Ухвала суду № 84399909, 20.09.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.09.2019
Номер справи
160/9021/19
Номер документу
84399909
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

20 вересня 2019 р. Справа № 160/9021/19 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Голобутовський Р.З., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5" Криворізької міської ради про зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

16.09.2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5" Криворізької міської ради (вул. Криворіжсталі, 2, м. Кривий Ріг, 50051, код ЄДРПОУ 37861807), в якій просить:

- визнати лист № 1053 від 02.08.2019 року Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5" Криворізької міської ради, виданий на адресу Криворізького міського управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства України;

- скасувати лист № 1053 від 02.08.2019 року Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5" Криворізької міської ради, виданий на адресу Криворізького міського управління Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області;

- зобов`язати керівництво Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5" Криворізької міської ради в пятнадцятиденний термін з моменту винесення відповідного рішення Дніпропетровським окружним адміністративним судом, направити до Криворізького міського управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області лист про скасування недостовірної інформації, яка міститься в листі № 1053 від 02.08.2019 року Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5" Криворізької міської ради відносно ОСОБА_1 , як такої, що не відповідає вимогам діючого законодавства та скасованої у судовому порядку;

- зобов`язати керівництво Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5" Криворізької міської ради надати ОСОБА_1 копію листа до Криворізького міського управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області про скасування недостовірної інформації, яка міститься в листі № 1053 від 02.08.2019 року Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5" Криворізької міської ради відносно ОСОБА_1 , як такої, що не відповідає вимогам діючого законодавства та скасованої у судовому порядку з підтвердженням факту його отримання відповідними посадовими особами Криворізького міського управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області не пізніше ніж на наступний день після вручення відповідного листа Криворізькому міському управлінню Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, публічно-правовий спір - спір, у якому:

- хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або

- хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або

- хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.

Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб`єкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадову чи службову особу, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п. 7 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).

У позовній заяві зазначений відповідач - Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5" Криворізької міської ради, яке не суб`єктом владних повноважень.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Позивач звертається до суду з вимогою про скасування листа № 1053 від 02.08.2019 року, який не є ані нормативно-правовим актом, ані індивідуальним актом в розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Під час визначення предметної юрисдикції справ, суди повинні брати за основу суть права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.

Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.

За вказаних обставин, цей позов не належить до юрисдикції адміністративних судів, оскільки не є публічно-правовим, а відповідач не є суб`єктом владних повноважень.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Цивільного процесуального кодексу України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Як передбачено ст. 19 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Згідно з п. 1, ч. 1 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ч. 6 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України в разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.

З огляду на викладене, оскільки Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5" Криворізької міської ради не є суб`єктом владних повноважень, а лист, що є предметом оскарження у цій справі, не є ані нормативно-правовим актом, ані індивідуальним актом, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження у справі та роз`яснити позивачу, що цей спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 19, 170, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі № 160/9021/19 за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5" Криворізької міської ради (вул. Криворіжсталі, 2, м. Кривий Ріг, 50051, код ЄДРПОУ 37861807) про зобов`язання вчинити певні дії.

Роз`яснити позивачу, що вирішення цього спору здійснюється місцевим загальним судом в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України.

Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч. 5 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Р.З. Голобутовський