
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №712/11674/19
Провадження №3/712/2607/19
25 вересня 2019 року, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Калашник В.Л., за участю прокурора військової прокуратури Черкаського гарнізону Кириченка С.О., а також Ємельянова І.І., розглянувши матеріали справи відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проходив службу в Чигиринському РВК Черкаському обласному військовому комісаріаті, військовослужбовця, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, перебуваючи на посаді молодшого спеціаліста служби захисту інформації Чигиринського РВК, відповідно із підпунктом «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі по тексту - Закону) являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
У відповідності до статті 1 Закону визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до інформації наданої Черкаським обласним військовим комісаріатом, старший солдат ОСОБА_1 перебував на посаді, військовослужбовця, молодшого спеціаліста служби захисту інформації Чигиринського РВК.
Згідно до абзацу 14 частини 1 статті 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Законом передбачено чотири типи декларацій суб`єкта декларування, в тому числі декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»;
Питання 2 «Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», затвердженого рішенням НАЗК від 11.08.2016 №3 надає чіткі роз`яснення щодо подання декларацій перед звільненням.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону суб`єкт декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинен подати декларацію.
Під припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, мають на увазі наступне: а) фактичне звільнення; б) перехід на посаду, яка не підпадає під дію пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, тобто не потребує подання декларації.
Якщо звільнення відбувається з ініціативи працівника, то така декларації подається до припинення повноважень, але не пізніше дня звільнення.
Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
11.03.2019 року на підставі наказу № 24-сч від 11.03.2019, ОСОБА_1 , виключено зі списків особового складу частини, всіх видів забезпечення та звільнено з посади молодшого спеціаліста служби захисту інформації Чигиринського РВК.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 було звільнено з посади у зв`язку з закінченням контракту, то строк передбачений законом для подання декларації, це не пізніше дня припинення, тобто 11.03.2019.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб ОСОБА_1 , подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 10.04.2019.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Поважних причин несвоєчасного подання електронної декларації у ОСОБА_1 встановлено не було.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, перебуваючи на посаді молодшого спеціаліста служби захисту інформації Чигиринського РВК, відповідно із підпунктом «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме фактично подав е-декларацію «перед звільненням» - 10.04.2019, хоча законом визначено строк до 23 год. 59 хв. 11.03.2019 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності, оскільки ним були порушені вимоги антикорупційного законодавства.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Судовим розглядом встановлено, що 11.03.2019 року на підставі наказу № 24-сч від 11.03.2019, ОСОБА_1 , виключено зі списків особового складу частини, всіх видів забезпечення та звільнено з посади молодшого спеціаліста служби захисту інформації Чигиринського районного військового комісаріату Черкаської області.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Так, ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, перебуваючи на посаді молодшого спеціаліста служби захисту інформації Чигиринського РВК, відповідно із підпунктом «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме фактично подав електронну декларацію «перед звільненням» - 10.04.2019, хоча законом визначено строк до 23 год. 59 хв. 11.03.2019 року
Факт несвоєчасного подання декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції підтверджується:
-копією витягу з наказу військового комісара Чигиринського районного військового комісаріату (по стройовій частині) №24-сч від 11.03.2019;
-копією витягу із наказу військового комісара Черкаського обласного військового комісаріату (по особовому складу) №4-ОС від 12.02.2019;
-фотокопією сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, public.nazk.gov.ua відносно ОСОБА_1 ;
-фототокопією електронної декларації ОСОБА_1 ..
На підставі вищевикладеного, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , відповідно до підпунктом «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, достовірно знаючи, про зобов`язання до 11.03.2019 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП України.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп., який зарахувати на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31211256026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси В. Л. Калашник