
Справа 682/2123/19
Провадження № 3/682/689/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2019 року суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Шевчук В.В., розглянувши у м. Славута матеріали справи, які надійшли від Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцем, громадянином України, непрацюючим, проживаючим по АДРЕСА_1 , відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.130 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
04.07.2019 о 23 год 55 хв. ОСОБА_1 в м. Славута по вул. Поліській керував транспортним засобом марки «Део Ланос» в стані алкогольного сп`яніння, а саме 2,2%, який було в Славутській ЦРЛ. Таким чином вказаними діями ОСОБА_1 порушено п 2.9 (а) Правил дорожнього руху та вчинено адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 під час розгляду справи факт вчинення правопорушення не визнав, пояснив, що того вечора транспортним засобом не керував, а шукав в салоні припаркованого біля дому автомобіля свій мобільний телефон. В цей час до нього підійшли працівники поліції, які почали вимагати посвідчення водія та документи на транспортний засіб. Вподальшому пройшов огляд на стан спяніння в Славутській ЦРЛ.
Захисник ОСОБА_1 , заперечуючи вину свого довірителя, пояснив, що долучений до матеріалів протоколу диск із відеофіксацією обставин вчинення ОСОБА_1 . вищевказаного правопорушення не є належним доказом, оскільки на ньому не видно, що транспортний засіб, за кермом якого перебував ОСОБА_1 дійсно рухався, окрім того, в протоколі відсутні відомості про те, що факт вчинення ОСОБА_1 вищевказаного правопорушення фіксувався за допомогою відеозапису, а також те, що диск долучено до матеріалів справи. А тому просить провадження у справі закрити в зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу вищевказаного адміністратвиного правопорушення.
Заслухавши учасників справи, дослідивши протокол та долучені до нього матеріали суд приходить до наступного висновку.
За приписами статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Суд критично оцінює покази особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до відповідальності, а також доводи його захисника, вважаючи їх обраним способом захисту, слідуючи з наступного.
Так з оглянутого в судовому засіданні відеодиску, долученого поліцейським по матеріал справи, чітко видно, що танспортний засіб, за кермом якого перебував ОСОБА_1 дійсно здійснював рух без ввімкненого ближнього світла, внаслідок чого і був зупинений працівниками поліції. Окрім того, на відео видно як ОСОБА_1 на запитання працівника поліції пояснює, що прямує додому, а також підтверджує факт вживання алкоголю (при цьому під час розгляду справи, не визнаючи свою вину, на запитання судді не зміг пояснити чому прослідував до медичного закладу для проведення огляду, якщо не керував автомобілем у стані алкогольного сп`яніння).
Окрім того, суд оцінює відеозапис з диску не як єдиний доказ вчинення ОСОБА_1 вищевказаного правопоуршення, а в сукупності з іншими доказами, зокрема даними протоколу, яким зафіксовано обставини вчинення правопорушення від 05.07.2019 року серії БД390807, якими зафіксовано час та дату вчиненого ОСОБА_1 правопорушення та висновком Славутської ЦРЛ від 05.07.2019, відповідно до якого стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 становив 2,2%.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП адміністративній відповідальності підлягають особи за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до вимог абз. «а» п. 2.9 Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.
З огляду на наявність достатніх даних про керування 04.07.2019 о 23 год 55 хв. ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, вважаю, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, а саме грубе порушення вимог Правил дорожнього руху України, особу правопорушника, вважаю, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом на один рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі наведеного, керуючись ст.40-1, ч.1 ст.130, ст.ст.268, 276-279, 280, 283-285, 289 КУпАП,-
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.130 КУпАП, і застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді сплати на користь держави штрафу в розмірі шестиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керувати транспортним засобом строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн 20 коп. (ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя Шевчук В. В.