
Справа № 815/2609/14
УХВАЛА
26 вересня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Харченко Ю.В. розглянувши в порядку письмового провадження заяву Південного офісу Держаудитслужби (вхід.№33467/19 від 17.09.2019р.) про заміну сторони виконавчого провадження у справі №815/2609/14 за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Одеській області до Державної установи “Пункт тимчасового розміщення біженців у м.Одесі” про зобов`язання виконати Вимогу від 28.08.2013р. №15-08-23-14/8520 в частині п.п.3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 20, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04.06.2014р., залишеною без змін Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 10.09.2014р. по справі №815/2609/14, задоволено адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Одеській області, зобов`язано Державну установу “Пункт тимчасового розміщення біженців у м.Одесі” виконати Вимогу Державної фінансової інспекції в Одеській області від 28.08.2013р. №15-08-23-14/8520 в частині п.п.3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 20.
На виконання Постанови Одеського окружного адміністративного суду від 04.06.2014р. по справі №815/2609/14, позивачем – Державною фінансовою інспекцією в Одеській області 15.01.2015р. отримано виконавчий лист, про що свідчить наявне у матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
17.09.2019р. до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява Південного офісу Держаудитслужби (вхід.№33467/19) щодо заміни сторони виконавчого провадження у справі №815/2609/14 з Державної фінансової інспекції в Одеській області на Південний офіс Держаудитслужби, оскільки на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2016р. №266 “Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби”, Державну фінансову інспекцію в Одеській області реорганізовано шляхом приєднання до Південного офісу Держаудитслужби.
Відповідно до ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Згідно з п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що сторони до суду не з`явилися про дату, час та місце судового засідання повідомлялись належним чином та своєчасно, розгляд заяви Південного офісу Держаудитслужби (вхід.№33467/19 від 17.09.2019р.) про заміну сторони виконавчого провадження у справі №815/2609/14 здійснюється в порядку письмового провадження, відповідно до ч.9 ст.205 КАС України.
Згідно зі статтею 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Судом встановлено, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2016р. №266 “Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби” Державну фінансову інспекцію в Одеській області реорганізовано шляхом приєднання до Південного офісу Держаудитслужби.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, судом з`ясовано, що Південний офіс Держаудитслужби є правонаступником суб`єкта владних повноважень, який вибув у спірних правовідносинах, а саме Державної фінансової інспекції в Одеській області.
Відтак, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що жодних доказів на підтвердження відкриття виконавчого провадження Південним офісом Держаудитслужби до заяви (вхід.№33467/19 від 17.09.2019р.) про заміну сторони виконавчого провадження у справі №815/2609/14 не додано, суд дійшов висновку щодо необхідності задоволення заяви Південного офісу Держаудитслужби (вхід.№33467/19 від 17.09.2019р.), шляхом заміни стягувача у виконавчому листі по справі №815/2609/14, а саме Державну фінансову інспекцію в Одеській області на Південний офіс Держаудитслужби.
Керуючись п.10 ч.1 ст.4, ч.6 ст.7, ч.9 ст.205, ст.248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Південного офісу Держаудитслужби (вхід.№33467/19 від 17.09.2019р.) про заміну сторони виконавчого провадження у справі №815/2609/14 за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Одеській області до Державної установи “Пункт тимчасового розміщення біженців у м.Одесі” про зобов`язання виконати Вимогу від 28.08.2013р. №15-08-23-14/8520 в частині п.п.3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 20, задовольнити.
2. Замінити стягувача у виконавчому листі по справі №815/2609/14, а саме Державну фінансову інспекцію в Одеській області на Південний офіс Держаудитслужби (65107, м.Одеса, вул.Канатна,83, код ЄДРПОУ 40477150).
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст.256 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду у строки визначені статтею 295 КАС України.
Відповідно до п.п.15.5 п.15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону №2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Харченко Ю.В.