Рішення № 84617089, 30.09.2019, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2019
Номер справи
620/2258/19
Номер документу
84617089
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 вересня 2019 року Чернігів Справа № 620/2258/19

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скалозуба Ю.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 доУправління державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської областіпровизнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (надалі також - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до суду з позовом до Управління Державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської області (надалі також - УДКСУ у Куликівському районі Чернігівської області, відповідач) про визнання протиправною бездіяльності щодо неприсвоєння з 01.05.2016 шостого рангу державного службовця, зобов`язання присвоїти з 01.05.2016 шостий ранг державного службовця та нарахувати заробіток з 01.05.2016, виходячи з права на шостий ранг державного службовця, та виплатити заробіток за мінусом раніше виплаченого розміру.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 вказує, що відповідач порушив вимоги чинного законодавства щодо неприсвоєння йому з 01.05.2016 шостого рангу державного службовця, що підтверджується листом Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях від 24.01.2019 № 46/ТО04042-19. Крім того, ОСОБА_1 зазначає, що бездіяльність відповідача тягне за собою зниження його заробітку з 01.05.2016.

Управління Державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської області подало відзив на позов, в якому просить відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог у частині визнання протиправною бездіяльності відповідача, оскільки УДКСУ у Куликівському районі Чернігівської області, упевнившись у тому, що ОСОБА_1 з 01.05.2016 мав бути присвоєний шостий ранг державного службовця, вживало заходів по відновленню порушеного ним права позивача. Крім того, УДКСУ у Куликівському районі Чернігівської області не заперечує щодо нарахування ОСОБА_1 заробітку, починаючи з 01.05.2016, виходячи з права останнього на шостий ранг державного службовця, та виплати заробітку за мінусом раніше виплаченого розміру.

Чернігівський окружний адміністративний суд ухвалою від 02.08.2019 відкрив провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 відповідно до наказу УДКСУ у Куликівському районі Чернігівської області від 16.07.2014 № 11-ОС «Про призначення ОСОБА_1 » було призначено з 16.07.2014 на посаду начальника відділу бюджетних надходжень, видатків та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів як такого, що був зарахований до кадрового резерву на цю посаду, в порядку переведення з Управління Державної казначейської служби України у Чернігівському районі Чернігівської області. Згідно із зазначеним наказом УДКСУ у Куликівському районі Чернігівської області взято до уваги, що за попереднім місцем роботи ОСОБА_1 було присвоєно десятий ранг державного службовця (а. с. 26).

Відповідно до наказу УДКСУ у Куликівському районі Чернігівської області від 18.05.2016 № 10-ОС «Про переведення працівників» ОСОБА_1 був переведений з 18.05.2016 на посаду начальника відділу надходжень та видатків управління Державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської області зі збереженням присвоєного десятого рангу державного службовця (а. с. 27-28).

Наказом УДКСУ у Куликівському районі Чернігівської області від 03.11.2016 № 19-ОС «Про переведення ОСОБА_1 » позивач був переведений на посаду провідного спеціаліста відділу надходжень та видатків Управління Державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської області (а. с. 13). Відповідно до цього переведення наказом УДКСУ у Куликівському районі Чернігівської області від 03.11.2019 № 20-ОС «Про присвоєння рангу державного службовця ОСОБА_1 » позивачу було присвоєно з 03.11.2016 дев`ятий ранг державного службовця (а. с. 29).

Відповідно до листа Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях від 24.01.2019 № 46/ТО04042-19 ОСОБА_1 на виконання вимог Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII та Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 № 306, Управління Державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської області повинно було 01.05.2016 присвоїти шостий ранг державного службовця (а. с. 6-8).

Вважаючи бездіяльність відповідача щодо неприсвоєння з 01.05.2016 шостого рангу державного службовця протиправною, ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зважає на таке.

Ранги державним службовцям присвоюються відповідно до ст. 39 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII та Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 № 306 (далі - Порядок).

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII державним службовцям, які займають посади державної служби категорії «Б», присвоюються 3, 4, 5, 6 ранг. Державним службовцям, які займають посади державної служби категорії «В», присвоюються 6, 7, 8, 9 ранг.

Згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України 20.04.2016 № 306 міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади забезпечити присвоєння рангів державним службовцям відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.

Так, абзацом першим п. 10 Порядку визначено, що державним службовцям, яким присвоєно ранг відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII, присвоюється найнижчий ранг у межах категорії посад, до якої належить посада державної служби. При цьому строк відпрацювання для присвоєння чергового рангу включає попередній період роботи державного службовця на займаній посаді.

У разі якщо вказаний строк дорівнює або перевищує три роки, державним службовцям має бути присвоєно відразу черговий ранг (для державних службовців, посади яких віднесені до категорії «Б» - це 5 ранг, для державних службовців, посади яких віднесені до категорії «В» - це 8 ранг).

У разі якщо строк відпрацювання на останній займаній посаді менше трьох років, відлік строку відпрацювання для присвоєння чергового рангу починається з дати призначення на цю посаду.

Разом з тим, при присвоєнні рангу державного службовця згідно із Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII дата присвоєння рангу відповідно до Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державну службу» не береться до уваги.

Враховуючи вищезазначені норми Порядку, ранги, передбачені Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, мають бути присвоєні з дня набрання чинності Законом (01.05.2016) всім державним службовцям, які перебувають у трудових відносинах з державним органом.

Крім того, відповідно до п. 9 Порядку державному службовцю, увільненому від виконання обов`язків на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації або на особливий період, період проходження такої військової служби зараховується до стажу роботи для присвоєння чергового рангу.

На підставі вищевикладеного, враховуючи те, що станом на 01.05.2016 ОСОБА_1 перебував на посаді начальника відділу бюджетних надходжень, видатків та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів Управління Державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської області (категорія «Б»), суд доходить висновку, що на виконання вимог Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII та Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 № 306, відповідач повинен був присвоїти позивачу 01.05.2016 шостий ранг державного службовця.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1,2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, на підставі зібраних та досліджених доказів, аналізу чинного законодавства, суд дійшов висновку, що відповідачем як суб`єктом владних повноважень не доведено правомірності своїх дій, в той час як позивач навів достатньо обставин на підтвердження позовних вимог, а відтак позов ОСОБА_1 необхідно задовольнити.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з ч. 2 ст. 134 Кодексу адміністративного судочинства України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Отже, за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської області на користь позивача підлягають відшкодуванню здійснені ним документально підтверджені витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 3000 (три тисячі) грн (а. с. 38-40).

Керуючись ст. 72-74, 77, 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Управління Державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської області щодо неприсвоєння ОСОБА_1 шостого рангу державного службовця, починаючи з 01.05.2016.

Зобов`язати Управління Державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської області присвоїти ОСОБА_1 шостий ранг державного службовця, починаючи з 01.05.2016, внаслідок чого нарахувати ОСОБА_1 заробіток, починаючи з 01.05.2016, виходячи з його права на шостий ранг державного службовця, та виплатити ОСОБА_1 заробіток за мінусом раніше виплаченого розміру.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської області на користь ОСОБА_1 здійснені ним документально підтверджені витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 3000 (три тисячі) грн.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач: Управління державної казначейської служби України у Куликівському районі Чернігівської області, вул. Партизанська, буд. 2-А, смт. Куликівка, Куликівський район, Чернігівська область, 16300, код ЄДРПОУ 37888512.

Дата складення повного рішення суду - 30.09.2019.

Суддя Ю. О. Скалозуб