Рішення № 84565400, 26.09.2019, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2019
Номер справи
620/2219/19
Номер документу
84565400
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 вересня 2019 року Чернігів Справа № 620/2219/19

Чернігівський окружний адміністративний суд під головуванням судді Лобана Д.В., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін позовом публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Чернігівської філії публічного акціонерного товариства "Укртелеком" до Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" (далі - позивач) звернулось до адміністративного суду в особі Чернігівської філії публічного акціонерного товариства "Укртелеком" з позовом, в якому, з урахуванням уточнень, просить визнати протиправною бездіяльність Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області (далі - відповідач) щодо неприйняття рішення про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, для реконструції частини нежитлової будівлі «Будинок зв`язку», яка розташована на вулиці Незалежності , будинок 49 в м . Бобровиця Чернігівської області під «Інтернет-кафе», зобов`язати Бобровицьку міську раду Бобровицького району Чернігівської області надати ПАТ "Укртелеком" містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, яка розташована по вулиці Незалежності, будинок 49 в м. Бобровиця, Чернігівської області для реконструкції під "Інтернет-кафе".

Позов мотивовано тим, що з отриманого від відповідача листа, яким відповідач відмовив позивачу у видачі містобудівних умов і обмежень, вбачається, що відповідачем не прийняте одне з можливих рішень, зокрема, про надання містобудівних умов та обмежень або про відмову у їх наданні. Прийняття будь-якого іншого рішення, у тому числі щодо залишення заяви про надання містобудівних умов та обмежень без розгляду та повернення замовнику документів законодавством не передбачено, що є порушенням процедури прийняття відповідного рішення, установленої ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Ухвалою суду від 30.07.2019 у справі відкрито провадження та призначено слухання справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Відповідачем у встановлений судом строк подано відзив на позов, згідно якого заперечує проти позовних вимог в повному об`ємі через його безпідставність та необґрунтованість й невірне тлумачення норм законодавства. Щодо підстави для відмови позивачу у видачі містобудівних умов і обмежень у даному випадку, то відповідачем вказано, що відмова надана правомірно у зв`язку з невідповідністю намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, а саме на територіях, де не затверджені плани зонування або детальні плани території з роз`ясненням, дій, які необхідно вчинити для здійснення розробки детального плану території та в його складі містобудівних умов, та обмежень з додаванням копії рішення тринадцятої сесії Бобровицької міської ради сьомого скликання від 21.12.2018 № 483-13/VІІ щодо розробки детального плану території, та в його складі містобудівних умов, та обмежень згідно статті 19 частини 4 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в межах населеного пункту м. Бобровиця для можливої реконструкції частини підвального приміщення під інтернет - кафе будівлі зв`язку ПАТ «Укртелеком» по вул . Незалежності, 49 в м. Бобровиця, відповідно до трьохстороннього договору з організацією, яка має в своєму складі осіб з відповідним кваліфікаційним сертифікатом на виконання робіт з розробленням містобудівної документації, наголосивши вкотре про виконання вимог даного рішення.

28.08.2019 від позивача до суду надійшла відповідь на відзив, у якій він заперечував проти доводів, викладених у відзиві на позов, та просив суд задовольнити його позовні вимоги з мотивів, викладених у позові, з наданням додаткових пояснень.

09.09.2019 від представника відповідача до суду надійшли заперечення на відповідь на відзив, в яких він просив відмовити у задоволенні позову, з підстав викладених у відзиві на позов, спростовував доводи позивача, викладені у відповіді на відзив.

Крім того 13.09.2019 позивачем було подано до суду додаткові письмові пояснення, в яких представник позивача наполягав на своїй правовій позиції щодо задоволення позовних вимог.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов на відзив на позов, відповідь на відзив, заперечення на відповідь на відзив, додаткові пояснення позивача, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

26.09.2006 ВАТ «Укртелеком» та Бобровицька міська рада Бобровицького району Чернігівської області уклали договір оренди землі, за умовами якого позивачу по справі, як орендарю, було передано в строкове платне користування земельну ділянку площею 0,3722 га несільськогосподарського призначення - землі зв`язку, яка знаходиться в м . Бобровиця по вул . Незалежності, 49.

В свою чергу, публічне акціонерне товариство «Укртелеком» є правонаступником усіх прав та обов`язків відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» (п. 1.2 статуту ПАТ «Укртелеком»).

Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, сформованого 11.04.2019, зареєстровано право оренди (користування) позивачем земельною ділянкою за кадастровим номером 7420610100:01:002:0124 з цільовим призначенням «для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв`язку».

Згідно з зазначеним витягом, строк дії речового права - 49 років з дати державної реєстрації.

Рішенням тринадцятої сесії сьомого скликання Бобровицької міської ради від 21.12.2018 № 483-13/VІІ позивачу надано дозвіл на розроблення детального плану територій та в його складі містобудівних умов та обмежень згідно статті 19 частини 4 вищезазначеного Закону в межах населеного пункту м. Бобровиця для можливості реконструкції частини підвального приміщення під інтернет - кафе будівлі зв`язку ПАТ «Укртелеком» по вул. Незалежності, 49 в м. Бобровиця, відповідно до трьохстороннього договору з організацією, яка має в своєму складі осіб з відповідними кваліфікаційними сертифікатами на виконання робіт з розроблення містобудівної документації.

18 червня 2019 року (вих. № 14-18/169) Чернігівська філія ПАТ «Укртелеком» звернулась до Бобровицької міської ради Чернігівської області з запитом про надання містобудівних умов та обмеження забудови земельної ділянки, для реконструкції частини нежитлової будівлі «Будинку зв`язку», яка розташована по вулиці Незалежності, будинок 49 в м.Бобровиця Чернігівської області під «інтернет-кафе».

03.07.2019 виконавчий комітет Бобровицької міської ради прийняв рішення про відмову Чернігівській філії ПАТ «Укртелеком» у наданні вихідних даних - містобудівних умов та обмежень.

Про прийняте рішення позивача виконавчий комітет Бобровицької міської ради Чернігівської ради повідомив листом вих. № 03-15/1210 від 03.07.2019, в якому зазначив, що згідно з Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» (розділ V частина 6), з 01 січня 2015 року неможливо надавати містобудівні умови і обмеження на територіях, де відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не затверджені плани зонування або детальні плани територій.

Вважаючи відмову виконавчого комітету Бобровицької міської ради Чернігівської області у наданні містобудівних умов та обмежень протиправною, позивач звернувся до суду за захистом своїх порушених права.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Основним нормативно-правовим документом, який встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 № 3038-VI (далі - Закон № 3038-VI). На реалізацію його положень виданий «Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст», який затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №109 від 07.07.2011 (надалі - Порядок № 109).

Поряд з цим спірні правовідносини регулюються також Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про основи містобудування», Законом України «Про адміністративні послуги», Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та іншими нормативними актами в частині порядку звернення за адміністративною послугою, строків її надання та органів, які надають таку послугу тощо.

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Згідно з пп. 9 п. «а» ч. 4 статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема, надання відповідно до закону містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону № 3038-VI планування та забудова земельних ділянок здійснюється їх власниками чи користувачами в установленому законодавством порядку.

Забудова територій здійснюється шляхом розміщення об`єктів будівництва.

Суб`єкти містобудування зобов`язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об`єктів.

Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій відповідно до вимог цього Закону.

Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

Проектування та будівництво об`єктів здійснюється власниками або користувачами земельних у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів; 6) реєстрація права власності на об`єкт містобудування (ст. 26 Закону № 3038-VI).

Пунктами 2, 7, 8, 9 ч. 1 ст. 1 Закону № 3038-VI передбачено, що генеральний план населеного пункту містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту; містобудівна документація затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій; містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (надалі містобудівні умови та обмеження) документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об`єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією; план зонування території (зонінг) містобудівна документація, що визначає умови та обмеження використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон.

Відповідно до п. 6. ст. 19, ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову в їх наданні здійснюється відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви, затверджується наказом такого органу.

Частиною 1 ст. 29 Закону № 3038-VI визначено, що основними складовими вихідних даних є: 1) містобудівні умови та обмеження; 2) технічні умови; 3) завдання на проектування.

Згідно з ч. 3 цієї статті містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі. Відповідно до п. 2.4 «Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст», затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 109 від 07.07.2011 (надалі - Порядок № 109), визначено, що розгляд заяви, надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх видачі здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури у порядку, встановленому Законом № 3038-VІ.

Частиною 4 ст. 29 Закону № 3038-VI передбачено, що фізична або юридична особа, яка подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів районній державній адміністрації заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва.

Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника, до якої додаються: 1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію; 2) копія документа, що посвідчує право власності на об`єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації); 3) викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000; 4) витяг із Державного земельного кадастру.

Для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовник також додає містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника, який складається у довільний формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об`єкта будівництва.

Цей перелік документів для надання містобудівних умов та обмежень є вичерпним.

Витяг з містобудівного кадастру для формування містобудівних умов та обмежень до документів замовника додає служба містобудівного кадастру (у разі її утворення).

Підставами для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень є: 1) неподання визначених частиною третьою цієї статті документів, необхідних для прийняття рішення про надання містобудівних умов та обмежень; 2) виявлення недостовірних відомостей у документах, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, або у документах, що посвідчують право власності на об`єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці; 3) невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

Відмова у наданні містобудівних умов та обмежень здійснюється шляхом направлення листа з обґрунтуванням підстав такої відмови відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, що не перевищує встановлений строк їх надання.

Надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову в їх наданні здійснюється відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви, затверджується наказом такого органу (ч. 6 ст. 29 Закону № 3038).

З аналізу наведених норм слідує, що відповідний уповноважений орган протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви повинен прийняти одне з можливих рішень, зокрема, про надання містобудівних умов та обмежень або про відмову у їх наданні. Прийняття будь-якого іншого рішення, у тому числі щодо залишення заяви про надання містобудівних умов та обмежень без розгляду та повернення замовнику документів законодавством не передбачено.

При цьому, перелік підстав для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень визначений ч. 4 ст. 29 Закону № 3038, який є вичерпним та не підлягає розширеному тлумаченню. Інших підстав містобудівним законодавством не закріплено.

Необхідність отримання містобудівних умов і обмежень при будівництві об`єктів встановлена зокрема ст. 8, 29 Закону № 3038-VІ та положеннями Порядку № 109. Першочерговим етапом для проектування та будівництво об`єктів власниками або користувачами земельних ділянок є отримання замовником або проектувальником вихідних даних до складу яких входять містобудівні умови та обмеження.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» вбачається, що дозвільні органи - суб`єкти надання адміністративних послуг, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру.

Згідно визначення терміну, наведеного в абз. 4 ч. 1 ст. 1 цього Закону, документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді (запис про наявність дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), який дозвільний орган зобов`язаний видати суб`єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб`єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності;

Роль містобудівних умов та обмежень у проектуванні та будівництві визначається нормативними актами як збір необхідних вихідних даних, які необхідні для подальшого розроблення проекту будівництва на підставі чого в подальшому будується об`єкт.

Видачі містобудівних умов і обмежень у даному випадку здійснюється виключно в контексті правовідносин, пов`язаних із адміністративною процедурою надання такої послуги.

Відповідно до вимог ст. ст. 4, 10 Закону України «Про адміністративні послуги» суб`єкт, який надає адміністративну послугу зобов`язаний дотримуватися принципів законності та юридичної визначеності, відкритості та прозорості, оперативності та своєчасності, неупередженості та справедливості, при цьому строк надання адміністративної послуги установлюється законом (в даному разі п. 6. ст. ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності») і не може перевищувати по 10 робочих днів з дня подання суб`єктом звернення заяви та документів, необхідних для отримання послуги.

Частиною 6 ст. 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», якою визначено принцип мовчазної згоди, передбачено, що якщо у встановлений строк суб`єкт господарювання не видано документ дозвільного характеру або не прийнято рішення про відмову у його видачі, через десять робочих днів з дня закінчення встановленого строку для видачі або відмови у видачі документа дозвільного характеру суб`єкт господарювання має право проводити певні дії щодо здійснення господарської діяльності.

Відповідно до абз. 4 ч. і ст. 41 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», строк видачі документів дозвільного характеру становить десять робочих днів, якщо інше не встановлено законом.

За визначенням, наданим ст. 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», принцип мовчазної згоди - принцип, згідно з яким суб`єкт господарювання набуває право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру, за умови якщо суб`єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено.

Отже, принцип мовчазної згоди можна застосувати у випадку, коли у визначений термін відповідним органом не прийнято рішення про видачу або відмову у видачі документа дозвільного характеру, або відповідного погодження. Дотримання чітких строків надання адміністративних послуг є запорукою уникнення корупційної загрози в діях органів державної влади. Процесуальною гарантією, що запобігає свавільній бездіяльності з боку державних органів, є принцип мовчазної згоди, запроваджений постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання застосування принципу мовчазної згоди» від 27.01.2010 № 77.

Відповідно п. 1 зазначеної постанови Кабінету Міністрів України встановлено, що в разі ненадання у визначений законом строк суб`єкту господарювання документа дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі суб`єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без одержання документа дозвільного характеру через 10 робочих днів з дня закінчення строку, встановленого для видачі документа дозвільного характеру або прийняття рішення про відмову в його видачі, на підставі копії опису прийнятих документів з відміткою про дату їх прийняття.

Аналогічна позиція висловлена, зокрема, у постанові Верховного Суду від 13.02.2019 у справі № 826/16335/17.

До переліку повноважених органів з питань містобудування та архітектури, абз. 6 статтею 13 Закону України «Про архітектурну діяльність» входять виконавчі органи сільських, селищних, міських рад з питань архітектури. Виконавчий комітет Бобровицької міської ради відповідно до ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є виконавчим органом ради, який утворюється нею на строк її повноважень і забезпечує розгляд та вирішення питань, віднесених вищезгаданим законом до відання виконавчих органів ради. До складу виконавчих органів Бобровицької міської ради входить відділ містобудування та архітектури.

Таким чином, в межах спірних правовідносин відповідач, як суб`єкт владних повноважень не обґрунтував поважність причин, недотримання ним зазначених вимог містобудівного законодавства, а позивач довів порушення відповідачем установленого законом порядку підготовки та надання відмови у видачі містобудівних мов та обмежень, на чому, в тому числі, ґрунтуються його вимоги.

При цьому, судом враховується положення пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, відповідно до якого обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.

Крім того, згідно з пунктом 29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі "RuizTorija v. Spain" від 09.12.1994, пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод не можна розуміти як такий, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (ч. 1 ст. 76 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно із ч. 1 ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

В порушення вимог ч. 2 ст. 77 КАС України відповідач не виконав свого обов`язку щодо доказування правомірності своїх дій (бездіяльності).

Враховуючи вищевикладене, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю.

У відповідності до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 139, 241, 243, 244-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області щодо неприйняття рішення про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, для реконструції частини нежитлової будівлі «Будинок зв`язку», яка розташована на вулиці Незалежності, будинок 49 в м . Бобровиця Чернігівської області під «Інтернет-кафе».

Зобов`язати Бобровицьку міську раду Бобровицького району Чернігівської області надати публічному акціонерному товариству "Укртелеком" містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, яка розташована по вулиці Незалежності , будинок 49 в м. Бобровиця, Чернігівської області для реконструкції під "інтернет-кафе".

Стягнути на користь Чернігівської філії публічного акціонерного товариства "Укртелеком" за рахунок бюджетних асигнувань Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області сплачений судовий збір у сумі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Позивач: публічне акціонерне товариство "Укртелеком" (бульвар Т. Шевченка, буд. 18, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ - 01189425) в особі Чернігівської філії публічного акціонерного товариства "Укртелеком" (пр. Перемоги, 76, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 01186425).

Відповідач: Бобровицька міська рада Бобровицького району Чернігівської області (вул. Лупицька, 4, м. Бобровиця, Бобровицький район, Чернігівська область, 17400, код ЄДРПОУ - 04061990).

Повне судове рішення складено 26 вересня 2019 року.

Суддя Д.В. Лобан