Постанова № 8460879, 16.03.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.03.2010
Номер справи
2а-2353/10/1870
Номер документу
8460879
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

<Копія >

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 березня 2010 р.                                                             Справа № 2а-2353/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.,

          за участю секретаря судового засідання- Шевченко В.М.,

представника позивача - Кривоносенка О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумської міжрайонної державної податкової інспекції до Краснопільського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Краснопільський агролісгосп" про стягнення податкового боргу ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Сумська міжрайонна державна податкова інспекція (далі по тексту – позивач, Сумська МДПІ), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача – Краснопільського дочірнього агролісогосподарського підприємства «Краснопільський агролісгосп» (далі по тексту відповідач) – податковий борг у сумі 60601,70 грн, який утворився станом на 01.02.2010 р., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який з 02.08.2000 року взятий на облік у Краснопільському відділенні Сумської МДПІ як платник податків, всупереч вимогам ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» порушив строки сплати податків, у зв’язку з чим за ним утворилася вказана заборгованість.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що відповідачем податкова заборгованість станом на день розгляду справи залишається не сплаченою.

У судове засідання відповідач не прибув, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, про що свідчить розписка про отримання ним поштового відправлення, жодних доказів сплати ним суми податкової заборгованості до суду не надав. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідач – Краснопільське дочірнє агролісогосподарське підприємство “Краснопільський агролісгосп” – є юридичною особою, зареєстрованою Краснопільською районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності-юридичної особи від 27 липня 2000 р. за № 0405807700010072 (а.с. 7), включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 8), з 02.08.2000 за № 111 взятий на облік в Краснопільському відділенні Сумської МДПІ як платник податків (а.с. 10), зареєстрований як платник податку на додану вартість від 01.01.2006 р. (а.с. 12).

У судовому засіданні встановлено, що заборгованість у розмірі 60601,70 грн виникла внаслідок несплати протягом 2008-2009 рр. поточних платежів, зазначених у поданій платником податків декларації з податку на додану вартість, розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, розрахунках збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду. Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі по тексту – Закон) платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.

          Відповідно до п. 2.1 Інструкції про механізм справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 15.11.1999 р. за № 785/4078 (далі по тексту – Інструкція) платниками збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду є юридичні і фізичні особи, яким надані в постійне або тимчасове користування земельні ділянки лісового фонду.

          Відповідно до п. 6.1 Інструкції лісокористувачі щокварталу складають розрахунок збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду накопичувальним підсумком з початку року за встановленою формою, що є підставою для взяття їх на облік в органах державної податкової служби та нарахування суми збору в особовому рахунку платника.

          Відповідно до п. 6.2 Інструкції збір за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду сплачується лісокористувачами щокварталу рівними частинами від суми, що зазначена в дозволі, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору (тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу), за винятком громадян, які отримали ордери на дрібний відпуск деревини чи лісові квитки; підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, релігійних організацій, іноземних юридичних і фізичних осіб, якщо сума збору в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян; лісокористувачів з іншої області.

          Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 19 Лісового кодексу України на підприємство “Краснопільський агролісгосп” покладено обов'язок своєчасно вносити плату за спеціальне використання лісових ресурсів.

          Відповідно до ст. 77 Лісового кодексу України спеціальне використання лісових ресурсів, крім розміщення пасік, є платним. Розподіл зборів за використання лісових ресурсів на землях державної та комунальної власності визначається законом. Порядок справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів установлюється Кабінетом Міністрів України.

У судовому засіданні встановлено, що відповідачем самостійно було подано розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (а.с. 13), подано податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2009 року (а.с. 14-15), розрахунки збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду: за 2008 рік, за 9 місяців 2009 року (а.с. 16-17), якими визначено суму податкового зобов’язання.

Згідно з п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.

На виконання вказаної норми закону позивачем було надіслано Краснопільському дочірньому агролісогосподарському підприємству «Краснопільський агролісгосп» першу податкову вимогу за формою «Ю1» від 21 листопада 2008 року № 1/41 на суму 29497,77 грн та другу податкову вимогу за формою «Ю2» від 25 грудня 2008 року № 2/48 на суму 29497,77 грн (а.с. 18), які була отримані уповноваженою особою відповідача, про що свідчить її підпис у відповідній графі корінця кожної з податкових вимог.

          Однак сума податкової заборгованості сплачена не була.

          Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» до обов’язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.

Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до законів України.

Згідно п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно з п. 20.1 ст. 20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком податкової заборгованості Краснопільського ДАП “Краснопільський Агролісгосп” станом на 01.02.2010 р. (а.с. 11), і складає 60601,70 грн, у т.ч.:

          5279,41 грн (з них 5216,98 грн – борг по зобов’язанням, 62,43 грн –пеня) –податку з власників транспортних засобів;

          23602,78 грн (з них 23352,81 грн – борг по зобов’язанням, 249,97 грн –пеня) –збору за спеціальне використання лісових ресурсів;

          31719,51 грн (з них 31629,44 грн – борг по зобов’язанням, 90,07 грн –пеня) –податку на додану вартість.

Таким чином, судом достовірно встановлено, що податкова заборгованість відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена та складає 60601,70 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумської міжрайонної державної податкової інспекції до Краснопільського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Краснопільський агролісгосп" про стягнення податкового боргу – задовольнити.

Стягнути з Краснопільського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Краснопільський агролісгосп" (42400, Сумська область, Краснопільський район, смт Краснопілля, вул. Мезенівська, 135, ідентифікаційний код 14027155) податковий борг в сумі 60601,70 (шістдесят тисяч шістсот одна грн 70 коп) грн, у т. ч.:

- податку на додану вартість у розмірі 31719,51 грн - в дохід державного бюджету Краснопільського району на рахунок № 31115029700172 в Головному управлінні державного казначейства України в Сумській області (код 23635238, МФО 837013);

- податку з власників транспортних засобів у розмірі 5279,41 грн - в дохід Краснопільської селищної ради на рахунок № 3321587700173 в Головному управлінні державного казначейства України в Сумській області (код 23635238, МФО 837013);

- збору за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 23602,78 грн - в дохід Самотоївської с/ради Краснопільського району на рахунок № 31414502700185 в Головному управлінні державного казначейства України в Сумській області (код 23635238, МФО 837013).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 22.03.2010 р.

Суддя                               <Текст >                              Л.М. Опімах

          <з оригіналом згідно >

          <Суддя >                                                                                <Довідник >