Постанова № 8460738, 18.03.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2010
Номер справи
2а-790/10/1670
Номер документу
8460738
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-790/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Соколенка Ф.Ф.,

при секретарі Стемковській О.О.,

за участю:

представника позивача - Гребінник О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Приватного підприємства "Агро-ЄВ"про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

24 лютого 2010 року Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Агро-ЄВ"про стягнення податкового боргу в розмірі 509 грн. 50 коп.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що відповідач в порушення вимог пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181-ІІІ не подав до Державної податкової інспекції у м. Полтаві декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2008 року та податкові розрахунки комунального податку за 1 та 2 квартал 2009 року, у зв"язку з чим до нього застосовано штрафні санкції згідно з підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила адміністративний позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся судовою повісткою з поштовим повідомленням, що направлялось за адресою: вул. Сапіго, 1 А, м. Полтава, 36039, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Поштове відправлення повернулося до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Суд вважає, що відповідно до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання, тому можливо розглядати справу за наявними в ній доказами та за даної явки.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 084864 Приватне підприємство «Агрос-ЄВ»зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Полтавської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 34011429, вул. Сапіго, 1 А, м. Полтава, 36039) 01.02.2006 року, номер запису про державну реєстрацію 1588 102 0000 004216.

Приватне підприємство «Агрос-ЄВ»перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у м. Полтаві як платник податків з 03 лютого 2006 року (довідка ДПІ у м. Полтава від 03.02.06 р. № 179/29-017).

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

На підставі п. 3 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 05.02.1998 р. № 83\98-ВР Державна податкова інспекція у м. Полтава контролює своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення обєктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року за №509-ХІІ зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділення, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

18.05.2009 року державним податковим інспектором ДПІ у м. Полтаві Слєпцовою М.В. проведено невиїзну документальну перевірку Приватного підприємства «Агрос-ЄВ» щодо своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за 11 місяців 2008 року.

Перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4, п. 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року, пункту 16.4. статті 16, пункту 22.13. ст. 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Відповідно до пункту 16.4 статті 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.

Пунктом 22.13 ст. 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" було встновлено, що у 2008 році платники податку за результатами одинадцяти місяців 2008 року зобов'язані подати декларацію, складену за правилами, встановленими для повного податкового періоду, з урахуванням приросту (убутку) матеріальних запасів за одинадцять місяців 2008 року, суми амортизаційних відрахувань, нарахованих за три квартали поточного року, та двох третин амортизаційних відрахувань четвертого кварталу цього року і сплатити податкове зобов'язання, нараховане згідно із зазначеною декларацією у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Згідно з підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

За результатами перевірки складено акт № 613/15-139/34011429 від 18.05.2009 року, на підставі якого Державною податковою інспекцією у м. Полтаві винесено податкове повідомлення-рішення № 0008401501/0 від 26.06.2009 р., яким відповідачу визначено штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток в сумі 170,00 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлене поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення, повернулося з відміткою «за закінченням терміну зберігання», у зв'язку з чим було розміщено на дошці податкових оголошень 06.08.2009 р.

Перевіркою з питань своєчасності подання податкових розрахунків комунального податку, проведеною 30.09.2009 року головним державним податковим інспектором ДПІ у м. Полтаві Смолієнко І.К., встановлено порушення відповідачем пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, а саме, неподання відповідачем податкових розрахунків комунального податку за 1 та 2 квартал 2009 року.

Згідно зі ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.93 р. N 56-93 "Про місцеві податки і збори" комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств.

З огляду на вказане положення, Приватне підприємство “Агрос-ЄВ” є платником комунального податку.

Відповідно до ст. 19 Декрету, місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному радами, якими вони встановлюються.

Як встановлено актом перевірки № 00844-1505-34011429 від 30.09.2009 р., відповідачем в порушення п. 2.5. Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням 7 сесії Полтавської міської ради від 12.09.2006 року та пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, податкові розрахунки комунального податку за 1 та 2 квартали 2009 року не було подано.

На підставі акту перевірки Державною податковою інспекцією у м. Полтаві винесено податкове повідомлення-рішення № 0006501505/0 від 30.09.2009 року, яким згідно з підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено штрафні (фінансові) санкції з комунального податку в сумі 340 грн. Податкове повідомлення-рішення було направлено поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення, повернулося до ДПІ у м. Полтава з відміткою «за закінченням терміну зберігання», у зв'язку з чим було розміщено на дошці податкових оголошень.

Згідно з п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. ДПІ у м. Полтаві винесено першу податкову вимогу № 1/1217 від 26.08.2009р. та другу податкову вимогу № 2/5461 від 06.11.2009 р., які направлені на адресу підприємства, але були повернуті, про що складені акти про невручення податкових вимог. Перша та друга податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень 06.10.2009 р. та 11.11.2009 р., що підтверджується актами № 278 та № 266 відповідно.

Згідно пп. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення.

Відповідно до п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобовязаний погасити нараховану суму протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Згідно п. 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг - податкове зобов"язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

Доказів оскарження відповідачем податкових повідомлень-рішень № 0008401501/0 від 26.06.2009 р. та № 0006501505/0 від 30.09.2009 року, якими визначено суму штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток та комунальному податку, суду не надано, при цьому суми штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не сплачені.

З матеріалів справи вбачається, що станом на дату розгляду справи за Приватним підприємством «Агрос-ЄВ»обліковується податковий борг в розмірі 509 грн. 50 коп., у зв"язку з чим позовні вимоги про його стягнення є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 5, 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ”, статтею 19 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори", ч. 1 ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування”, ст. 10 - 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ст.ст. 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Приватного підприємства “Агрос-ЄВ ” про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства “Агрос-ЄВ” (код ЄДРПОУ 34011429, вул. Сапіго, б. 1 А, м. Полтава, 36039) на користь Державної податкової інспекції у м. Полтаві заборгованість:

- з комунальному податку в сумі 340 грн. 00 коп. (триста сорок гривень) на р/р 33219828700002, код бюджетної класифікації платежу 16010200, до Місцевого бюджету, одержувач Полтавська міська рада ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019;

- з податку на прибуток в сумі 169 грн. 50 коп. (сто шістдесят дев'ять гривень п'ятдесят копійок) на р\р 31115009700002, код бюджетної класифікації платежу 11021000, до Державного бюджету, одержувач УДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 23 березня 2010 року.

СуддяФ.Ф. Соколенко