
Справа № 420/5565/19
УХВАЛА
27 вересня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Одеської області про визнання протиправним дій та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
24 вересня 2019 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Одеської області, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (місцезнаходження: 68609, м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46 ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - 37743414) щодо не зарахування ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Ренійським РВ УМВС України в Одеській області 21.06.2001 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 ) до пільгового стажу періоди роботи на посаді моториста, матроса з 20.03.1982 р. по 21.08.1992 р. та з 19.06.2002 р. по 19.06.2007 р.
- зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області (місцезнаходження: 68609, м. Ізмаїл, вул. Кишинівська,46 ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - 37743414) зарахувати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Ренійським РВ УМВС України в Одеській області 21.06.2001 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 ) до пільгового стажу періоди роботи на посаді моториста, матроса з 20.03.1982 р. по 21.08.1992 р. та з 19.06.2002 р. по 19.06.2007 р. та призначити пенсію з 26.09.2018 р.
Вказана позовна заява надіслана позивачем засобами поштового зв`язку 25.07.2019 року.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.172 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що він не відповідає вимогам ст.160, ст.161 КАС України.
Позивач у якості відповідача у справі вказує Ізмаїльське об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (місцезнаходження: 68609, м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46 ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - 37743414)
Так, відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" від 22 серпня 2018 року № 628 вирішено реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком.
Згідно додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №628, Малиновське об`єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі, Суворовське об`єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі, Центральне об`єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі, Арцизьке об`єднане управління Пенсійного фонду України, Балтське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Березівське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Білгород-Дністровське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Великомихайлівське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Любашівське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Подільське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Роздільнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Саратське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Чорноморське об`єднане управління Пенсійного фонду України реорганізовані шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1074, визначено, що права та обов`язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Вказане узгоджується з приписами статті 52 КАС України, згідно з якими у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Згідно інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 10.09.2019 року до нього внесений запис № 15531120023001502; про державну реєстрацію припинення юридичної особи Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (код ЄДРПОУ 37743414).
Таким чином, станом на дату подачі даної позовної заяви Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області припинено шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
Зважаючи на що, суддя зазначає позивачу про необхідність визначитись із суб`єктним складом відповідачів по справі.
Згідно з ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається, в тому числі, зміст позовних вимог.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з пп.2-4 ч.2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема про:
- визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
- визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
- визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно ч. 1 ст.5 КАС України, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
Так, однією із позовних вимог позивача є вимога про визнання протиправними дій Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо не зарахування ОСОБА_1 до пільгового стажу періоди роботи на посаді моториста, матроса . з 20.03.1982 р. по 21.08.1992 р. та з 19.06.2002 р. по 19.06.2007 р.
В той же час, позивачем не вказано в чому такі дії знайшли своє відображення та дату їх вчинення.
Водночас, разом із позовом позивач надає до суду рішення Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Одеської області від 08.11.2018 року №365 про відмову у призначенні пенсії.
Таким чином, суддя зазначає позивачу про необхідність надання до суду позовної заяви із викладом позовних вимог у відповідності до ст.5 КАС України.
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 статті 132 КАС України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір”.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується судовий збір за ставкою 0,4 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” з 1 січня 2019 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб 1921,00 грн.
Позовна заява позивача містить одну вимогу немайнового характеру (про визнання протиправними дії) та похідну від неї вимогу (про зобов`язання вчинити певні дії).
Таким чином, сума судового збору, яка підлягає сплаті за подання даної позовної заяви складає 768,00 грн. (1921*0,4).
Позивачем зазначено, що разом із позовною заявою ним надаються докази оплати судового збору
Однак, відповідних копій позовної заяви, які зазначені у переліку додатків до позову, до суду не надано, про що працівниками відділу судово-адміністративних послуг та аналітичної роботи Одеського окружного адміністративного суду 24.09.2019 складено акт №387.
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 768,40 грн.
Згідно ч. 1 ст.169 КАС суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, адміністративний Виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду (з копією для учасників справи):
1) доказів сплати судового збору;
2) позовної заяви із викладом позовних вимог у відповідності до ст.5 КАС України.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Одеської області про визнання протиправним дій та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Встановити позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С.М. Корой