
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2019 року справа № 580/2028/19
12 годин 28 хвилин м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі: судді - Трофімової Л.В., за участі секретаря - Безпалого А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження адміністративну справу № 580/2028/19
за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) [представник позивача адвокат Єрьоменко В.В. - за ордером]
до Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради (вул. Байди Вишневецького, 36, м. Черкаси, 18002, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 38715770) [представник відповідача Чернявський А.Л. - за довіреністю]
про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, прийняв рішення.
26.06.2019 ФОП ОСОБА_1 , звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, просить:
- визнати протиправною бездіяльність Управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради щодо не продовження на підставі заяв позивача строку дії паспортів прив`язки тимчасових споруд: торгового павільйону з холодильним обладнанням, загальною площею 12 кв. м. вул. Гагаріна, біля будинку № 39/1 у комплексі з зупинкою громадського транспорту (паспорт прив`язки виданий 14.10.2013 № 278); торгового павільйону загальною площею 21 кв. м. вул. Руставі у комплексі з зупинкою громадського транспорту «вул. Руставі - кінцева» (паспорт прив`язки виданий 14.10.2013 № 276); торгового павільйону загальною площею 21 кв.м. по вул. 30-річчя Перемоги у комплексі з зупинкою громадського транспорту «вул. Сумгаїтська» (паспорт прив`язки виданий 14.10.2013 № 277);
- зобов`язати управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради продовжити строк дії вказаних паспортів прив`язки тимчасових споруд шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у них.
Ухвалою від 15.07.2019 відкрито загальне провадження у справі, призначено підготовче судове засідання на 22.07.2019. Ухвалою від 22.07.2019 у підготовчому судовому засіданні оголошено перерву до 09.09.2019. Ухвалою від 09.09.2019 закрито підготовче провадження у справі, справу призначено до судового розгляду на 24.09.2019.
Позовні вимоги мотивовано тим, що 14.10.2013 ФОП ОСОБА_1 було видано паспорти прив`язки тимчасових споруд: торгового павільйону з холодильним обладнанням, загальною площею 12 кв.м. за адресою АДРЕСА_2 в комплексі з зупинкою громадського транспорту (паспорт прив`язки № 278 ); торгового павільйону загальною площею 21 кв.м. за адресою вул . Руставі в комплексі з зупинкою громадського транспорту «вул. Руставі - кінцева» (паспорт прив`язки № 276 ); торгового павільйону загальною площею 21 кв.м. вул. 30-річчя Перемоги у комплексі з зупинкою громадського транспорту «вул. Сумгаїтська» (паспорт прив`язки № 277) . Позивач зазначає, що паспорти прив`язки зазначених тимчасових споруд було видано відповідачем на строк до 04.07.2018. 13.12.2018 позивач звернувся до відповідача із заявами про продовження паспортів прив`язки тимчасових споруд, додавши оригінали паспортів прив`язки та витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Листами від 27.08.2018 № 100496-ТСІ, 100500-ТСІ, 100503-ТСІ відповідач повернув документи з причин необхідності визначення відповідності намірів розміщення тимчасових споруд (далі - ТС) комплексній схемі та державним будівельним нормам. Відповідачем не продовжено строк дії зазначених паспортів прив`язки тимчасових споруд позивача за заявами від 13.12.2018. Позивачем зазначено, що згідно частини 4 статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 № 3038-VI (далі - Закон № 3038) розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244 (далі - Порядок № 244). Згідно пункту 2.18 Порядку № 244 продовження строку дії паспорта прив`язки здійснюється за заявою замовника шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив`язки органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації. Згідно пункту 2.30 Порядку № 244 у разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив`язки, самовільного встановлення ТС така ТС належить демонтажу. Відповідач, не продовживши строк дії паспортів прив`язки шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у них, допустивши бездіяльність, порушивши право позивача на продовження строку дії зазначених паспортів прив`язки. Зазначена бездіяльність створює загрозу порушення майнових прав позивача шляхом демонтажу тимчасових споруд. Позивач просив задовольнити позовні вимоги повністю.
Відповідач позов не визнав, 01.08.2019 подав до суду відзив на позовну заяву, де зазначив, що відповідно до пункту 2.14 Порядку № 244 паспорт прив`язки ТС не надається за умов: подання неповного пакета документів, визначених пунктом 2.6 цього Порядку; подання недостовірних відомостей, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку. Ненадання паспорта прив`язки з інших підстав не допускається. Повертаючи подані документи, управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради зазначило, що станом на день звернення ФОП ОСОБА_1 . 13.12.2018 із заявою про продовження дії паспортів прив`язки, термін дії паспортів прив`язки закінчився 04.07.2018, що унеможливлює застосування процедури продовження їх дії. Продовження дії паспортів прив`язки відбувається до закінчення останнього строку певної події. Відповідач вважає, що станом на 13.12.2018 у позивача були недійсні паспорти прив`язки на розміщення тимчасових споруд, інформація в яких є неактуальною та не відображає дійсної містобудівної ситуації, тому відповідач рекомендував вчинити позивачу дії, передбачені Порядком № 244 з метою реалізації права отримання паспортів прив`язки у передбачений спосіб з відповідними документами. Також у листі зазначено, що позивачу необхідно отримати від управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування лист про визначення відповідності намірів розміщення ТС комплексній схемі та державним будівельним нормам. Після отримання зазначеного листа особа може звернутися із заявою на оформлення, а не на продовження документу, що вичерпав строк дії, тобто паспорту прив`язки тимчасової споруди. Відповідач вважає, що ним не було порушено прав ФОП ОСОБА_1 на продовження дії паспортів прив`язки, що на день звернення були недійсними.
27.08.2019 позивач подав відповідь на відзив, де зазначив, що висновок відповідача про неможливість застосування процедури продовження дії паспортів прив`язки у зв`язку із закінченням строку їх дії не ґрунтується на положеннях Порядку № 244: відповідач не зазначає дати, коли на його думку позивач мав подати заяви на продовження строку дії паспортів прив`язки. Позивачем зазначено, що 04.07.2018 закінчувався строк дії договорів оренди земельних ділянок, на яких розташовані тимчасові споруди, тому до продовження строку дії договорів оренди або укладення нових договорів оренди у позивача не було правових підстав для користування земельними ділянками, на яких розташовані тимчасові споруди. Відповідні договори оренди земельних ділянок було поновлено шляхом укладення додаткових угод між Черкаською міською радою. Позивач зазначає, що причиною повернення заяв про продовження строку дії паспортів прив`язки згідно листа відповідача від 27.12.2018 не був пропуск строку подання заяв. ТС позивача вже розміщені на земельних ділянках і відповідач цього не заперечує, позивач не вносив будь-яких змін до тимчасових споруд після отримання паспортів прив`язки 14.10.2013. Представник позивача у судовому засіданні просив задовольнити позовні вимоги.
06.09.2019 відповідачем подано заперечення на відповідь на відзив, де зазначено, що оскільки строк дії паспортів прив`язки закінчився 04.07.2018, то починаючи з 05.07.2018, позивач повинен був звертатись із заявою не про продовження дії, виданих раніше паспортів, а про оформлення нових. Позивач звернувся до відповідача із заявою про продовження строку дії паспортів прив`язки 13.12.2018, тобто не до 04.07.2018, тому у відповідача не було підстав для задоволення заяви, та не було підстав для відмови у оформленні/наданні паспортів прив`язки (оскільки позивач із такою заявою не звертався). Про можливість отримання нових паспортів прив`язки, а також про перелік документів, необхідних для здійснення процедури отримання позивач був повідомлений листами від 27.12.2018 № 100496-ТС, № 100496-ТС, №100503-ТС, тому з боку відповідача порушень не допущено. Представник відповідача у судовому засіданні просив відмовити у задоволенні позову.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем аргументи щодо обставин справи, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів сукупно, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову належить відмовити з огляду на таке.
Відповідно до частини 1 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Конституцією України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстровано як фізичну особу-підприємця 01.09.2004 виконавчим комітетом Черкаської міської ради (а.с.16).
Відповідно до відомостей з державного реєстру речових прав позивачу на праві оренди належать земельні ділянки у місті Черкасах за адресою: АДРЕСА_2 (кадастрові номери: НОМЕР_5 :01:005:0054 (а.с.51), 7110136400:01:005:0055 (а.с.52)); АДРЕСА_3, (кадастровий номер: 7110136700:05:027:0031) (а.с.28); АДРЕСА_4 , (кадастровий номер: 7110136700:05:030:0048) (а.с.39). Договори оренди землі було укладено строком на 5 (п`ять) років (з 04.07.2013) (а.с.22-24, 32-34, 43-45). 25.05.2018 позивач звернувся до Центру надання адміністративних послуг департаменту управління справами Черкаської міської ради із заявами про поновлення договорів оренди землі від 07.03.2014. У подальшому 19.03.2019 між ОСОБА_1 та Черкаською міською радою було укладено додаткові угоди до зазначених договорів (а.с.62-67).
14.10.2013 позивачу було видано паспорти прив`язки тимчасових споруд: № 276 - зупинка громадського транспорту « вул . Руставі, кінцева» (а.с.72), № 277 - зупинка громадського транспорту «вул. Сумгаїтська» (а.с.89), № 278 - зупинка громадського транспорту за адресою АДРЕСА_2 (а.с.105). Судом встановлено, що у паспортах прив`язки зазначено дійсність до 04.07.2018.
13.12.2018 позивач звернувся до відповідача із заявами про «продовження» паспортів прив`язки тимчасових споруд № 276, № 277, № 278 , додавши до заяв оригінали паспортів прив`язки, що були дійсні до 04.07.2018 та витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (а.с.130-132), тобто у період з 05.07.2018 і надалі дійсних паспортів прив`язки позивач не мала.
Листом Управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 27.12.2018 № 100496-ТСІ; 100500-ТСІ; 100503-ТСІ позивачу повернуто подані заяви із доданими документами (а.с.133). У листі зазначено, що термін дії паспортів прив`язки завершився 04.07.2018 та зазначено про процедуру отримання паспортів прив`язки.
Позивач, вважаючи протиправною бездіяльністю відповідача, звернувся до суду. Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-IV (далі - Закон № 2807) організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Частиною 2 статті 28 Закону № 3038 тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. ТС для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.
Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону № 2807 у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Питання розміщення та прийняття рішень щодо розміщення тимчасових споруд врегульовано Порядком № 244. Відповідно до пункту 1.4 Порядку №244 паспорт прив`язки ТС - комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС на топографо-геодезичній основі М 1:500, схему благоустрою прилеглої території. Згідно пункту 2.1 Порядку №244 підставою для розміщення ТС є паспорт прив`язки ТС. Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС. До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив`язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П. І . Б., адреса, контактна інформація). Цей перелік документів є вичерпним (пункти 2.2, 2.3 Порядку №244). Відповідно до пунктів 2.5, 2.6, 2.7 Порядку №244 про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності) будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС. Для оформлення паспорта прив`язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив`язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС (додаток 1); ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб`єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток 1); схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб`єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону №2807; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж. Зазначені документи замовником отримуються самостійно. Паспорт прив`язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви. Згідно пункту 2.10 Порядку №244 паспорт прив`язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку. Паспорт прив`язки тимчасової споруди не надається за умов: подання неповного пакета документів, визначених пунктом 2.6 цього Порядку; подання недостовірних відомостей, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку. Ненадання паспорта прив`язки з інших підстав не допускається (пункт 2.14 Порядку №244).
Відповідно до пункту 2.17 Порядку №244 строк дії паспорта прив`язки визначається органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради або районної державної адміністрації відповідно до генерального плану, плану зонування та детального плану територій та з урахуванням строків реалізації їх положень. Відповідно до пункту 2.19 Порядку №244 у разі змін, що відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, розташуванні існуючих будівель і споруд, інженерних мереж або з ініціативи суб`єкта господарювання, паспорт прив`язки може переоформлюватись на строк дії цього паспорта прив`язки або на новий строк. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив`язки, самовільного встановлення ТС така ТС належить демонтажу (пункт 2.30 Порядку № 244).
Позаяк Порядок № 244 передбачає ініціативу з боку позивача щодо нового строку, то вбачається завчасність такого звернення до закінчення строку дії паспорта прив`язки для упередження демонтажу і несприятливих наслідків для позивача.
Згідно частини 2 статті 19 Конституції України відповідач повинен діяти у спосіб, що передбачений законами України.
Порядок №244 передбачає лише такі процедури: оформлення паспорта прив`язки (пункт 2.6 Порядку № 244) та продовження строку дії паспорта прив`язки (пункту 2.18 Порядку № 244) і не передбачає процедури переоформлення паспорта прив`язки.
Позивач звернулась до Управління містобудування та архітектури Черкаської міської ради із заявами на продовження строку дії паспортів прив`язки існуючих тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (а.с.130, 131, 132) після строку закінчення паспортів 04.07.2018 без відповідних клопотань щодо поважності причин пропущеного строку.
Оцінюючи аргументи представника позивача, що відповідно до Порядку №244 не передбачено терміну, у який особа повинна звернутися із заявою для продовження дії паспорта прив`язки, тому відповідач допустив протиправну бездіяльність не продовживши/переоформивши строк дії паспорта прив`язки на новий строк, суд зазначає, що необхідно виходити із загальних норм права, згідно яких особа має завчасно звернутися із заявою про продовження терміну дії будь-якого документа до закінчення його дії, а також враховувати термін продовження як дії із встановлення нового строку саме діючого документа (за значеннями продовжити і продовжувати, продовжитися і продовжуватися; частина чого-небудь, що продовжує його). Суд зазначає, що строк дії паспортів прив`язки закінчився 04.07.2018, а заяву про продовження строку дії паспортів прив`язки подано 13.12.2018, тобто після закінчення їх фактичного строку дії, що підтверджується заявами від 13.12.2018 № 100500-ТС2, № 100496-ТС2, № 100503-ТС2.
У межах спірних правовідносин з огляду на звернення позивача від 13.12.2018 йдеться про продовження дії паспорту прив`язки, оскільки такий паспорт позивачу вже було надано строком до 04.07.2018, що закінчився, а відповідачеві не було достовірно відомо про подальше використання споруд у межах/поза межами господарської діяльності. Відповідно до пункту 2.18 Порядку продовження строку дії паспорта прив`язки здійснюється за заявою замовника, шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив`язки органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації, тобто процедура продовження дії раніше виданого паспорту прив`язки вбачається у визначенні нової дати у раніше виданому паспорті та засвідчення її підписом та печаткою органу з питань містобудування та архітектури.
Надаючи оцінку твердженням учасників справи з підстав того, що продовження дії паспорту не передбачає перевірку відповідності намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС, оскільки відповідно до пунктів 2.4-2.5 Порядку така перевірка здійснюється на стадії надання паспорта, а не продовження його дії, суд бере до уваги час звернення як ініціативу позивача для здійснення відповідачем процедури продовження та враховує, що оцінка ризиків на майбутнє у контексті «загрози порушення майнових прав» і припущень позивача про можливий демонтаж ТС не є предметом спору, позаяк немає порушеного права позивача.
Доказів звернення позивача у термін дії паспортів прив`язки до 04.07.2018 з метою завчасного повідомлення відповідача щодо продовження їх дії не надано. Оскільки позивач не звернулася із заявою про продовження терміну дії паспорта прив`язки у строк дії самого паспорта, а саме до 04.07.2018, тому відповідач діяв у спосіб, передбачений Порядком №244. На підставі аналізу норм права і оцінки доказів, суд дійшов висновку, що відповідач, надаючи інформацію позивачу на її звернення від 13.12.2018 діяв на підставі та у спосіб передбачений законодавством, не допустив бездіяльності у продовженні паспортів прив`язки, а тому позовні вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не продовження терміну дії паспорту прив`язки задоволенню не належать.
Перевіряючи дії (бездіяльність) відповідача на відповідність вимогам частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що відповідач, повертаючи позивачу заяви про продовження строку дії паспортів прив`язки діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, згідно процедур за Порядком №244, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, у зв`язку з чим у задоволенні позовної вимоги про визнання протиправною бездіяльності Управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради щодо не продовження на підставі заяв позивача від 13.12.2018 строку дії паспортів прив`язки ТС строк дії яких закінчився 04.07.2019: торгового павільйону з холодильним обладнанням, загальною площею 12 кв.м. вул. Гагаріна, біля будинку № 39/1 у комплексі з зупинкою громадського транспорту (паспорт прив`язки виданий 14.10.2013 № 278), торгового павільйону загальною площею 21 кв.м. вул. Руставі у комплексі з зупинкою громадського транспорту «вул. Руставі - кінцева» (паспорт прив`язки виданий 14.10.2013 № 276), торгового павільйону загальною площею 21 кв.м. по вул. 30-річчя Перемоги у комплексі з зупинкою громадського транспорту «вул. Сумгаїтська» (паспорт прив`язки виданий 14.10.2013 № 277) належить відмовити.
Враховуючи, що у задоволенні основної позовної вимоги відмовлено, то у задоволенні похідної позовної вимоги про зобов`язання управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради продовжити строк дії вказаних паспортів прив`язки тимчасових споруд шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у них належить відмовити.
З огляду на те, що позивачу відмовлено у задоволенні позову до суб`єкта владних повноважень, відсутні підстави для вирішення питання розподілу судових витрат згідно статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 2, 6-16, 19, 73-78, 90, 118, 139, 242-245, 255, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Копію рішення направити учасникам справи.
Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Учасники справи:
позивач: фізична особа - підприємець ОСОБА_1 [ АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ];
відповідач: Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради [вул. Байди Вишневецького, 36, м. Черкаси, 18002, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 38715770].
Повне судове рішення складено 26.09.2019.
Суддя Л.В. Трофімова