
Провадження № 3/235/2291/19
Єдиний унікальний № 235/6238/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2019 року Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., за участю секретаря Соловйової М.О., розглянув матеріали, які надійшли від Управління Державного агентства рибного господарства в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Лисівка Покровського району Донецької області, ФОП, що проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ст.85 ч.4 КУпАП -
В С Т А Н О В И Л А:
11.09.2019 року до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.85 КУпАП ОСОБА_1 , з якого вбачається, що 27.08.2019 року о 9.00год. було встановлено, що він орендує водойму S-1,27га, що розташована на території с.Лисівка Покровського району Донецької області. Згідно науково-біологічного обґрунтування ОСОБА_1 здійснює рибогосподарську діяльність з використання водних ресурсів на цій водоймі і порушив правила здійснення інших видів спеціального використання об`єктів тваринного світу в частині порушення правил рибальства та не забезпечив в 2018 році здійснення у встановленому порядку комплексних рибницько-міліоративних заходів щодо охорони та відтворення водних ресурсів, в тому числі штучного. Своїми діями ОСОБА_1 ст..27, 35 ЗУ «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», п.п.6.1.1, 6.1.4 п.6 «Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об`єктах України» та п.п.6.1, 6.2 Науково-біологічного обґрунтування водойми S-1,27га, що розташована на території с.Лисівка Покровського району Донецької області, за що передбачена відповідальність за ч.5 ст.85 КУпАП.
ОСОБА_1 ознайомлений з протоколом, погодився з ним, до судового засідання не з`явився, належним чином повідомлявся про дату та час розгляду адміністративного протоколу, надав суду заяву про розгляд справи в його відсутність, в якій визнав свою вину в скоєному правопорушенні.
Відповідно до ст.268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 85 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи. Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 року №11 „Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об`єктивно з`ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
Під час розгляду адміністративного матеріалу було встановлено наступні обставини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , який орендує водойму S-1,27га, що розташована на території с.Лисівка Покровського району Донецької області і згідно науково-біологічного обґрунтування здійснює рибогосподарську діяльність з використання водних ресурсів на цій водоймі, порушив правила здійснення інших видів спеціального використання об`єктів тваринного світу в частині порушення правил рибальства та не забезпечив в 2018 році здійснення у встановленому порядку комплексних рибницько-міліоративних заходів щодо охорони та відтворення водних біоресурсів, в тому числі штучного, про що головним державним інспектором відділу охорони було складено протокол про адміністративне правопорушення № 002139 від 27.08.2019 року.(а.с.1)
Відповідно до ст..27 ЗУ «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», спеціальне використання водних біоресурсів здійснюється шляхом їх вилучення з природного середовища (крім любительського і спортивного рибальства у водних об`єктах загального користування в межах та обсягах безоплатного вилову). Спеціальне використання водних біоресурсів здійснюється у внутрішніх рибогосподарських водних об`єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а у відкритому морі та у виключних економічних зонах іноземних держав - відповідно до умов міжнародних договорів України або законодавства іноземних держав.
Статтею 35 цього закону передбачені обов`язки суб`єкта рибного господарства, зокрема: додержуватися умов провадження діяльності, пов`язаної з промисловим виловом, крім внутрішніх водойм (ставків) рибницьких господарств; додержуватися правил рибальства; вносити своєчасно плату за спеціальне використання водних біоресурсів; не допускати погіршення умов існування водних біоресурсів внаслідок своєї діяльності; додержуватися встановленого режиму господарської діяльності на земельних ділянках прибережних захисних смуг; сприяти науковим установам на договірних умовах у роботі щодо вивчення біологічного стану водних біоресурсів і стану наданих у користування рибогосподарських водних об`єктів (їх частин); вести облік обсягів використання водних біоресурсів та надавати у встановленому порядку інформацію органам, що здійснюють проведення державного моніторингу, ведення державного обліку та державного кадастру водних біоресурсів; здійснювати у встановленому порядку комплексні рибницько-меліоративні заходи щодо охорони та відтворення, у тому числі штучного, водних біоресурсів, збереження і поліпшення умов їх існування; негайно інформувати центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах рибного господарства, здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, ветеринарної медицини, санітарного та епідемічного благополуччя населення, про виявлення захворювань водних біоресурсів, погіршення стану середовища їх перебування, випадки їх загибелі; здійснювати заходи з профілактики і боротьби із захворюванням та загибеллю водних біоресурсів; здійснювати охорону водних біоресурсів, додержуватися режиму охорони видів, занесених до Червоної книги України, у межах наданих у користування промислових ділянок рибогосподарських водних об`єктів (їх частин); самостійно припиняти використання водних біоресурсів у разі зниження їх відтворюючої здатності та виникнення загрози знищення, негайно вживати заходів для усунення негативного зовнішнього впливу на водні біоресурси та середовище їх перебування, проникнення чужорідних видів; не допускати без дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, переселення водних біоресурсів; безперешкодно допускати в місця відтворення, добування, зберігання, утримання, на рибоприймальні пункти та місця реалізації водних біоресурсів, на рибальські судна та інші плавучі засоби, зайняті в технологічному процесі, представників центральних органів виконавчої влади, які здійснюють державний контроль за провадженням рибогосподарської діяльності, надавати на їх вимогу документи щодо обліку та використання водних біоресурсів, своєчасно виконувати їхні вимоги та письмові розпорядження, які базуються на засадах цього Закону та інших нормативно-правових актів у галузі рибного господарства.
Відповідно до ст.85 ч.5 КУпАП порушення правил здійснення спеціального використання об`єктів тваринного світу, тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об`єктів тваринного світу чи без такої і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об`єктів тваринного світу чи без такої.
Оскільки судом встановлено і це підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 грубо порушив правила здійснення спеціального використання об`єктів тваринного світу, на водоймі, якій він орендує, його слід визнати винним за ч.5 ст.85 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 340грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384,20грн.
Керуючись ст.ст.40-1, 85 ч.5, 276, 279, 280, 283, 289 КУпАП, ЗУ «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», Правилами промислового рибальства в рибогосподарських водних об`єктах України» любительського і спортивного рибальства, суддя -
П О С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Лисівка Покровського району Донецької області ідентифікаційний номер НОМЕР_1 визнати винним за ч.5 ст.85 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення – штраф в розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 340(триста сорок)грн., який перерахувати на р/р: р/р: 31118106005060, Отримувач: Покровське УК/м. Покровськ/21081100, МФО № 899998, Код ЄДРПОУ – 37803022, Банк отримувача – Казначейство України(ЕАП) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Лисівка Покровського району Донецької області ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь держави (ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ № 37993783, банк отримувача - Казначейство України(ЕАП), код банку МФО 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету № 22030106) судовий збір в розмірі 384,20грн.
Постанова може бути оскаржена до Донецького Апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерплим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя