Рішення № 84328869, 17.09.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2019
Номер справи
465/2135/19
Номер документу
84328869
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№465/2135/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 вересня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Гулкевич І.З.. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області ( 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея,16) про визнання протиправними дій та зобов`язання здійснити вчинити дії,-

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до Франківського районного суду м. Львова з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якому просить :

-визнати дії Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області щодо обрахунку розміру пенсії ОСОБА_1 та подальших перерахунків неправомірними, як проведені з порушенням Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності незалежних держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року, зокрема ч.2,3 ст.6 щодо встановлення права на пенсію на пільгових умовах та визначення розміру заробітку для обчислення пенсії, ч.2 ст.7 щодо врахування умов при перерахунку пенсії; Указу Президента України «Про соціальний захист населення в умовах лібералізації цін» від 27.12.1991 №20, зокрема, щодо обрахунку середньомісячного заробітку при призначенні (перерахунку) пенсій, що призначалися у 1992-1993рр; Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991р., зокрема ч.4 ст.1 щодо застосування правил міжнародних договорів, ст.100 щодо порушення порядку призначення пільгових пенсій відповідно до рішення діючого законодавства; Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, зокрема ст.ст.43,40,27 щодо перерахунку пенсії відповідно до даного Закону без згоди та заяви позивача, без урахування заробітку із якого обчислена пенсія, як проведений в порушення ст.5, Угоди від 13.03.1992 в незаконний спосіб та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести обрахунок заробітку для обчислення пенсії та подальші перерахунки у відповідності до вищезазначених норм;

-визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо перерахунку пенсії позивача з 01 жовтня 2017 року з використання прожиткового мінімуму для непрацездатних пенсіонерів при перерахунку мінімальних пенсій неправомірними та зобов`язати провести перерахунок у відповідності до вищезазначених норм та повернути недоотриману частку пенсії з моменту перерахунку, в межах строку звернення до відповідача про перерахунок , в межах строку звернення до відповідача про перерахунок, в межах строку звернення до адміністративного суду за захистом прав позивача.

Позовні вимоги обгрунтовує тим, що призначення пенсії позивачу та подальші перерахунки проведено відповідачем у незаконний спосіб, без урахування міжнародної Угоди від 13.03.1992 про гарантії прав громадян Союзу Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення; Указу Президента України «Про соціальний захист населення в умовах ліберизації цін» від 27.12.1991 №20 щодо обчислення середньомісячного заробітку при призначенні пенсії у 1992-1993 р; статті 100 Закону №1788-ХІІ щодо порядку призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону та ряду інших Законів, що призвело до негативних для позивача наслідків, а саме : обчислений розмір пенсії за 22 роки 10 міс і перерахований з 12.01.2005 р склав 83, 23 грн (306,45 х 1.18953=364,53 х0,22833) плюс доплата до прожиткового мінімуму, який на 01.01.2005 рівнявся 332 грн. Проведенні відповідачем нарахування та подальші перерахунки пенсії привели до того, що трудова пільгова пенсія ОСОБА_1 перетворилась на соціальну виплату, в якій сам розмір пенсії є в три рази меншим за прожитковий мінімум і межу бідності. Просить позовні вимоги задовольнити повністю.

Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 17.04.2019 року справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії передано на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.

25.07.2019 року справа була надіслана Франківським районним судом м. Львова до Львівського окружного адміністративного суду для розгляду та надійшла до суду 26.07.2019 року, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 31.07.2019 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху. Позивач виконала вимоги ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвалою суду від 08 серпня 2019 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою про відкриття провадження запропоновано відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз`яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

30.08.2019 через канцелярію суду за вхідним №31214 подано відзив на адміністративний позов. В обгрунтування відзиву зазначив, що з 04.05.1995 року позивач отримує пенсію за віком за Списком № 1 за нормами чинного на дату звернення Закону України «Про пенсійне забезпечення», у розмірі 55 % заробітку, але не нижче мінімального розміру пенсії. Загальний стаж роботи позивача становить 22 роки 10 місяців 02 дні, а на роботі зі шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 - 08 років 02 місяці 19 днів. Заробітна плата для обчислення пенсії була застосованою відповідно до довідки за період з 01.01.1976 року по 31.12.1980 року виданої ВАТ " Львівський завод комунального устаткування". 29.09.1999 року позивачем представлено довідку про заробітну плату за період з 01.01.1988 року по 31.12.1992 року та подано заяву про перерахунок пенсії, на підставі якої здійснено такий розрахунок і розмір пенсії склав 89, 42 грн. У 1999 - 2003 роках дана пенсія перераховувалась відповідно до постанов Кабінету Міністрів України.

З набранням законної сили Закону України " Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", пенсії призначені до 01.01.2004 року перераховувались за нормами Закону на підставі документів про заробітну плату, з яких раніше було обчислено пенсію , що знаходились на час перерахунку у пенсійній справі та відповідали вимогам законодавства, що діяло раніше. Під час даного перерахунку був вибраний найбільш вигідніший варіант заробітної плати.

Вподальшому, розмір пенсії позивача перераховувався відповідно до постанов Кабінету міністрів України, Законів України " Про державний бюджет". Відтак, із 01.12.2016 року розмір пенсії за віком , обчислений згідно із Законом України " Про загальнобов"язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням положень Закону України " Про Державний бюджет України на 2016 рік" становить 1392, 99 грн., з яких: 593,14 грн. - пенсія за віком, 653, 86 грн. - доплата до прожиткового мінімуму для непрацездатних ; 59,31 грн. - доплата за 10 роківі понад нормативного стажу; 86,68 грн. - надбавка згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 327. З 01.10.2017 розмір пенсії за віком, обчислений згідно Закону України "Про загальнообовя`зкове державне пенсійне страхування", з врахуванням положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 року та становить 1590,07 грн.

З 01.01.2018 року розмір пенсії за віком, обчислений згідно Закону України "Про загальнообовя`зкове державне пенсійне страхування", з врахуванням положень Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» і становить 1627,27 грн. 01.12.2018 пенсійну виплату було перераховано відповідно до ст.42 Закону №1058 та згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», відповідно розмір пенсії склав 1635,07 грн.

З 01.01.2019 здійснювались перерахунку пенсій осіб, які досягли 65 річного віку у зв`язку з підвищенням з 01.01.2019 показника мінімальної заробітної плати (доходу в Україні, визначеної законом про Державний бюджет України. Розмір пенсії позивача з 01.01.2019 становив 1807,27 грн.

Відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 01.03.2019 здійснено індексацію пенсій, порядок якої визначено постановою кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124.

Розмір пенсії за віком ОСОБА_1 , яку проіндексовано з 01.03.2019 становить 1907,27 грн, з яких : 1615,37 грн - пенсія за віком; 53,83 грн - доплата 65-річним до 40% мінімальної заробітної плати; 149,70 грн - доплата за 10 років понаднормативного стажу; 88,37 грн - доплата до 100 грн індексації 01.03.2019.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» №543 від 26.06.2019, в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого абз.1 ч.1 ст. 28 Закону. Не досягає 2000 гривень, таким особам з 01.07.2019 надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

З огляду на дану постанову розмір пенсійних виплат ОСОБА_1 з 01.07.2019 становить 2000 грн, з них 1615,37 грн - пенсія за віком; 53,83 грн - доплата 65-річним до 40% мінімальної заробітної плати; 156,40 грн- доплата за 10 років понаднормативного стажу; 81,67 грн - доплата до 100 грн індексації 01.03.201; 92,73 грн - доплата до 2000 грн.

Відповідно, пенсійне забезпечення ОСОБА_1 здійснюється згідно з чинним законодавством.

Також, відповідач зазначає, що дана справа вже була предметом судового розгляду у Франківському районному суді м. Львова (№465/2203/17).

Із цих підстав просить відмовити у задоволенні позову.

У зв`язку із перебуванням головуючого судді у відпустці у період з 12.08.2019 по 16.09.2019, суд приймає рішення у цій справі в перший робочий день головуючого судді, а саме - 17.09.2019.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про пенсійне забезпечення» ,пенсія за віком призначалась в розмірі 55 відсотків заробітку, але не нижче мінімального розміру пенсії. За кожний повний рік роботи понад 20 років жінкам пенсія збільшувалась на 1 процент заробітку, але не менше ніж на 1 процент мінімального розміру пенсії.

Загальний стаж роботи позивача становить 22 роки 10 місців та 10 днів, робота зі шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 - 08 років 02 місяців 19 днів.

В даному випадку встановлено, що позивачу за нормами ст.14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в 1995 році була призначена саме пенсія за віком за Списком № 1.

Заробітна плата для обчислення пенсії була застосованою відповідно до довідки за період з 01.01.1976 року по 31.12.1980 року виданої ВАТ «Львівський завод комунального устаткування». Розмір пенсії за віком позивача при первинному призначенні у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 26.12.1994 № 869 (із змінами) становив 1085000,00 купоно-карбованців (1197,00*0,65*3,62*2,875*2*3*2,89855*3*2).

29.09.1999 року позивачем представлено довідку про заробітну плату за період з 01.01.1988 року по 31.12.1992 року та подано заяву про перерахунок пенсії, на підставі якої здійснено такий розрахунок і розмір пенсії склав 89, 42 грн. У 1999 - 2003 роках дана пенсія перераховувалась відповідно до постанов Кабінету Міністрів України.

З набранням законної сили Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», пенсії призначені до 01.01.2004 року перераховувались за нормами Закону на підставі документів про заробітну плату, з яких раніше було обчислено пенсію , що знаходились на час перерахунку у пенсійній справі та відповідали вимогам законодавства, що діяло раніше. Під час даного перерахунку був вибраний найбільш вигідніший варіант заробітної плати.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності з 01.01.2004 року, передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється за окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення». В цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до ст.27 та з урахуванням норм ст.28 цього Закону.

У свою чергу, норми ст.27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачають, що заробітна плата застрахованої особи з якої обчислюється пенсія, визначається відповідно до ст.40 цього Закону, тобто з застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Вподальшому, розмір пенсії позивача перераховувався відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1160, від 18.09.2004 року № 1215, № 684, № 685 від 03.05.2007 року, №198 від 11.03.2009 року, № 1375 від 23.12.2009 року, Законів України «Про Державний бюджет України» за 2005 - 2016 роки.

З 01.12.2016 року розмір пенсії за віком , обчислений згідно із Законом України « Про загальнобов`язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" становить 1392, 99 грн., з яких: 593,14 грн. - пенсія за віком, 653, 86 грн. - доплата до прожиткового мінімуму для непрацездатних ; 59,31 грн. - доплата за 10 років понад нормативного стажу; 86,68 грн. - надбавка згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 327.

Постанова Кабінету Міністрів України від 13.01.1993 р. №16 «Про порядок обчислення пенсій, що призначаються після 1 листопада 1992 року» встановлювала порядок коригування заробітної плати при призначенні пенсій після 1 листопада 1992 року шляхом множення заробітку, з якого обчислювалась пенсія, на певні коефіцієнти за відповідний рік. Скоригований заробіток підвищувався на 100% відповідно до Указу Президента України від 27.12.1991 №20 «Про соціальний захист населення в умовах лібералізації цін». З одержаної суми обчислювалась пенсія за нормами і на умовах, встановлених Законом України «Про пенсійне забезпечення».

З 01.01.2004 р. набрав чинності Закон України від 09.07.2003 р №1058- IV Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг тощо.

Частиною другою статті 5 вказаного Закону встановлено, що виключно цим Законом визначаються види пенсійних виплат, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат, мінімальний розмір пенсії за віком, порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов`язковим державним пенсійним страхуванням.

Згідно з пунктом 16 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону, а положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.

Статтею 43 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону та обчислюється шляхом множення коефіцієнту заробітної плати застрахованої особи на середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески.

Таким чином, оскільки встановлено, що у 1995 році позивачу була призначена пенсія за віком, але зі зниженням пенсійного віку, а не будь-який інший вид пенсії, передбачений Законом України «Про пенсійне забезпечення», а з набранням чинності Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та подальшим досягненням позивачем пенсійного віку пенсія їй була нарахована та виплачується за віком, відповідно до п.2 Прикінцевих положень та ст.40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

З 01.10.2017 розмір пенсії за віком позивача , обчислений згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з врахуванням положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року, становить 1590,07 грн.

З 01.01.2018 розмір пенсії за віком, обчислений згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з врахуванням положень Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», становить 1627,27 грн. 01.12.2018 пенсійну виплату було перераховано відповідно до ст.42 Закону №1058 та згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», відповідно розмір пенсії склав 1635,07 грн.

З 01.01.2019 здійснювались перерахунку пенсій осіб, які досягли 65 річного віку у зв`язку з підвищенням з 01.01.2019 показника мінімальної заробітної плати (доходу в Україні, визначеної законом про Державний бюджет України. Розмір пенсії позивача з 01.01.2019 становив 1807,27 грн.

Відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 01.03.2019 здійснено індексацію пенсій, порядок якої визначено постановою кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124.

Розмір пенсії за віком ОСОБА_1 , яку проіндексовано з 01.03.2019 становить 1907,27 грн, з яких : 1615,37 грн - пенсія за віком; 53,83 грн - доплата 65-річним до 40% мінімальної заробітної плати; 149,70 грн - доплата за 10 років понаднормативного стажу; 88,37 грн - доплата до 100 грн індексації 01.03.2019.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» №543 від 26.06.2019, в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого абз.1 ч.1 ст. 28 Закону. Не досягає 2000 гривень, таким особам з 01.07.2019 надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

З огляду на дану постанову розмір пенсійних виплат ОСОБА_1 з 01.07.2019 становить 2000 грн, з них 1615,37 грн - пенсія за віком; 53,83 грн - доплата 65-річним до 40% мінімальної заробітної плати; 156,40 грн- доплата за 10 років понаднормативного стажу; 81,67 грн - доплата до 100 грн індексації 01.03.201; 92,73 грн - доплата до 2000 грн.

Відтак, суд приходить до висновку про те, що пенсія позивачу нарахована та виплачується у відповідності з діючим законодавством.

Судом встановлено, що питання визнати дії відповідача протиправними щодо обрахунку розміру пенсії позивачу ОСОБА_1 та подальших перерахунків за період 01.01.2004 по 28.02.2018 було предметом судового розгляду у Франківському районному суді м. Львова.

Так, 06.03.2018 Франківським районним судом м. Львова у справі №465/2203/17 було винесено рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області в частині визнання неправомірності дій відповідача в обрахунку розміру пенсії ОСОБА_1 та подальших перерахунків проведених з порушенням норм Закону України «Про пенсійне забезпечення», Указу Президента України (20/19) та ст. 43 Закону України №1058 за період з 01.01.2004 по 19.10.20176 залишено без розгляду. В задоволенні решти уточнених позовних вимог про зобов`язання відповідача провести позивачу перерахунок розміру пенсії у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення» у порядку, визначеному Указом Президента України «Про соціальний захист населення в умовах ліберизації цін» щодо обчислення розмірів державної пенсії в період з 19.10.2016 по 28.02.2018 та повернення недосплаченої частини пенсії в сумі 1 192573,20 грн відмовлено за безпідставністю.

Постановою від 19.06.2018 Львівським апеляційним адміністративним судом залишено без змін рішення Франківського районного суду від 06.03.2018 у справі №465/2203/17.

Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 16.08.2018 у справі №К/9901/57586/18 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 4 ст. 87 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, при розгляді даної справи суд не вправі повторно встановлювати обставини та переоцінювати їх, оскільки вони вже були встановлені судами і їм ними було надано правову оцінку при розгляді інших вищевказаних справ.

Відтак, суд приходить до висновку, зо пенсійне забезпечення ОСОБА_1 здійснюється згідно вимог чинного законодавства, тому підстав для її перерахунку відсутні.

Згідно із ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Докази суду надають учасники справи. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, про відсутність підстав для задоволення даного адміністративного позову.

Відповідно до ст.139 КАС України судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 1, 2, 5, 19, 20, 139, 241-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив :

1. У задоволенні позову відмовити повністю.

2. Судові витрати з сторін стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.

Суддя Гулкевич І.З.