року представник позивача ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва із адміністративним позовом до Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу ВП № 56467088 від 7 червня 2019 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 липня 2019 року вищевказаний позов передано на розгляд до Октябрського районного суду м. Полтави, який надійшов 4 вересня 2019 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до частин 1, 2 статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною першою статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Слід зазначити, що у разі, якщо бюджетна установа діє як суб`єкт владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його або звільнення від сплати.
Таким чином, подана позовна заява не відповідає вимогам ст. 161 КАС України, оскільки позивачем не додано документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, а тому позовна заява, відповідно до вимог ч. 1 ст. 169 КАС України, має бути залишена без руху.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону, чинній на час подання позовної заяви) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб`єктом владних повноважень, юридичною особою 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2019 року складає 1921 грн.
Отже, позивачу необхідно надати квитанцію про сплату судового збору в розмірі 1921 грн.
Відповідно до статті 169 КАС України у разі не усунення вищевказаних недоліків позовної заяви, остання буде повернута позивачу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 161, 169 КАС України, суд,
у х в а л и в :
Позовну заяву Міністерства внутрішніх справ України до Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків поданої позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
У випадку, якщо недоліки позовної заяви у встановлений судом строк не будуть усунуті, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.
Якщо позивачем будуть усунуті недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві.
Учасники справи можуть отримати інформацію по вказаній справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://ok.pl.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя А. Г. Савченко